Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   280 / 1680
(#) totti91 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
mi az a makró?..hallottam már sokszor de még sosem használtam..vagy nem tudtam hogy használom
(#) Topi válasza totti91 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
(#) Slope válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Héj... ugyanilyenek a tekerők az én tápomon is. Honnan van? Csak nem egy régi függvénygenerátorról?
Különben faja lett, de a 2N3055 tranyót legalább megdupláztam volna (sajnos kétszer is beszívtam ezzel a táppal, tartós terheléspróbán).
Várom a felíratos verziót!
(#) Laller válasza Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
A tekerők és a hűtőborda Beag AET-453-ból származik, nem?
(#) totti91 válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
amúgy szerintem rosszul is fókuszáltál mivel hátul a tárgyak sokkal élesebben látszanak
(#) vicsys válasza Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
A "tekerők" egy kacatos boltból valók, ahol kilóra adták a műanyagot amikor a Videotont kimérték.
Hála Istennek a terhelést bírták a tranyók (Tungsram)-no meg bízom a hővédelembe is. A 12 ohm -os ellenállásomról lefolyott az ónozás, úgy átforrósodott.
A feliratozással bajban vagyok, mert tettszik a fekete előlap és nem szivesen ragasztanék elé papírt...
(#) Slope válasza Laller hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Úgy látszik abban az időben szériaában gyártott tekerőgomb lehetett. Én egy fgv. generátorról szedtem le.
Bővebben: Link
(#) Slope válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Én ST gyártmányt használtam, mivel azt kaptam. Egyszer kipróbáltam egy csillaggal jelölt gyártó (nem tudom kiféle miféle) tranyóit, de siralmas volt.
A probléma az, hogy bár a 2N3055 15A-t bír, a disszipáció terén roszabb a helyzet (erről már volt egy hosszabb trécselés, valamelyik fórumban).
Nálam is szépen működött ez a táp, aztán otthagytam terheléssel fél órára. Beállítottam 2A-t a terhelésen. A tranzisztor olyan 60W-ot disszipálhatott. Mire visszamentem az ampermérő beállt 11A-re és minden izzott az asztalomon.

szerk.: na befejeztem az OFFolást...
(#) huba válasza Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
A tápodon mi az S+ és S-? Mert nekem is van egy régebbi gyári tápom 0-7,5V és 2A digitális dolgoknak tökéletes és nemtudom mit jelentenek azok a kimenetek.
(#) Slope válasza huba hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 

Azok távérzékelés bemenetek. Hosszú (és vékonyabb) mérőzsinór használata esetén, nagyobb áramoknál feszültségesést okoz a kábel ellenállása. Ezért ilyen esetekben a tápkábel mellett fut két vékonyabb vezeték is, ami a betáplálás helyén létesít visszacsatolást. Így kikorrigálja a kábelen eső feszültséget, stabilan tartva a betáplálás helyén feszültséget. A V mérő melletti kapcsolóval lehet átkapcsolni a távérzékelés üzemmódba.
(#) huba válasza Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
kössz az infót, bár ilyen kapcsoló nincs a tápon, majd keresek valami gépkönyvet.
(#) Slope válasza huba hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Megmutatod a tápod?
Mondjuk a műhelyes topikban... oda belefér.

Én meg lassan kérek egy warn-t magamnak ennyi OFF után.
(#) Moderátor hozzászólása Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008
 
Adjak? :hehe:
(#) Slope válasza (») Aug 18, 2008 /
 

De jó füled van
Ahogy érzed, nem mondok semmit, mert a végén még megvádolnak, hogy korrupt vagyok.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Köszönöm a kisegítést
(A makrós ügyben)
(#) nÁnÁ válasza Topi hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Hello!

Én is köszönöm a kisegítést a makrós ügyben. Elolvastam a cikket, és csináltam egy új képet, a fehéregyensúly nem lett jó, mert sárga lett a fehérből, de ez éles lett. elolvasom még egyszer a cikket, és akkor már a fehéregyensúlyt is be tudom állítani szerintem.

Kösz még egyszer!

Üdv. Balázs

PICT0715.JPG
    
(#) Laller hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Úgy látom, sokan építenek forrasztó állomást, gondoltam megmutatom az enyémet, hátha ötletet ad valakinek.
A trafó az asztal alatt lakik egy kötődobozban, az asztalon csak a vezérlés van egy kisebb műanyagdobozban. Ez az első befejezett projektem, kb. 4 éve készült.
Csináltam egy rövid videót a működésről, sajnos egy hangyányit túlfűt, főleg a bekapcsolás után.
Itt van:
Videó a működéséről

(Így elegánsabb a link... És kevésbé kétértelmű a megfogalmazás. Frankye)

paka.jpg
    
(#) Slope válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Fotósuli :smoke:
(#) csikosgabi válasza Laller hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Jó lett.A doboz véletlen nem egy URH mikrofoné volt???
Üdv.
(#) Laller válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
De, egy URH miki vevő lakott benne. :yes:

Köszi, üdv
(#) Frankye válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Idézet:
„a fehéregyensúly nem lett jó, mert sárga lett a fehérből,”

A digitális gépeken általában ki lehet választani a fényforrás típusát. A napfénynek és az izzószálas fényforrásnak is más-más beállítás szükséges, és megint más kell az ún. hidegfányű fényforrásoknak, mint pl. a neon.
Keresd meg a felvételkészítési menőben, rendszerint egy kis napocska, egy izzó, és egy fénycsőre emlékeztető szmbólum minimum van, de szokott lenni a borult égre utaló "felhő" kép is. Illetve a különböző színhőmérsékletek is lehetnek feltűntetve, ez utóbbiak °K-ben vannak megadva. Ilyeneket keress.
(#) Laller válasza Laller hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
"(Így elegánsabb a link... És kevésbé kétértelmű a megfogalmazás. Frankye)"

Köszi a kiigazítást, így tényleg jobb.
Üdv, Lajos
(#) nÁnÁ válasza Frankye hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Köszi! Nem nagyon foglalkoztam eddig a fényképezgetéssel, ez látszik is szerintem, de ezt is meg kell tanulnom, ha szeretném megosztani a "műveimet" veletek!

Üdv. Balázs
(#) Frankye válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Semmi baj, senki nem született fotós. Ezt is tanulni, gyakorolni kell, és majd lassan belejössz.
No de ne OFF-oljunk tovább, elvégre is ez a Ki, mit épített c. topic, nem a fotósuli...
(#) nÁnÁ válasza Frankye hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Igazad van, vége az OFF-nak.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Látom végülis ennél az elrendezésnél maradtál, örülök, és GRAT!!
(#) ZLED hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Szisztok!
Átalakítottam egy régi tápot szabályozhatóra, 1,2-20V-ig lehet állítani. Volt benne egy LM317T IC, ami 17,5V-ra volt beállítva ellenállásokkal, kiszedtem az ellenállásokat, és egy kis számolás után kapott újakat és egy potmétert. Kapott még egy bekapcsolás jelző ledet, és egy biztosítékot ami jelenleg 2.0A-es.
Az asztalon látható próba panelen egy feszültség mérő van(még fejlesztés alatt) mutatja a jelenlegi feszt, a munka közben mért legmagasabb feszt, és alul egy grafikonon jelzi a fesz változást. Sajna nem tud tizedet mutatni, csak 5V-os méréshatárnál, mert Mikropascalban írtam a progit, ami demo és csak 2Kb-ig enged progit írni

itt vannak a képek
(#) ZLED hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
még 2.
(#) Doncso válasza ZLED hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Te ez a feszmérő egész jónak tünik, tényleg saját fejlesztés? PIC-es?
(#) Sergei válasza Doncso hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Idézet:
„Mikropascalban írtam a progit”
Következő: »»   280 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem