Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1158 / 1158
(#) proli007 válasza Troid hozzászólására (») Jún 27, 2024 / 1
 
Hello! Ez túlfeszültség levezető (gáztöltésű szikraköz) lesz. Over voltage
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2024
(#) Troid válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Köszönöm szépen!
Utána olvasok mit kéne tudni mérni rajta.
(#) kadarist válasza Troid hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Szakadást kell mérned, ez így jó.
(#) kaqkk hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Kaptam őket, a méregetésel nem sokra jutottam , valaki meg tudna szánni egy bekötési rajzal ?
(#) mnyugger hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Tudja e valaki mi ennek a csatlakozónak a neve és hol kapható?
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2024 / 1
 
Kikombináltam a bekötését, a tekercsek egyik vége közösítve van 6 tüskére és a másik végük meg a 14 diódára (7 nyitja-7 zárja a szegmenseket) 4 digitre kész a kijelzőpanel terve kicad ban
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2024
(#) madzagos válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Milyen pic lesz benne?
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Még nemtudom lehet hogy 18f252 kell16 portláb vagy egy kisebb pic portbővítővel vagy shitregiszterrel . Még a vezérlő nagyon képlékeny azt sem nagyon tudom mit szeretnék látni a kijelzőn az időn kívűl .
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2024
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Idézet:
„kell16 portláb vagy egy kisebb pic portbővítővel vagy shitregiszterrel.”
Miért nem 40 lábú PIC, és nem kellene portbővítés?
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Idézet:
„18f252 kell16 portláb vagy”
Leírtam a két opciót .Egyébként 28 lábú pic is bőven elég , csak még nem döntöttem melyik megoldást választom (melyik lesz jobb-egyszerűbb a programozás szempontjából).
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) bitmixer hozzászólása Júl 3, 2024 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy nagy ipari LED lámpát: OSRAM 140W 20000 lumen. Az a baja, hogy stroboszkópot játszik 1-2 Hz-cel, de nem minden bekapcsolás után csinálja. Szétkaptam, ahogy a képeken látszik. Elég korrekt áramkörnek tűnik a meghajtás, de a lelke számomra ismeretlen, SO8 csip, bizonyos AFBBSA. Csak ennyi látszik rajta, semmi több. Találkozott már valaki ilyennel? Jó lenne egy referenciakapcsolás, hogy el tudjak indulni valamerre. A kondik nem púposak .
Kösz, üdv!
update: egy másik példány pedig nagyon ritkán pislant egyet.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Multkoriban linkeltem egy cikket granpa mesternek a "villogó LED" témakörben.
Az eredeti cikket nem kerestem vissza, de esetedben én sem feltétlenül az elektronikában keresném a hibát elsőként.
(#) bitmixer válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Igen, emlékszem, magam is találkoztam már egymagában vibráló LED-del. De most ezt nehezen tudom elképzelni, mert itt van vagy 4-500 LED, ki tudja, milyen kapcsolásban egymással. Rászkópoltam, amikor nem villog, az egész LED kóceráj 105VDC-t kap, rajta ül 4Vpp 100 Hz brumm. Ezt csak úgy mondom. Amikor villog, úgy még nem mértem.
(#) Lamprologus válasza bitmixer hozzászólására (») Csü, 8:45 /
 
99%, hogy az egyik (esetleg több) LED hibás.
Nem tudom milyen LED-ek vannak benn neked, de sima "LED izzóknál" a hibás LED-et meg lehet találni szemrevételezéssel is, egy kis fekete pötty van a LED-en...
Ha ez nem vezet eredményre akkor pl 10mA-es áramgenerátorral egyesével ki kell próbálni a LED-eket. Ha ismered a LED-ek feszültségét, akkor megfelelő soros ellenállással is próbálhatod őket.
A hozzászólás módosítva: Csü, 8:46
(#) KU202M válasza bitmixer hozzászólására (») Csü, 9:18 /
 
Én azért megmérném azokat a nem púpos kondikat kapacitásilag...
(#) bitmixer válasza Lamprologus hozzászólására (») Csü, 18:39 /
 
Kösz a tippet. Ez egy kicsit nagyobbacska lámpa . Azért végignéztem az összes LED-et, de nem találtam köztük gyanúsat. Végigmérni pedig... hát tudod, mikor állok neki. Továbbra is azt remélem, hogy valaki tud segíteni a vezérlő csip tekintetében.
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Csü, 19:23 /
 
Ha fény felé nézed, látszik a fóliázat, úgy akár egy félkört is tudsz egyszerre tesztelni...
Esetleg ha jársz felém Kispesten, led teszterrel ránézhetünk egyben a teljes tányérra
A hozzászólás módosítva: Csü, 19:24
(#) Bakman hozzászólása Csü, 20:43 /
 
Estét!

Visszarajzoltam két NYÁK-ot. Elvileg Mechlabor SL-101 vagy SL-102 részei. Tudja valaki milyen célt szolgáltak ezek a modulok?

Nincs kizárva, hogy hibáztam visszarajzolás közben. A tekercsek értékeit nem tudom, "házi" készítésűek. ST-1 panelen C3 jelű kondenzátor értékét nem tudom leolvasni, kinézete alapján nF-os tartományban lehet.
A hozzászólás módosítva: Csü, 20:44
(#) zamatőr válasza bitmixer hozzászólására (») Pé, 7:31 /
 
Hasonló hiba miatt kidobtam egy 12W-os led-et aztán a következő is "pislákolt" néha . Egyszer megunta és a 10µF/100V kondenzátor felrobbant . Kicseréltem egy 630 V-ra azóta teszi a dolgát. Az előzőt is és ezt is megnéztem "akció" előtt és nem volt púpos a kondenzátor. Lehet nagyobb feszültségű kondenzátorok cseréjével megoldódhat a probléma. Az, hogy még nem robbant fel a kondenzátor lehet csak az áramgenerátoros mód miatt van.
Következő: »»   1158 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem