Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   321 / 321
(#) Jonni válasza img hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Elég nehéz ilyen kis méretben ilyen kapacitást találni de nem lehetetlen
(#) img válasza Jonni hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
"Honey, I shrunk the kids" capacitors!
(#) Janszi válasza Jonni hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Autórádió pl.
(#) Jonni válasza Janszi hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Talán azt találok...
(#) Baxi hozzászólása Vas, 8:49 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Adott egy Li-ion töltő ami nem működik.
Egy jó ismerősöm megkért hogy nézem már meg..... Próbáltam keresni újat, de ilyen feszültségű töltött nem találtam.
Szétszedve nem találtam hibás alkatrészt (panelon mérve). A tápegység primer oldali vezérlő IC-eről semmit nem találtam ST B425505, 899597 .
Még a kondikat lecserélem, hátha.
Akinek van ötlete a javításra, vagy a töltő kiváltására tippje azt megköszönöm.
További szép napot!
(#) formasu válasza Baxi hozzászólására (») Vas, 12:31 /
 
Szia!
Nekem nem jön ki, hogy hány cellás akkunak a töltője ez?
Nyolc cellás lenne? 8x4.2=33,6 V. Akkor lehetne akár 34 V stabil a kimenő feszültsége. A BMS után lesz max. 4,2 V az aksikban, ez lehetséges.
Ennek a töltőnek megjavításában nincs nagy bizodalmam. Ha viszonylag olcsón nem találsz másik hasonlót, ami működik (akár 0,8-1 Amperes is jó lenne) én készítenék inkább egy másik tápot, egyszerűbb kapcsolással.
Másik megoldás: nézzél körül az Ali-n, vagy a Temu-n, biztosan találsz nagyon olcsón olyan szabályozható kimenő feszültségű tápot, ami ide megfelelne.
(#) dara válasza formasu hozzászólására (») Kedd, 9:46 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék balanszer ügyben.Vettem 14s 1,2A res aktív balanszert amihez azt írták hogy LI-ion és lifepo akksihoz is jó.Nade a két aksitipusnak külömböző a végfeszültsége 4,2,3,7V a liionnak.Az áramkörön nincs külön elektronika a feszek figyelésére de akkor honnan tudja hogy melyik akku van rajta.Mert rákötöttem litiumra és el is füstölt pár cella figyelő benne ami 3,7V felett volt.Akko ez megint kamu duma a kicsi sárgától?Milyet kéne vennem ami csak balanszál legalább 1A rel?
(#) uniman válasza dara hozzászólására (») Kedd, 14:47 /
 
Link...kép? Honnan tudjuk mit rendeltél? Lehet el kell vágni egy fóliát a nyákon...
A hozzászólás módosítva: Kedd, 14:49
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 19:02 /
 
Minden aktív balance hez ezt írja de sehol nem ír átvágást.
(#) tamkov hozzászólása Sze, 9:54 /
 
Sziasztok!
Van egy lipo akkum, amit az autóban tartok hogy télen ha nehezen indul a kocsi, akkor szükség esetén megbikázzam róla.
Sajnos fel van puffadva, pedig nem volt használva, lemerülve, időnkét rátettem töltőre (ISDT Q8), kapacitás tesztet még nem csinátam.
Sajnos nyáron elfelejtettem kivenni a forró kocsiból, így párszor azért melege lehetett.
Ha mérésre jónak tűnik majd, a puffadással lehet valamit kezdeni?
Vagy már biztosan tönrement így állásában?
(#) img válasza tamkov hozzászólására (») Sze, 10:07 / 1
 
Az a legjobb ha a töltőd "destroy" funkciójával teljesen lemeríted az akkut majd az elektronikus veszélyes hulladékok gyűjtőhelyén leadod, mert az elgázosodott cellák tűzveszélyesek.
(#) uniman válasza tamkov hozzászólására (») Sze, 10:32 /
 
A Youtube-on erre is van számos megoldás...keress rá (angolul).
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Sze, 10:53 /
 
A kiszúrásra gondolsz? Próbáltad már élőben? Mert én igen: onnantól beszennyeződik és rövid idő alatt használhatatlan lesz, akár leragasztod, akár nem.
(#) Jonni válasza tamkov hozzászólására (») Sze, 11:01 /
 
Ez menthetetlen....
(#) tamkov válasza uniman hozzászólására (») Sze, 13:04 /
 
Köszönöm srácok, ez nem jó hír.
Gondoltam hátha van valami lehetőség a gáz elnyeletéére, de akkor nincs
(#) pittyu2 hozzászólása Pé, 21:06 /
 
Hali. Modelleztem régebben (repülő stb.) Van jópár li-po akksim amit nem érdemes tovább tárolni mert puffadtak. Javasolták a sós vizes lemerítést ,de az túl hosszadalmas és bizonytalan. A töltőim nem sütik ki őket a védelmek miatt. Amit sok ismerős javasol ,az az izzós lemerítés -utánna a csatlakozók lementése - talán jó lesz még valamire.
Ami engem érdekel ; hogy viselkedik egy Li-Po akksi a három volt alatti tartományban ??
Nem indul be valami reakció a teljes lemerülésig ??
(#) img válasza pittyu2 hozzászólására (») 5:39 /
 
Gázképződés lehetséges: jellegzetes, édeskés szaga van (ha már érzed az nem jó).
Következő: »»   321 / 321
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem