Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SONY TA-F 590ES MOSFET végfok átalakítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) O.Lee hozzászólása 14:37 /
 
Sziasztok!
Egy SONY TA-F590ES MOSFETES erősítőt szeretnék javítani. A Bal csatornában található végfok mostfetek mentek tönkre, illetve a körülötte lévő tranzisztorok is meghibásodtak.
A passzív elemeket kiszedtem és mértem, nos szinte az összes biztosíték ellenállás értéken alul volt, ugyan ez a helyzet a működő "jobb" csatornába is. Ezeket pótoltam, cseréltem mindkét csatornában, valamint a 2SC2275, 2SA985, illetve a 2SC3423 tranzisztorokat szintén. A jó csatornán beállítottam az RT301-el a -1,3V-ot, ez a fele szépen működik. A Bal csatornához sehol nem találok már EREDETI TOSHIBA MOSFETET, amit lehetne venni, arról még a kereskedő is lebeszét. HQ elektronika oldalon van egy helyettesítő típus, próbáltam, de nem vált be sajnos.
Kérdésem, lehetne, érdemes e próbálkozni az IRFP9240/240 párossal?
Ha igen, mit szükséges átalakítani az eredeti áramökörön?
Szeretném megmenteni ezt az erősítőt, kb 30 éve használom.
(#) kadarist válasza O.Lee hozzászólására (») 14:48 / 1
 
Szia!
Erősítős guruk szerint jó lesz az említett pár. Bővebben: Link
(#) O.Lee válasza kadarist hozzászólására (») 15:14 /
 
Köszönöm! Igen, a kérdés az, hogy kell e módosítani az áramköri elmeken, vagy csak tegyek egy próbát?
(#) kadarist válasza O.Lee hozzászólására (») 15:30 /
 
Biztosan érdemes lenne módosítani, de mivel nem vagyunk áramkörtervező mérnökök, ezért csak tegyél egy próbát és hallgasd meg.
(#) O.Lee válasza kadarist hozzászólására (») 15:32 /
 
Rendben, rendeltem a HESTore-tól, jövő hét végére lesz eredmény, megosztom itt.
(#) CHZ válasza O.Lee hozzászólására (») 19:19 /
 
Ez ikabb
IRF nem lesz jo!
A hozzászólás módosítva: 19:20
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem