Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM adatátvitel
 
Témaindító: pajesz66, idő: Ápr 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) menyus válasza kobold hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Hát nem tudom..Lehet felhívom valamelyik szolgáltatót hátha van valaki aki érti mit is szeretnék és még segíteni is tud (és fog is )
(#) kobold válasza menyus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Nos, a PDU formátum volt az egyetlen, amit (időhiány miatt) ki sem próbáltam. Találtam viszont egy érdekes oldalt itt.
Ha működik, csak egy picit többet kell programozni.
(#) NickE válasza menyus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
mailben átküldtem a doksikat
(#) menyus válasza NickE hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
köszönöm !
(#) menyus válasza kobold hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Húúú, ez kissé magas nekem egyelőre, de ígéretesnek látszik. El kell játszanom vele hogy kiderítsem hogyan is működik ez a PDU dolog. A TEXT formátum egyszerűbb , (és ezért szimpatikusabb ) számomra, de lehet hogy a PDU jóval több lehetőséget kinál.

Köszi
(#) menyus hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Volna még kérdésem...

A voice kodeket mely AT paranccsal lehet konfigurálni (HF, FR, EFR...) a SIMCOM 300 modul adatlapja megemlíti hogy van ilyen funkciója a modulnak, viszont az AT parancsok között nem szerepel erre vonatkozó utasítás, vagy én vagyok vakegér... Találkozott valaki már ezzel? (esetleg konkrétan ezzel a modullal kapcsolatban...?)
(#) NickE hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
A text mode egyszerűbb, de végülis a PDU mode se vészes. Annyi a lényege, hogy 7bites(septet) adatokat kell küldeni 8biten(octet) kódolva, ezért 1bit mindig becsúszik az előző adatból. Neten vannak előre megírt rutinok is, ami oda-vissza konvertál.

Voice codec Ilyen messzire még sose merészkedtem. Beszélni is fog a PIC ?
(#) menyus válasza NickE hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Ok, köszi az infót és a dokksikat. Amint lesz időm átnézem őket, a rutinokra meg rákeresek. A PIC beszélni ugyan nem fog, de a kodek állításával lehet némileg spórolni a voice kommunikáció közben felvett árammal ami akkus tápellátás esetén nem utolsó szempont.

De egyelőre azzal is megelékszem ha oda küldi az smst ahová én szeretném...
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Valahogy így kéne működjön a dolog:

Ha a modult felhívom (ha a hívó készüléken engedélyezve van a CID) a hívó telefonszámát a PIC mentse el egy változóba. Ezt az elmentett telefonszámot felhasználva a modul felé küldje el az AT+ CMGW parancsot. Innét kezdve arra a telóra küldi majd vissza a "batt low" jelzést amiről rá lett hívva a modulra. Ha esetleg telefonszámot váltanak akkor az első hívás után már az új számra küldi az smst...stb. Minden hívás beérkezésekor az új szám letárolása után kiadom a "minden sms törölve" parancsot, így nem kell bajlódnom az sms küldésekor hogy éppen melyik indexet kell meghívnom, mivel mindíg az első helyre írja az adatot. Ha azonos a telefonszám akkor felülírja újra, ha nem akkor az újat fogja használni ugyan azzal (1) az index el.

(#) NickE hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Remélem, nem haragszol, ha néhány kérdést itt teszek fel. Nem nyitnék új topicot.

Olyat kerestem, hogy pl. csoportos sms küldés, de nem találom. Lehet, hogy nem is létezik. Külön-külön el tudom küldeni az smseket, de kényelmesebb lenne, ha a gsm modul megcsinálná egyben.

A másik dolog pedig a beérkező sms-ek feldolgozása.
Az AT+CMGL="REC UNREAD" az összes olvasatlan üzenetet beolvassa egyben. Tagolja őket, de elég nehéz lekezelni, jobb volna, ha egy parancsra csak egy smst olvasna be, és majd megismétlem a parancsot, ha be akarok olvasni többet. Sajnos erre sem találtam megoldást.
(#) NickE válasza menyus hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Szerintem ebben az esetben nem érdemes menteni az üzenetet SIMre, onnan küldeni az smst és utána törölni. Egyszerűbb simán kiküldeni az SMS-t. Nem?
(#) menyus válasza NickE hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
végül is igazad van, újabb híváskor úgyis frissül a változóba mentett érték amit az sms küldésekor használ.
(#) Atus hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
sziasztok.
olyan kérdésem van, hogy nem lehet AT paranccsal megváltoztatni küldő ID-t?
pl esetemben ne egy külföldi szám legyen a feladó, hanem az oldalam, ahonnan megy az sms...
köszi
(#) kobold válasza Atus hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Azt nem a telefon teszi hozzá, hanem a központ. Letiltani is csak híváskor lehet a kijelzését, a hívó elküldi, de a központ már nem engedi tovább.
(#) Atus válasza kobold hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Viszont a központot lehet manipulálni, hiszen a mobilpont.hu is ezt teszi....
(#) kobold válasza Atus hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Nem vagyok mobilos, de szerintem akármilyen manipulálás az, nem egyszerű AT-parancsokkal történik, hanem a szolgáltató(k) beleegyezésével, technikai támogatásával...
(#) pzsolesz válasza kobold hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Látom gyerekek jól elvagytok evvel a témával, pedig nagyon egyszerü az eset....kell a kiszemelt telefonhoz a gyári PC s softwer, egy másik prog amivel figyeled a comporton bejövő és kimenő adatokat "AT" parancsokat. én pl igy oldottam meg a dolgot, akit konkrétan érdekel a dolog irjon privátba szivesen segitek
(#) menyus válasza pzsolesz hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Igen ez így valóban nagyon egyszerű volna, attól eltekintve hogy esetemben nem egy telefonról volt szó hanem csak egy GSM modulról. Tehát nincs hozzá semmiféle gyári PC s szoftver. Csak terminal programmal tudok vele soroson beszélgetni. Innentől bukik az egész ötlet, de ettől függetlenül köszönöm hogy segíteni próbálsz.
(#) Loyd hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Halli

A következő kérdésem lenne: hogy a mobilt be lehet-e kapcsolni FBUS-on keresztül?
(#) Báddzsó hozzászólása Okt 15, 2008 /
 
sziasztok, szöveget szeretnék pdu-ba konvertálni, de nem találtam értheő, egyértelmű infót magamnak, ami elég lenne, hoyg meg tudjak hozzá írni egy algoritmust.
valaki biggyesszen már ide egy "jó" linket nekem! köszönöm!
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
nah, már kb 3. szorra néztem egy oldalt, mire kiderült, hogy van ám hozzá 33 hsz, csak rá kell kattintani kis linkre. És akkor előjön ez: pdu, at-parnacsok
(#) palpuszta hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Itt is megkérdezném hátha tudja valaki a választ. Beérkezö SMS-t szeretnék továbbitani egy telefonszámra, lehetöleg anélkül hogy be kellene olvasni a PIC-be. Meg lehet ezt oldani? A modul egy SIM300 lenne.

Segitségetek elöre is köszönöm!
(#) hhkfk hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki tud segíteni, hogy miért ir ki állandóan hibát a telefon? (melléklet)
(#) 925 hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
sziasztok, egy kérdésem lenne hogy mi az AT kód egy sima hanghívás kezdeményezéséhez.
Pl. atd<+36201234567>, csak ez nekem azért nem jó mert ezt adathívás, és nem minden telefont csörget be.
(#) Báddzsó válasza 925 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
ATD+36301234567; én ezt használtam siemens m35i-vel
(#) 925 válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
ez nálam is megy szépen, de sajnos csak adathívásként jelzi ki a telefonom, nem sima hanghívásnak, régebbi telefonra meg ki sem megy a hívás, mivel nem tudja az adathívás fogadását.
Vagy valahogy át lehet állítani hogy sima hívás legyen, mint amikor a telefon billentyűzetésről tárcsázok?
Én Siemens MT50 telefonnal próbálkozom.
(#) iamrob válasza 925 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Ha pontosvesszőt teszel a végére, akkor hanghívást fog indítani. Báddzsó szintaktikáját kövesd és jó lesz.
(#) Tomee válasza 925 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Én meg ezt használom siemens telefon esetén ATD>SM(sim pozició);
Nekem nem volt vele problémám...
(#) 925 válasza iamrob hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Köszi a választ így már jól üzemel!
Még egy kérdés, ha a hívást meg akarom szakítani arra van valami AT parancs, mert azt eddig nem találtam meg
(#) iamrob válasza 925 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
ATH
Ez kimenő és bejövő hívásra is jó.
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem