Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
mi az a makró?..hallottam már sokszor de még sosem használtam..vagy nem tudtam hogy használom
Héj... ugyanilyenek a tekerők az én tápomon is. Honnan van? Csak nem egy régi függvénygenerátorról?
Különben faja lett, de a 2N3055 tranyót legalább megdupláztam volna (sajnos kétszer is beszívtam ezzel a táppal, tartós terheléspróbán). Várom a felíratos verziót!
A tekerők és a hűtőborda Beag AET-453-ból származik, nem?
amúgy szerintem rosszul is fókuszáltál mivel hátul a tárgyak sokkal élesebben látszanak
A "tekerők" egy kacatos boltból valók, ahol kilóra adták a műanyagot amikor a Videotont kimérték.
Hála Istennek a terhelést bírták a tranyók (Tungsram)-no meg bízom a hővédelembe is. A 12 ohm -os ellenállásomról lefolyott az ónozás, úgy átforrósodott. A feliratozással bajban vagyok, mert tettszik a fekete előlap és nem szivesen ragasztanék elé papírt...
Úgy látszik abban az időben szériaában gyártott tekerőgomb lehetett. Én egy fgv. generátorról szedtem le.
Bővebben: Link
Én ST gyártmányt használtam, mivel azt kaptam. Egyszer kipróbáltam egy csillaggal jelölt gyártó (nem tudom kiféle miféle) tranyóit, de siralmas volt.
A probléma az, hogy bár a 2N3055 15A-t bír, a disszipáció terén roszabb a helyzet (erről már volt egy hosszabb trécselés, valamelyik fórumban). Nálam is szépen működött ez a táp, aztán otthagytam terheléssel fél órára. Beállítottam 2A-t a terhelésen. A tranzisztor olyan 60W-ot disszipálhatott. Mire visszamentem az ampermérő beállt 11A-re és minden izzott az asztalomon. szerk.: na befejeztem az OFFolást...
A tápodon mi az S+ és S-? Mert nekem is van egy régebbi gyári tápom 0-7,5V és 2A digitális dolgoknak tökéletes és nemtudom mit jelentenek azok a kimenetek.
Azok távérzékelés bemenetek. Hosszú (és vékonyabb) mérőzsinór használata esetén, nagyobb áramoknál feszültségesést okoz a kábel ellenállása. Ezért ilyen esetekben a tápkábel mellett fut két vékonyabb vezeték is, ami a betáplálás helyén létesít visszacsatolást. Így kikorrigálja a kábelen eső feszültséget, stabilan tartva a betáplálás helyén feszültséget. A V mérő melletti kapcsolóval lehet átkapcsolni a távérzékelés üzemmódba.
kössz az infót, bár ilyen kapcsoló nincs a tápon, majd keresek valami gépkönyvet.
Megmutatod a tápod?
Mondjuk a műhelyes topikban... oda belefér. Én meg lassan kérek egy warn-t magamnak ennyi OFF után. De jó füled van Ahogy érzed, nem mondok semmit, mert a végén még megvádolnak, hogy korrupt vagyok.
Hello!
Én is köszönöm a kisegítést a makrós ügyben. Elolvastam a cikket, és csináltam egy új képet, a fehéregyensúly nem lett jó, mert sárga lett a fehérből, de ez éles lett. elolvasom még egyszer a cikket, és akkor már a fehéregyensúlyt is be tudom állítani szerintem. Kösz még egyszer! Üdv. Balázs
Úgy látom, sokan építenek forrasztó állomást, gondoltam megmutatom az enyémet, hátha ötletet ad valakinek.
A trafó az asztal alatt lakik egy kötődobozban, az asztalon csak a vezérlés van egy kisebb műanyagdobozban. Ez az első befejezett projektem, kb. 4 éve készült. Csináltam egy rövid videót a működésről, sajnos egy hangyányit túlfűt, főleg a bekapcsolás után. Itt van: Videó a működéséről (Így elegánsabb a link... És kevésbé kétértelmű a megfogalmazás. Frankye)
Jó lett.A doboz véletlen nem egy URH mikrofoné volt???
Üdv.
De, egy URH miki vevő lakott benne. :yes:
Köszi, üdv Idézet: „a fehéregyensúly nem lett jó, mert sárga lett a fehérből,” A digitális gépeken általában ki lehet választani a fényforrás típusát. A napfénynek és az izzószálas fényforrásnak is más-más beállítás szükséges, és megint más kell az ún. hidegfányű fényforrásoknak, mint pl. a neon. Keresd meg a felvételkészítési menőben, rendszerint egy kis napocska, egy izzó, és egy fénycsőre emlékeztető szmbólum minimum van, de szokott lenni a borult égre utaló "felhő" kép is. Illetve a különböző színhőmérsékletek is lehetnek feltűntetve, ez utóbbiak °K-ben vannak megadva. Ilyeneket keress.
"(Így elegánsabb a link... És kevésbé kétértelmű a megfogalmazás. Frankye)"
Köszi a kiigazítást, így tényleg jobb. Üdv, Lajos
Köszi! Nem nagyon foglalkoztam eddig a fényképezgetéssel, ez látszik is szerintem, de ezt is meg kell tanulnom, ha szeretném megosztani a "műveimet" veletek!
Üdv. Balázs
Semmi baj, senki nem született fotós. Ezt is tanulni, gyakorolni kell, és majd lassan belejössz.
No de ne OFF-oljunk tovább, elvégre is ez a Ki, mit épített c. topic, nem a fotósuli...
Látom végülis ennél az elrendezésnél maradtál, örülök, és GRAT!!
Szisztok!
Átalakítottam egy régi tápot szabályozhatóra, 1,2-20V-ig lehet állítani. Volt benne egy LM317T IC, ami 17,5V-ra volt beállítva ellenállásokkal, kiszedtem az ellenállásokat, és egy kis számolás után kapott újakat és egy potmétert. Kapott még egy bekapcsolás jelző ledet, és egy biztosítékot ami jelenleg 2.0A-es. Az asztalon látható próba panelen egy feszültség mérő van(még fejlesztés alatt) mutatja a jelenlegi feszt, a munka közben mért legmagasabb feszt, és alul egy grafikonon jelzi a fesz változást. Sajna nem tud tizedet mutatni, csak 5V-os méréshatárnál, mert Mikropascalban írtam a progit, ami demo és csak 2Kb-ig enged progit írni itt vannak a képek
Te ez a feszmérő egész jónak tünik, tényleg saját fejlesztés? PIC-es?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |