Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   375 / 375
(#) KKobra hozzászólása Jún 22, 2024 /
 
Vásároltam T8 trapézmenetes orsóra kottyanás mentes anyát! Arra nem számítottam hogy aki megálmodta az tervezés gátlót szedett. Mutatok képeket. Szerintetek hogyan kell beépíteni?
kifurtam a bakelit lermezt 8,5mm fúróval és besűjjesztettem az anyának a helyét 14,5mm. Mikor összeraktam szembesültem azzal hogy nem lehet rögzíteni, mert a rögzítő furatok 16mm átmérőjű körön vannak. A képeken látszik miről írok.
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Mert nem 14mm-re kell hanem a még kisebb átmérőre, Vagy mint a 4. képeden
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
(#) mex válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
A helyedben kifúrnák egy bakelit lemez szélességével megegyező laposvasdarabot, (20-30mm lehet?) 14mm fúróval,beledugva a peremes anyát, átjelölnék kettő rögzítőfuratot, melyekbe menetet vágnék, majd a peremtől csavarfejnyi távolságra is készítenék furatokat, elég lenne oda is kettő, amivel azután az egészet tudod a bakelit hordozóra szerelni. A laposvas hosszát utólag méretre lehet szabni.
(#) KKobra válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Hogyan fér el a csavar feje? Csak úgy kérdezem! Vagy mondjuk mit csináljak azzal a 30mm ami kilóg ha fordítva teszem nem az anyagba süjjesztem be? Tegyem messzebb a motort 30mm, vagy a csapágyat? Vagy legyen kissebb a megmunkálható terület?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2024
(#) KKobra válasza mex hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Szóval tervezzem meg amit más jól ba... t. Valahogy majd megoldom de ez akkor is sz. r. És még bosszantó is! Bele forrasztom (ezüstel) egy ovális alátétbe amin távolabb vannak a furatok.
Ki kell javítsam amiért valaki sok pénzt kapott.
(#) KKobra válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Nézd lehet mint a négyes képen? Hát persze hogy nem.
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Szerintem akkor nincs gond, ha a két anya távolsága nem haladja meg a zártszelvényed, vagy akármi vastagságát, az anyát két oldalról be tudod tenni, furatot meg a rugó átmérőre kell méretezni, vagy ha vékony az anyag amihez csavarozod, akkor a rugó alá méretezheted. Csavaranya ha nem fr, akkor levághatsz a pereméből, de jobb ha menetet vágsz.
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
megnézted az alis linken a fotót? Az "anyag" a két anya között van...
(#) KKobra válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Gyönyörű a kép! Kár hogy hülyeség mert nem lehet úgy! Adobe Photoshop mindent tud.
Akkor sem tudod rőgzíteni a rugó átmérője 13mm nem lehet kifúrni átszakad. Tehát ez egy pocsék árú!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2024
(#) KKobra válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Ne aggódj meg tudom oldani!! De nem mókolok. Nem zártszelvény amire rögzíteném hanem egy 70x140x20 mm bakelit lap erre lesz felfogatva a Z tengely vagyis ez az Y tengely. Egy meglévő saját építésű CNC-n cserélgetem ki a normál T8 anyákat kottyanásmentesre mert nem volt elég a pontosság
(#) nemgyuri válasza KKobra hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Idézet:
„Kár hogy hülyeség mert nem lehet úgy! Adobe Photoshop mindent tud.”

Megfelelő pontossággal kell dolgozni. ( és nincs átszakadás!)
16-os osztókörön 4db M3 (lehet M2,5 is), a központ furat pedig D13 minusz néhány tized. A rugó külső átmérője 11.8 - összenyomva nyilván nagyobb, de gondolom belefér a 13-ba.
(#) bbb válasza KKobra hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Ezt úgy kellene felfogatnod, hogy a rugó méretére fúrod a lyukat, azaz 12mm-est fúrsz. Ebbe NEM tudod betenni a másik felét, az tény. Azonban tudsz vágni (fúrni) egy megfelelően nagy méretű lyukat a lap felületére merőlegesen, ahova pont befér ez a darabka. Amikor összerakod, akkor a sorrend az, hogy ezt az ellendarabot berakod a nagy lyukba, betolod a rugót a 12mm-es lyukon, ekkor már ki se esik, s utána tudod rögzíteni a nagyobb fejet.
(#) mex válasza bbb hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Igazi nyakatekert megoldás.
(#) Régi motoros válasza KKobra hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Mentő megoldás lehet még, hogy az anyán lévő rögzítő lyukat oválisra reszeled / faragod,
még akár úgy is, hogy kiszakítod teljesen. Így tudsz nagyobb körosztóra felfogatócsavart fúrni.
(#) bbb válasza mex hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Bútorokon (láttam már szekrényben és ágyban is) gyakran alkalmazzák amikor összehúzós megoldás kell és sima csavarral nem megy.
(#) mex válasza bbb hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
A bútor összeállításkor előnyös, ha az anya nem lötyög a furatba, a szóbanforgó "blacklash" kivitelnél pedig biztosítani kell a feszített rész szabad elmozdulását tengelyirányban. Ez a kettő mm emelkedésű orsó esetén minimum kettő mm-el nagyobb furatot jelent, ha össze is akarja az emberfia rakni...
De fölösleges már az ötletelés, megoldotta erőből...
(#) KKobra válasza bbb hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Ez mind szép és jó! És mégsem az. Látod a lapot 70x140x20 a menetes órsó 70mm hosszan megy át a lapon egyik oldal a másiktól 70mm. Sokkal egyszerűbb ha ráforrasztom akár lágy vagy kemény forrasztóval egy nagyobb ovális alátétre ahol a rögzítő furatok 20mm vannak egymástol.
Igazábol azért tettem fel a kérdést mert bosszant hogy.............
Nézd meg ezt a gyári z tengelyt hát ez sem egy világbajnok! Nem is használtam fel. Egy 120mm erőkar mekkorát feszit az y tengelyen. Az Y tengelytől a spindli tengelye 120mm. Az enyém közel a fele 70mm
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2024
(#) nemgyuri válasza KKobra hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Igazad van, ennél a kivitelnél lépcsős furat kellene a bakelit lapodba. (Az anya szerelése körülményes lenne, de nem megoldhatatlan.) Az anyát egy laposvasra csavaroznám és azt a bakelitra. Forrasztást hanyagolnám, mert könnyen ferde lehet.
(#) KKobra válasza nemgyuri hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Elfogadtam a javaslatot laposvara csavaroztam. Viszont az összeszerelésnél történt valami mallőr. A vezérlés megadta magát.
Rendeltem egy újabbat.
(#) nemgyuri válasza KKobra hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Ez szomorú! Tudod mi volt az ok? Talán javítható.
(#) KKobra válasza nemgyuri hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Csak sejtem. Valszeg a táp + ága hozzáért a testhez (a vázhoz ) közben a bedugtam az Usb-t.
De végül is már mindegy 13 E bánja. van itthon arduino vezérlő kártyával és egy nemtom milyen CNC vezérlő bord de ezek egyik sem vezérli a lézert csak kapcsolgatja. A tönre ment lapon a fő csipp pillanatok alatt tűz forró.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
Következő: »»   375 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem