Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PWM mikrokontrollerrel
 
Témaindító: Magor, idő: Nov 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Prometheus01 válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Igazad van, a dióda hiányzik. Kondenzátor sincs a motorral párhuzamban. A FET-et egy 100K ellenállás húzza 12Vra kikapcsolás gyanánt. Összerakok egy kapcsrajzot ha otthon leszek, egyenlőre csak össszeraktam egy áramkört saját kútfőből. A motorról semmit nem tudok azon kívül, hogy kb 10A felvétele van mikor már forog. Kivenni elég nehézkes lenne, le kell hozzá ereszteni a fagyállót stb. A linkelt kapcsoláson hová kellene kötni a motort?
(#) Peter65 válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A szabadonfutó dióda szükséges, de kondenzátort nem kell a motorral párhuzamosan kötni. Viszont a fet és a szabadonfutó dióda két szélére kell kondenzátor.
A 100K nagyon nagy. Ha kicseréled 1...10K-ra, lehet hogy egészen más lesz a helyzet.
A linkelt kapcsolást a fetmeghajtás elvéért adtam. A szabadonfutó dióda és a motor a 2,2ohm helyén lenne.
Azonban most vettem csak észre, hogy ez egy hibás rajz, a Q2-nek kellene NPN-nek lennie, úgy, hogy a kollektor és emitter fölcserélendő, és hasonlóan rossz a Q3 pozíció. Itt helyesen szerepelnek a tranzisztorok.
Ezen a rajzon L2 és C9 helyén lenne a motor.
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 3, 2024 /
 
Sziasztok!

STM32 kimenetét szeretném felhasználni 12v autós környezetben(tehát generátor zaj, load dump, stb 100V tüskék). A tápegységem védve van, erre szolgáló áramkörrel. 4db kimenetet szeretnék felhasználni, ezek közül 2db low side (tehát +12V van fixen a relén és a testet kapcsolom), illetve 2db high side kimenet lenne.
A csak sima kimenet meg is lenne, de az egyik + kapcsolt kimenet az pwm jel lenne.
Egy keringtető szivattyúhoz lesz használva, amin a teljesítmény elektronika megvan, csak 12V pwm jelet kell adnom neki testhez képest. A pwm jel 400Hz-max 1kHz lesz.

Ehhez szeretnék egy robusztus, rövidzár védett kimenetet ha esetleg a vezetéket letestelik, vagy menet közben megszakad a vezeték.

Van egy kapcsolás ami, jó lehet a pwm jelhez, ebben szeretnék segítséget kérni, hogy jó-e így.
A kimeneti pwm + és testhez kell-e betennem terhelést vagy maradhat így?
Hogy tudom kiegészíteni a kapcsolást, hogy a kimenet rövidzár védett legyen(és nem olvadó biztosíték)?
SMD alkatrészekből épül.

Köszönöm!
(#) wbt válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 3, 2024 / 1
 
Esetleg ProFET jó lehet ide, 1000-féle van, sok minden ellen védett.
(#) Thomas10100 válasza wbt hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
igen, azokat néztem. de annyira nem ideális pwm jelhez. Nagy a be és kikapcsolási ideje (60us feletti). Egy félét találtam ami high side, de az pedig nem az 1000ft-os ár. Ez 25kHz max: BTF50060

Olyanokat találtam még ami fmax 1kHz. Ez mondjuk használható is 1kHz alatt?
Ennél operating voltage max 18V: Bővebben: Link

Ezek pedig a lassúak:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Ezekkel pont meglenne a hi és low side
(#) wbt válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
"...amin a teljesítmény elektronika megvan" Akkor nem zavarhat a 25usec kapcsolási idő (persze kérdés, mit tartalmaz az említett teljesítményelektronika). Az, hogy mi-milyen árkategória... olcsón-jót-gyorsan. Talán azért drágább a gyorsabb, mert jobb??? Ha csak kisáramú vezérlőfesz kell a PWM-nél, bármivel kapcsolhatod, max egy soros 100ohm és elmehet rövidzárba. nem hiszem, hogy a meghajtófokozat bemenete biztosan igényelne teljes 12V-ot és nem nagy (aránylag) a bemenőellenállása. (persze nem tudom, mi van benne)
(#) Thomas10100 válasza wbt hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Ezzel szerintem menni fog:
Bővebben: Link
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem