Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   321 / 323
(#) Jonni válasza img hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Elég nehéz ilyen kis méretben ilyen kapacitást találni de nem lehetetlen
(#) img válasza Jonni hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
"Honey, I shrunk the kids" capacitors!
(#) Janszi válasza Jonni hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Autórádió pl.
(#) Jonni válasza Janszi hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Talán azt találok...
(#) Baxi hozzászólása Aug 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Adott egy Li-ion töltő ami nem működik.
Egy jó ismerősöm megkért hogy nézem már meg..... Próbáltam keresni újat, de ilyen feszültségű töltött nem találtam.
Szétszedve nem találtam hibás alkatrészt (panelon mérve). A tápegység primer oldali vezérlő IC-eről semmit nem találtam ST B425505, 899597 .
Még a kondikat lecserélem, hátha.
Akinek van ötlete a javításra, vagy a töltő kiváltására tippje azt megköszönöm.
További szép napot!
(#) formasu válasza Baxi hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Szia!
Nekem nem jön ki, hogy hány cellás akkunak a töltője ez?
Nyolc cellás lenne? 8x4.2=33,6 V. Akkor lehetne akár 34 V stabil a kimenő feszültsége. A BMS után lesz max. 4,2 V az aksikban, ez lehetséges.
Ennek a töltőnek megjavításában nincs nagy bizodalmam. Ha viszonylag olcsón nem találsz másik hasonlót, ami működik (akár 0,8-1 Amperes is jó lenne) én készítenék inkább egy másik tápot, egyszerűbb kapcsolással.
Másik megoldás: nézzél körül az Ali-n, vagy a Temu-n, biztosan találsz nagyon olcsón olyan szabályozható kimenő feszültségű tápot, ami ide megfelelne.
(#) dara válasza formasu hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék balanszer ügyben.Vettem 14s 1,2A res aktív balanszert amihez azt írták hogy LI-ion és lifepo akksihoz is jó.Nade a két aksitipusnak külömböző a végfeszültsége 4,2,3,7V a liionnak.Az áramkörön nincs külön elektronika a feszek figyelésére de akkor honnan tudja hogy melyik akku van rajta.Mert rákötöttem litiumra és el is füstölt pár cella figyelő benne ami 3,7V felett volt.Akko ez megint kamu duma a kicsi sárgától?Milyet kéne vennem ami csak balanszál legalább 1A rel?
(#) uniman válasza dara hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Link...kép? Honnan tudjuk mit rendeltél? Lehet el kell vágni egy fóliát a nyákon...
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2024
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Minden aktív balance hez ezt írja de sehol nem ír átvágást.
(#) tamkov hozzászólása Aug 21, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy lipo akkum, amit az autóban tartok hogy télen ha nehezen indul a kocsi, akkor szükség esetén megbikázzam róla.
Sajnos fel van puffadva, pedig nem volt használva, lemerülve, időnkét rátettem töltőre (ISDT Q8), kapacitás tesztet még nem csinátam.
Sajnos nyáron elfelejtettem kivenni a forró kocsiból, így párszor azért melege lehetett.
Ha mérésre jónak tűnik majd, a puffadással lehet valamit kezdeni?
Vagy már biztosan tönrement így állásában?
(#) img válasza tamkov hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 1
 
Az a legjobb ha a töltőd "destroy" funkciójával teljesen lemeríted az akkut majd az elektronikus veszélyes hulladékok gyűjtőhelyén leadod, mert az elgázosodott cellák tűzveszélyesek.
(#) uniman válasza tamkov hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
A Youtube-on erre is van számos megoldás...keress rá (angolul).
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
A kiszúrásra gondolsz? Próbáltad már élőben? Mert én igen: onnantól beszennyeződik és rövid idő alatt használhatatlan lesz, akár leragasztod, akár nem.
(#) Jonni válasza tamkov hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Ez menthetetlen....
(#) tamkov válasza uniman hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Köszönöm srácok, ez nem jó hír.
Gondoltam hátha van valami lehetőség a gáz elnyeletéére, de akkor nincs
(#) pittyu2 hozzászólása Aug 23, 2024 /
 
Hali. Modelleztem régebben (repülő stb.) Van jópár li-po akksim amit nem érdemes tovább tárolni mert puffadtak. Javasolták a sós vizes lemerítést ,de az túl hosszadalmas és bizonytalan. A töltőim nem sütik ki őket a védelmek miatt. Amit sok ismerős javasol ,az az izzós lemerítés -utánna a csatlakozók lementése - talán jó lesz még valamire.
Ami engem érdekel ; hogy viselkedik egy Li-Po akksi a három volt alatti tartományban ??
Nem indul be valami reakció a teljes lemerülésig ??
(#) img válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Gázképződés lehetséges: jellegzetes, édeskés szaga van (ha már érzed az nem jó).
(#) pittyu2 válasza img hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Én inkább a robbanásra vagy gyulladásra gondoltam, attól félek !!!
De úgy gondoltam fém edényben lakástól távol fogom lemeríteni.
(#) img válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 24, 2024 / 1
 
Ami késik nem múlik: ha már elég gáz fejlődött ahhoz, hogy összepréselje belül az elektródákat, akkor ha valahol sérült köztük a szigetelés és összeérnek, akkor az instant rövidzár, és máris megvan a robbanás meg a tűz. Ráadásul a Lítium tűz sajnos csak oxigén megvonással oltható, mással nem.
(#) pittyu2 válasza img hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Értem. De ha már nincs energia benne (izzóval ki van sütve ) akkor is tud robbanni-tüzet okozni ???
(#) img válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Amennyiben 0.00V van a cellákban, akkor nem.

Szerk: Bár azt nem tudom, hogy a már megtermelődött gáz, nyílt lánggal kapcsolatba kerülve hogyan viselkedik.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2024
(#) 444Tibi válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Tudomásom szerint még a liion sem képes semmi robbanásra ha nullára le van merítve. Nincs ami beindítsa a reakciót, nincs potenciál különbség.
Viszont, ha a burkolaton luk keletkezik, a beáramló oxigén kémiai hatása kiszámíthatatlan.
Erre nem tudok válaszolni és nem találtam erre vonatkozó anyagot sem a neten.
(#) Baxi válasza formasu hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Szia!

Az lesz, kínaiak adnak 6e ft-er 36V 5A töltőt.
Meghagyom a regi házat a csati miatt, s abba megy bele a kinai táp. Köszönöm!

elektronika95: itt lesznek a kért képek:

Köszönöm a segítséget, szép napot!
(#) passenger78 hozzászólása Aug 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy frankó töltőt, és ezt szúrtam ki: Xtar VC8S
Ez elvben mindenféle hasznosságot tud, egy bajom van vele, sehol nem írják, hogy működés közben monitorozza -e a cellák hőmérsékletét. Ami biztonsági okokból szerintem elég alap lenne (volt már olyan töltőm, ami úgy ment tönkre, hogy mire észrevettem, hogy baj van, addigra már buborékosra égett az akksi burkolata, szerencsére NiMH volt, nem Li-Ion-os).
Szóval az lenne a kérdésem, hogy meg tudja -e valaki erősíteni, vagy cáfolni, hogy az eszköz méri -e működés közben a cellák hőmérsékletét?
Köszi
(#) bitmixer válasza passenger78 hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Abból ítélve, hogy nem dicsekszik ilyen funkcióval a védelmek leírásánál, szerintem nem is tudja. Egyébként gyanúsan hasonlít az elterjedt Liitokala töltőre, amiben (legalábbis az enyémben) nincs hőmérséklet-figyelés...
(#) Régi motoros válasza passenger78 hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Ilyen fajta töltőn nekem nem is rémlik, hogy lenne bármelyiken is cellánkénti hőmérséklet védelem.
Ami hirtelen beugrik, talán az Imax B6 -nak van valami hőmérséklet bemenete, de az sem képes cellánként mérni, és igazából ahhoz is kell kiegészítő termosztát.
(#) passenger78 válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Aham. Köszi! Akkor ez felejtős. Kicsit sajnálom, mert a youtube review alapján ár-érték arányban jónak tűnt.
Igen, amúgy gondolom ezeket mind Kínában gyártják, és minimum kinézetre megtalálod ugyanazt húszféle álnéven. A régi, megégett töltőmet is láttam már legalább tíz különböző márkanéven, és maximum a gombok, meg a műanyag borítás színe volt az, amiben különböztek.
(#) passenger78 válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Az igényesebb darabokon azért van. Csak azoknak az ára is olyan. Ami most van nekem (Voltcraft IPC4), az gyönyörűen kiírja töltés közben, hogy mennyi az annyi, de csak két cellát tud egyszerre, ezért akarok egy olyat, ami hasonló tudású, de egyszerre többet is tud tölteni/meríteni.
Itt van pl. a csatolt MC3000-es. A nyilak, amiket berajzoltam, azok a hőmérséklet érzékelők rajta. csak hát egy ilyen az 50-60 ezer Ft... :|
Azt nem értem, hogy ha ennyi mindennel sikerül felszerelni egy ilyen sokat másolt kínai töltőt, mint ez az Xtar, vagy Litokaala, akkor a cella hőmérséklet érzékelése már miért nem fért bele... Na mindegy.

MC3000.jpg
    
(#) img válasza passenger78 hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
A Liitokala Lii 500-ban valóban nincs, de a Lii 500S-ben van (meg 21700 cellákat is kezel). Meg az utóbbi tud olyat is, hogy kisütés után megáll, hogy a valódi kisütött kapacitást mutassa.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2024
(#) Régi motoros válasza passenger78 hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Érdekes, nem volt sok ilyen töltő a kezemben, főleg nem szétbontva, hogy valóban van e szenzor benne.
Következő: »»   321 / 323
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem