Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 46
(#) misike hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Sziasztok
Én meg csináltam a 3510i kapcsolást .
És valami nem stimel , mert nem mükszik.
Nem tudom mi lehet a baj.
Lehet hogy a lpt portra roszul forasztotam a bekötéseket?
Tud ebben segiteni valaki?
köszi
(#) source2 válasza misike hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
hi

hát ebből senki se fogja kitalálni hogy mi a gond....

kicsit bővebben kifejthetnéd (kapcsolás, program, stb)

üdv
(#) misike válasza source2 hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A lább kiosztásal vagyok problémába .
Nem tudom melyik akkor most a D0?
(#) source2 válasza misike hozzászólására (») Aug 12, 2008 / 1
 
Link párhuzamos port lábkiosztás, ha erre gondoltál. A Rajzon SI =>D0. 3510i lákiosztás
(#) misike válasza source2 hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Köszi
Most már látom mivolt a hiba.
(#) tukko hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Szereztem egy xbox 6 colos lcd-t (Sharp LQ070T3AG02)! D-sub vga kimenetre szeretném rákötni! Tud nekem segíteni ebben valaki? Eddig jutottam: Bővebben: Link
PÜ-t irjatok!
(#) Sarok Adrián válasza source2 hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Köszönöm az infót, meg fogom próbálni.
Az órajel tényleg "H" szinten maradt.
Az én kijelzőm meg nem egyértelmű, de vagy az 1. , vagy a 4. típus (fémszínű fólia van a hátulján).
Ha működni fog, akkor felteszem a forrásfájl fő elemeit, hogy más is tudja használni.

Még egy kérdésem lene:
A telefonok gyárilag felismerik a kijelzőket. De hogyan???
(#) source2 válasza Sarok Adrián hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
hi

mivel ezekről a kijelzőkről nem lehet olvasni, ezért szerintem nem ismereik fel, csak a teló szoftverét kell lecserélni, hogy működjön (Philips és Epson chipset utasításai miatt is), lsd pici videója, ott látszanak, hogy mik lehetnek a különbségek még az azonos chipsetes kijelzők között is (inverz RGB,"forgatott" kép).

üdv
(#) source2 válasza tukko hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Neten találtam itt. egy bekötést VGA-hoz, Nem írt vissza hogy ment-e neki.

3-tól 8-ig nézd meg a lábakat hogy hova vannak kötve, a gyári panelon, HRV,VRV, x,y irányokat honan kezdje, NTP, az le van írva, DDC clock lehet akár Dot Data Clock, de ez nem biztos, VSW, szerintem ez dönti hogy RGB1 és RGB2 lábakat használja bemenetnek, CLKC pedig le van írva, de fontos hogy hova van kötve!

A 9,10 lábakon nézd meg mekkora fesz van,de szerintem egyszerűbb a gyári táppanelt használni hozzá, a fényerő állítás részével együtt.
(#) Sarok Adrián válasza source2 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Két napi kínlódás után sikerült rábírni a kijelzőt, hogy mindhárom alapszínt meg lehessen jeleníteni (256 színű módban csak piros volt és zöld...)
Most 16biten kapja a 12bites színeket, és így működik.
pl. a $0FFF a fehér, de az RGB sorrend cserélve van:
$0BGR értelmezés szerint, de ez persze nem baj.

A kijelzőre a Nokia3310-esnél használt karakterkészletet írtam ki, így 22 karakter fér el egy sorban...

Ahogy ígértem a forrásfájlt csatolom

Remélem sokaknak hasznos lesz
A nokiasik eljárással egy adott színű tömör téglalapot lehet rajzolni, a nokiateglalap eljárással meg csak egy keretet(saját design ). Pont rajzolása a Pixel eljárással

NOKI6610.PAS
    
(#) Sarok Adrián hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
Nem tudja valaki a Siemens C75/ME75-ös LCD kijelzőhöz hol lehet fellelni az utasításkészletet?

A C65-ös inicializálással nem operál
Megpróbáltam lenyúlni a jelsorozatot a telefonról (egy saját gyártmányú érintkezősorral), csak megcsúszott a kezem és elfüstölt az alaplapja, viszont most van a kijelzőhöz foglalatom .

A bekötése a szervízdokumentáció szerint:
1 RS
2 Reset
3 CS1
4 Sync
5 CLK
6 Dat
7 2,9V
8 GND
9 Led+
10 Led-

Kis keresgélés után 2 LCD vezérlő IC-t találtam, ami 176x132 pixeles és 65535 színű (16bit)
Ezek: HD66773, HD66766R, de nem 100%, hogy jó hozzá, ráadásul nics egyértelmű utasításkészlet...

A segítséget előre is köszönöm.
(#) szabi_o válasza Sarok Adrián hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Meg tudod mérni a chip méretét? (kb fél mm pontosság elég.)
(#) Sarok Adrián válasza szabi_o hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Tolómérővel mérve a külseje: 35,7x51,95mm
A chip mérete:kb.22,9x2,9mm
Ez egy Siemens ME75-ben volt.
(#) Laller válasza pici hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt, üdv mindenkinek.
Pici, gratula a munkához, le a kalappal.
Azért reagálok erre a post.-ra, mert a csatolt képen a nyák alatt lévő papír túl ismerős és erre vonatkozna a kérdésem is:
Nokia 3310 kijelzőre írok programot és a gépen elkészült grafikát, betűtípust stb. kézzel írom le pixelről pixelre, bitenként. Na jó, byte-onként, kis gyakorlattal
Ez ugye teljes képernyőnél 504 byte, ami elég időigényes és fárasztó. Az lenne a kérdés, hogy Ti ezt hogy oldjátok meg, létezik valami konvertáló program? A színes kijelzőre egy kép hogy kerül fel? Kompatibilis pl. a bmp formátummal?
(#) bbb válasza Laller hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
szia!

ha már kézzel le tudod írni, meg ugye programozol is, akkor ha nem is létezik konvertáló, akkor is tudsz írni egyet, nem? ilyet még talán én is össze tudnék dobni (mármint a konvertálót), ha megmondod milyen kimenő adatot állítson elő neked bitképből...
(#) Laller válasza bbb hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Szia!

A PIC programozás megy, a PC sajnos nem annyira.
Ollóztam képeket az adatlapból, szóval:
1. kép.
a képernyő 6 sorból és 84 oszlopból épül fel, ez öszesen 504 byte. 1 sort 8 bit épít fel, felül az alsó bit alul az felső.
Tehát ha 01010101-et küldök ki 504-szer, akkor csíkos képernyőt kapok.
Kétféleképpen lehet a képernyő tartalmat kiírni, függőleges(2.kép) és vízszintes(3.kép) címzéssel.
Elsőnél az egymást követő byte-ok egymás alá kerülnek, a másodiknál egymás mellé egy sorba. Mindkét módszert használom, egy programon belül is.

(#) Sarok Adrián válasza Laller hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Én pl. most nyúltam le a Turbo Pascal karakterkészletét
, de psszt.
egy saját programmal (kb.3óra alatt írtam meg).
Két válozónak megadtam a karakter x és y kiterjedéseit (8x8pixel), majd egyesével ugyanoda kiírtam a karaktereket 1-től 255-ig és a GETPIXEL eljárás segítségével na meg az x és y rész végigjárásával elmentettem egy tömbös válozóba, majd egy fájlba a PASCAL által emészthető const fon=array[1..255,1..x]...... formátumba...
A végén a monitoron egymásután megjeleníti a letárolt betűket, így látható ha pl. egy 8x8 pixeles karakterkészletet 8x7-esbe akartunk letárolni és látszik, hogy hiányzik az egyik széle stb...

Képeknél ugyanez az eljárás használható. A lénnyeg, hogy minden egész bájtra jöjjön ki, vagy különben egyedi változót kell létrehozni a letároláshoz(ami helypazarlás, ha pl. byte-os tömböt használunk bitek tárolására)

Ha valakit érdekel itt van a Pascalos karakterkészlet konstans numerikus megfelelője:

Ja és ez balról jobbra, fentről lefele van eltárolva.
A nokia 6610-es kijelzőn jól mutat (lásd a mellékelt képen), akárcsak a nokia 3310-nél használatos karakterkészlet, de azt oszloponként kell kiírni (ezért külön eljárást írtam rá).
(#) Sarok Adrián hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Valaki tud segíteni a Siemens ME75-ös (=C75) kijelzővel kapcsolatban?
Az inicializálás lenne fontos, illetve a területkijelölés.
Ha már ki tudok rajzolni tetszőleges helyre egyetlen tetszőleges színű pontot, akkor már bármit kirajzolok rá.
A C65-ös leírás alaján egyből 16bites adatokat kap a kijelző, nem úgy, mint a nokia 6100/6610 esetén (1+8-at).
A Segíségért cserébe közkinccsé teszem a Pascalos forráskódot, ami gondolom másoknak is jól jöhet. :yes:
Csak egy kis segítség kell, a vezérlőprogram megírása nekem nem akadály.
(#) cspguy hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok?

Ezzel lehetne valamit kezdeni? Konkrétan PC-be 5.25-ös helyre beszerelve kijelzőnek c. projectbe használható lehet-e?

Vagy esetleg összeállni többen és berendelni pár darabot?
(#) uli hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
sziasztok!!
Szerintetek a volt Sonyericcson k300i telefonom kameráját és kijelzőjét fel tudnám én is használni valamire???
uli
(#) pici válasza cspguy hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Hali

Sajnos ezek a kijelzők nem rendelkeznek belső memóriával és vezérlőchippel.
Nem elég a parancsokat kiadni és hátradölve örülünk a kirakott pixeleknek, hanem minden egyes pixelt minden újabb frameben ki kell raknod, mint a TV-nél.
Ha jól emléxem ekkora felbontásnál 9 Mhz az órajel az egyes pixeleknél. Na ezt szorozd fel az utasítások számával, amivel meg tudod oldani a 3x8 bites szinek kirakását. (itt lehet csalni és elég a 8 bit 3-3-2 színfelbontással, de romlik a kép minősége)
Tehát igen gyors procit kell találnod, ami képes folyamatosan kipakolni a frameket és a pixeleket (Hsync Vsync) És akkor jön a memória feltöltése.
Vagy a microcontrollered méggyorsabb és belefér az adatok átadása, vagy külső memóriát használsz ami 2 utas.
Nekem is van pár ilyen kijelzőm 3,5" 4,3" , de nem tartom egyszerű menetnek.
(#) pici válasza uli hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia uli
Esetleg egy rossz SE k300ibe
Az a gond, hogy nem találni hozzá elég infót. Van pár SE kijelzőm nekem is, de eddig nem találtam leirást se kész projectet, amit ezzel oldottak meg.
Nokiára Siemensne vannak sok példa, még motorolára is akad, a többi kijelzőt titokleplezi.
Blackberry kijelzőket most kezdem majd el piszkálni. Elötte kell egy analizátort gyártani
(#) uli válasza pici hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Valahol van szerintem még egy Siemens A55-ös kijelzője Bár, ezt későbbre kéne hagynom ... Előbb nem ártana beszerezni egy normális PIC égetőt, meg megtanulni a programozását...
Bár ha TurboPacalba vagy Qbasicba lehet programozni őket valamilyen fordítóval, akkor máris kisebb a gondom Azokat tanultam durván 3-3 évig , valami csak megmaradt belőle... (de ez más téma)

Volt egyszer egy 5110es kijelzőm, amit PCről akartam meghajtani.. Kevés sikerrel Igaz abban nincs se PIC, se nem színes, ugyhogy abba is hagyom az offolást, mielőtt kapok...
Kössz az infót. Legközelebb megpróbálok olyan telót venni, amit fel tudok majd használni esetleg ilyen célra is
uli
(#) pici válasza uli hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Lehet csak a kijelzőt kellene beszerezned, olyat amit már megoldottak...
nézz körül itt
(#) uli válasza pici hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Tetszik
Főleg az első kettő 2*24-es kijelző
A BL a másodiknál azt jelenti Back Light?
Tőled lehet ezt kapni?
Kössz az infókat:
Puli
(#) pici hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Egy újabb LCDt "dekodoltam"
Nagyon pici és bár monocrom, de mégis kék.
A felbontása 96x68-as. Fura, hogy nem 64-es és maradt a végén egy fél sor...
Nekem jobban tetszik, mint a 3210 és 3310. Kicsi, kék háttérvilágítással és korrekt csatlakozóval (ua. mint 6100)
A protokoll teljessen más, mint amiket eddig láttam, elég sajátos. A neten se található.
Egy Nokia 2760-s külső kijelzője. Gyorsabb is mint az régiek.
(#) cspguy válasza pici hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Szia Pici!

Gratula!

Ha már így benne vagy Z600-as SE kijelzőhöz nincs infod véletlenül? Nejem régi telóját szétszedtem, tök jó a kijelzője.

(#) misike válasza pici hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Hát ez nem semmi.
Nagyon tuti ezzel a világitásal.
Király
(#) misike hozzászólása Aug 25, 2008 /
 

Ezt találtam érdekes meg nézni az oldalt.Bővebben: Link
(#) pici válasza cspguy hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Szia Cspguy
Körülnéztem és találtam ilyen Z600-ast. meg másik SE kijelzőket is.
Sajnos semmi infóm róla. És "megfejteni" elég nagy rászántság kell. De ami késik nem múlik.
Bár most inkább a Blackberry és a Motorola kijelzők izgatnak jobban, azokból sok van.
Következő: »»   10 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem