Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   279 / 1679
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Egyszerűen gyönyörű
(#) istvanpal16 hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
sziasztok! ma elkészült kicsi teljesitmenzü erösitöm. 10W és 9V-os. Meg nem probaltam ki de remelem jooo lettt
(#) Abukodonozo válasza istvanpal16 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Nagyon szép! :taps: Én is valami ilyen egyszerűt-nagyszerűt szeretnék készíteni, mivel még kezdő vagyok...

A kapcsolási rajzának örvendenék!

Köszönöm előre is! Üdv: Abu.
(#) borvendeg válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
istvanpal16:Szép munka nekem is tetszik.Egész zsép NYÁK-ot csináltál alkoholos filcel.
Abukodonozo:TDA1517 adatlapján van egy kapcsolás az IC-vel az is hasonló egyszerű bár kicsit kisebb a teljesítménye de nekem bejött a hangja.
(#) Abukodonozo válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Kösz! Megpróbálom megépíteni, hátha lesz valami belőle

Üdv: Abu.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészültem a miniatűr digitális JLT-02-es forrasztóállomásommal. Az egész csak 340 gramm aminek kb fele a doboz , kényelmesen lehet hordozgatni, mert nem egy nagy darab.
Az áramkörről: Kapcsolóüzemű táp dolgozik benne, olyasmi mint Cimopatáé, kb 50W-tal terhelve nem nagyon melegszik. ATTiny26-os vezérli magát a pákát, 150-400 fokig lehet állítani a hőmérsékletet, amit megjegyez kikapcsolás utánra is.

Nagyjából be van állítva, csak a hozzávaló páka közben feladta a harcot... ( fűtőszálszakadás... elöregedés miatt... ) Tehát a képen csak a beállítás után pár mp-ig világító hőhatár látszik...
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Még 1-2 kép
(#) totti91 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
nagyon szép munka..gyönyörű dobozolás..makulátlan
(#) Doncso válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Amindenit neki, ez IGEN !!!!!! Nagyon nagyon szép munka, elismerésem!
(#) Báddzsó válasza totti91 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
egyik csavar kicsit belóg a kijelző elé! ez tűrhetetlen hiba!
amúgy meg a szokásos MaSTeRFoXX minőség. :taps:
(#) totti91 válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
húú igazad van akkor vissza is szívtam a megjegyzésem..nem túl szép keltetőgép

ui.:Masterfox:azért el tudnád küldeni nekem a kapcsolási rajzot?..esetleg az oldalt ahol van leírás róla?
(#) MaSTeRFoXX válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Köszönöm
Igen, a csavar az zavart engem is, véletlenül előbb felragasztottam az előlapot izgalmamban (mert ez már a második darab, az előzőt rosszul terveztem meg), és utána nem akartam leszedni és újat csináltatni...

Ez ilyen koleszos páka lesz, fontos volt a hordozhatóság Csak a megvalósulását sorozatos balszerencsék kísérik
Egyébként ezt a pákát akartam felülmúlni, sokkal kisebbre sikerült megépíteni és nincs benne 50Hz-es trafó
(#) MolnarG válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Engem is érdekelne a kapcs.rajz meg leirás meg ilyesmik ha vannak és az is, hogy mi az a zöld átlátszó cucc a kijelző elött? Egyébként nekem is lassan kész lesz az Attila féle forrasztóállomásom, de ez is nagyon tetszik.
(#) szilva válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Nagyon szépen összehoztad, gratulálok hozzá!

Lehet tudni egy kicsit többet a szabályozásról illetve a kapcsoló üzemű tápegységéről?
(#) MaSTeRFoXX válasza szilva hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Őszintén megmondva a Te állomásodból indultam ki A 47kohm és a bemeneti kondenzátorok után MCP6001-el erősítem a jelet, az erősítést egy 200k-s helitrimmerrel állítom be, innentől megy az AD konverter bemenetre.

Kapcsolóüzemű tápról annyi, hogy gyakorlatilag ugyanaz mint Cimopatáé, csak ETD29-es magra van tekerve a trafó, és nincs segédtápja, hanem egy 68k-s ellenállással van leosztva a tápfeszültség, így egyszerűsödött és kisebb helyre elfért. Van a trafónak egy 24 és 8.5V-os tekercse, az egyik megy a pákának, a másik a 7805-re.
Sajnos lemaradt a 230-nál lévő zavarszűrőtekercs, mert egyszerűen nem fért rá a nyákra, de úgytűnik nem nagyon zavar semmit...

MolnarG: A kijelző előtti fólia papírboltban vásárolt papírtartó műanyag dossziéból van kivágva.

Ha van érdeklődés akkor írhatok cikket róla, de nem egszerű a megépítés, trafó tekerés, AVR programozás, kell hozzá oszcilloszkóp, frekvenciamérő vagy induktivitásmérő mert ezek nélkül nem lehet megépíteni...
(#) MolnarG válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Egy szavazat a cikk mellett

A műanyag dossziés kijelzőtakaró nagyon ötletes, én is felhasználnám az ötletet
(#) totti91 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
én is szavaznék a cikkre bár ilyen műszereim nincsenekek itthon de suliban van szóval tuti hogy meg tudnám oldani a beállítását is
(#) vicsys hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Volt egy kis időm dolgozni a labortápomon. Kezd összeállni. Az előlapot még nem feliratoztam egyenlőre, de így is bíztató...
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Ügyes kis szerkezet lett :kalap:
Vicssys féle minőség
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Szia nekem tetszik!
főleg az LCD az elején
(#) lidi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
+1 szavazat részemről is. Csak aztán jó részletes cikk legyen, rajzokkal, ábrákkal, fotókkal. Hogy egy kezdő is megértse a működését. Nembaj ha más már leírta, lehet hogy a te írásod alapján áll össze a kép. Kapcsoló üzemű tápok kezdenek egyre jobban tetszeni. És örülök hogy te használsz szinszűrőt a kijelző előtt, igy korrekt.
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Hali!

Nagyon jó!! Csak arra nem tudtam rájönni, hogy melyik kijelző mutatja az időt?
(#) Gery hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Hóhóó, nézem itt az oldalt és szebbnél szebb műveket látok, már folyik a nyálam Ügyesek vagytok!
(#) vicsys válasza titi hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Fúúúúúúúúú, de gonosz!Kép: Hivatkozás
Egyébként egy-két szösszenet (ha nem untatok senkit...)
A legnagyobb meló a kijelzők "bereszelése" volt, hogy szépen illeszkedjenek-illesztő keret hiányában. A másik meg a hálózati trafó megtekercselése. Véresre vágta a kezemet a drót. Nem is gondoltam volna, hogy a vastag vezeték ilyen sprőd...
Két dolgot tartottam fontosnak: Ne látszódjanak az előlapon a felfogatások (csavarok-anyák) és, hogy gusztusos legyen az elrendezés. Az is sokat nyomott a latba, hogy a lehető legkisebb legyen a doboz...
Ami nagyon tettszik: az aktív ki-be kapcsoló és a hővédelem.
Köszönet Norbertonak és mikloschnak a segítségért!

P8070011.JPG
    
(#) totti91 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
látom azért 2 csavar becsusszant
(#) vicsys válasza totti91 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Igen, sajnos a dobozon gyárilag van kettő, de ez legyen a legtöbb...Látnád az alját... (Ha a dobozt is nekem kellett volna összeszegelni itthon, befontam volna varkocsba a lapockámon lévő szőrt)
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Na csak viccnek szántam!
Mégegyszer grat, tényleg tetszik!
Ja, és kíméld a kezed, mert még sok ilyen jó alkotást várunk tőle!
(#) nÁnÁ hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Hello!

Már a régebben elkészültem a forrasztóállomásommal, de a feliratozás csak most készült el. A kapcsolást innen vettem: forrállomás

Sajnos nem tud a fényképezőm részletes képet csinálni, semmilyen módban sem, pedig mindent kipróbáltam, egyszerűen elmosódik. Lehet a sok fehér felület miatt, nem tudom. A doboz egy régi, kb. 30 éves autóaksi töltő volt, de nekem megfelelt. Átcsiszoltam, aztán lefestettem, egy délután volt, és ingyen volt, ami fontos dolog. A belsejéről viszonylag jó képet tudtam csinálni, de a feliratok elmosódása miatt felteszem azt a képet is, ami az előlap terve. Így el lehet olvasni a feliratokat, és össze lehet képzelni a dobozzal. Ennél jobb ötletem sajnos nem volt. Ez életem első bedobozolt "alkotása".

Üdv. Balázs
(#) totti91 válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
távolabbról tényképezz és fókuszálj rá akkor talán jobb lesz a kép minősége
(#) zoly15 válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
igaza van totti91-nek!
Csak még annyit tennék hozzá hogy használj makrót!
Akkor olyan éles képet tudsz készíteni mintha szemmel néznéd..


üdv!
Következő: »»   279 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem