Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   118 / 121
(#) Gafly válasza vargham hozzászólására (») Aug 20, 2024 / 1
 
Tipikus függőleges eltérítés hiba, sok esetben kondenzátortól (is) gyógyul (hat).
(#) mnyugger hozzászólása Aug 21, 2024 /
 
Ehhez hasonló láncot keresek. 5-10 szem kellene.
Rezes, bronzos színű.

csillár.jpg
    
(#) FAZ1 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Valamelyik nagy barkács-áruházban (OBI, Bauhaus, vagy Praktiker) méterben lehet kapni.
(#) mnyugger válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Köszönöm szépen. Megnézem.
(#) granpa hozzászólása Aug 21, 2024 /
 
Kaptam egy Primax Colorado Direct 9600 szkennert (már régebben). Most megnéztük és olyan csatlakokozó kellene hozzá, ami soros portról USB-re alakít, hogy a PC-re tudjam csatlakoztatni.
Aki ismeri nézze meg, hogy jól láttam-e. Esetleg párhuzamos a port?)
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 1
 
Ez szerintem párhuzamos(printer) portos.
(#) robis01 hozzászólása Aug 21, 2024 /
 
Sziasztok! Whirlpool (AWE 2516) forgatógombot keresek. Diósd, Érd, Törökbálint környékén érte is tudok menni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) lazsi válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Ha nem laptop az a PC, hanem asztali gép, és mázlid is van, akkor az alaplapon találsz párhuzamos port csatlakozót, és csak egy hátlapi toldóra van szükséged. Meg egy párhuzamos kábelre.
Olyat (toldót is és kábelt is) meg többen is tudnak adni (pl. én is...).
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Köszönöm. Megkérdezem a fiam, hogy van-e ilyen benne (asztali PC-hez kéne) és jó lenne-e úgy.
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Szia! "PC-re"... Eredetileg a Windows 98 alatt működött, ha megvan az eredeti driver/program hozzá... Frissebb windows-szal nagy küzdelem lesz működésre bírni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 1
 
A fiam ennek tudója. Szerintem van win98.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
LPT (párhuzamos) portos a szkenner. Ha szerencséd van, akkor talán van az alaplapodon még tüske hozzá, bár ez az elmúlt tíz évben már nem volt jellemző. Az LPT-USB átalakítókkal már lehet szerencséd, de hozzáilleszteni utána egy akár csak windows 7-es géphez, nagy élmény lesz. 64bites illesztőprogramot el is lehet felejteni, biztosan nincs hozzá, 32bites win7 elvileg megeszi a windows xp verziójú illesztőprogramot is. Egyetlen reményed az életrekeltésére a VueScan program lehetne, de ennek sincs a támogatott szkennerek listáján, pedig ezer feletti darabszámot támogat.
Ha véletlenül van valahol egy olyan géped, amin max. XP fut és van rajta párhuzamos port (kb. 20 évvel ezelőttről beszélünk), akkor azon tudod használni a saját programjával.
Viszont találtam hozzá linuxos illesztőt még 2001-ből, tehát akkor linuxon is próbálkozhatsz: archive.org
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Ilyen is létezik, nem is egy vagyon, de a világon semmi garancia nincsen rá, hogy működésre bírhatóak együttesen.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Mivel a fizikai LPT portok címzésén (0x378, 0x278, 0x3bc) fogja keresni az eredeti szoftvere, de az usb-s átalakítók meg általában a LPT4-től indulnak ...így nagyon valószínű, hogy nem fog vele működni.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Aug 22, 2024 / 1
 
Ha jól emlékszem lehet változtatni a port számán a port beállításainál, így megadható neki alacsonyabb is.
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
HP laserjet 1100A esetében ez nem volt gond, az átalakító LPT1-nek mondta magát.
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, lesz ebből valami.
Olvastatom a fiammal a tanácsaitokat, majd leszűri a lehetőségeket. Ő ért hozzá.
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 25, 2024 /
 
Egy 15 cm-es darab 8 mm belső átmérőjű min. 2-es falvastagságú vas vagy (rozsdamentes) acél csövet köszönettel elfogadok, ha van valakinek feleslegben. Elsősorban dél-Pest környéke, mennék érte.
Köszönöm.
(#) sg576 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
A Bronzker pont Dél-Pestre költözött, náluk talán lesz rozsdamentes cső. Ha van nekik, vágnak ilyen kis darabot is belőle.
(#) Rosszmáj válasza sg576 hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Bocs, félrebeszéltem. Vas vagy NEM rozsdamentes acél csövecskét keresek.
(#) sg576 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Akkor 12x2-es hidraulika csövet érdemes keresned. Hansa-flex vagy más hidraulika szaküzletben pl.
(#) ha6qt hozzászólása Szept 2, 2024 /
 
Keresek Notebook SD-RAM-ot bármilyen méretben.

Egy Fujitsu Siemens Amilo D laptopba lenne rá szükség, az alaplapi integrált mellé.
Az alaplapon lévő PC133 128MB, emellé keresek egy darab bármilyen méretűt (csak egy slot van bővítésre), mert 128MB sajnos kevés még az XP-nek is, ráadásul az integrált VGA is elvesz belőle 8MB-ot.

Budapesten bárhová elmegyek érte, postázva természetesen kifizetem a szállítást.

Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2024

SD_RAM.jpg
    
(#) sucuka válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 2, 2024 / 2
 
Sajnos csak DDR és felette vannak, pedig szívesen adtam volna.
(#) img válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 2, 2024 / 1
 
Ilyenem van 2 db, ha érdekel megkereshetsz üzenetben.
(#) ha6qt válasza img hozzászólására (») Szept 2, 2024 / 1
 
Szia!

Írok privátot, köszi!
(#) ha6qt válasza img hozzászólására (») Szept 3, 2024 / 1
 
Kezemben a RAM, nagyon köszönöm a felajánlást!
(#) img válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 3, 2024 / 1
 
Nálad jobb helye van, mert így újra hasznosul.
(#) uniman válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
A számítógépbe tedd be! 133-as mellé 100-ast... Ha BIOS-ban be lehet állítani (vagy automatikusan érzékeli a lomhább RAM-ot) működhet ugyan, de kisebb sebességen.
Amilo D...de egy szám még hiányzik...pl. CY-23
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) ha6qt válasza uniman hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Egy BIOS frissítéssel szeretnék kezdeni, egyébként éppen CY23 a modellnév
(#) Rosszmáj hozzászólása Szept 4, 2024 /
 
Üdv,
Dél-Pest környékén keresek egy 22x32 cm-es 0,5-1 mm vastag átlátszó műanyag lapot, ha kicsit karcos, az se baj; érte mennék.
Cserébe adom a képen szereplő, ma vásárolt, kétoldalt fóliázott polisztirol "üveget".
Kösz.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024

gutta.jpg
    
Következő: »»   118 / 121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem