Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3560 / 3561
(#) elactrofan válasza bbb hozzászólására (») Júl 1, 2024 / 2
 
Köszönöm mindenkinek a darazsas téma ötleteket. Sikeresen megoldva. Purhab es zigzag darázs irtó párost alkalmaztam.
(#) nagym6 válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Már késő, nekem a Chemotox légyirtó bevált darázsra.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Vagy például a féktisztító esetleg a csavarlazító.
(#) SALáta hozzászólása Júl 2, 2024 / 1
 
Sziasztok. Készül augusztus 18. ára az új láncfűrész agymenés. Egyenlőre már a váz körbecsapkodva, hátsó markolat még nincs. Azért aki ezt ki akarja próbálni mindenképp kap 3 szelet kenyeret és egy kanyarintásnyi szalonnát előtte.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Mint rendezvény ötlet, ezt vegyük meghívásnak Augusztus 18-ra?
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Elég durván néz ki. Milyen motor lesz benne? V8?
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
A "szokásos" helyen lesz. És igen, természetesen. A Füzesabonyi Amatőr Láncfűrészes találkozón lesz elvileg bemutatva.
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Egy 80 as (vagy 160? ) as talpas villanymotor. 250 Hz es.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Júl 3, 2024 / 1
 
Idő közeledvén, majd tedd fel a meghívót (amit előző évben elmulasztottál ).
Én lehet szivesen elmennék megint, de Pestről egyedül...
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2024 / 1
 
Ide ki tudom írni , ez nem egy elektronikai találkozó, de most lesz talán egy villanyos gép is.

Augusztus 18. án Pusztaszikszón lesz a 8. Füzesabonyi Amatőr láncfűrészes találkozó. Nyugalom, ki lesz táblázva. Senki nem fog eltévedni.

A találkozó ingyenes, szokott lenni támogatói jegy amivel meleg étel is jár.
Egész nap szabad program, géptulajoktól gép is elkérhető aki próbálni szeretne. Lesz egy fix program, a módosított gépek versenye. Ezeket nem szokták odaadni, örülnek ha a beállítást és azt a pár másodpercet túléli , na meg ott van metanolos is . Most talán elektromos is lesz, lesz 500 CCM is ha elkészül és ha barátunk hozza egy csillag motoros szörny.


Igazából úgy néz ki már 17. én jön a keménymag, majd a találkozó napján picit bágyadtan de magához tér a banda.

Jó buli szokott lenni, a jelenlegi "kipakolókról" infóm nincs.


Ez még egy tervezet, a program még nincs rendezők által meghirdetve.

Ha a villany masina elkészül bárki kipróbálhatja saját felelősségére , vágásbiztosba (leveszem, odaadom) , és persze nem árt a jó kondi sem. Igaz, a nadrágok általános védelmi osztályán túl van picit elméletileg.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 6, 2024 /
 
Üdvözlet! Használta e már valaki a Denbit disper Dn vagy Denbit Disper A anyagok közül valamelyiket?
Kérdésem az volna, hogy ez az anyag kiöntve megszilárdul e, vagy folyékony marad?
Járda dilatációs rés kitöltésére néztem ki, de nem tudom, hogy milyen halmazállapot változáson megy keresztül egyáltalán. Ugyebár erre régen a forró szurkot használták, hogy a víz se follyon a járda lapok közé, meg a gaz se nőjön ott ki. Esetleg valami más ötlet erre a feladatra? A lényeg, hogy valami rugalmas vízzáró anyag kellene, ami ugye nem repedezik meg.
(#) Alkotó hozzászólása Hé, 12:51 /
 
Felmerült, hogy vennék egy új mikrót. Alapvetően a régi is működik, de már jelentősen festékhibás, rozsdás, és néha megáll. De ha már veszek, akkor érdemes lenne olyat, ami jobban illik a helyi adottságokhoz.
A jelenlegi legfontosabb hibája a "kialakítás", azaz jobb oldalon vannak a gombjai és bal oldalon az ajtó, amit éppen fordítva szeretnék. Vagy ha nem találok ilyen elrendezést, akkor legalább nyíljon az ajtó 180°-ban, ne pedig 95°-ban, mint a mostani. A mostaniba nehézkes a be-ki pakolás, ezért kellene a fordított elrendezés.
Másik igényem az inkább igénytelenség. Van olyan készülék ami CSAK mikró? Nem akarok grillfunkciót se alul, se oldalt, nem kell wifi, se bluetoth, nem kell programozható késleltetés, és semmi egyéb cafrang, csak a mikró, esetleg rozsdamentes kivitelben.
Az már csak hab lenne a tortán, ha a belső világítás nélkül is nyitva tudnám hagyni az ajtaját.
Tudnátok ajánlani valamit az igények alapján (természetesen pénz nem számít, az a legkevesebb)?
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 13:23 /
 
Az a baj, hogy a fene egye meg, már megint igazad van.
Ausztráliában találtam olyat, amit nem balról jobbra nyílik, hanem fentről lefelé. Igaz, azt sem lehet kapni.
Hűtőszekrényből már láttam olyat, ahol megfordítható volt az ajtó nyitási iránya. Mikrónál azért nem lehet ugyanezt megcsinálni, mert jobb oldalon van a magnetron, míg a hűtőnél hátul van a kompresszor.
A világ úgy van berendezve, hogy mindenki jobbkezes, férfi, és tud angolul...
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 13:35 /
 
Nem olyan mint szeretnéd, de mivel nem forgótányéros így sokkal jobb a helykihasználás benne (szögletes dolgokat is be lehet tenni), rozsdamentes acél, ipari kivitel: Bővebben: Link
Valószínűleg tényleg jobb is annyival, amennyivel drágább. Kérdés, hogy belefér-e a rászánható keretbe. Valahol olvastam, hogy ezek a forgóantennás megoldások egyenletesebben melegítenek, mint a forgótányéros.
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Hé, 13:46 /
 
Ennek sem arra nyílik az ajtaja, amerre szeretné.
Szerintem építse át a konyhát...
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Hé, 15:20 /
 
Nem tudom, hogy a "forgóantenna" milyen lehet, de nekem volt kb. 30 éve egy nagy AEG forgótányér nélküli konstrukció, a német lomisoktól vettem. Mikor belenéztem a burkolatot levéve, nem forgott abban semmi, viszont tökéletesen dolgozott. 6-7 liter pörköltöt is egyenletesen átmelegített akár. Sajnos a gusztustalan kaszni miatt kényszerültem kidobni kb. 15 év használat után. Szerintem ez a "forgó antenna" is valami üzleti fogás lehet.
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Hé, 15:47 /
 
Angol nylevű oldalakon stirrer néven emlegetik.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 16:03 /
 
Hát olyant, ami felülről lefelé nyílik itthon is lehet kapni, épp a hétvégén bütyköltem meg egyet. Az ugyan "régi", mert már 6 éves, de az utódját ma is gyártják. Csak a kritériumoknak mégsem felel meg, hiszen minden benne van, amit Alkotó nem igazán szeretne, hogy benne legyen.
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Hé, 17:20 /
 
Szerintem az orosznak sem forgott annó a tányérja...
(#) Bakman hozzászólása Hé, 18:13 /
 
Estét!

Ismerős meggyőzött, hogy a házi készítésű húsérelőhöz nekem kell vezérlést csinálnom. Az elektronika elvileg készen van, ősztől lenne használatban a gép de nem tudtuk kitalálni, mivel tudnánk tesztelni. Akinek van ilyen masinája, esetleg ismerősének, tudna nekünk valamilyen tippet adni? Pl. vizes törölköző zacskóban, azon pár lyukkal jó lehet?

Előre is!

Huserlelo.jpg
    
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 19:09 / 1
 
szia
ebbe nincs semmi cafrangBővebben: Link

de az oldalon van tőbb is néz szét, e jobbrol nyílót én még nem látta.
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:12
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 19:23 /
 
A tányér nem forgott. 4 szögletes volt.
Úgy mondták forgó rotoros.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 19:28 / 1
 
"Jenő, azt írja az újság ..." https://retronom.hu/node/4059 ... hogy forgóantennás.
Sőt rossznyelvek szerint hozzá lehet bütykölni egy szkópcsövet és a környező légiforgalom is látható.
(#) szs válasza elactrofan hozzászólására (») Hé, 19:42 /
 
Na, ez tök jó, hogy utánajártál. Kicsi ugyan, de biztosan lenne nagyobb is. Bezzeg mikor a nejemnek vettem, egyáltalán nem találtam ezt az egysuerűbb fajtát (pedig olyat szeretett volna). Elégedetten használja a "digitális", grillezőst is, bevált, de neki is a "mechanikus" lett volna a kívánság.
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:43
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Hé, 19:49 /
 
Azt mondják, valóban. De fórumtársunk is írta, hogy ő ugyan nem talált benne forgó antennát. Persze, valamilyen módon megoldották biztosan, hogy ne csak egy azonos sávot melegítsen (az enyémben sincs forgótányer, megis mikró is) De érdekes lenne tudni, hogy hogyan csinálják.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Hé, 19:58 /
 
Képkeresőbe: microwave oven stirrer.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Hé, 20:00 /
 
Skori, Gafly, Electrofan, és aki még érintett!
Köszönöm a tippeket.
Értetlenül állok a fordítva nyíló ajtó teljes hiányát látva.
Szintén furcsállom, hogy látszólag hasonló funkciót ígérő készülékek között drámai mértékű árkülönbség van, és nem nagyon derül ki miért olcsó az egyik és miért sokkal drágább egy másik. Úgy tűnik, alig van kapcsolat az ár és a műszaki tartalom között, mintha csak találomra árazott dolgokról lenne szó.
Megnéztem a linken lévő ipari forgóantennásat, beszéltem is velük, de fogalma nem volt az ügyintézőnek mit is takar ez a működési fajta, illetve szintén nem tudta megmondani milyen többletet kapnék azért a kb. 150.000 Ft-ért egy sokkal olcsóbbhoz képest. Feszegettem ezt a részletet, szinte próbáltam ötleteket adni neki, mint pl. sokkal megbízhatóbb, sokkal jobb valamiben, örökös darab, és ehhez hasonlók, de egyiket sem erősítette meg.
Majd a próbáltam a tányéros és az érintett tányér nélküli közti előnyökről is megtudni valamit, de itt teljes passzivitást láttam, egyetlen érve sem volt a hölgynek. Azt feszegette visszatérően, hogy konyhára akarom-e venni, vagy otthonra, és nem nagyon akarta megérteni, hogy nem a hely a lényeg, hanem a funkció, a melegítés képessége.
Ha esetleg valaki tud információt a forgóantennás mikróról, valamilyen olvasható leírást, vagy nézhető képi anyagot a működésről, akkor azt szívesen fogadnám. Hátha tényleg megéri az árát, de ne veszítsük szem elől az egyetlen elvárást, azaz melegítse meg azt a kaját amit beleteszek.
(#) vargham válasza szs hozzászólására (») Hé, 20:02 / 1
 
De utálom a digitálisat...
A leggyorsabb beállítási mód: Egyik tekerő a teljesítmény a másik pedig az idő.
1994-ben a családomban többen is vettek egyforma készülékeket. 10-15 évvel később már kirakták. Begyűjtöttem mindet. Szerintem az életem végéig el vagyok látva velük.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 20:02 /
 
Ebben a témában már laikusan de el tudom mondani kicsit a véleményem.
Nekem sok-sok éve forgó tányéros van, különösebb hiba nélkül használom, talán ami enyhén bosszantó hogy néha jól néha kevésbé jól melegíti meg az ételt.
Édesanyámék 2 éve vettek egy "állótányérost" amiben az antenna forog ugye fent a melegítő tér tetejében.
Sokkal jobban melegíti át az ételt (kevesebb üzemidő), és nem a tányérom vagy annak alja lesz forró.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Hé, 20:50 / 1
 
Köszönöm. Néztem pár képpel illusztráltat -akkor ezt úgy értsem, valójában nem forgóantennás, csak egyfajta direktort forgatnak az "antenna" előtt?
Következő: »»   3560 / 3561
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem