Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   66 / 68
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Csü, 18:20 /
 
Ha ujak a készülékek, akkor jo esellyel le fogják játszani a szalagot, ha korábban nem nyirta öket az akkori magno. A recés szél sajnos nem sok jot sejtet.
Nem egészen világos hol jelenik meg késöbb a kép, valoszinü, hogy a PCn. Ne feledd az analog jelet a PCnek digitalizálnia kell, amihez elöször a PCnek meg kell keresnie a szinkronizácios jeleket a szalagbol. Sajnos ezek szenvednek a leginkább. Ezert van a késlekedés.
Amikor megfutamodik a kép elveszett a szinkron. Ha esetleg gyári felvételek vannak a kazettán ott gyakran volt másolási védelem. Ez pontosan azt a különbséget használja ki, ami a videorekoreder alapja, azaz levágták a szinkronjeleket, amire a TV nem igen reagált, viszont a videorekorder mindig.
Ha uj video magnot veszel, esetleg olyat keress ahol manuálisan is lehet a TRACKINGot állitani - erre szükséged lehet.
(#) bbb válasza Krisztián1 hozzászólására (») Csü, 19:20 /
 
Számold össze mennyi az a néhány felvétel. Ezután nézz körül és SVHS videomagnót keress, amin van TBC áramkör és zajcsökkentés is. Ez elég sokat fog dobni a minőségen és esetleg lejátszhatóvá teszi azt a felvételt is, ami most zavaros/fekete/...
De a mennyiségtől függően gondolkozz el, hogy melyik éri meg jobban. Magadnak szórakozni és beszerezni hozzá a szükséges dolgokat. Vagy elvinni oda, ahol ezzel foglalkoznak, pl. emlekmento
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Csü, 19:54 /
 
Szia! Én csak annyit mondok, hogy óvakodni kell a Philips és Sony márkájú készülékektől a gyenge mechanikájuk miatt. Ha jót akarsz, akkor K-mechanikás Panasonicot keress. Tapasztalatból mondom, én is foglalkozom digitalizálással.
(#) Krisztián1 válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 8:29 /
 
Youtube-on láttam egy videót ahol egy vasaló segítségével lett kisimítva az összegyűrődött szalag!
Mondta a videóban hogy a vasalót a leggyengébb fokozatra kell állítani és mielőtt elkezdjük a szalagot vasalni, ki kell húzni a vasalót mert le törölheti a szalagot. Nem a PC-n hanem közvetlenül a tv-re kötve késik a kép! És már amikor először kipróbáltam a videót akkor is csinált olyat, hogy pár másodpercenként eltűnt a kép és csak hang volt! Lehet hogy a szinkronfej hibája? A jelenlegi videomagnó is tudja a manuális tackingot de igazából nem ér semmit, automata tracking sem! Hiába állítja be magát akkor is elkezd szaladni a kép ,elcsúszik. zavaros lesz, mint amikor rosszul van beálítva egy tv adó vagy nem is tudom hogy írjam le?
(#) kiszebra válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 8:38 /
 
Átvasalni egy egész kazettát elég hosszadalmas megoldás.
Modern TV-n nézed vagy képcsövesen? A modern TV sajnos hamar eldobja a képet, ha egy kicsit is hibás jel érkezik be, lehet hogy CRT-n még látható lenne.
(#) Krisztián1 válasza bbb hozzászólására (») Pé, 8:43 /
 
Nem tudom melyik típusokban van TBC áramkör? a Sony SLV-SE70EN elég sokmindent tud, valami VPS/PDC ,MESECAM stb. igazábol fogalmam nincs mik ezek, de jónak hangzik Lehet van benne TBC áramkör is? Sajnos az ilyen mentéssel foglalkozó cégek rengetek pénzt szoktak elkérni! Még teszek egy próbát, hátha sikerül egy jó videót találnom amivel megtudom csinálni a digitalizálást. Mondjuk azt se értem hogy egy olyan felvétel ami régen egy stereó színes kamerával lett felvéve azt most miért villogva játsza le? Mármint a szín egyszer színes egyszer meg szürke és színes csíkok jelennek meg
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 8:50 /
 
A philips márkát soha sem tartottam valami jónak, már régebben is sok gondom volt vele... Viszont volt régen egy akkor elég komoly videónak számító VR7566/55 ami emlékezetem szerint tényleg jó minőségben játszotta le a videókat, annak viszont az áramköre volt rossz! Egyszer lett javítva és pár év után újra tönkrement ,valószínüleg a tápáramkör. Sajnos nem nagyon lehet válogatni mert nincs nagy választék a használt videó hirdetések közt A legtöbbet hibásan árulják és az a sony az eladó szerint hibátlan és sokat tud! Nekem az a lényeg hogy pár felvételt digitalizáljak és utána lehet hogy tovább is adom!
(#) Krisztián1 válasza kiszebra hozzászólására (») Pé, 8:57 /
 
Modern TV! Viszont használtan vettem egy Pioneer DVR-530H készüléket és azzal kötöttem össze a videolejátszót ,vagyis azon keresztül megy a kép és egy AV/HDMI átalakíton keresztül! De amikor közvetlenül a TV-re van kötve akkor is eldobja a képet a legtöbb videokazettánál. Nem kéne az egész videokazettát vasalni mert néztem és nem mindenhol rossz a szalag! De ezzel csak azután próbálok kisérletezni ha már sikerült a digitalizálás mert félek hogy még jobban sikerül tönkretennem a szalagot! aztán a sikeres lesz a vasalás és úgy látom hogy a képminőség is javult akkor újra digitalizálom a javított szalaggal
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 9:05 /
 
Valamilyen időalap korrektor (TBC) nélkül ne is fogj hozzá a digitalizáláshoz, mert kiábrándító lesz az eredmény. Egyszerű megoldás a problémára egy valamilyen DVD felvevő használata.
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 9:31 /
 
A TBC semmt nem javit a kép vagy a hang minöségén, csak a szinkron jeleket ujitja fel.
A VPS stb eredetileg arra szolgált, hogy az analog TV jelben voltak jelek amik pl a felvenni kivánt progam valos kezdetét jelezték ( es indult a felvétel). Ma már nem igen van.
A MESECAM meg a hajdani SECAM szines TV formátuma, ma már alig létezik esetleg a régi TV felvételek lehetnek ilyenek a kazettán. ( esetleg a hazai gyári kazettákon lehet ilyesmi).
Nem biztos, hogy a digitalizálo SW tud ezzel valamit kezdeni.
A kép ( tartalom) feljavitására a videomagno nem igen tartalmaz valamit. Ezt esetleg digitalizálás után lehetne megteni nem olcso berendezésekkel. Ráadásul nincs is tul sok és meglehetösen munkaigényes - ezert amatör viszonyokban majdnem megfizethetetlen.
A sztereo kamera felvétele lehetett valamilyen olyan formátumban ami nem kompatibilis a konverterrel ( digitalizálo bemenet). Akkoriban mindenfele kamerák kerültek haza ( külföldön vett). Amik lehettek akár amerikai vagy japán NTSC rendszerben a kései analog szines TVk ezeket általában le is játszották, a video magno viszont erre nagyon erzékeny és ott konfliktus szokott lenni ( olyan amit leirtál).
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 9:33 /
 
Na a HDMI bemenetü mai TV már valoszinüleg nem multistandard mint a régi analog csucskeszülékek voltak. Ezért nem tud mit kezdeni azokkal a régi videojelekkel.
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 9:49 /
 
Az említett Pioneer asztali DVD felvevővel már sikerült egy régi felvételt rögzítenem, Nem használtam semmilyen képjavító programot és mégis úgy vettem észre hogy jobb lett a képminőség mint az eredeti videokazettán lévő! Lehet hogy az asztali íróban van képjavítás? Vagy felskálázza a felbontást? Viszont azóta a videolejátszó egyre zavarosabban játsza le a felvételeket és azért kell újat találnom helyette. Sajnos nem künnyő olyat találni ami hibátlan állapotban van és jó minőségű
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 9:54 /
 
Itt két hiba szokott elöfordulni. Az egyik a veszélyesebb, mert otthon nem is tudod definiálni.
Ha a kazetták többször lettek felvételre használva akkor a videomagno gyakran mechanikai vagy elektronos hiba miatt nem törölte ( jol) a korábbi felvételelt maradék nélkül. A szalagra ugyanis felvesznek egy CTL ( Control track stb) nevü impulzust. Ez egy igen erös jel ( szinte mágnes lyukat üt a szalagba) gyakorlatilag a film perforácioját helyettesiti. Nos ha egy ujabb felvétel kerül ugyanarra szalagra akkor az eredeti CTL jelet törölni kellene, ami nem egyszerü dolog föleg a jobb szalagoknál, igy az uj felvételen 2 egymástol független CTL marad. Az öregebb meg az uj. Ez teljesen meghülyiti a lejátszást. ( még akkor is ha az öregebb joval gyengébb hiszen elvben törölve van).
Ráadásul a CTL jel a szalag szélén van azaz pontosan ott ahol a szalag a leginkább szélén sérül. Ezért a lejátszáskor ott drop outok lesznek, ami szintén meghülyiti a berendezest.

Azt a vasalos agymenést meg felejtsd el. A szalag hordozo része (müanyagfolia) nagyon tartos, deformáciot nem igen türö anyag. Márpedig ha mégis sikerült deformálni ( hullámositani) akkor annak löttek, a mágneses nyomok ( trackok) már soha az életben nem lesznek olyanok, mint amikor a felvétel készült. ( hasonlat ha a hullámos aszfaltutra felmázolnak közlekedési csikokat, ha megolvad az aszfalt akkor a csik is görbül. Azt már nem lehet kiegyenesiteni.
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:02
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 10:01 /
 
A DVD felvevöben képenként kell átjátszani a videot (25 kép másodpercenként). Azaz a DVDbe 2 video félképböl csinálnak egy uj képet, azaz a felbontás duplázodik, söt átmegy mindenféle modifikálo áramkörökön ( zajszürés, fájlméret optimalizálás stb), de mindenképen veszteséggel kerül a lemezre, amit gyakran jobbnak minösitenek a nézök, mert stabilabb a kép a dupla tartalom miatt kontrasztosabbnak is tünik.
(#) bbb válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 10:39 /
 
TBC - időalap javító áramkör. Arra jó, hogy kiegyenesítse a képet, így javít a képminőségen. Egészen pontosan azt csinálja, hogy a képsorokat ténylegesen egységes idő alatt fogja elküldeni, nem pedig össze-vissza, ahogy sikerül. Ezzel éri el azt, hogy minden képsor ugyanott, ugyanakkor kezdődjön, a kép szélén így nem lesz mindenféle össze-visszaság. A viselkedéséről egy elég jó videó: youtube
Mint mondtam, össze kell számolnod mennyi felvételed van, amit digitalizálni szeretnél. Ha ezen túl vagy, akkor jöhet a költségbecslés. Amelyik céget ajánlottam, ott viszonylag baráti áron dolgoznak:
Idézet:
„0-60 perc műsoridőig 4999 Ft
61-100 perc műsoridőig 6999 Ft
100 perc felett minden további megkezdett 100 perc: 3999 Ft
Pl. Egy tele vett 180-as PAL-os kazetta ára pendrive-ra, vagy HDD-re mentve 10998 Ft.”

Ezt kell összevetned egy jó állapotban lévő normális videomagnó árával (most hirtelen SVHS-ből alig pár darabot találtam csak, 60-90000 forintokat kérnek értük és ezek egyikében sincs időalapjavító), s utána eldönteni, hogy tényleg akarsz-e vele foglalkozni. Gyártók közül amit érdemes nézegetni: panasonic, blaupunkt, grundig
(#) Krisztián1 válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 10:39 /
 
Hát akkor nem tudom hogy sikerülni e fog ? Az a baj hogy elindul a lejátszás és egy darabig szép a kép, de aztán elkezd hangyásodni és az az érdekes hogy ha leállítom a still gombbal majd újra indítom akkor megint tiszta lesz a kép! olyan mintha igazából nem is a szalaggal lenne a baj! Mondjuk azzal is baj van az biztos, mivel már régi a kazetta és ahogy írtam is, gyűrött a szalag sok helyen. Szerintem a videomagnó is kezd tönkremenni, már próbáltam megtisztítani a fejet, görgőt de nem javított semmit rajta ,és igazából nem is nagyon volt koszos mert ép hogy egy kicsit hagyott foltot a papíron amivel tisztítottam. Szerintem ezt a videót az előző tulaj elállítgatta , lehet hogy próbálta működő állapotba hozni eladás előtt de ezek szerint nem sok sikerrel.
Teszek még egy próbát egy új lejátszó/felvevő beszerzésével és ha úgy se fog menni akkor hagyom.
Az a kérdés hogy melyikkel járnék jobban? Egy SONY SLV-SE70EN videomagnóval amit összekötnék a Pioneer asztali dvd felvevővel , vagy egy Sony SLV-D983P kombóval? Nem tudom hogy melyik masina tartalmaz jobb minőségű kazetta lejátszó elektronikát ?
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 10:40 /
 
A TBC benne van a felvevőben, így arra már nem lesz gondod. Keress egy jóképű sztereó Panasonic magnót, lehetőleg K-mechanikával, de más jól működő is megfelel. Vásárlás előtt próbáld ki!
(#) Krisztián1 válasza bbb hozzászólására (») Pé, 10:55 /
 
Hát igen, tényleg jó dolog ez a TBC! Viszont a youtubeon látható videón a TBC nélküli videón néha elkezd szaladni a kép ,de csak egy pillanatra! Az én lejátszómmal viszont elkezdi és abba se hagyja! Engem az se zavarna ha a digitalizált felvételen néhány hiba maradna, de így ahogy ez a videomagnó működik ,ezzel lehetetlen megcsinálni. Tényleg nem olyan vészes áron dolgoznak az adatmentők! Csak nekem kicsit körülményes lenne mert gondolom Pesten vannak ,és nekem sokat kéne utaznom ,hogy elvigyem a kazettákat és gondolom nem lehet ott helyben megvárni hanem pár nap után még vissza is kéne mennem! Első körben kipróbálok egy másik videomagnót és ha azzal sem fog összejönni akkor marad az adatmentő!

Köszi a segítséget Neked és mindenki másnak is!
(#) Massawa válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 10:57 /
 
Koszolodik a fej. Ez a másik nagy gondja régi VHS szalagoknak. A rosszabb minöségiböl kicsapodik a ragasztoanyag - néha fehér puderszerü pornak is látszik, ami rárakodik a fejre és gondot okoz. Esetleg probáld néhányszor gyorsan áttekerni, lehet, hogy leviszi a hang/CTL fej.
Nyilván a videomagno is az utolsokat rugja igy nem biztos, hogy sikerülni fog. Ujat meg aligha találsz. A vezetö tüskéket se felejts el megtisztitani ( minden amihez a szalag a gépben hozzáér) .
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 11:01 /
 
Úgy is működik a TBC ha külön felvevőt használok amit összekötök egy videomagnóval vagy csak abban az esetben ha eleve kombót használok? Mert nekem a dvd felvevőn keresztül megy a tvre a kép és mégis rossz a videolejátszás! Vagy azt csak felvétel közben javítja?
(#) bbb válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 11:04 /
 
Létezik külön TBC, de azt idehaza nagyon nehéz találni. Ami nekem még tetszik, az a szoftveres megoldás, de az már nem annyira egyszerű... Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 11:11 /
 
Van olyan DVD felvevő (nekem is olyan van), ami a rajta átmenő jelet is stabilizálja, nem csak a felvett anyagot. Ilyen például a Panasonic DMR ES-10, 15. Az újabb, merevlemezesek csak az általuk felvett jelet javítják, átmenő (pass-tru) üzemmódban hatástalan. Nem csak a kombó stabilizál, hanem az egyedülálló felvevő is.
A hozzászólás módosítva: Pé, 11:12
(#) Krisztián1 válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 11:12 /
 
A tüskéket is tisztítottam! Sajnos izopropil-alkohol nincs itthon úgyhogy acetonnal csináltam, mondjuk ezek a mostani acetonok elég gyengének tűnnek. Szerintem ahogy írtam is, ebbe a videomagnóba az előző tulaj belepiszkálhatott mert a gyári, jó minőségű kazetákkat se akarja rendesen lejátszani! Van olyan kazetta ami ránézésre mintha új lenne! Talán 1x lett használva annak idején és azóta a gyári műanyag tokban volt tartva
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 11:13 /
 
Az aceton oldja a műanyagokat, soha ne használj ilyen anyagot.
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 11:20 /
 
Az acetont a fejhez és tüskékhez használtam és a szalagtovábbító gumi hengerhez! Régen is azzal tisztítottam mindig ha nem volt más
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 11:25 /
 
Hát, akkor az nem aceton, hanem valami lightos körömlakk lemosó. Ilyen célra az izopropil-alkohol (IPA) való.
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 11:35 /
 
Néztem a DVD felvevő menüjét és találtam 2 beállítást aminek lehet köze van a képjavításhoz
sajnos magyar menü nincs benne
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 11:38 /
 
Igen, most néztem! acetonmentes körömlakklemosó
Majd veszek alkoholt
(#) kadarist válasza Krisztián1 hozzászólására (») Pé, 11:41 /
 
Ezek inkább csak a lemeztakarékosságot és a készenléti állapotban való jelátengedést (pass-through) állítják.
(#) Krisztián1 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 11:45 /
 
Mindegy , kipróbálom hogy készítek egy rövid felvételt és megnézem hogy lesz e különbség az eredeti és a felvett videó közt
Következő: »»   66 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem