Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   11 / 212
(#) titi válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Idézet:
„3 külömböző vezetékre kell neki plusz”
- Ez biztos? Nem csak kettőre? A harmadik nem a magnó által adott (kapcsolt) +12V, amit pl. elektromos antennához, vagy külső erősítő REM bemenetéhez szokás kötni?
(#) Master_of_the_web válasza titi hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Van egy vezeték ami mindig plusz kap a kocsiban, van egy, amelyik akkor kap 12V-ot amikor a kulcsot elfordítják, és van egy amelyiket egy kis lámpa figurával jeleztek, annélkül nem indul el, vagyis elindul, de csak gombnyomásra. De mindjárt lefotózom, a rádión lévő matricát, hátha valaki jobban megmagyarázza mi az a lámpával jelzett vezeték
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Gondolom az előlap világítás.
(#) Master_of_the_web válasza proba hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Igen, én is arra gondoltam ( de az égők mind kiégetek, úgyhogy nem tudni az-e)

itt vannak a képek
(#) titi válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Ja, így már érthető a 3...
Igen, az valóban az előlapvilágítás.
Most akkor végül is ki voltak cserélve az égők?
Ha igen, akkor megfelelő típusra?
Azt írtad, melegedik egy tranyó. Nincs köze az izzók meghajtásához?
Találkoztam már olyan esettel, hogy nem megfelelő izzók miatt kiment az azt meghajtó tranyó, és emiatt a "rádió sem indult be".
(#) Master_of_the_web válasza titi hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Érdekes dolgok történtek. Már mindent kimértem meg minden lábat átforrasztottam a teljseítmény részen, és semmi nem történt. Ekkor úgy gondoltam összerakom mert elegem van belőle. Visszacsavaroztam a helyére a nyákot meg a Végfokok lefogó lemezét stb.. adtam neki utolsó esélyt és bekapcsoltam. ÉS SZÓLT! Pedig az ég világon semmit nem csináltam vele. De minden egyszerre. A kijelző is egyből jól olvashatóan ment, sőt még két lámpa is világított az előlapon (ez a kettő nem égett ki ) Nagyon érdekes dolog, de mindenesetre örülök neki. A jó égőkön 6V-ot mértem, de volt olyan is amelyiken 12-t, valószínűleg párosan sorba vannak kötve.

A képen a forrasztás tudom, nagyon ronda, de már türelmetlen voltam mikor 5. -ször forrasztottam át őket.

Köszönöm a sok segítő választ !

Elmegyek veszek égőt bele, és megpróbálom ÓVATOSAN összerakni

üdv

100_9894.JPG
    
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Van olyan talán panasonicnál találkoztam vele,hogy a panel rögzítő csavarok ,fülek egyben testvezetékek is.
Volt olyan hogy ebből még majdnem "végzetes" baleset is lett.Azóta, ha a csavar környékén, alatt fém átvezetőt látok ill a hátsó hűtőbordát kiszerelem a test folyamatosságát mindig ellenörzöm.
(#) Master_of_the_web válasza proba hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Igen szerintem is ez lehetett, mert tényleg nem csináltam mást, mint visszacsavaroztam a nyákot. Remélhetőleg nem jelentkezik ez a hiba rajta többet. Kicsit félek megmozgatni, de valahogy össze kell rakni

üdv
(#) webinas hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok!
A legutóbbi szervizelésnél (autó) a magnó (Blaupunkt) kijelzője megbolondult. Szemből semmi nem látszik, oldalról viszont minden szegmens "világit".

Lenne valakinek valami 5lete, hogy mit, merre, hogyan nézzek meg?

Köszi előre is.
(#) proba válasza webinas hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Minden szegmens ,vagy csak aminek kell ?
A rádió egyébbként jól működik? (tudom vakon elég nehéz kezelni ,de a rádió szól ,vagy kódos és a kódot sem tudod beütni?)
Ha csak aminek kell,akkor a kijelző világítás,esetleg megszünt hátul a kijelzővilágítás feszültség.
Ha nem akkor vedd ki a rádiót pihentesd egy napot utána vissza ,hátha megjavul.
Esetleg az előlap mozgatása segíthet?
(#) webinas válasza proba hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Kiszedni macerás, de lekötöm az aksit, ma úgy sem dolgozom. Aztán hátha.
Egyébként tökéletesen működik, csak látni nem lehet rajta semmit. Még szerencse, hogy a programok nem szálltak el, mert akkor nem tudnám újra beállítani. Legfeljebb "vakon"!

Köbzoli:
Ha az előző verzió nem segít, akkor szétszedem az előlapot. Egy kis smirgli fel tudja dobni a kijelzőt!

Köszönöm mindkettőtöknek. Majd jelentkezem, hogy mi történt.
(#) titi válasza webinas hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Idézet:
„Még szerencse, hogy a programok nem szálltak el,”
- ha lekötöd az aksiról, elszállnak...
Szerintem attól nem fog helyrejönni, hogy lekötöd.
Nem érte nagy meleg?
(#) webinas válasza titi hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hát, itt pesten előfordulhatott 50-60 fok a kocsiban, napon. De szerintem ettől nem kell hogy tönkre menjen.
Ha elszállnak a beállítások, és nem lesz jó a kijelzés, akkor majd elszórakozom vele két fuvar közt. Végülis úgy is be lehet állítani. Csak engem zavar, hogy nem látom, hogy melyik csatorna szól.
(#) titi válasza webinas hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Szerintem a megoldás az lesz, amit Köbzoli is írt.
Esetleg az előlap mögött nincs reset gomb? az is segíthet, bár akkor ugyancsak elszállnak a beállítások.
De inkább az előbbi lesz a megoldás...
(#) webinas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia!
Kitakarítottam az előlap panelját. Most tökéletesen kijelez!
Ahhoz képest, hogy Blaupunkt, ilyen gané munkát még nem láttam. Kár, hogy nincs itthon a fényképező, érdemes lett volna közzé tenni róla egy képet.
Pont, montha lefosták volna a panelt....

Na mindegy, lényeg, hogy műxik!

Köszönöm a segítségeteket!
(#) mcload hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Nemrég vettem egy M.N.C autórádiót a kocsimba /Wagon r / . Van rajta ISO csatlakozó. Van rajta antenna csatlakozó is, de a kocsiban hiába kerestem, ilyen vezetéket nem találtam. Viszont az ISO csatlakozón fel van tüntetve, hogy elektromos antenna vezeték ..... Szal úgy gondoltam, hogy akkor ez lesz az antennáé is. Összedugtam a csatit, beszereltem a rádiót. Cd-t, mp3- at stb szépen lejáttsza, viszont rádióadókat hiába próbálok keresni vele. Nem talál semmit. Mi lehet a hiba?
(#) vicsys válasza mcload hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Antennát nem dugtál rá? Van egyáltalán antenna beszerelve?
(#) kobold válasza mcload hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az az elektromos antenna-vezeték nem a mozgatómotorhoz tartozik véletlenül (ha "Auto aerial" a jelölése)? Ha van rajta antennabemenet, oda kellene a jel, gondolom én; ha viszont ezt nem találod (mármint a csatlakozót), akkor vagy eldugták, vagy kihagyták.
(#) mcload válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Antenna van a kocsiban, de a hagyományos dugóval elllátott vezetéket nem találtam benne. Hanem az ISO csatiba van bekötve. /legalábbis én úgy gondolom/
(#) vicsys válasza mcload hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Szerintem azt nem kötik be az ISO-ba. Külön van egy olyasmi mint egy nagy RCA, kiálló csöccsel... (izé, csúccsal)
Bővebben: Link
(#) mcload válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
tudom, hogy hogyan néz ki. Először én is azt kerestem ....
(#) m.joco hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Hello
Az autórádió kapcsolt vagy az állandó táp kivezetésével kell sorbakötni biztosítékot? És akkor is muszáj sorbakötni, ha a rádió hátuljában van gyárilag beépített autóbiztosíték?
Üdv.
(#) vpist hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
hali!
Szét "roncsoltam" egy - nem tudom milyen típusú - autórádiót, azzal a céllal, hogy beletegyem a belét egy kb. 4ohm -os, 15W -os hangfalba. Maga az autórádió sztem viszont csak 5W-oslehet, de nem tudom.
Egy több márka által is rengeteget gyárthatott cucc lehet, a legtöbbet ilyen autórádiót láttam. Két részre van bontva a rezgőkörpanel és a végfokpanel. A végfok a hátulján helyezkedik el a magnórész mögött, míg a rezgőkör/előfok pedig oldalt, végfokra merőlegesen.(Azért írom le mert nem tok képet fölrakni.) Tápot még szereznem kell, mert 0.8A-es adapter nem bírta.(Szaggatott volt, és hallatszott a kondik töltése.) Viszont a végfok IC-vel sütni lehetett volna. Tegyek a hangfalba két v. három autórádiót?
(#) vicsys válasza vpist hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Miért nem építesz egy normális végfokot? Előrébb lennél.
(#) vpist válasza vicsys hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nincs túl sok időm. No meg van 20-30 darab autórádióm a méh-telepről. Úgyhogy gondoltam csak fogyjon.
(#) vpist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
sorry, most hétvégén nem mentem haza, úgyhogy most nam tudok semmit mutatni. :no:
Egyébként tudom hogy kicsit gányolás (vagy nemkicsit ). Mondjuk a hangfalra 8 ohm vagyon írva,
ehelyet a multi 4 -körülit mutat...
szóval a hangváltójában is lehet hiba.
Na majd hazamegyek oszt átnézem.
(#) tiggersoft válasza mcload hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nem három részes véletlen az az iso csati?
(#) titi válasza mcload hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Hali!
Van másfajta csatlakozó is...Bővebben: Link...vagy...Bővebben: Link
Ilyesmit se találtál? (a 90°-os csatira gondolok)
(#) costa hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy VW Beta 4 rádióm. Most vettem a kocsit, és elvileg a kódja is megvan, de bekapcsolásnál azt írja ki, hogy Error 1. Mit tudok tenni?

Előre is köszi a választ!
(#) huggybear hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy beindítom a kocsiban menet közben a rádiót és egy idő mólva kikapcsol magától! Ha újra bekapcsolom akkor működik a rádió!

Mi lehet vele a gond? Tud valaki tanácsot adni?

Olyan a jelenség, mintha nem érzékelné, hogy megy az autó és biztonsági okokból (hogy ne merüljön az akksi) kikapcsol!

Köszi előre is!

G.
Következő: »»   11 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem