Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Hello! Tessék. Némi alkatrész, meg négy egyáramkörös-kétállású (SPDT) kapcsoló kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2025
Ezt biztosan olvastad már, de azért belinkelem. A PD töltők, és töltendő eszközök között kommunikáció van, amivel mondjuk egy teló közli a töltővel, hogy milyen töltési profilt, profilokat tud fogadni, és a töltő azt szolgáltatja.
Programozóként biztosan hamarabb megtalálod ezeket a protokollokat, kommunikációs vonalakat, amiknek az ismeretére szükség lehet, ha te akarsz fabrikálni biztonságos PD töltőt, vagy PD töltést tesztelő kütyüt. Ívoltás R-C taggalÜdv! Van egy visszatérő probléma egy relészekrényben.Mégpedig az érintkezők beégése rövid idő alatt. A relék mágnestekercseket kapcsolgatnak. Próbálták már több érintkezőre (4) bontani a terhelést de pár hónap alatt így is beégtek. Írják hogy ez az érintkezőkkel párhuzamosan kapcsolt RC taggal ez csökkenthető. No de mi ennek a számítási képlete, hogyan határozható meg a tagok értéke?
Itt vannak képletek is: Bővebben: Link.
Mekkora áramerősség? Mekkora feszültség? AC vagy DC ? Milyen tekercsek, funkció, induktivitás ellenállás stb.. magyarul mit lehet tudni még róla? Félvezetős "relé" nem jöhet szóba?
Egy kolléga kért meg rá, hogy segítsek már neki, ezért konkrétumokat nem tudok, csak annyit, hogy 24VDC és valamiféle mágnestekercset kell kapcsolni, ami olyan 15VA-es. A Bakman által megadott képlet alapján erre 39nF-19,2Ohm adódik.
24 V Dc esetében dióda is jó lehet, de az meg lelassítja az elengedését (bár lehet hogy ez nem gond).
Dióda a kontaktorral párhuzamosan? Annak mi a működési elve?
Nem a kontaktussal párhuzamosan van, hanem a fogyasztóval. A kontaktus nyitásakor az ellenindukált feszültség ezen záródik. Felemésztődik az induktivitásban tárolt energia.
Köszönöm!
Milyen, és mekkora dióda javasolt?
1N4007, vagy nagyobb (nem a feszültség, hanem inkább a csúcsáram). De ha van 3A-es, az még jobb ipari környezetbe.
Késleltetett kikapcsolásÜdv,A problémám a következő: megoldható-e, hogy egy áramkör a tápfeszültség rákapcsolásakor behúzzon egy relét 1 másodpercre, majd a tápfeszültség lekapcsolásakor ismét kapcsolja a relét 1 másodpercre. 12 voltos tápfeszültség, miniatűr relé. Kösz! HiFi táp mérés meglepő jelenséggelÜdvözletem,a hozzáértők segítségét szeretném kérni egy régi mini HiFi torony tápjánál mért jelenség értelmezéséhez. A csatolt Táp_NYÁK_részlet kapcsolási rajzon a CN902 csatlakozón megjelenő feszültségeket mértem úgy, hogy a null pont a csatlakozó egyik GND pontja volt, a táp a hálózatra csatlakozott, és a panel le volt kötve minden más egységről. Az értékek fentről lefelé: 12,78V; -7,08V; 6V; AC 4,5V; és jött a meglepetés: annál a pontnál, ami a D954-es dióda katódjához kapcsolódik, és AC 4,1 voltot kellett volna mérjek, nem tudott semmilyen állandó értéket megjeleníteni a multiméterem. A kijelzőjén 0 -tól kb. 148 voltig oszcilláltak az értékek. (A műszer másodpercenként 3x frissíti a kijelzést.) Mi okozza ezt a jelenséget? És hogyan orvosolható? Háttérinfók, hátha segít: 1. Lecseréltem a NYÁKon minden elkót (kivéve a mF nagyságrendűeket), mert magas ESR értékűek voltak. Volt, amelyik több mint 25 Ohm. (Lehet, hogy ekkor bszrintottam el valamit?) 2. Lemértem a trafó kimeneteit a középső kivezetéshez képest: Ahol a rajzon AC 8,3V van feltüntetve, ott AC 22,1Voltot mértem! Ahol AC 31,8, ott AC 14,7 -et. És az AC 3,5 nek feltüntetett kivezetéseknél, mit fentebb írtam, az egyiknél AC 4,5 voltot, a másiknál pedig a kérdés tárgyát mutató jelenséget. 3. A D901 jelű egyenirányítón: bemenet 45 Volt, kimenet 60 Volt. (Laikus szemmel ijesztően soknak tűnik.) Köszönöm a válaszokat előre is! Üdv: Adumble
Ha olyan az áramköri környezet (váltó érinkezős kapcsoló/fogyasztás a kapcsoló után), akár egy kondenzátor is elég...
Én a helyedben megmérném a trafót ellenállásmérővel, persze kikapcsolt állapotban. Előfordulhat, hogy valamelyik tekercse kontakthibás lehet, vagy megszakadt az egyik kivezetése. Ilyen esetben szokott előfordulni, hogy furcsa dolgokat lehet mérni. Esetleg a műszeredre is ránézhetnél, mert még az is produkálhat furcsa dolgokat.
Nekem úgy tűnik mintha nem jól lennének a rajzon az AC feszültségek feltüntetve!
( felcserélték a 8,3-at és a 31,8-at! ) És nem a közép kivezetéshez képest kell mérni, hanem a nyillal jelzett pontok között! Megcsapolásnál nagyobb feszültség van írva mint a tekercs végén ... ez elég árulkodó jel! Az egyenírányítók utána DC feszültségek is azt támasztják alá, hogy az AC 8,3V a megcsapolásnál van, az AC 31,8V meg a tekercs végén, és akkor a D901 utáni feszültség sem annyira durva! A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2025
15VA azt jelenti, hogy 1A alatti áramerősségről van szó. Simán kapcsolható félvezetővel (mechanikus relé nélkül). Az induktív túlfeszültségtől megvédhető a félvezető diódával, vagy tranziens szupresszorral. Attól függ milyen gyorsan kell kapcsolgatni - de ha a relé elég gyors volt, akkor a félvezetős megoldás biztos nem lesz lassú...
Ennél pontosabb, vagy részletesebb megoldást, csak pontosabb adatok ismeretében lehet adni. A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2025
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa?
Szóval gondoltam, hogy egy nagyobb kondi kell, amibe bele lehet szuszakolni annyi töltést, ami elegendő a relé ismételt meghúzására, ha megszűnik a tápfeszültség ... de milyen áramkörrel lehet ezt megvalósítani?
Hello! Pld. Így. A kondi kapacitását a reléhez kell megválasztani, hogy 1sec ideig tudja meghúzva tartani. (De van számtalan időzítős topik!)
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2025
Itt van egy hasonló amit keresel.
https://www.hestore.hu/prod_10046780.html
Köszönöm!
És bocs, nem olvasgattam elég figyelmesen, nem láttam olyat, ami a tápfesz elvétele után is kapcsol.
köszi, megpróbálom megépíteni, aztán he nem megy akkor megrendelem ezt amit linkeltél.
Nem tudom mit szeretnél, de ez mindenben megfelel az eredeti versenykiírásnak, különösen ezzel a relével.
Köszönöm, de inkább maradok Proli007 kapcsolásánál. Talán kicsit kevesebbet fogyaszt
Arra értettem, hogy a kérésedet ott kellett volna felrakni, nem itt.
FöldelésSziasztok!A Graund lift kapcsoló az mit csinál pontosan? A trafó közös pontját szakítja meg a készülék ház tol?
A "Grunda lift kapcsoló" (valószínűleg "Ground lift" kapcsolóra gondolsz) egy olyan eszköz, amelyet audio berendezések és elektromos készülékek földelési (grounding) problémáinak kezelésére használnak. A fő célja, hogy megszüntesse a földhurok okozta zajokat, amelyek zavarhatják a hangminőséget.
A készülék házának "tolásával" itt arra gondolhatunk, hogy a földelést (a földelési hurok megszakítását) egy kapcsoló segítségével megszakítja vagy módosítja. A trafó közös pontját nem feltétlenül "szakítja meg", hanem inkább a földelés megszakítása történik, amely lehetővé teszi a különböző készülékek közötti zavarmentes audio jelet. A ground lift kapcsoló működése: Ha a készüléket összekötöd más készülékekkel, és a földelés miatt zajt hallasz (földhurok), akkor a kapcsoló lehetőséget ad arra, hogy a földelést megszakítva csökkentsd vagy megszüntesd ezt a zajt. Ez egy hasznos eszköz, ha különböző audio eszközöket csatlakoztatsz egymáshoz, és interferencia vagy zaj keletkezik a földelés miatt. Figyelem! Nem vagyok még profi, a kérdést az AI -nak adtam be, én nem értek hozzá. Forrás: chatGPT. |
Bejelentkezés
Hirdetés |