Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi
 
Témaindító: vidravas, idő: Máj 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) nbkrisz válasza Cannon hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Szia. Nem tudom aktuális meg a problémád!? Ha jól látom a 2. képen néhány kondi fel van púposodva. A napokban találkoztam egy noname dvd lejátszóval, hasonló tünetei voltak . Három kondit cseréltem benne, azóta működik.
(#) norbertv99 hozzászólása Szept 8, 2024 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Pioneer VSX-417 házimozi erősítőm, és 2db épített kétutas Visaton hangfalam. A hangfalakban a magas és mély hangszórók 8 Ohm-osak. Az erősítő 6-16 Ohm-os hangszórókat tud kezelni, de a 8 Ohm a gyárilag javasolt hozzá. Hogyan tudom bekötni front hangszóróknak a két hangfalat? Kipróbáltam a magas és mély hangszórókat sorba kötve rádugni, de szörnyen szól így. Egy darabig párhuzamosan voltak kötve, úgy nagyon szépen szólt, de nem bírja az erősítő, mert így csak 4 Ohm az impedanciája.
(#) kadarist válasza norbertv99 hozzászólására (») Szept 8, 2024 /
 
Szia!
Hangváltót kell tenni az erősítő és a hangszórók közé.
(#) norbertv99 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2024 /
 
Köszi! Milyet érdemes, milyen adatokra kell figyelni? Illetve lehetséges hogy van a hangfalban hangváltó? Ha igen, hogy tudnám ezt kideríteni?
(#) kadarist válasza norbertv99 hozzászólására (») Szept 8, 2024 /
 
Úgy tudod kideríteni, hogy ha gyári a doboz, és több (magas, mély, közép) hangszórót tartalmaz, akkor biztosan van benne. Házi kreálmányokhoz meg lehet kapni kész hangváltókat, amiknél az impedanciára és a teljesítményre kell figyelni.
(#) norbertv99 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Nemtudom ez változtat-e valamin, befotóztam hogy vannak bekötve a hangszórók. Az alsó csatlakozó kábelei mennek a Visaton GF200 hangszóróhoz, közte azzal a tekerccsel, a felső csatlakozó kábelei pedig a Visaton DSM 25 R-hez
(#) kadarist válasza norbertv99 hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Ez a felállás egy egyszerű hangváltónak felel meg, nem tudom, hogy ez gyári vagy valamilyen házibarkács.
(#) norbertv99 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Ha jól tudom ezek épített hangfalak, szóval gondolom nem gyári megoldás. Viszont ezesetben ha jól értem nem kell hangváltót beszereljek? Hogy tudom így rákötni az erősítőre, hogy az jó legyen?

IMG_5761.jpg
    
(#) kadarist válasza norbertv99 hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Ez valahogy úgy lehetett, hogy az egyik csatlakozó egy magas erősítőre csatlakozott, a másik meg egy mélyre. Közösítd össze a két bemenetet és kapcsold erősítőre.
(#) norbertv99 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Ebben az esetben megmarad a 8 Ohm-os impedancia ha párhuzamosan kötöm őket? Nem csak 4 Ohm lesz? Vagy ezt a hangváltó megoldja hogy ne csökkenjen az impedancia?
(#) kadarist válasza norbertv99 hozzászólására (») Szept 9, 2024 /
 
Megoldja a hangváltó.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem