Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3584 / 3584
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 12:16 /
 
Nem hiszem. A radiátorba akarok tenni egy fűtő betétet. Egyáltalán nem biztos, hogy 230-ról menne. A lényeg, hogy a nagy szoba állandóan fűtve legyen. Ha egy páka 30 watton olyan meleg mint amilyen akkor hadd ne kelljen már sok száz vagy kilowattos betétet tenni bele. Utána meg fognám a fejem a villany számla miatt. Jövőre jutok odáig, hogy a környezetem fejlődjön. Most az udvar van soron a sár miatt. Utána minden más.
(#) moltam válasza jani1987 hozzászólására (») Szo, 12:28 / 2
 
"Ha egy páka 30 watton olyan meleg mint amilyen akkor hadd ne kelljen már sok száz vagy kilowattos betétet tenni bele." Azért ez egy elég merész következtetés. Nem gondolod hogy elhanyagoltál néhány esetleg icipicit lényeges körülményt?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szo, 13:11 /
 
Ha 1 kW-os betétet raksz a radiátorba, az épphogy temperálni fogja a szobát 15-16 fokra, ha jók (szigeteltek) a falak. És az is zabál rendesen.
(#) Gafly hozzászólása Szo, 13:49 /
 

Le a kalappal a tehergépkocsi vezetője előtt

Ez itt volt tegnap délután a szomszédban.
A fene tudja, én mit csináltam volna.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 18:19 /
 
Forgalommal szemben. Ez súlyos szabálysértés.
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 18:36 /
 
Nézted volna.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Szo, 19:35 /
 
A hosszút érdemes nézni, ahol ott a vége, hogy a kamionos srác az autópályán lelassít, és beáll keresztbe a felhajtóra.
Nem tudom magától volt ilyen okos, vagy szóltak neki rádión.
(#) pavikpeter hozzászólása Vas, 20:33 / 2
 

tudományok ha találkoznak...

A hozzászólás módosítva: Vas, 20:35

ws.png
    
(#) granpa válasza pavikpeter hozzászólására (») Vas, 21:48 / 1
 
Ne használj ilyen erős szert, megárt.
(#) pavikpeter válasza granpa hozzászólására (») Vas, 22:18 /
 
Csak pihenésképpen teszem.
(#) sargarigo válasza pavikpeter hozzászólására (») Vas, 23:42 / 1
 
Whoaaa! Hát én menten berossantok!
(#) gg630504 válasza pavikpeter hozzászólására (») Hé, 20:12 / 1
 
Távírós egyenlet.
(#) Alkotó hozzászólása Hé, 20:33 /
 

Hiba vagy így jó?

Egyáltalán nem értek a halakhoz, mégis megörököltem egy kis birodalmat. Az akváriumban van növény is, aminek a levelén egy számomra ismeretlen elváltozás jelent meg. Csak két levél a sok közül, a többi sima, nincs rajtuk ilyen "szösz".
Kérdezem mi ez? Kell ellene küzdeni, vagy éppen így a jó?
Vízen keresztül nem látszik tökéletesen, meg biztos lehetne tisztább is a víz, de bekarikáztam a fotón a kérdéses részletet.

Ez hiba.jpg
    
(#) exabit válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 20:52 /
 
Ecsetalgának néz ki, és az nem jó.
(#) Alkotó válasza exabit hozzászólására (») Hé, 20:56 /
 
Nyiszáljam le a leveleket (kb. 3-4-et érint látszólag)? Vagy dobjam ki az egész növényt?
(#) mnyugger válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 21:00 /
 
(#) exabit válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 21:16 /
 
Az a baj hogy erre nem egyszerű egy fórumhozzászólásban válaszolni. Talán most csak egyet vágnék le, amin sok van. Hogy legyen esélyed az ecsetalga ellen ahhoz a halak mellé kellenének csigák, garnélák, hogy egy kicsit nőjjön a biodiverzitás, kukázni kellene a műnövényeket és élővel helyettesíteni, és az aljzat sem az igazi. Etetés, világítás, szűrés, vízcsere, ezekkel mind könyveket írnak tele és ezekkel együtt kell valamiféle egyensúlyt megteremteni egy jól működő akváriumhoz.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:17
(#) pavikpeter válasza gg630504 hozzászólására (») Hé, 21:23 /
 
Ohm = Volta / Ampére ?
(#) rectamas válasza pavikpeter hozzászólására (») Hé, 21:40 /
 
R=U/I
(#) gg630504 válasza pavikpeter hozzászólására (») Hé, 22:15 /
 
A kép szerint. Jobbára mentes az elektronikától.
( Nem fért ki kétszázharminc Volta. )
(#) Alkotó válasza exabit hozzászólására (») Hé, 22:19 /
 
Köszönöm. Elolvastam Mnyugger linkjét is.
Ez egy "rám maradt emlék" ezért gondozom képességeim szerint. Ha csak mint néző értékelem, akkor nincs vele bajom. Szép és látványos az egész, látszólag jól érzik magukat a halak, és nincs vele sok gondom.
Van benne xifo, molly és opo. Kb. 120 literes a térfogat, és kb. 10 hal osztozik rajta.
(#) uniman hozzászólása 9:39 /
 

Mobil internet kiválasztása

Hello! Elakadtam...mobilinternetet kéne intéznem egy ismerősnek (kórházban fekszik).
Kevés beszédperccel, átlagos adathasználattal. Csakis a kártyás lenne a jó, vagy hűség nélküli előfizetés (pár hónapig lesz használva). Van élő Vodafonos Sim kártyám, de azon nincs internet. Meg a másik gond, hogy a helyszínen gyatra a vodás térerő, borzalmasan lassú a net. A többi szolgáltató térerejét nem tudom tesztelni. (Jó lenne egy netes tuti térerő térkép) Nem e-sim-es megoldást keresek.
Köszönöm, ha tudtok kedvezményes, jól működő megoldást ajánlani.
Később, ha szükséges végigjárom a mobiltelefonos ügyfélszolgálatokat is, de az online intézhető lenne a jobb (gyorsabb) megoldás.
(#) mikrodigit válasza uniman hozzászólására (») 10:05 /
 
Ha jó lenne a Telekom térerő, azt ajánlanám:
Domino feltöltőkártya (1500 Ft/3 hó, 3000 Ft/1 év, 27 Ft/perc)
+ Maraton netbővítő (1 GB = 1550 Ft, 5 GB = 3990 Ft) - ez bármikor felhasználható, amíg a Domino kártya érvényes, akár több éven keresztül. (A percdíjakból lehet feltölteni.)
Ha új vevő vagy, azt hiszem, adnak ajándék feltöltést is.
(#) uniman válasza mikrodigit hozzászólására (») 10:37 /
 
Köszi...a postán van most valamilyen Extra akció a Dominóhoz. +2000-et adnak, ha min. 2000-rel feltőltöm. 2 ezer (120 Nap), 366-ra már 3500)
(#) mikrodigit válasza uniman hozzászólására (») 11:31 /
 
Nekem a lényeg a Maraton volt, mert ez nincs időhöz kötve (másutt pl. csak 30 napig lehet felhasználni). A nem felhasznált keret így évekig is megmaradhat.
(#) uniman válasza mikrodigit hozzászólására (») 12:43 /
 
Az "extra" is olyan... Bővebben: Link Talán egy ilyet megrendelek 990-ért...legfeljebb többé nem töltöm fel, ha nem lesz elég térerő a helyszínem. A Voda megbukott, a yettelnél nem látok kártyás sim-et rendes nettel... Lenne még néhány trükkös külföldi szolgáltató nettel, amelyek mindhárom szolgáltató hálózatára rákapcsolódhatnak, de ezek beszerzéséhez hosszabb idő kell...
(#) jani1987 válasza uniman hozzászólására (») 13:38 /
 
Yettel 50gb mobilnet rászámlázós telefonálással. Nem kell feltölteni.
(#) uniman válasza jani1987 hozzászólására (») 13:52 /
 
Ez jó, de csak a díja magas...A régi vodás havi 7 Gb-s netje sem volt kihasználva...de visszamondta a kórházba kerülés előtt. (Havi 3500-ért volt korlátlan beszéd+7 GB net). Most meg előre nem tudni, mennyi adat fog fogyni...ráadásul saját nevemre tudom csak megvenni .
A hozzászólás módosítva: 13:53
Következő: »»   3584 / 3584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem