Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1156 / 1158
(#) vajasll hozzászólása Jún 2, 2024 /
 
Üdv!A képeken látható kapcsolókat keresem,legalább azt,hogy mi a pontos neve,hogyan keressem,( a kék szalagosokat ),esetleg fellelhetőséget Köszönöm!
(#) Bakman válasza vajasll hozzászólására (») Jún 2, 2024 / 1
 
Kerültek egyáltalán kereskedelmi forgalomba ilyen kapcsolók? Nem valószínű. Más sem talált forrást: Bővebben: Link. eBay-en egy-két kósza hirdetésen kívül én nem találtam mást.
(#) vajasll válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Köszönöm a válaszod,hiába keresem én is...
(#) torkosborz válasza vajasll hozzászólására (») Jún 4, 2024 /
 
A kék szalag esetén gondolom a műanyag rész sérült meg. Mi lenne ha műanyag hegesztéssel próbálkoznál? Lehet hogy hamarabb ad eredményt. Csak egy ötlet..... Tudom hogy a csere lenne a legjobb.
(#) vajasll válasza torkosborz hozzászólására (») Jún 4, 2024 /
 
Sajnos megrogyott az acél szalag is,a műanyag nincs 1mm,esélytelennek látom...Köszönöm a válaszod.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2024
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 4, 2024 /
 
Sziasztok

SMD alkatrész
W16 jelölés és relét kapcsol, valószínűleg fet, de jó volna valami több info.
Melléklet képen mértem ellenállást, de csak úgy ha így kötöm rá az ohm mérőt.
Dióda vizsgáló semmit nem jelez.
Tud valaki segíteni?

w16.jpg
    
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 4, 2024 /
 
Nem lehet hogy ő az?
Bővebben: Link
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 4, 2024 / 1
 
Itt viszont mást írnak, érdemes ezt is megnézni.
Bővebben: Link
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Azt elfelejtettem írni, először erre gondoltam, de kizárt, hogy dupla zener lenne.
Több ilyet is kiszereltem és egyértelmű, mindegyiknél ugyanezt mértem, mint az előző hozzászólásomba.
(#) majkimester válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Ezek közül valamelyik lehet. (vagy valami más

W16.PNG
    
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
A másik linket nézted? Ott tranzisztort írnak, van róla rajz is.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Igen! Ez lesz az, köszi !
(#) yodee hozzászólása Jún 5, 2024 /
 
Sziasztok!

Hozzámkerült egy olyan router, aminek a SIM kártya foglalata tönkrement, egy gyengébb minőségű átalakító miatt. A kérdésem az lenne, hogy a képen látható hibás foglalatnak vajon megfelel e az általam talált cseredarab.

Az általam talált darabok:

1

2
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2024
(#) subwoofer220 hozzászólása Jún 5, 2024 /
 
Sziasztok! Ez milyen típusú dióda lehet? Sárga gyűrűs.
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Ez egy autó erősítő egyik oldala. Az létezhet ,hogy direkt vannak eltörve? Elméletileg működő erősítő.De tisztítás,illetve átnézés céljából bontottam meg..
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Lomos nyáklapos dádából sikerült találni 2db ilyen sárga diódát.. De még nem forrasztottam be őket. Érdekes,hogy az egész erősítőben ilyen sárga dióda van. Lehet hogy sima 1N 4448 diódák?
(#) img válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Az 1N4xxx-ek fekete csíkosak tudtommal, a sárgák azok vagy Zenerek vagy Schottky-k. De lehet rosszul emlékszem.
(#) subwoofer220 válasza img hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Szia. Az az érdekes ,hogy a panelen nincs is fekete csíkos! Csak sárga van mindenhol. Lehet hogy mind "fekete csíkos?"
Ugyan találtam 2db sárga csíkos diódát egy bontott panelon,de azon voltak fekete csíkos diódák is...
Most szétszedtem egy hasonló autós erősítőt, hogy megnézem ott mi a helyzet.. Hasonló mennyiségű fekete csíkos diódák vannak..
(#) img válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Még akár igazad is lehet: ha vissza lenne rajzolva a FET-ek környéke akkor kiderülne a diófák rendeltetése.
(#) subwoofer220 válasza img hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
A panelen elméletileg dióda szimbólum van. De hátha ez segít:
(#) img válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Talán az lehet, hogy a dióda szivárgási árama biasolja a FET-et. Viszont akkor miért robbantak fel? A FET-ek is el voltak szállva?
(#) subwoofer220 válasza img hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Nem száltak el. Külső sérülés miatt voltak kettétörve. De fura ,hogy a két fél még el is volt fordítva egymástól..
(#) mraulajos válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Idézet:
„Az létezhet ,hogy direkt vannak eltörve?”

Ha jól kinagyítom a képet, nagyon úgy tűnik.
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Helló! A 2,4V-os izzók még nem jöttek meg. A 4,8V/0,5A-es izzóval csináltam néhány mérést. Uakku=6,18V Uizzó=5,9V Iizzó=0,54A. Ezeket mértem. Ez olyan mint, ha a 4,8V-os izzó lenne az eredeti és a 2,4V-os izzó nem lehet az eredeti. Köszönöm a segítségedet.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Hello! Ez már jobban hangzik.. Szívesen.
(#) img válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Gyanús ez nekem, mert az üveg elvileg ugye szilánkosra törik, ez meg nem olyan. Még ha csípőfogóval roppantom is el, akkor sem ilyen tiszta és egyenes a törésvonal... Vagy tévedek?
(#) rolie válasza img hozzászólására (») Jún 6, 2024 / 1
 
Szerintem gyártáskor a lábhajlító vagy beültető gép törte el, a gravitáció pedig egy irányba forgatta a darabokat hullámforrasztás előtt.
(#) img válasza rolie hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
És a termékellenőrzés nem szúrta ki, hogy így jött le a gyártósorról? Kínos lenne a cégre nézve.
(#) rolie válasza img hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Bár márkát nem tudunk, távolkeleti gyártóknál könnyen kimaradhat egy alapos ellenőrzés, a működik/nem működik próbán meg átment, mert subwoofer220 azt írta üzemelő készülékről van szó.
(#) img válasza rolie hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Mondjuk így megtörténhetett, igen.
Következő: »»   1156 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem