Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   10 / 227
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ok de a sorkimenő jó lesz?Csak szedjem le a primert és tekerjek 5+5 menetet rá?És az egyik tekercs kézdetét csavarjam össze a másik végével?
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
A sorkimenő jó, ha működik. A primert úgy kell megcsinálni ahogy a rajzon van (fontos az is, hogy milyen irányból tekered) A vezetékek ne legyen túl hosszúak lehetőleg.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ja és melyik akkor a primer a sorkimenön? a bal vagy a jobb oldali?Szerinte ma jobb de inkább megkérdezlek.
Nincs meg a nyákrajza ennek a cuccnak neked véletlenül, ha nem vagyok pofátlan?
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Most olvasom hogy már leírtad melyik a primer.
Kösz szépen.Üdv.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Nyákom nincs, próbapanelre forrasztottam. De majd lehet csinálok hozzá.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
És még egy kérdés (de tut inem az utolsó) a neonhoz való fojtótekercs 40W-os jó a sorkimenő meghajtóhoz amit linkeltél?
(#) Kocska válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Szia! Én pár éve terveztem hozzá nyákot, működik szépen. Express PCB nevű ingyenes programban tudod megnyitni. Üdv.

driver.pcb
    
(#) Dempsey válasza Kocska hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Szia!
Köszi szépen a rajzot.
(#) Dempsey válasza Kocska hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
És azt 47uH-200uH 10A -es tekercset te hogyan oldottad meg?Vetted vagy magadnak csináltad?
(#) Dempsey válasza Kocska hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Ja és milyen vastag rézből tekerted a kétszer 5 menetet a sorkimenő primerére?
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
2,2mm vastag rézhuzalból tekertem. Az induktivitást saccra tekertem, egy 3 centis kis toroidra.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Oké köszi szépen.
(#) _JANI_ hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
(#) Kocska válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Fogtam pc tápból egy sárga toroidot a meglévő tekercsekkel. 20-20 menet van rajt párhuzamosan kb 1mm átmérőjű huzalból.

DSC00968.JPG
    
(#) Dempsey válasza Kocska hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Oké a képen jól látszik hogy oldottad meg köszi.
(#) Kocska válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Nincs mit. Kíváncsi leszek majd az elkészült teslára, lehet én is csinálok egyet.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Fontos, hogy a meghajtó áramkört árnyékold le mindenképpen majd.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Oké jó hogy szóltál, bár még nem most lesz kész.Köszi
(#) zs0lt hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
sziasztok!

én a teslámat szeretném továbbfejleszteni.
kitaláltam hogy ha az egész elé beépítek egy tv nagyfesz trafót akkor sokkal jobb szebb (és veszélyesebb) lessz.

csakhogy a trafonak sok bemenete van, és nemtudom hogy melyik mennyit bír, és hogy melyik mennyire transzformál...

sejtem hogy a hálozatot nem fogja bírni.
ezért tettem fel a kérdést.
mellékeltem egy képet, és beszámoztam a csatlakozókat.
nekem annyi is elég ha elmondjátok azt hogy hogyan tudom belőle kihozni a legtöbbet,
előre is köszönöm

trafo.JPG
    
(#) Action2K válasza zs0lt hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Sziasztok!

1. Tényleg körül nézhetnél, mielőtt új topikot nyitsz.
2. A mellékelt kép így magában semmit nem ér! Ugyanis sokféle trafó van és eltérőek a lábkiosztásuk. Pontos típust adj meg.
3. Nem tudom, hogy a tesla-hoz használtak-e már TV-trafót, de a TV tendszert ismerve tényleg nagyon BRUTÁLIS és ÉLETVESZÉLYES a trafó.
(#) Dempsey válasza zs0lt hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Szia!
Nekem ezt a TV trafó meghajtót ajánlotta Collector barátom, ahol a primert leszeded és csak a szekundert hagyod meg a sorkimenőnél.A primer helyére tekersz kétszer 5 menetet.Aztán ha kész a meghajtó áramkör és az átalakított trafó, akkor lehet rákötni a Tesla tekercsre persze ha a Tesla tekercsnél jól van méretezve a primer kondenzátorod.
(#) ferci válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
A meghajtó frekijét is megadhatod a rajzhoz ( 15....50 kHz ?), mert az a 2x5 menet ismeretében nem mindegy. Ugyanakkor a két drain közötti 0,68 µF is kérdéses, nem túl nagy-e. Persze ez csak a fenti adat után érdekes...
(#) Dempsey válasza ferci hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Fogalmam sincs mennyi a meghajtó frekvenciája.Nekem is csak ajánlották a rajzot még nincs kész a nyák sem.Azt tudom hogy 2,2mm-es rézből kell a kétszer 5 menetet.Aztán leárnyékolni a meghajtó áramkört és kész.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Szia!Kész van a szekunder tekercs(kemény volt).1000menet 80mm átmérőn 200mm hosszon 0,2mm-es rézből.Az lenne a kérdéssem hogy a te linkelt meghajtód és az én adataim alapján mekkora, és hány voltos primerköri kondit vegyek, vagy csináljak hozzá?A meghajtó áramkörről meg az lenne a kérdésem, hogy hány voltról üzemelteted ,mert az a 10-40V-ig elég széles határ?!Az árnyékolásról is lenne kérdésem: fém dobozba az egész áramkört és a negatív tápfeszt pedig a fémdobozra,így megfelelő lesz?
Üdv!
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
A paramétereket kiszámoltad előre, vagy csak úgy hasraütésszerűen tekertél szekundert? Lakkoztad előtte a csévét? Meg utána sem árt 1 réteg nitrolakk rá.
Az, hogy mekkora primer kondi kell, ki kell számolni. Wintesla, vagy a dos-os tesla progi segít ebben. Valószínű, hogy néhány nF-nál nem kell több. Feszültségben pedig 60kV nem lenne hátrány. Én 33V-ig toltam fel a sorkimenő tápját, de ott már zúgott minden, és kicsit több, mint 10 centis ívet csinált. Szóval ez igazából sorkimenőfüggő, hogy mekkora tápot bírnak el. Ahol már elkezd elég hangosan zizegni (20V körül általában) annál sokkal feljebb nem érdemes tolni, mert igen könnyen alakulnak ki kúszóáramok a műanyag felületeken. Fémdobozt földelni kell, a negatív tápfeszt meg jobb, ha nem rakod ki a dobozra. Az fontos, hogy a sorkimenő után, és a tesla előtt valami méretezett fojtó kell, ami átengedi a sorkimenő DC impulzusait, de a visszaérkező többszáz kHz-es zavarokat kiszűri.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Nem lakkoztam a csévét előtte,nem gondoltam hogy a műanyagy csővel még vmit kell csinálni.Nem hasraütés szerűen csináltam, a progival számolgattam.A fojtást egy toroid magra x menetet?Vagy a tiéd hogy van megcsinálva?És a szikraköz az is kell attól ugyanúgy gondolom?!Jó akkor az árnyékolás az világos.Kösz az infókat.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Sorkimenővel én nem csináltam teslát. Csak a meghajtást csináltam meg. Szikraköz nélkül nem történne semmi oszcilláció.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
És a fojtás amiről beszéltél?Hogy csináljam?
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Hát ezt is valemennyire méretezni kéne, de elég néhány uH szerintem. 10-20 uH.
(#) djprour hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Hello mindenkinek! először is nem értek szinte semmit az elektronikához csak nagyon keveset.
Szeretnék belekezdeni egy mini tesla tekercs építésébe.
ha leírnátok h mi kellene hozzá azt megköszönném. egyébként van rézhuzalom(vastagabb, vékonyabb) és van még 1 ac/dc tápom ami 9v kimeneti energiával rendelkezik(500 mA)
azt szeretném tudni, hogy mennyi rézhuzal kellene és milyen vastagságú + még mi kellene hozzá?. ha valaki le tudná nekem írni "parasztosan XD" azt nagyon megköszönném. képeket is szívesen várok. KAPCSOLÁSI RAJZOKON NEM TUDOK KIIGAZODNI Ugyhogy lécci leírást is adjatok hozzá. előre is thx .
Következő: »»   10 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem