Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1129 / 1130
(#) Suba53 válasza Laci66 hozzászólására (») Sze, 9:01 /
 
Simán használhatod a 300W-os tápot, ha tökéletes állapotban van, bőven elég neki.
Ha csak nem teszel bele egy brutális gamer VGA kártyát, ami önmagában többet fogyaszt.
(#) img válasza Era993 hozzászólására (») Sze, 9:11 /
 
Üdv!

Szerencséd, hogy elromlott, mert így elállhatsz a vásárlástól (valószínűleg az Intel 320-as SSD adta be a kulcsot). Szerintem ezt a laptopot 1 évvel a Windows 10 termékciklusának a lejárta előtt kár volt megvenni mert jövő októbertől úgy sem lesz támogatott a Windows 11 által. Minimum 8. generációs Intel CPU szükséges hozzá, olyan laptopot lenne érdemes keresned.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Csü, 23:58 /
 
Windows XP laptop, valami történt és azóta indításkor addig áll a bejelentkező képernyőn, míg rá nem kattintok a felhasználónevemre, pedig csak egyetlen felhasználó van és automatikusan be kellene lépnie. Mit kellene átállítanom?
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Pé, 6:48 /
 
Attól, hogy nem támogatott, vidáman elfutkorászik rajta. Én vettem az asztali gépembe TPM IC-t, s így az AMD FX-8320e procival telepítettem fel. Persze panaszkodott, hogy jajj nem kompatibilis, meg nem támogatott, mégis vidámabban megy, mint a 10-es. Egyedül arra kell figyelni, hogy a proci tudja az SSE4.2 utasításkészletet, akkor a 24H2 is menni fog.
(#) Suba53 válasza bbb hozzászólására (») Pé, 8:49 / 1
 
És amelyik alaplapon nincs a TPM modul fogadására szolgáló csatlakozó?
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Pé, 10:09 /
 
Igen ám, viszont van egy lényegi különbség, hogy amíg egy asztali gép alaplapjának az LPC portjára simán rádugod a TPM modult, utána pedig csak engedélyezed a BIOS-ban és működik, addig egy laptopban jóval korlátozottabbak a lehetőségeid, mert amennyiben eleve nincs neki kialakítva a hely és / vagy nincsenek a kiszolgáló alkatrészei beforrasztva az alaplapra, akkor csak forrasztással lenne megoldható, ami egy átlagos felhasználó számára nem kivitelezhető.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Pé, 10:35 /
 
Annál is lehet telepíteni, meg is fogom csinálni majd egy négymagos AMD gépen, aminek az alaplapján nincs TPM, de bőven elég erős a rendszer a 11-hez. Ott annyi a trükk, hogy más registry kulcsot kell berakni: leírás hozzá.
(#) Suba53 válasza bbb hozzászólására (») Pé, 10:38 /
 
Korábban mintha olyat olvastam volna, hogy ha így átverve a rendszert sikerül is telepíteni a win11-et, akkor ugyan működik, de a frissítésekkel bajban lesz. Erről van pontosabb infód?
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Pé, 11:26 /
 
Egyelőre annyit láttam, hogy állítólag nem kínálja fel a legújabb kiadásokat. Minden esetre én 22H2-nél raktam fel a céges gépemre és 23H2-re felfrissítette magát idővel, pedig ebben is csak TPM1.2 van.
A serpenyő két felén ez van:
Win10 22H2 2025.10.14-én lejáró támogatással
Win11 23H2 2025.11.11-én lejáró támogatással

Ez utóbbira a 24H2 még nem tudom automatikusan rámegy-e, vagy kézzel kell majd telepíteni, még nem adták ki Copilot+ nélküli PC-kre.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Pé, 12:43 /
 
Közben sikerült megoldani a Tweak UI felületén keresztül, hogy a felhasználói fiókom automatikusan lépjen be ‒ rejtély, hogy vajon mi állíthatta el.
(#) Moderátor hozzászólása Gombszem hozzászólására (») Vas, 5:42
 
Moderátori intézkedés történt.
(#) david87 hozzászólása Hé, 17:29 /
 
Sziasztok!
Linux Mint alatt akarok win 10 telepitőt ki irni usb pendrájvra.
8 GB pendrájvra nem fért rá beraktam a 16GB pendrávot ara azt monta kevés a hely most vettem egy 64GB hátha ezzel tud kezdeni valamit de semmit leformáza és ki irja hogy nem hozható létre partició.
Most nézem 16GB telepitő iso file. Így meghizott régen volt vagy 8 GB
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 17:31 /
 
Van a "Rufus"-nak linuxos verziója? Ha igen, azzal kellene megpróbálni.
(Sajnos már nem emlékszek, hogy pár éve mekkora pendriveot használtam a telepítéshez.)
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 17:48 /
 
Nincs sajnos már kerestem
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 17:49 /
 
Nincs esetleg egy Windowsos laptop hogy inkább azon hozd létre a pendriveot?
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:00 /
 
Nincs minden gépen linux fut.
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:02 /
 
Az nem jó, így nagyban megnehezíted a dolgodat. (Nekünk nem is tanítottak Linuxot.)
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:06 /
 
Én már 5 éve linuxot használok de most kéne egy win 10 telepitenem egy szoftver frissités véget. Mert minden ezközt csak windowshoz gyártanak drivereket.
(#) Suba53 válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:09 /
 
Te honnan szedted azt a telepítőt? Simán felmegy egy 8GB-os pendrive-ra.
A 22H2 64bites kb. 4,5GB.
Töltsd le az MS hivatalos weboldaláról a mediacreationtool segítségével.
Az meg is írja a pendrivot, vagy ISO fájlt hoz létre, amit ki tudsz írni akár DVD-re is.
Biztosan van egy ismerősöd, akinek windowsos gépe van, nála megírhatod az USB-t.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:15
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:13 /
 
Mi még középsuliban se láttunk Linuxot, egyetlen tanóráig se, bár lehet, hogy ehhez a pandémiának is köze lehetett, hogy pont ez maradt ki. Egy rendes felhasználói felületes Ubuntu telepítőt még lefuttatok, de itt meg is áll a tudomány.

Suba53-nak igaza van, honnan szedted azt a telepítőt? Kissé túl nagynak tűnik, elvileg 8GB pendrivera rá kellene férnie egy hivatalos MS telepítőnek.
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:15 /
 
Microsoft oldalárol töltötem le.
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:17 /
 
Pár év alatt ennyit hízott volna a telepítő? Kicsit gyanús.
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:21 /
 
Amenyi felesleges dolog van benne de most néztem 6gb a telepitő. Így is sok.
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:22 /
 
Ugye? 8GB pendrivera rá kellene mennie annak.
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:27 /
 
De nem megy rá.
ez a hiba üzenet fogad 8 gigás pendrive.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:28
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:27 /
 
Biztos, hogy jót töltöttél le?
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Hé, 18:29 /
 
igen jót hiba
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:30
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:35 /
 
Nyilván fat32 filerendszerre nem megy fel 4GB-nál nagyobb file.
Itt egy régi leírásom: Bővebben: Link
Ha a célgép támogatja az ntfs-ről bootolást akkor célszerűbb ntfs-re formázni a pent és nem kell az install.wim -et kettévágni.

illetve ha azt akarod hogy ne legyen hibás a winRE partíció akkor az adguard oldaláról töltsd le az idei friss win10-et. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:42
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:36 /
 
NTFS-re formázd a pendriveot és utána próbáld újra.
(#) Suba53 válasza david87 hozzászólására (») Hé, 18:52 /
 
Ebben a percben töltöttem le: Win10 22H2 64bit magyar. De az angol is hasonló méretű.
De ha csak a 32bites kell, az még kisebb.

8GB-os FAT32 pendriveon foglalt hely:
A mediacreationtool formázza FAT32-re, mikor megírja.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:57
Következő: »»   1129 / 1130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem