Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tapskapcsoló
 
Témaindító: deniel, idő: Jan 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 30
(#) pet hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
Sziasztok!

EZ a kapcsoló jó lesz a szobám lámpájának kapcsolásához,(Itt szoktam gépezni, kalapálni) vagy crysis minden lövésénél felkapcsol?

Vagy inkább EZT csináljam, ami állítólag kevésbé érzékeny.
Tényleg használhatóbb ez?


(#) Attila86 válasza pet hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Üdv.!

A második kapcsolást én megépítettem, nagyon jól működik. Két pasra kapcsol csak, és állítani lehet a két taps közti időt és hogy a msáodik taps mennyi ideid érkezhet.
Hátránya, hogy nehezen beszerezhető a hozzá szükséges mikrofon és hogy még azzal is kicsit érzéketlen. Néhány méterről tapsolva nálam már nem kapcsolt.

Üdv.: Attila
(#) pet válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Hát megpróbálok bányászni egy kondenzátor mikit, bár...
Nem lehet kapni sehol?
(#) Szebence hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
Sziasztok!


Tud nekem ajánlani vaaki egy könnyen megépíthető és jól működő tapskapcsolót, ami 1 tapssal működik 5 és 12V között. Ütemvezérlőként szeretném használni, igaz van rendes ütemvezérlőm, de az közben polaritást is vált, ami nekem nem jó. Majd egy motort szeretnék üzemeltetni róla.
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
K1ll3rghost!
Ne mondd, hogy nem olvastad el a topicot, amiben kérdeztél... van benne rengeteg rajz! a másik meg, ha polaritást vált az ütemvezérlőd, akkor gondold meg, hogy egyenirányítással (egyutas, kétutas) meg tudnád-e oldani a problémád! nem tudom pontosan mire gondolsz, de egy diódával, és egy relével simán tudsz motort vezérelni!
(#) Szebence válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Igen pont azért mert rengeteg van, ezért kértem, hogy valaki aki jártas a témába az válasszon ki egy egyszerűbbet, ami működik.
A másik, hogy léptetőmotor lenne a tapskapcsolóval vezérelve, illetve úgy lenne, hogy egy knight rider fény lenne a motorra kötve és a ledek helyett vannak a motor kivezetései, és így a motor oda-vissza mozog, soha nem forog körbe, csak oda vissza, egy adott szöget bezárva. És hogy ne menjen állansóan oda vissza, ezért szeretném ha valamennyire ütemre menne és a tapskapcsolót bekötném a knight rider fény elé. Amikor taps, azaz basszus van, akkor a led helyett relét kapcsolna, ami kapcsolná a knight rider fényt, ami a léptetőmotort vezérelné.
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Ajánlok neked valamit:
Legyen egy vezetéked, ahonnan a zenét le tudod venni (pl. hangkártya kimenet), ez után egy sub filtert teszel (így csak a mély frekvenciák jutnak tovább), majd ez után teszel egy AN6884-es kivezérlésjelzőt! a potival beállítod az érzékenységét, és az 5 LED közül kiválasztasz egyet (tranzisztorral illeszted!), ami kapcsolja a knight rider fényed. ennyi. Alkatrészköltsége maximum 500ft.

(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Nálam eddig ez jött be a lejobban:
Bővebben: Kép
Ez SPafi kapcsolása.
(#) Szebence válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Nem fogom tudni levenni a jelet, illetve ha nagyon leakarnám akkor le tudnám, lehet jobb is lenne így, de egyelőre tapskapcsolóval szeretném megoldani.

@Attila86
Köszi a kapcsolást, hamarosan megépítem és majd leírom, hogy mire jutottam vele, de még semmi sincs meg, még a knight rider fény sem, csak a nyákrajz. Még azt is megcsinálom.
(#) pet hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Mérje meg légyszi valaki, hogyENNEK 9V, hány wattos trafó kell!
(#) M.Béla hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Valaki megépítette már ezt a taps-kapcsolót?
Mert én igen de valahogy nem akar működni.
Ráadom a feszt és egyszer csak meghúz a relé de nem mindíg,tapsra pedig egyáltalán nem reagál...
Átnézné nekem valaki hogy miért nem?
Csatoltam szükséges cuccokat:
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Készits a lay-ból pdf-et,úgy megnézem,(sprint layout)nincs a gépemen.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
JPG:
OK?

kkkk.JPG
    
(#) M.Béla válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Na sikerült a pdf is.

Tapskapcs.pdf
    
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Gyos átnézés után csak annyi hibát látok,hogy a relétekerccsel párhuzamos led+1k-nál a led forditva van bekötve,most a katódja csatlakozik a +-ra. Igy nem is világithatott akkor sem,ha esetleg működött a relé.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Próbáld meg jobb hijján hálózati brummal vezérelni: köss a miki helyére 1k ellenállást,fogj a kezedbe 10k-ot és érintsd meg a C1 miki felőli kivezetését. A relének be kellene húznia.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Pedig a dióda világít ha a relé meghúz.
Mindjárt megpróbálom amit írtál.
Köszi.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
A stabkockához kellene 1-1 100nF. A tápfesz megvan rendesen?
Amúgy a bemeneti pufferelkó hol van? kimenethez sem ártott volna legalább10uF,de a bemenethez legalább 100µF kell.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Idézet:
„Pedig a dióda világít ha a relé meghúz.”

Akkor azt nem úgy raktad be ahogy a nyákon van....
Vagy az anódja van jelölve.
Nézd csak meg a jelölt oldala ugyanoda csatlakozik ahová a D1 katódja,az pedig a pozitivra megy közvetlenül.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Bementre utólag tettem 47µF-ot,kimenetre 100N-ot.
Az ellenállásos érintgetős módszer nem jött be.
néha amikor ki-be húzogatom a hálózati feszt akkor behúz a relé.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Akkor én keverem a diódának a jelölését mert én azt hittem hogy mindíg a pozitív felét jelölik.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Növeld a bemeneti elkót és mérj tápfeszt. Legjobb volna szkóppal nézni,nincs-e valami gerjedés a stab körül.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Katódot jelölik az esetek 99%-ban. Kivétel:az orosz kisjelű diódák még az ezelőtti érában...
A ledet illő nyitóirányban bekötni,tehát katód az áramkör negativabb részére kötendő.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Okés.
Na megnöveltem a puffereket mindenhol 100uF,a táp pontosan 11.999V de semmi változás. Talán rossz miksit választottam?
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Kondenzátor miksi van benne.
AZ jó???
(#) M.Béla válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Nem nincs,de a rajzon sincs ilyesmi ...
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Innentől érdekes. Miután felületszerelt a cucc,nehéz ic-t cserélni.Szkóp kellene. Illetve ha kötsz az 555 3-as lábára egy ledet(katód a 3-ra csatlakozzon) ugyancsak 1kohm ellenállással sorba akkor tudod indikálni az állapotváltást amit a hangnak kell előidézni ha odáig működőképes a cucc. Az 1k a +-ra csatlakozzon,igy világitani fog alapállapotban. Hang hatására rövid ideig ki kellene aludnia. Ha az 1kohm-ot a negativra kötöd,és vele a ledet sorba,úgy hogy az anódja megy a 3-as lábra akkor alapállapotban nincs fény,de villan a hang hatására.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
A rajzon nem kondenzátormiki van az tuti! próbára megteszi egy kisebbfajta hangszóró is,köss be egy olyat,vagy egy fejhallgatót,annak is az egyik felét és abba KIABÁLJ.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Azért hálózati brummal már működnie kellett volna,miki nélkül is.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ez működik de nem hangra hanem csak úgy hogyha a pozitívról még egy 1k-ot érintgetek a c1 miksi felöli pontjára.
Következő: »»   6 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem