Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   105 / 105
(#) StMiklos válasza jdani hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Szevasz!

"de valami olyasmi védelem lehet,"
Az gyakran a következő: a vízszivattyú vezérléshez tartozik egy úszó, amely Hall érzékelőn keresztül vezérel, azaz:
Ha nincs víz, lenn van az úszó, a szivattyú nem csinál semmit, de jár a kültéri.
Ha kondenzvíz keletkezik, úszó megemelkedik, nekiáll szivattyúzni, eltávolítja az olvadékvizet.
Ha bármilyen oknál fogva nem sikerül (megszorult, beszáradt a szivattyú, kosz került bele), nem tudja a vizet eltávolítani, tovább emelkedik az úszó és egy relé megszakítja a kültéri áramát, ekkor az megáll.
Ha tovább járna a keletkező kondenzvíz áztatná a szobát.
Szinte nincs olyan klíma, amiben így vagy úgy nincs ez ellen védelem.

Üdv: StMiklos
(#) pajesz66 hozzászólása Jún 15, 2024 /
 
Sziasztok!

Lehet baj abból, ha a klíma kültéri magasabbra kerül mint a beltéri egység? A vízelvezetések megoldottak, inkább a gázkör a kérdéses... pincébe kerülne egy beltéri, kb 2méterrel felette lenne a kültéri....
(#) jdani válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Ezt a védelmet így gondoltam én is. Az érdekesség az benne, hogy a szerelő a relé két alapból összekapcsolt kontaktját az állandó fázis és a kimenet Wre kötötte. Aminek szerintem semmi értelme.
A relé két kimenetét a fekete kábel (kinti egység) és a W sorkapocs közé kellene iktatni, hogy megszakitsa a kinti egység áramellátását ha kell, igaz?
(#) klimas 56 válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Nem igazán! De! Ha ezer %-ra akarsz menni, faláttörés után egy icipici kb. 1-2 csőátmérőnyi szifont kialakítasz és így bizosan visszaszívja a kompresszor az olajat. De nem kell feltétlen.....
(#) kaqkk válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Elvileg 3m magasságkülömbségig nem kell az "olajzsák" de ezek az új kevert gázok már kevésbé oldják az olajat , ezért hajlamosabb a rendszer a legalacsonyabb pontra "gyűjteni az olajat" .
(#) klimas 56 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Nem tudom mennyire ismeri jdani barátunk a klímakompresszor lelkét, ezért javasoltam a megoldást.
(#) kaqkk válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Tökéletes a megoldás . Csak használhat
(#) pajesz66 válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Köszi!
(#) klimas 56 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
(#) klimas 56 válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Bocs, elnéztem a nevet! Természetesen a tanács Neked szólt!
(#) Troid hozzászólása Csü, 6:26 /
 
Jó napot kívánok.
Frissen vásárolt klímánál esetleg még tudja valaki mondani mi okozhat kommunikációs problémát?
A sorkapcson fix 8V DC-t mérek.
Égés stb nyomot, forrasztás hibát stb nem találtam a paneleken. Ugyanilyen vezérlőket sem sajnos.
0 perces a készülék, szerelő járt itt és nem tudott mit kezdeni vele...
Ha esetleg valaki tippet tudna adni, hogyan mivel lehet életre kelteni, nagyon hálás lennék. Garancia sajnos nem játszik...
A készülék pontos típúsa Hisense CF35YR1FW
Ui: a kültéri vezérlőjéből pár hajszálat eltávolítottam, lehetséges, hogy okozhatott galibát?!
(#) kaqkk válasza Troid hozzászólására (») Csü, 6:51 /
 
A kültéri bekötéséről (kapocstábla) tudsz képet lőni ?
(#) Troid válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 8:51 /
 
Persze!
Nincs elkötve azt ellenőrizte a szerelő.
Valahogy a beltériből nem jön ki az áram(talán relé probléma).
(#) Troid válasza Troid hozzászólására (») Csü, 8:52 /
 
A 0L-nél nem mérek semmit.
(#) kaqkk válasza Troid hozzászólására (») Csü, 12:34 /
 
A dekniben lévő kapcsolásirajzot (kültéri-beltéri) is jó lenne látni . Van több típus amelyiknél a kültéri elektronika of módban van (táplálás nélkül) amíg a beltéri be nem kapcsol . A beltéri egy relével indítja a kültéri tápját és ha ez a relé nem húz be akkor nincs kommunikáció . Ezt sok esetben egy átkötéssel a kültériben ki lehet kerülni, csak látni kéne a rejzot mielőtt bármivel is próbálkoznál.
(#) Troid válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 12:50 /
 
Bocsánat.
Hirtelen nem értettem mire gondolsz. Itt a kép, nagyjából sejtem mire gondolsz. A beltéri bekapcsol,lehet állítani wifi is kapcsolódik stb. Csak a kültéri nem...
(#) Troid válasza Troid hozzászólására (») Csü, 13:07 /
 
Itt a beltéri panelja. A fekete madzagot bemegy a 230 a banán meg jól nem jön ki...
Relét kiforrasztottam 9v elemmel húz. Azért gondolom, hogy ezzel van gond mert ebbe bele egy az áram legalább....
Találtam rengeteg hasonlót aliexpress én de egyik sem pont ugyanez. Nem értek hozzá, hogy milyen passzolna bele. Ha nem indul el akkor vennem kell másik panelt.
(#) kaqkk válasza Troid hozzászólására (») Csü, 13:28 /
 
A kültérinél a 0l ről kösd le a vezetéket ami a beltéritől jön (szigeteld le) majd egy kis vezetékdarbbal kösd össze a 0l-1l cstlakozókat és úgy próbáld indítani a klímát (természetesen összerakott beltérivel)
A hozzászólás módosítva: Csü, 13:29
(#) Troid válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 14:47 /
 
Így a beltéri se indul el!
Halott az egész xD
Segíts kérlek panelt nézni bele fizukor megrendeltem.
De ha van még ötleted kipróbálom!
(#) Travolta válasza Troid hozzászólására (») Csü, 18:21 /
 
Akkor ott valami nagyon el lett kötve. Ellenőrizd le, hogy a kültéri és beltéri azonos kötőpontjai legyenek összekötve. A beltériről nem raktál fel bekötési rajzot.
(#) Troid válasza Travolta hozzászólására (») Csü, 18:55 /
 
Már kiszedem a panelokat, találtam egy szakít aki lehet megjavítják vagy rendel nekem újakat. A másik ugyanilyen működő klímát nem szedem szét de mellékelek egy képet ami szerint be volt/van kötve. Járt itt szerelő is megállapította, hogy nincs elkötve.
Következő: »»   105 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem