Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1158 / 1159
(#) proli007 válasza Troid hozzászólására (») Jún 27, 2024 / 1
 
Hello! Ez túlfeszültség levezető (gáztöltésű szikraköz) lesz. Over voltage
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2024
(#) Troid válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Köszönöm szépen!
Utána olvasok mit kéne tudni mérni rajta.
(#) kadarist válasza Troid hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Szakadást kell mérned, ez így jó.
(#) kaqkk hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Kaptam őket, a méregetésel nem sokra jutottam , valaki meg tudna szánni egy bekötési rajzal ?
(#) mnyugger hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Tudja e valaki mi ennek a csatlakozónak a neve és hol kapható?
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2024 / 1
 
Kikombináltam a bekötését, a tekercsek egyik vége közösítve van 6 tüskére és a másik végük meg a 14 diódára (7 nyitja-7 zárja a szegmenseket) 4 digitre kész a kijelzőpanel terve kicad ban
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2024
(#) madzagos válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Milyen pic lesz benne?
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Még nemtudom lehet hogy 18f252 kell16 portláb vagy egy kisebb pic portbővítővel vagy shitregiszterrel . Még a vezérlő nagyon képlékeny azt sem nagyon tudom mit szeretnék látni a kijelzőn az időn kívűl .
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2024
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Idézet:
„kell16 portláb vagy egy kisebb pic portbővítővel vagy shitregiszterrel.”
Miért nem 40 lábú PIC, és nem kellene portbővítés?
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Idézet:
„18f252 kell16 portláb vagy”
Leírtam a két opciót .Egyébként 28 lábú pic is bőven elég , csak még nem döntöttem melyik megoldást választom (melyik lesz jobb-egyszerűbb a programozás szempontjából).
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) bitmixer hozzászólása Júl 3, 2024 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy nagy ipari LED lámpát: OSRAM 140W 20000 lumen. Az a baja, hogy stroboszkópot játszik 1-2 Hz-cel, de nem minden bekapcsolás után csinálja. Szétkaptam, ahogy a képeken látszik. Elég korrekt áramkörnek tűnik a meghajtás, de a lelke számomra ismeretlen, SO8 csip, bizonyos AFBBSA. Csak ennyi látszik rajta, semmi több. Találkozott már valaki ilyennel? Jó lenne egy referenciakapcsolás, hogy el tudjak indulni valamerre. A kondik nem púposak .
Kösz, üdv!
update: egy másik példány pedig nagyon ritkán pislant egyet.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Multkoriban linkeltem egy cikket granpa mesternek a "villogó LED" témakörben.
Az eredeti cikket nem kerestem vissza, de esetedben én sem feltétlenül az elektronikában keresném a hibát elsőként.
(#) bitmixer válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Igen, emlékszem, magam is találkoztam már egymagában vibráló LED-del. De most ezt nehezen tudom elképzelni, mert itt van vagy 4-500 LED, ki tudja, milyen kapcsolásban egymással. Rászkópoltam, amikor nem villog, az egész LED kóceráj 105VDC-t kap, rajta ül 4Vpp 100 Hz brumm. Ezt csak úgy mondom. Amikor villog, úgy még nem mértem.
(#) Lamprologus válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
99%, hogy az egyik (esetleg több) LED hibás.
Nem tudom milyen LED-ek vannak benn neked, de sima "LED izzóknál" a hibás LED-et meg lehet találni szemrevételezéssel is, egy kis fekete pötty van a LED-en...
Ha ez nem vezet eredményre akkor pl 10mA-es áramgenerátorral egyesével ki kell próbálni a LED-eket. Ha ismered a LED-ek feszültségét, akkor megfelelő soros ellenállással is próbálhatod őket.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) KU202M válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Én azért megmérném azokat a nem púpos kondikat kapacitásilag...
(#) bitmixer válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Kösz a tippet. Ez egy kicsit nagyobbacska lámpa . Azért végignéztem az összes LED-et, de nem találtam köztük gyanúsat. Végigmérni pedig... hát tudod, mikor állok neki. Továbbra is azt remélem, hogy valaki tud segíteni a vezérlő csip tekintetében.
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Ha fény felé nézed, látszik a fóliázat, úgy akár egy félkört is tudsz egyszerre tesztelni...
Esetleg ha jársz felém Kispesten, led teszterrel ránézhetünk egyben a teljes tányérra
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) Bakman hozzászólása Júl 4, 2024 /
 
Estét!

Visszarajzoltam két NYÁK-ot. Elvileg Mechlabor SL-101 vagy SL-102 részei. Tudja valaki milyen célt szolgáltak ezek a modulok?

Nincs kizárva, hogy hibáztam visszarajzolás közben. A tekercsek értékeit nem tudom, "házi" készítésűek. ST-1 panelen C3 jelű kondenzátor értékét nem tudom leolvasni, kinézete alapján nF-os tartományban lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) zamatőr válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Hasonló hiba miatt kidobtam egy 12W-os led-et aztán a következő is "pislákolt" néha . Egyszer megunta és a 10µF/100V kondenzátor felrobbant . Kicseréltem egy 630 V-ra azóta teszi a dolgát. Az előzőt is és ezt is megnéztem "akció" előtt és nem volt púpos a kondenzátor. Lehet nagyobb feszültségű kondenzátorok cseréjével megoldódhat a probléma. Az, hogy még nem robbant fel a kondenzátor lehet csak az áramgenerátoros mód miatt van.
(#) granpa hozzászólása Pé, 13:32 /
 
Kezembe akadt egy kis panelka, rajta JBL1006AP "százlábú". Nem találom az adatlapját. Töltő vagy motorvezérlő?
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Pé, 15:38 / 1
 
Nekem nagyon durván sokat szokott segíteni egy kép is, hogy mondjuk kenyérpirító, vagy mobiltelefon irányban induljak el a keresésében.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 17:33 /
 
Képképzésben gyenge vagyok (a telefonom is). Kb. 4×5 cm-es panelon van, néhány láthatatlan (SMD) izével együtt. Momentán, azt sem tudom, hova tettem.
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:34
(#) proli007 válasza granpa hozzászólására (») Pé, 17:40 / 2
 
Ha azt se tudod micsoda és azt se, hova tetted, akkor miért nem azt kérdezed Gafly-tól, hogy hol van?
(#) Lucifer hozzászólása Pé, 23:15 /
 
Ti ezt milyen ellenállásnak mondanátok?

Én Barna - Fekete - Fekete - Arany - Feketének látom, viszont az nem lehet mert az arany szorzó után a fekete tolerancia nem lehetséges (ekkor 10 Ohmról beszélünk). Esetleg az aranyat lehet sárgának "becézni" akkor 40 Ohm 1%-ot mond. Egy Computherm Q4Z LNK306 típusú tápja előtt van sorban a fázissal sorban az egyenirányítás előtt gondolon inrush current limitáció végett.
(#) pipi válasza Lucifer hozzászólására (») Pé, 23:24 / 1
 
Lnk-hoz nem hinném hogy 10 Ohmtól többet tennének, ez reális szerintem
(#) rascal válasza Lucifer hozzászólására (») Vas, 15:17 /
 
Szia!
Hol van az áramkörben? Ha a saját hozzászólásodból az lnk linkjére rákattintasz, és ott megnyitod a adatlapot, akkor a 4. oldalon megnézheted, hogy az ajánlott kapcsoláson ott milyen alkatrész van. Én az RF1 8.2Ohm / 2W ellenállásra tippelek, ami az olvadó biztosító feladatát hivatott ellátni, és emiatt olyan típus felel ide meg, aminek a nevében benne van, hogy "Fusible". Abban különbözik a hagyományos ellenállástól, hogy nem gyullad ki, meg nem csinál nagy rombolást, ha megadja magát. A 10 Ohm jól lehet továbbra is, de azt azért derítsd ki, hogy mitől ment tönkre, biztos van oka. Pár éve egy ismerősöm bojlerének vezérlő elektronikáját javítottam. Ez az ellenálás ment tönkre, az LNK IC, és a puffer kondik között volt egy két csere érett púpos példány.
Ha már javítod, lehet, hogy a Varisztort is érdemes újra cserélni, ki tudja hány túlfeszültség impulzust fogott meg a mostani, és mennyit tud még elviselni?
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:24
(#) Horvath65 hozzászólása Hé, 6:11 /
 
Üdvözlöm a csapatott! A Johnson Controls-tól van a birtokomban egy vezérlő. Semmit nem tudok róla. Ezt találtam róla, de nem tudok angolul. Valaki ismeri ezt a vezérlőt? Néhány képet csatoltam, hátha valaki felismeri.
(#) img válasza Horvath65 hozzászólására (») Hé, 7:11 / 1
 
Szervusz! Épületgépészetben használják, komplex rendszerfelügyeletnél és működtetésnél (beléptető rendszerek, hűtés-fűtés-légkondicionálás, liftvezérlés, stb).

Itt a leírása.

Egyébként az USA hadseregének a beszállítója.
(#) Fidel hozzászólása Hé, 13:56 /
 
Sziasztok!
Van a panelen fent egy trafó 200V/10V.
Az egyik oldalán ott a 200V, a másikon 4V van.
Mit lehet ezzel kezdeni? Szét lehet ezt szedni roncsolás mentesen, hogy megtekerjem esetleg?
Vagy hol lehet ilyet kapni?
Esetleg megpróbálhatok helyette 220V/12V-os trafót?
Ultrahangos mosóban hajtja meg a piezo-t.
Csak a méretezéssel vagyok bajban, a piezo 35W, mit kell ide keresnem teljesítménybe, hogy ne okozzon galibát?
(#) granpa válasza Fidel hozzászólására (») Hé, 14:06 /
 
Honnan kapja a 200 V-ot? Ez nem valami kapcs.táp után van és nagyfrekis?
Amúgy bonthatónak látszik, tehát áttekercselhető. Ha 10 helyett 4 V van, akkor zárlat van benne. Nem melegszik?
Következő: »»   1158 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem