Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3581 / 3582
(#) szs válasza pucuka hozzászólására (») Pé, 20:10 /
 
Attól még a talefonokon (általában) be lehet állítani.
Az enyémben is (SamsungA50), van harom lehetőség
-hálózati beállítás
-tiltás
-engedélyezés.
Persze, hálózati szolgáltatás, de én monhatom meg (akár hívásonkent is) hogy akarom-e, hogyan szeretném épp.

Az tényleg külön érdekesség, hogy a Westel (utódja) alapbeállítása a tiltás, a Pannon (utódja) alapbeállítása az engedélyezés.
Westelesek akkor bogarászhatnak, ha engedélyezni akarják, Pannonosok akkor, ha tiltani akarják. A harmadikat nem tudom biztosra, de a nejemnek olyan van, és hozzányúlás bélkül engedélyezve volt, ha jól emlékszem.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Pé, 20:12 /
 
Lehet, hogy a Nokia-n is a "telefon" menüjében van, mint a Samsungnál.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Pé, 20:15 /
 
Nem találom sehol. Ha egy hívószám elé beírom a *31#-et akkor ott kijelzi a hívószámot, de a többieknél nem.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Pé, 20:38 /
 
Itt van az elérési útvonal: Bővebben: Link.

Nem tudom, Nokia esetében hogyan van fordítva magyarra, próbáld követni a menüpontokat. Azon a telefonon amelyik nekem van, teljesen máshol van ez a beállítási lehetőség.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Pé, 20:41 /
 
Nem tudom a Nokia-kat, Androidos?
Ha igen, akkor így talán:
beállítás
Az enyémen is e séma szerint kell, de így le sem tudtam volna írni
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:44
(#) Landsmann hozzászólása Szo, 23:13 /
 
Itt ülök a gép előtt, aztán egyszer csak hallom, mintha valamelyik telefon rezgett volna, de hanghatást nem hallottam hozzá. Mondom, ez meg mi? Itt van tőlem balra két telefon, egy meg a kezemben. Ezek biztos nem rezegtek, mert nem onnan jött a hang. Tőlem 1 méterre a dobozába visszatéve a Redmi 6, még nem pakoltam el a szekrény tetejére. Kibontom, láss csodát, koppintásra fel is éledt. 3 napja bekapcsolt, mivel a szerda esti automatikus újraindulást nem kapcsoltam ki. A telefont hiába kapcsoltam ki kedden este, szerdán a beállított 22:00 időpontban ő is életre kelt. Most kivettem az automatikus bekapcsolást, meg feltöltöm teljesen az akkuját és úgy teszem el. 5 évig szolgált hűségesen. De egyre inkább zavart, hogy kattintottam és másodperceket kellett várni mire történt valami. Lehet egy gyári visszaállítással fel lehetett volna gyorsítani, de akkor megint mindent újra rakni semmi kedvem. Akkor inkább már a 2 éve, lassan már 3 éve tartaléknak vett Redmi Note 10 5G lett helyette beüzemelve. A most vett Redmi Note 13 Pro 5G meg lesz a tartalék, hálózat tesztelő, meg alkalom adtán a fotómasina, mert egyértelműen ez csinálja a legjobb képeket. Kimondottan éjszakai mód is van, ami nagyon szuper. A Redmi 6 nem képvisel olyan értéket, hogy érdemes legyen eladni. Megtartom az elődeivel együtt. Eredeti gyári akkujával a Sony Ericsson T68i ma is hadrafogható. A K700i-ben már többször cseréltem akkut, de az utolsóval még az is életképes, minth ahogy a K850i is. Lehet ezeket egy helyre, egy dobozba kellene tenni hogy együtt legyenek. Mindegyik az eredeti dobozában a töltőikkel együtt töltik a nyugdíjas éveiket. A T68i 22 éves lesz februárban. Ez volt az első valóban színes, grafikus kijelzővel rendelkező telefon. Ez akkor, majd 22 évvel ezelőtt volt kereken 100000 Ft 2 év hűséggel.
(#) KBal76 válasza Landsmann hozzászólására (») Vas, 8:36 /
 
66%-ra tölts elrakandó tartaléktelefont. A litiumos akkuk másképp tönkremennek hosszútávú álltukba. Vannak appok amik az akku feszültségét is kiírják a % mellé, ekkor a 3.8-3,9V a megcélzandó, mostani ( Samsungok 5-6 éve) telefonoknál a 100% sajnos nem a 4.2V hanem durván túltöltik, ezzel növelve a tárolt energiát, az életciklus rovására. Ezt kivédendő ma már pl. van bennük lehetőség bekapcsolni szerencsére hogy 80% megálljon a töltés (ami amúgy a 4.2V).
(#) Landsmann válasza KBal76 hozzászólására (») Vas, 10:58 /
 
100 %-ra szoktam tölteni őket. Évente egyszer feltöltöm, látod még a 22 éves telefon is bírja, az pedig még a gyári akkuval van. Bajban lennék ha cserélni kellene, mert az a hátlappal egybe van építve. Kis videó a 3 Sony Ericssonról
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Vas, 17:01 /
 
Androidos, de a beállítások menüben nincs hívásbeállítások lehetőség.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 17:18 /
 
Nem, nem ott van. Az enyémben sem a fő "beállítások" menüben.
A "telefon" menüben (ott, ahol a telefonkönyv is van, meg a hívások), és annak a beállításai közt. Ahogyan linkeltem is.
Lehet, hogy elkerülte a figyelmed?
Akkor itt van:

beállítás

Ha ott sincs, akkor sem tudok többet.
A hozzászólás módosítva: Vas, 17:23
(#) Bakman hozzászólása Vas, 18:44 / 1
 

Új fícsör tesztelése

Ez itt egy tesztszöveg.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Vas, 19:07 /
 
Értem én, de nincs sajnos ott. Mindenféle mások vannak, de sajnos egyik sem olyan, hogy segítsen rajtam. Holnap átmegyek Gödöllőre a szolgáltatóhoz, remélem ott megoldják.
(#) Eriosyce válasza Bakman hozzászólására (») Vas, 19:17 /
 
Forradalmi innováció.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 19:35 /
 
Nem biztos, hogy az ugrik elsőnek neked, hogy hívószámkijelzés.
Lehet az a "kiegészítő szolgáltatasok"-ban.
Az enyémben így talalható, lépésenként kifényképeztem:
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Vas, 20:04 /
 
A három pötty és a Beállítások után a menü egészen más. Sajnos nem tudom ide befényképezni, de hasonló menüpontok sincsenek.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 20:07 /
 
Akkor így jártunk...
Ha elmész beállíttatni Gödöllőre, azt kérd, hogy mutassák is, hogyan kell.
Aztán majd írd meg.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Vas, 20:09 /
 
Rendben, holnap megírom. Szerintem egyébként valami szoftver baj van, mert a fényerőt is váratlan időközönként leveszi minimumra, hiába állítom be, hogy ne tegye.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 20:15 /
 
Idézet:
„a fényerőt is váratlan időközönként leveszi minimumra”
Ez lehet az akku bizonyos merülési szintje alatt bekapcsolódó akkukímélő üzemmód. Enyém ilyen, ha bekapcsolva az akkukímélés (Motorola).
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Vas, 20:43 /
 
Lehet nincs a telefonban ilyen menüpont. Szintén Nokia, de nyomógombos. Nem volt olyan opció, hogy bekapcsoláskor ne kérje a PIN kódot. Nem lehetett kikapcsolni. Át kellett tenni a SIM-et másik telefonba, ahol ki lehetett kapcsolni. Szóval nem lepódnék meg, ha valóban hiányozna belőle.
(#) szs válasza Landsmann hozzászólására (») Vas, 21:30 /
 
Hát, egyre inkább úgy tűnik. Ez esetben a szolgáltatót kell kernie erre.
...
Belefut az ember szolgáltatói izékbe. Bernecebaráti és Parassapuszta közt autóztam (jó kis Trianon öröksegi út a határon), hát egyáltalán nem tudtam telefonálni. Se magyar, se szlovák szolgáltató. Másnap felhívtam a sajat szolgáltatóm, hogy talán tiltva van a szolgáltatás nekem Magyarországon kívül? Nem, nincs, teljesen korlátlan.
És nincs válasz, miért nem tudtam ott telefonálni.
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:32
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:36 /
 
Vagy a beállítás erejéig áttenni másik készülékbe. De lehet a Telekom fiókban is beállítható a szolgáltatások módosításánál.
(#) szs válasza Landsmann hozzászólására (») Vas, 21:39 /
 
Persze, ha van az embernek fiókja. (Nekem is több év után lett csak)
De telefonos ügyintézéssel is. (Azért azt is használom még)
Meg személyesen is.
Kinek mi esik jobban kézre.

A személyes nekem csak azért nehéz, mert a nejem az előfizető (ő ért rá jobban akkor, mikor előfizettünk)
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:42
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Hé, 17:17 /
 
Nem a telefonon kell, vagy lehet, hanem ők pötyögtek a számítógépen valamit aztán azóta kijelzi.
(#) Gafly hozzászólása Hé, 18:25 /
 

Mini topic cím

Ez az új szokás honnan került elő, hogy minden kérdés elé vastag betűvel összefoglalót kell írni?
Példa 1
Példa 2
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 18:46 /
 
Hümm. Kipróbáltam -és tényleg azt mondja: kell írni ilyet. Értelmét nem látom, szerintem lehetőségnek jó, kötelezőnek nem jó.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 19:44 /
 
A Példa 2 -őn rágódok egy ideje, írjak, ne írjak.
Semmi infó, csak szöveg. Az talán lehet az én hibám, hogy nem tudom, hogy mi a bánat az a Nehézegységes, no de mi baja, mit csinál, meg mit nem csinál. Cső (kondi) cserével nem valószínű, hogy megjavul.
A csöves áramkörök nem olyan bonyolultak, már ha az ember valamennyit ért hozzá(felismeri az alkatrészeket) vidáman végig lehet követni az áramkört. A legbonyolultabb életemben a csöves színes TV volt, de ez is elmarad egy processzoros áramkörtől.
(#) sany hozzászólása Hé, 20:37 /
 

Érdekes

Ez a mini topik nem valami nyerő.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 20:40 /
 
Szerintem külön témába esetleg jó ötlet, de így...
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Hé, 21:05 /
 
Szerintem ez lesz:

NV-1B nehéz egységes vevő

(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 23:23 /
 
Friss lehetőség kell legyen, mert néhány napja még nem volt.
Most pedig ki sem lehet kerülni.
Következő: »»   3581 / 3582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem