Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3557 / 3559
(#) mek-elek válasza moltam hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
És ha már a kompresszióról van szó, mi a helyzet a szelepekkel? Annak idején volt egy 100-as Skodánk. Az előttünk volt nőgazdája egy új motort vágott haza 3 év alatt a helytelen üzemeltetéssel. Akkoriban megérte a szelepek, azok csapágyainak cseréje helyett egy új gyári hengerfejet venni hozzá. És a gyűrűcsere után hihetetlenül jól ment.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) Fats Domino hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Üdv a fórumozóknak! Megfelelő arányban 1:1 kevertem össze műgyantát, kiöntöttem a szilikonformába, néhány nap múlva kivettem, és az alsó része még mindig ragad. ennek már 1 hónapja, . Mi lehet a gond?
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ahol nem köt meg, ott valamelyikkomponens hiányzik, nem volt jó az összekeverés.
(#) tufatofu hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Ha már volt szó az autókról, megragadom az alkalmat és megkérdezem, hogy a hirdetésekben a "hölgy tulajdonostól" azt valami extraként írják, vagy elrettentésnek? A nyugdíjas egyetemi tanár, garázsban tartott, megkímélt autójának, amitől kihasználatlanság miatt szeretne megválni (800 ezer kilométerrel), feltehetőleg nincs alja már, de a "hölgy tulajdonos"-tól vásárlásnak mi a vonzereje?
(#) bbb válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Talán ekkor tudod miért van minden elem összeverve
(#) tufatofu válasza bbb hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Még arra is gondoltam, hogy így feltételezhető, hogy a 4.-5. fokozat még új a váltóban, mert sosem volt használva... Legfeljebb 1. után néha.
(#) vargham válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ne legyetek már szexistán rosszindulatúak...
(#) mek-elek válasza vargham hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Én nem általánosítottam! Az említett járműnek mi voltunk a harmadik tulajdonosai. Találkoztam az első tulajával, mivel a rendszám alapján a parkolóban odajött hozzám, és megkérdezte, hogy elégedett vagyok e vele, mivel bejárta Európát vele, és új motorral adta el. Ezek tények voltak...
Az említett hölgy három év alatt padlóra küldte az új motort. Nem volt megfelelő kompressziója, és ronda kondenzcsíkot húzott maga után. Az első autónk volt. Jó lecke volt a továbbiakra nézve. Szerettem a hosszú sebességfokozatait, és a hátsómeghajtás előnyeit (főleg télen hegymenetben). Nyáron meg jót tett a kormányozhatóságának elől a csomagtartóban valami súly.
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ne légy naív. Ezek olyan hívószavak, mint a szeretett autó, vagy munkaügyi toborzásnál a családias légkör, fejlődési lehetőség stb. lózungok. Ha eljutok oda, az eladónak azt fogom mondani, adja olcsóbban az autót, mert a nők általában műszakilag nem értenek hozzá, vagy a HR-estől követelni fogom, beszélhessek három boldog alkalmazottal.
(#) vargham válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ez egyetlen eset.
Férfi és nő is szokott jó és rossz gazdája lenni a használati tárgyainak. Ez nem független dolog.
(#) nagym6 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 14, 2024 / 1
 
Ez esélyes. Még az is, hogy indulás hatalmas gázzal, nagyon lassan felengedett kuplunggal. De azért nem vadulnak a kocsival, általában megkíméltebb.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Naivság lenne? Csupán gondolkodtam rajta, hogy egy eladó vajon miért hiszi azt, hogy vonzóbb egy női gazdás autó(lehet hülye Pistike a fia, már kitaposta a belét a motornak)? Egy aranyos történettel tudnám illusztrálni(ami azért nem általános, de férfiakkal ritkán fordul elő). Egyik ismerős ment az úton, majd hazaérkezvén beállt a nyitott kapuján keresztül az udvarára. Egy hölgy követte be az udvarra és ott ment neki. Ordibálás stb. Kiderült, hogy a hölgy azért ment be egy idegen udvarára, mert "rossz felé ment" és csak "meg akart fordulni".
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) Alkotó hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Értelmezhető a melléklet szerinti római szám? Szerintem hibás.

mennyi.jpg
    
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 14, 2024 / 1
 
Értelmezni ugyan tudom, (1898) de hibás is. Inkább MDCCCXCVIII-t írnánk.
(De kb akkora hiba lehet, mint ahogyan az ácsok négy vonást (IIII) ütöttek, nem IV-t. És a régi órák egy részén is négy vonás a négy óra. Mindkettőt indokolják is.)
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ha jól értelek, létezett olyan megközelítés is, ahol a 90-et "50+(50-10)" formában írták?
(#) Taki33 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Egy L-el több van benne, mint kellene. Vagy MDCCCLXVIII (1868) akart lenni, vagy MDCCCXLVIII (1848).
(#) gg630504 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
MDCCC + L + XLVIII = 1800 + 50 + 48. Pont fél évszázaddal 1848 után. Talán nem véletlen.
Arab számoknál is van egyértelműtlenség: németes tizedesvessző / angolos tizedespont.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2024
(#) VIM válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Szia! Nem azt akarták kiírni, hogy mettől meddig építették? Az X lenne a folyamat, így 50-58-ig épült.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 15, 2024 /
 
(#) Alkotó válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Szerintem 1898 lett volna a megcélzott szám, csak furán értelmezték a római számokat. Több értéket is bele lehetne magyarázni, de ha szigorúan nézzük, akkor hibás a leképezés.
(#) Gabtronic válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
"A homlokzaton római számok 1898-at jelölnek, amely az épület elkészülésére utalnak."
Bővebben: Link
(#) VIM válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Ezek szerint egészen biztos, hogy valami nem jól van (f)eliratozva vagy értelmezve.
(#) VIM válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Szia! Veheted elrettentésnek. A kuplung és a sebességi fokozatok nem megfelelő használata és az ékszerek karcolása a kilincsnél, kormányon és a smink és hajfesték a kárpiton stb., tisztelet a kivételnek. .. de városi kocsit kevés kilóméterrel se ajánlott ha belegondolsz (nem kell hozzá női sofőr de ha még az is akkor biztos, hogy felejtős a vétel.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2024
(#) Alkotó válasza VIM hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Van olyan ismert módszer, ami nem a hirdetések szövegére és/vagy nem az eladó elmondására alapozva adna hasznos információkat az autó állapotáról?
Egy jóhiszemű vevő mi alapján tud tájékozódni, hogyan tudja eldönteni érdemes-e megvenni az adott autót?
Látszólag balga kérdés, de minden megszólaló csak a "miért ne vegyük meg" álláspontot képviseli. De el kekk fogadni, hogy vannak feleslegessé vált autók, és vannak használt autót venni akaró vásárlók, ezért jó lenne kapcsolatot találni közöttük.
Megjegyzem, a kérdést már feltettem az autószerelőmnek is, és két használt autókat kínáló kereskedésben is, és nekik nem volt világos válaszuk. Úgy éreztem, az első tisztázandó kérdés, hogy venni akarok-e, vagy eladni.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2024
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Idézet:
„Van olyan ismert módszer, ami nem a hirdetések szövegére és/vagy nem az eladó elmondására alapozva adna hasznos információkat az autó állapotáról?”
Nincs ilyen. Elvileg egy olyan autószerelő, akiben megbízol, el tud látni infókkal adott autó esetén, de ő is tévedhet. Ki a fene látja, hogy pl. az adagoló 30 000 km múlva elromlik? Vannak olyan hibák, amelyeknek nincs semmilyen előzményük. Senki nem cserélgeti a turbot 100 000 km-enként, hogy tuti legyen...

Zsákbamacska, akármennyire igyekszel, még akkor is, ha az eladó becsületes. Erre jön még rá egyes kereskedők/eladók (tisztelet a kivételnek) pofátlan hazudozása.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2024
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Mondani mindent lehet, sőt esetleg nem is tudja az eladó milyen hibája van kocsijának.
Egyetlen módszer az autó állapotának megismeréséhez szervizben átvizsgálás, állapotfelmérés. Az esetleges kilóméteróra visszatekerés nem mindig deríthető ki szervizben sem.
Ha az eladó ehhez nem járul hozzá -szervizbe elvitelhez- annak oka van, nehogy kiderüljön valami. Az ilyen felejtős.
Másik fontos: lekérdezhető autó adatai, előélete rendszám alapján "magyarorszag.hu" oldalon, ügyfélkapu kell. Keresőbe "Jármű Szolgáltatási Platform", és bejön bármelyik autót megnézheted. Ha a kilóméter kb. egyenletes az autó élete alapján, jó esélyes, hogy nem volt kilóméter óra visszatekerés.
Ui.: mint Bakman írja biztos állapot megismerés nincs, de amit írtam mindenképpen végig kell járni, sok hiba kiderülhet.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2024
(#) kadarist hozzászólása Jún 16, 2024 /
 
Sajnálattal tudatom, hogy Cinema (Fülöp Miklós) fórumtársunk végleg letette a pákát.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2024 / 1
 
R.I.P és őszinte sajnálat. Sajnos ez a sors nem kerülhet el egyikünket sem. Szomorúan olvasom az ilyen hozzászólásokat . Sokszor megrendülök hogy miránk is ez vár , bárcsak ne így lenne.
(#) nagym6 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Nagyon sajnálom. Nem tudom koros volt már, vagy tán fiatal.
(#) Gafly válasza Dióda hozzászólására (») Jún 16, 2024 / 4
 
Szerintem személysen nem ismertem, de virtuálisan nagyra becsültem.

Sajnos a világ így van berendezve.
Én is hurcolászom a 75..78+ fórumtársakat bakancslistára, mert a fene tudja mit dob a gép.
Életkor sem számít, mert érettségi találkozónkon már öten nem jöttek igazoltan, a barátom meg már nem tud. És még nem is vagyok nyugállományban.


Becsüljük meg, aki/ami van...
Következő: »»   3557 / 3559
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem