Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   58 / 1272
(#) hard válasza fatboy89 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
proba cseresznye
(#) fatboy89 hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Nos, haladtam előre valamit!

Megnéztem a TV-t, aminek a hátulján a AC21T szerelpel, a távirányítón pedig YG-1258 van.

Ezen paraméterek alapján valakinek beugrik valami?

A válaszokat előre is köszi .

Üdv.:
Zoli
(#) hyperprof hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Sziasztok Tanult kollégák!

TV: Orion T2125 stx
Tünet: Bekapcsoláskor emelkedő "sercegés", pukkanás és retry.

Mit nézzek meg? Kapcs rajzot estleg vki tudna hozzá?

Előre is thx a helpet!

Bye, Laci
(#) hard válasza hyperprof hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Udv

Kosd le a sorveget,ved ki a sorkimeno tranzisztort,es a kolektor laba hejere rakj egy 220-100W izzot,a masik huzalja meg legyen a panel foldjen.Lehet hogy a sorkimeno pukanozik De legeloszor csereld ki az elkokat a primer korben.Nez korul nem latsz valahol felpuposodot elkot,ez is okozhatja.Az izzos terheles utan mar tobbet tudunk
(#) scooby_ hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Hello!
Nekem van egy kis orion TV szerintem tunerhibás,Most költöztünk ide egy hete,ott T-online T-kábel TV volt,Itt UPC van a kis tunerhibás TV-men 1 azaz 1 csatorna bejön a hálóza TV.

Mivel hogy tunert még nem javítottam,és nem is láttam belülről a szakikat megkérdezném MI LEHET A BAJA?

Amúgy a kép színes és hangja is van,de többet nem fog

kössz
(#) olsen válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

egy kicsit bovebben ha leirnad milyen tipusu orion akkor biztosan tudnek segiteni
(#) Slope válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Ha régi akkor egy kábeltuner kéne bele.
(#) scooby_ hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Hello!

Ez az Orion T1428MTXS

Remélem hogy lehet rajta segíteni,úgy kaptam,színte vadonat Új,szürke kávás kis készülék

Kössz a segítséget!
(#) Slope válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Lehet nem a tuner hibás, csak át kéne állítani a csatornakiosztást, hogy ott keressen.
(#) scooby_ hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
távirányítóm nincs hozzá,úgy kaptam hogy a vezetékét valami rágcsálló megrágta,azt a 1. nap ki is cseréltem,aztán hogy hogy kell beállítani a csatorna kiosztást végképp foggalmamsincs!

Felvilágosítanál?

Amúgy oylanok vannak a menüben:Csatornaátugrás----->bekapcsolva
Csere csatprna----->Ok

Stb STb Stb

(#) olsen válasza Slope hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 

még bovebb infora lenne szuksegem hogy segiteni tudjak mi jelenik meg a menuben kereseskor?
Esetleg ha belekukkintottal akor megnezted-e milyen proci van benne es sogy milyen ic van aszelektorban . nehany napon belul tudok rajzot szerezni ha erdekel.
Vagy tuner hiba vagy proci . Kesobb meg jelentkezem .
amugy tv javitassl foglalkozom Erdély Romania.
(#) Slope válasza olsen hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Nem nekem van bajom... (illetve van, kinek ne lenne)
(#) akiro hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Lenne itt egy 100Hz-es Tevion MD7115 VTS-A masina, a "bele" az Schneider... Már nincs ötletem vele. A sorok egymáshoz képest el vannak csúszva, tehát ha egy függőleges vonalat képzelünk oda, akkor az nem vonal hanem négyszögjel A sorkimenőn a "screen" potit tekergetve amig változik a fesz addig a sorok helyremásznak, de utánna újra szét... Állítólag a képméret is változik, megnő időnként, meg ki is kapcsolgat, de nálam ezek nem jelentkeztek.

Rajzom sajna nincs, amire tippeltem azokat cseréltem.
Eprom-ra nem gyanakszom hogy köze lenne hozzá.
Van bármi tipp valakinek? Köszi szépen.
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Légyszi sagítsetek.Egy CW-25m064v készülékben cseréltem J6810A tranyót mert tök zárlatos volt.
Ezzel annyit elértem,ha bekapcsolom a főkapcso-
lót felvillan a készenléti led,és olyan mint ha indulna
de 1 mp múlva kattan a relé és elalszik a led és ennyi.
Érdemes még vele foglalkozni?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Hali:Maczi
(#) zsuscsinyo hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy lehetséges-e az egyik működőképes TV képernyőjét áttenni a másik TV-be? Esetleg csak a sorkimenő trafóval lehetne? Minden ötletet szivesen várok.
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Légyszi sagítsetek.Egy CW-25m064v készülékben cseréltem J6810A tranyót mert tök zárlatos volt.
Ezzel annyit elértem,ha bekapcsolom a főkapcso-
lót felvillan a készenléti led,és olyan mint ha indulna
de 1 mp múlva kattan a relé és elalszik a led és ennyi.
Érdemes még vele foglalkozni?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Hali:Maczi
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Légyszi sagítsetek.Egy CW-25m064v készülékben cseréltem J6810A tranyót mert tök zárlatos volt.
Ezzel annyit elértem,ha bekapcsolom a főkapcso-
lót felvillan a készenléti led,és olyan mint ha indulna
de 1 mp múlva kattan a relé és elalszik a led és ennyi.
Érdemes még vele foglalkozni?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Hali:Maczi
(#) hard válasza Maczi0 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Szia

Valahol meg zárlat van.Kosd le a sorveget,ved ki a sorkimeno tranyot es colektor laba helyere tegy egy 100w izzot.Ha izzik kozepes fenyel akkor 90%hogy jo a tap,es mashol a gaz.
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Oké holnap megpróbálom és tájé-
koztatlak a fejleményekről.
Köszi a tanácsot.
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Szia
Kipróbáltam az izzós megoldást,de semmi.
Mit tegyek a továbbiakban?Légyszi segíts.
Köszi
(#) hard válasza Maczi0 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia

hova tetted a masik huzaljat a 100w izzonak?Nem lattol pupos elot valahol a tapban?
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
A szekunder oldal hidegpontjához.
Amikor bekapcsoltam a főkapcsolót akkor felvillant
az izzó.
(#) Papp Ferike válasza Maczi0 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Mi is ez a tv valójában?Tipusa?Attól hogy villan még lehet jó a táp és lehet jó a sorvég is.Ha adsz pontos tipust megnézem.
(#) Papp Ferike válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Hy!

Először nézd meg a lemágnesezést/PTK/megy-e rendesen?Amatőr módon :készülék bekapcs/előtte persze kihúz a konektorból/készülék bedug.Hallani kell egy kis mágnesezési zajt+a tápot amint feláll készenlétre.Ja és ami fontos,ha a készülék előtte be volt dugva abban az esetben kihúzás után ajánlatos várni kb15 percet inkább 30-at.Csak a kellő hatás elérése miatt.Az újabb készülékek már csak akkor demagnetizálnak amikor konkrétan nézni akarjuk rajta a műsort. Remélem ez nem egy delta csöves ketyere!!!
(#) Papp Ferike válasza kalobela hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Opcio hiba!
(#) akiro hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Üdv mindenki!

Van nekem egy Sony Trinitron kv-c25 TV-m.
Hirtelen ilyen érdekes kép lett rajta:

Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás

Na ez mi a szösz? Valakinek valami indító 5let? Köszi szépen!!!


Ui: Nem nagyon látok így képet belinkelve, de a lehetőséget adta a fórum.
Ha ez így hiba, kérem jelezzétek, és linkelek inkább. Bocsi.
(#) akiro hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Még annyit, hogy most jobban megnézve, az első képen az "ujjlenyomatszerű", és a második képen a függőleges piros csíkok a valóságban, nincsenek, xtem a kamera rakta rá. Végülis csak szörnyen mosott az egész kép, mintha nem lenne kontraszt, de itt a szinek is csúsznak szerintem egymáshoz képest... Vagy nem is tom hogy mondjam. Szivárványnak, éjjelilámpának, tökéletes, de a kicsi gyerekeim így nem fognak mesét nézni rajta az tuti

Ui: Alul az a zöld "izé" a hangerő vonala lenne, de az is kivehetetlen gyakorlatilag....
(#) hard válasza akiro hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Udv

Egy otlet,nincs kirohadva a szinvegfoknal a sorkimanonek oda erkezo fokusz huzalnak a forrasztasa?Vagy probald meg a sorkimenon levo potit tekerd picit,nem reagal ra?Enyi juttot eszembe hirtelen.
(#) hard válasza Maczi0 hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Udv

Jol csinaltad a tesztet,es nem probaltad bekapcsolni taviranyitoval a tvt?Altalabban izzani kenne az izzonak ha jo a tap,na de vannak tvk aminel nem jon be,mert kell kapjon visza jelet a sorkimenotol,vagy az ujaknal ha valami nem ok a proci lealitja a tapot ,na ott nehez a javitas.Elso sorban nem artana kidobalnod a primer korben levo elkokat,lehet hogy nem sztabil a tapod,nem draga tettel.2-3 db van belole.Istvan
(#) Parázs Gábor válasza akiro hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Szia
Kiegészitve hard-ot: elkozd át a tápot és a színvégfokot is.
Következő: »»   58 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem