Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1270 / 1270
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Máj 19, 2024 /
 
Valóban csak megoldhatja.
Még a nagy testű TV-nkben régen a pufferkondi ment szét, nagyot pukkant. Kicseréltem. És egy hét múlva az új kondi is kipukkant.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2024 / 1
 
Meglett, a hibás forrasztás a TV-ben. A táp IC-t újra forrasztottam, és jó lett azóta nem kapcsolt ki. Köszönöm a tanácsokat!:
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Máj 20, 2024 /
 
Magában a monitorban van a méretes 220V trafó (árnyékolva), a panelján van hozzá minden egyéb körítés.
(#) Imi68 hozzászólása Jún 10, 2024 /
 
Sziasztok! A képek alapján mi lehet a hibás ebben a tévében? Köszönöm előre is a segítséget!
(#) kadarist válasza Imi68 hozzászólására (») Jún 11, 2024 / 1
 
Szia!
Kijelző-hibának néz ki. Azért egy szalagkábel átmozgatást még meg lehetne próbálni.
(#) sany hozzászólása Hé, 18:07 /
 
Sziasztok!
Megint TV javítással kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Amit előre is köszönök!
Hozzájutottam egy kis TV-hez, ami 12 V-os hálózati feszültségről üzemel, de sajnos nem jól sajnos nem jól. A TV a típusa ICS CTV 2117, de ahhoz én nem találtam semmit a neten. Azonban a az ICS CTV-2116 modellhez van kapcsolási rajz. (Kértem már a letöltését a weboldalról, hátha valaki le tudja. ) ha lesz kapcsolási rajz megosztom.
A fő IC-je TEA 5640, a szín IC-je AN5612, a vertikális és horizontális vezérlést a TDA2579 végzi. Jó tudom, kell kapcsolási rajz.
A TV hibája, hogy a képe nagyon színtelen, illetve van szín csak nagyon halvány, szinte fekete fehér. AV menetről néztem mindig TV vételi egység kimenetét kötöttem rá 576i felbontásban. TV hangja van.
Az állító potmétereken már állítottam. Ha a kontraszt eltekerem, akkor nagyon elmosott lesz a kép. Ha a szín, potméteren tekerek, akkor már szinte kis tekeréstől is szinte piros lesz a képernyő. A potméterek nem kontakt hibásak kimértem, megtakarítottam őket.
Néhány kondit már kicseréltem, amit úgy láttam, hogy rossz lehet. De mérve azok jók voltak, de biztonság kedvéért....
Melyik egységben kellene a hibát keresnem? Hogy induljak el a hibakeresésben?
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:10
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Hé, 19:47 /
 
Szia!
A kvarc mellett szokott lenni egy trimmerkondenzátor. Azon tekerj.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 20:36 /
 
Sajnos nincs trimmer.
Esetleg kvarc csere? 4 MHz-es van.
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Hé, 20:50 /
 
Pontos PAL kvarc kell, akármit nem vesz be.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 21:03 /
 
4 Mhz-es van benne most is. De tudok bele tenni 4.433709 MHz kvarcot is akár.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:08
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Hé, 21:20 /
 
Olyat tegyél, amilyen most van benne. Elég furcsa az a sima 4 MHz-es érték, de biztosan az jó neki. Az a 4060-as osztó is lehet gyanús, amely leosztja a kvarc frekvenciáját a TEA számára. Jó lenne egy oszcilloszkópos vizsgálat.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:26
(#) tufatofu válasza sany hozzászólására (») Kedd, 0:24 /
 
Homokvár impulzus hiba is lehet, ami a sorkimenőből származik(nem megfelelő jelalak, a csatolókör hibája), de ahogy mondta Kadarist, kvarc és sok más egyéb. Rajz, műszeres mérések nélkül, elég nehéz az ilyen hibák feltárása, javítása sajnos.
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 7:10 /
 
Sajnos ezek elég rossz hírek.
Kicserélem a eletroli kondikat hátha az a baj.
Kaprajz van, de nincsnek berajzolva a jelalakok.

schematic.pdf
    
(#) tufatofu válasza sany hozzászólására (») Kedd, 10:38 /
 
A TEA 5640 7. lábán kell jelen lenni ennek a komplex jelnek ami "homokvár" kinézetű, és ebben a konstrukcióban a TDA2579 szinkron IC 17. lábáról érkezik. A szinkron IC áramkörében is lehet gond. Sajnos nincsenek jelalakok és feszültség értékek sem.
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 13:55 /
 
Az összes elektrolit kondit kicseréltem újra. Na jó tudom, ágyúval verébre.
Továbbra sem jó, látszik a képen. Sőt valamit elrontottam mert szalad a kép a AV bemenetről. De olyan éles szín továbbra sincs.
Esetleg még annyit leírnék,amikor felkapcsolom, akkor teljesen piros a képernyő. Ez nem tudom jelent-e valamit?

Sajnos a TEA5640C IC-t és az AN5612 IC-t szerintem esélytelen beszerezni. Jó tudom ebay, de az lutri.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 13:58
(#) tufatofu válasza sany hozzászólására (») Kedd, 14:44 /
 
Akár jelentheti az R katód pillanatnyi zárlatát, átvezetését is, ha telibe vörös bekapcsoláskor. Nem akarlak elszomorítani, de nagyon hiányosak a rendelkezésre álló eszközök -gondolok itt a rajzra elsősorban-, hogy sikeres javítást lehessen kivitelezni. Talán kadarist-nak vannak még ötletei, én kifogytam. A 4Mhz kvarc nekem is gyanús érték, ráadásul a kép amit mellékeltél, elég rossz. Nincs fókusz a képen. Kérdés, hogy nem állítottál jobb fókuszt, vagy nem lehet már? Ez utóbbi segítene eldönteni, hogy ér-e további időtöltés egy TV amiben a cső az utolsókat rúgja...
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 14:57 /
 
Szkóppal rámérek a jelre esetleg. Meg megnézem az IC-k tápfeszültségét.
(#) sany válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 16:17 /
 
Megnéztem a 2sc2229 tranzisztorokat a szín segéd panelen. Azok jók.

Fókuszt még nem állítottam nem mertem.

Folytatás következik. Nem adjuk fel....
A hozzászólás módosítva: Kedd, 16:18
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Kedd, 20:13 /
 
Nem szórakozók kikapom a 4060-os, teszek be egy másikat.
Már addig eljutottam, hogy a kép elég éles és könnyen állítható, "stabil". Próbaként raktam bele egy 4.433 MHz kristályt. Itt a szín ezzel kevésbé állítható.
Néztem a TV tömbvázlatát. A lényeg az lenne, hogy a TEA 26. kivezetésén meg legyen a 62.5 kHz?
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Kedd, 20:40 /
 
Igen, a 4060 4-es kivezetésén annyi az osztásarány. Ha meg van az a feszültség, akkor a késleltető művonal (DL-302)is lehet rossz (törött) vagy száz más alkatrész hibája is okozhat színhiányt.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Kedd, 20:51 /
 
Az IC 4066 10.68 V-ot kap. Piros és kék van. Szerintem zöld nincs.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:52
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Kedd, 21:05 /
 
Ilyen a kép a szín potméteret teljesen feltekerve. Majd a tápot még megnézem. Nagyából.
A fényerő potméter tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 21:06
(#) sany hozzászólása Kedd, 21:52 /
 
Egy kis import a tuneren.
Nagyon érdekesek a tranzisztorok. Fel van vannak cserélve a lábak. 2sc8550 és 2sc945- ösnek.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Sze, 23:58 /
 
Ma egy kicsit leszűkítettem a száz másik alkatrészt. Kicseréltem az összes kerámia kondit és a poliészter film kondenzátorokat is. Egy rosszat találtam a poliészter kondik között, amin égésnyom volt. Megörültem, de sajnos nem ez volta probléma.

Adjak egy kis fókusz feszültséget? A sorkimenőn két potméter van, az egyik a focus, a másik a screen feliratú. A screen micsoda lenne?

Jó lenne tudni, hogy a sorkimenő és a képcső jó-e.
A hozzászólás módosítva: Csü, 0:07
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Csü, 0:08 /
 
Pedig megvan az RGB.
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Csü, 4:55 /
 
A fókusztól nem lesz jobb a szín. A screen (G2) a képcső segédrács feszültsége, amellyel az alapfényerő állítható. Az a kis segédpanel a hang kétnormásító. Antennabemenetről próbáltad már? Lehet, hogy jelszint problémák miatt rossz a szín.
A hozzászólás módosítva: Csü, 4:59
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 7:22 /
 
Akkor ahhoz nem nyúlok. RF-en nem néztem még. De megnézem.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 23:33 /
 
Ma az összes diódát kicseréltem és ellenőriztem a tranzisztorokat is.
RF-n nem sikerült semmilyen csatornát megtalálnom, egy TV játékot kötöttem rá. Jó hír, hogy nagy nehezen nem tudtam állítani a színt. Tehát a képcső biztos nem hibás, szerintem.
A kép elég szellemképes és életlen. Ez még nem baj, de az a zavaró, ha lekapcsolom a TV-t és vissza, akkor elmászik a szín. Kék és piros lesz újra. De ha tekerek a color (szín) potméteren valamelyik irányba, akkor jó lesz. Mi okozhatja ezt? A jel szinttel biztos gondok vannak, a MindigTV tunerrel nem jó a szín egyáltalán. Pedig minden beállítást, amit tud kipróbáltam.
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:35
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Csü, 23:46 /
 
Jó hír, hogy nagy nehezen be tudtam állítani a színt. - Bocsánat elírtam, de már nem tudtom javítani.
Következő: »»   1270 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem