Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3561 / 3561
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 20:52 /
 
Azért drágább szerintem mert:
- Nagyobb a leadott mikrohullámú teljesítmény 1kW vs. 700W
(de vannak azon az oldalon 1,8kW-os típusok is )
- A leadott teljesítmény jobban is hasznosul
- Egyenletesebben melegít
- Bírja a napi 8 órás (ipari jellegű) terhelést, és a garancia az ilyen igénybevétel esetére is szól
- Rozsdamentes ház, nem festett vaslemez

Érdemes megnézni, hogy a legnagyobb beállítható idő mindössze 6 perc... valószínűleg azért mert ennyi idő kb. mindenre elég ebben a mikróban...
(#) Rosszmáj válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 21:10 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=L-U92FC_wIs

Mint a viccben:
- Ez itt a szeplősök találkozója?
- Nem, csak valaki bele$z@rt a ventillátorba.
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 22:29 /
 
Ez jobbra nyílik, az biztos…
A hozzászólás módosítva: Hé, 22:33
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Hé, 22:33 /
 
valami nem jó a linkkel...
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Hé, 22:34 /
 
Elvileg javítottam.
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Hé, 22:35 /
 
így már látom
(#) nagym6 válasza vargham hozzászólására (») Kedd, 3:39 /
 
Idézet:
„A leggyorsabb beállítási mód: Egyik tekerő a teljesítmény a másik pedig az idő.”
Kis időket nem lehet vele beállítani pld.: 30s, 1.5perc. Nekem melegítéshez ez kell, csak digitálissal állítható be.
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Kedd, 7:31 /
 
Az enyémen simán tudok 30 vagy 90 másodpercet beállítani.
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Kedd, 7:33 /
 
De ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor felőlem lehet digitális. Csak legyenek DEDIKÁLT kezelőszervek. Tehát a kijelzőn EGYSZERRE látszik a teljesítmény és az idő is, és mindkettőhöz tartozzon tekerőgomb. Na, az jó lenne. De nem így van, mert spórolnak. Nyomkodd és tekergesd a tekerőt, közben változik a kijelzés. Ehh.
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Kedd, 8:27 / 1
 
Eredeti diplomám jogán a mikrosütő fizikájához annyit hozzátennék, hogy:
- Frekvenciávál nagyon nem lehet játszani, mert vizet kell melegíteni, így a ~2,5 GHz adott, és megkerülhetetlen.
- Pont ezért a mikrosütő magnetronokat is ennek megfelelően gyártják.
- Maga a mikrosütő kamra mérete is adott, valamiért nem szoktak állíthatóak lenni a méretek (tangóharmonika kivitel).
- Emiatt állóhullámok (szokták forró pontoknak (hot spot, lásd mellékelt kép) hívni) alakulnak ki, itt van a teljes anyag
- De sokféleképpen lehet szemléltetni, tele van a net vicces videókkal.

Szóval fizikai korlátok miatt gyakorlatilag marad a:
- Tányér forgatás, ahol a forró pontokból csíkok lesznek.
- Felső kavaró lapát, ahol a fene tudja mi lészen, de nem csík, az biztos.

Abban teljes egyetértés látszik kialakulni számomra, hogy nem megfelelő hőeloszlás miatt főzésnel/sütésnél, ámbár az átlag hőmérséklet jó lehet, egyes részek nyersek maradhatnak, mások túlsülnek. Én csak kész étel melegítésére használom...
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Kedd, 11:50 /
 
Skori, és a többi megszólaló!
Köszönöm a tippeket, és a tanácsokat.
Mérlegelem mi legyen, mert a nyitási irány lett volna a legfontosabb paraméter, és az erre ajánlott 300 ezres lehetőség már túl van a lélektani határomon.
A forgó tányér és a forgó antennás opció között kb. 4-5 szörös az árszorzó. Jobb ennyivel az utóbbi?
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Kedd, 12:58 /
 
1 tábla szalonna...?
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Kedd, 14:41 /
 
Nem saját tapasztalat, csak közvetett, de igen, többek szerint jobb annyival.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 14:42
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Kedd, 15:12 /
 
Éppen ez a gond, a nem a jóságos húsdarabokon tesztelnénk.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Kedd, 20:16 /
 
A hőmás védelem analógiájára azonnal adódik a "disznómás" fogalma is.
(#) kitartás hozzászólása Sze, 5:51 /
 
Üdvözlet!
Használ valaki telefonos (android) hangfordítót. Tudtok esetleg olyat ami elfogadhatóan működik. Az sem baj ha nem ingyenes. Az lenne a cél hogy ősszel megyünk Szicíliába és jó volna ha nam vasznénk el. Tehát magyar olasz illetve olasz magyar fordító kéne.
(#) jani1987 válasza kitartás hozzászólására (») Sze, 6:10 /
 
A guglis nem jó?
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Sze, 6:27 /
 
Nekem eddig működött koreai-magyar viszonylatban... Apám is könnyedén tudta használni, igaz ő meg ukrán-magyar beszélgetésre
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 7:27 /
 
Akkor mi értelme? Nem pont az a lényeg, hogy hússal jó legyen? Kisebb mennyiséggel tesztelni, aztán jöhetnek a vadkanok... (Obelix).
(#) kitartás válasza jani1987 hozzászólására (») Sze, 14:09 /
 
Nem ismerem egyiket sem. Azért kerdeztem A lényeg hogy valamiféle komunikácit tudjunk összehozni az olasz és a magyar között. Lényeges hogy oda vissza működjön. Kaja rendelés, autó bérlet, szálloda, stb. Amit eddig találtam amire az internet esküszik az a vasco fordítógép d az kb 150 000 Ft. Jó volna ha egy hétre ennél egy kicsit olcsóbban meg tudnám úszni . Próbálom a gulist. Köszi.
(#) Ge Lee válasza kitartás hozzászólására (») Sze, 14:20 /
 
A guglis is tudja, meg van valami all langue translator vagy milyen nevű amit le tudsz tölteni a play áruházból, mindegyik ingyenes de online, azaz csak aktív internetkapcsolat mellett működik. Bele kell beszélni a telefon mikrofonjába és oda vissza fordít, azaz mondja a szöveget a kiválasztott nyelv(ek)en.
(#) csibai hozzászólása Sze, 18:54 / 9
 
Kedves Fórumtársak!

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy nagy-nagy köszönetet mondjak Gafly fórumtárs önzetlen segítségéért.
Teljesen ismeretlenül is segített olyan alkatrésszel amit én nem tudtam volna beszerezni. Nem is az alkatrész értéke az említésre méltó, hanem az az önzetlen segítség.
Jó érzés, hogy a mai világban létezik még jószándélú önzetlen segítség.
Miután nem tudom hogyan tudnám meghálálni neki, ezért gondoltam közzé teszem ezt a kis történetet.

Üdvözletem küldöm az összes fórumtársnak.

csibai
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:55
(#) jani1987 válasza csibai hozzászólására (») Csü, 5:32 /
 
Ez a fórum már csak ilyen. Olyan dolgot kapsz ingyen amiért máshol fizetni kellene. Mint például a tv.
(#) szikorapéter válasza csibai hozzászólására (») Csü, 6:46 / 1
 
11-re értem én haza a de jót beszélgettünk!
Élmény volt, és a hűvösben is kellemesebb volt vezetni.
(#) kitartás válasza Ge Lee hozzászólására (») Csü, 7:17 /
 
Kipróbálom. Köszi
(#) SALáta válasza szikorapéter hozzászólására (») Pé, 19:13 /
 
Honnan miért
(#) mnyugger hozzászólása Pé, 19:52 /
 
"MÁV: Utazzunk busszal, ha tehetjük, mert a legtöbb vonaton nincs légkondi

A vasúttársaság mindezeken felül arra kéri utasait, hogy az állami hőségriasztás ideje alatt csak a legszükségesebb esetben induljanak útnak."
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Pé, 20:02 /
 
Nekem a légkondi nélküli vonatokkal még nem volt bajom, pedig nem hajnalban utazom, de légkondissal többször. Azóta kerülöm.
A busz kényelmetlen, szűk, nem mindegyiken zárható el a befújó; kötőhártya, fül, váll, nyak. Olykor 2 hétig is nyekk! 15-20' utazástól.
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:03
(#) Suba53 válasza mnyugger hozzászólására (») Pé, 20:09 /
 
A MÁV amúgy mindent megtesz, hogy elvegye az emberek kedvét a vonatozástól.

Pár napja Zircen próbáltam jegyet venni az ott elhelyezett jegyárusító automatából.
Szerencsére ráértünk, de fél óra próbálkozás után sem sikerült rávenni, hogy egy nyamvadt jegyet kiadjon. Pedig próbáltam mindent. Csak oda, oda vissza, más időpontra, meg amit a menü felajánlott, de amikor jött volna a fizetési menü, mindannyiszor lefagyott, és nem lehetett tovább léptetni. Ráadásul olyan tetű lassan léptette az érintő képernyőt, mint régen a betárcsázós internet idején a böngészők. Egy vicc az az egész.

A kalauznak elmeséltem, de rezignáltan vette tudomásul, és adott jegyez gond nélkül.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Pé, 21:16 /
 
Na igen, csak amikor hajnali kettőkor az állomáson éppen nem működik, az ellenőr meg ki tudja merre kódorog, így vagy sikerül jegyet venned, vagy nem... Emiatt töltöttem le az alkalmazásukat, ami iszonyatos tortúra volt, de mióta beállítottam minden hülyeséget rajta, már könnyebb vele megvenni a jegyet és az automatás marháskodás sincs már. Persze az teljesen eszetlen megoldás, ha bepipálod neki, hogy maradjon bejelentkezve, az csak 24 órára érvényes. Az eszetlen barom, aki az ilyen dolgokat kitalálja, megérdemelné, hogy mindig be kelljen lépkednie ebbe telefonon óránként ötször.
Következő: »»   3561 / 3561
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem