Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   252 / 252
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Júl 15, 2024 /
 
Idézet:
„Sok repülős irányjeladó is hallható 255 - 495 kHz között.”

És azon mit hallgatsz? elég unalmas lehet, ui csak a saját azonosítóját adja folyamatosan.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Júl 15, 2024 /
 
Azokat csak mint érdekesség. Néha végigtekerem a sávot hogy megvannak-e még. Ugyan így 4625kHz-en az UVB-76-ot, de az inkább csak este vehető...
(#) Bell hozzászólása Aug 2, 2024 / 1
 
Sziasztok!
A HA7KLF oldaláról elérhető egy javascript alapú - offline is működő - Morse vétel gyakorlására alkalmas program. Több különböző frekvenciájú, jelerősségű QRM indításával alkalmas lehet az akusztikus figyelem fejlesztésére is.
(#) Bell válasza Bell hozzászólására (») Aug 3, 2024 / 3
 
A programot egy vizsgára készülő lelkes klubtagunknak készítettem abból a célból, hogy a magyar ékezetes karakterek vételét is gyakorolhassa.
De figyelmébe ajánlom minden érdeklődőnek, kíváncsi ifjúnak, aki jó mulatságnak tartja, hogy egy mindig kéznél levő kütyü segítségével önállóan megtanulhatja egy ma is használatos digitális távközlő kommunikációs rendszer alapjait, a morzét.
Mindezt akár a valós helyzetet szimuláló zavaró környezetben.
Minden építő kritikát, észrevételt köszönettel fogadok.
(#) Gafly válasza Bell hozzászólására (») Aug 3, 2024 /
 
Dícséretes kezdeményzés, ámbár én lehet az ASCII nagybetűs karakteret tanítanám meg neki olvasni (írni nehéz) morzéul, aztán jöhetne a többi, mert különben:
Idézet:
„Csőcsákány, nézzed meg weplapomat, kövess a #TökjóMorzézni.HÚÚ”
(#) Udvari Zsombor válasza bodgabo hozzászólására (») Aug 3, 2024 /
 
Egyszer egy közönséges AM-FM rádiós magnóval sikerült Pesten vennem valamit, amiről utólag derült ki, hogy az feltehetően az UVB-76 volt ‒ legalábbis kísértetiesen hasonlított hozzá! Ez még évekkel ezelőtt volt, akkor még a létezéséről se tudtam az UVB-76-nak (egyáltalán nem ismertem még), csupán egy rádió hangszórója előtt készült rövid felvételem van valahol, még a vételi sávot és frekvenciát se írtam fel hozzá.
Hogyan lehetett lehetséges az, hogy ha az UVB-76 nem AM módban ad, akkor egyáltalán sikerült fognom?
(#) szsrobert válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 15:50 /
 
Amben is lehet venni Fmet és ssbt. Csak kevésbé értelmezhető a beszéd.
Következő: »»   252 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem