Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   59 / 1271
(#) scooby_ hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Huhh,igen azokat nem néztem,de a vezetéke meg volt rágcsálva rendesen,meg is kurt xD,mg aznap uj vezetéket kapott.

Amúgy újszerű a TV,nem lehet nagyon nagy baja,kivéve ha a proci rossz...:S

Késöbb még teszek fel képet a menüről,belsejéről stb.
(#) akiro hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Sziasztok! Köszi, ezeket megnézem. Közben előszedtem a másik TV-t is, még májusban volt itt szó róla de akkor nem volt idő...

Tehát ez egy Daewoo K21T1T, CP-375 panellal.
Nagyfesz rendben, eltérítések rendben, kép semmi.
Illetve annyi hogy megemeltem picit a SCREEN-t (G2)
így szürke az egész képernyő, visszafutási csíkokkal.
Képcső feszek rendben, szinek megvannak ha katódot földrekötöm.
A 3 db TDA6106Q videovégfok megkapja a tápot rendesen.
Amire tippelni tudok az a TDA8374A proci. Itt annyit ellenőriztem, hogy tápot megkapja... Ennek viszont annyi az ára, hogy buliból nem rendelem meg.

Szóval, hogy tom eldönteni egyértelműen, ez a rossz-e? Köszi a segitséget.
(#) akiro válasza hard hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Szia! Ez volt a baja. A képcsőfoglalaton belül szakadt, szép zöldre korhadt... Van ott a Glimm vagy mi, axem szikraköz a neve. Viszont egy 100K-s ellenállás is volt itt, ami szétment. Kérdésem, szénréteg mehet ide? Mert ederetileg nem az volt, nem tom hogy nagyfeszhez mehet e szén... Köszi a választ.
(#) Mriya hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Üdv!

Van itt valaki, akinek még fogja a port valamelyik fiókja mélyén egy régi FF VT sorkimenő trafó? Van itt nálam egy tévé, aminek úgy néz ki, zárlatos valahol.
Nem igazán értek a csöves dolgokhoz (na jó, a nem csövesekhez se túlságosan ). Van nálam még régebbi Munkácsy sorkimenő, de az egy kicsit másképp néz ki, meg más mellette a buszterdióda meg a sorvégcső is, így nem igazán merem átapplikálni bele, úgyhogy ha valaki ki tudna segíteni egy belevalóval, az nagyon jó lenne!
Csak a legvégső esetben próbálkoznék az újratekeréssel, persze azt is csak akkor, ha a primer sz**t be...
Ja, egyébként AT 5101-es tévéről van szó.
Köszi előre is!
(#) akiro hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Megint én... Miért is ne. Ennek az üvegcsőnek annyira korhadt volt a lába, hogy tőből le is tört ahogy kell... Ilyet, esélyem sincs szerezni. Kérdés, mennyire fontos alkatrész ez a szikraköz, ha nincs, okozhatok nagy bajt vele?
(#) Mátó Mihály válasza akiro hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Szevasz a szikraköz feltétlenül kell bele mert nélküle tönkre mehet a képcső ha megszalad a feszko,a képcsövön belül fog szikrázni,ha jól mgpuc.nem tudsz rá forrasztani eggy vezetéket?Vagy keress egy régi TV-ből.Üdv.Misi
(#) akiro hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Megoldottam köszi. Most már csak arra kellene rájönnöm, miért nem oké a kontraszt neki.
Ha homályos, a szinek jók. Ha élesre veszem, a szinek eltolódnak egymás mellé hm... Teljesen kontrasztos képnél már tiszta szivárvány az egész...

Viszont azt be kell vallanom, figyelmetlen voltam mikor szétszedtem a foglalatot... És most nem tom, tehát van ugye a kábel a sorkimenőről, ez megy a foglalatba, itt jön egy 100K ellenállás, innen megy a kontrasztpotira meg képcsőre. Viszont a szikraköz, az oké hogy egyik vége GND-re, de a másik, a 100K "be" vagy "ki" oldalára kell? Érthetőbben, a sorkimenőről jövő kábelra, vagy ami a képcső felé megy vonalra kell tenni? Jelenleg a 100K után van. Mert úgy gondoltam, az a fesz az, ami a képcsőre megy, gondolom akkor azt kell "ellenőrizni" a szikraköznek...
(#) Müszi válasza Mriya hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Nekem van egy AT6461-es sorkimenőm, ha jó bele akkor privátba elboltolhatjuk.

üdv
(#) Mátó Mihály válasza akiro hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Az a poti amit kontrasztnak mondasz szerintem az a G2 a képcső panelon nincs kontraszt poti(skipe matomisi)látni kellene.
(#) Tomi222 hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Sziasztok.

Van egy Grundig SE5592.A készenlét bejön, majd többszöri próbálkozás után be lehet kapcsolni.Hang van kép nincs.Rögtön látszik,hogy nincs képcsőfűtés, rámérek semmi,lehúzott vidopanellel, semmi(Közvetlen aa trafón mértem, ellenállás nem szakadt.).Készenlétben 175 üzem közben 180v van a sorvégkondin.Sorvégtranyó nélkül is azt csináljaNagyfeszültség van.Talán a sorkimenő
fűtőtekercse lehet zárlatos?Ha valakinek van ötlete ez ügyben ossza meg velünk.

Köszönjük.
(#) Maczi0 hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Papp Ferikének üzenem.
A készülék tipusa SAMSUNG CW-25m064v
Üdv:maczi0
(#) Tomi222 válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Nem megy a végfok sem, hideg minden.
(#) hard válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Udv

Milyen vegfok?sor,szin,hang?Es az a nekunk?
(#) spkkill hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Keresném a képen látható típusszám és márkajelzés nélküli univerzális távírányító használati utasítását vagy a típusát.A segítséget előre is köszönöm szépen.

DSCF0687.JPG
    
(#) Tomi222 válasza hard hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Hali.

A sorvégfok természetesen ha nem voltam egyértelmű.Helyesbítek készenlétből indulna ,de egyből le is tilt ,ha többször próbálom bekapcsolni be is jön a hang,fél fényyel világít a készenléti led ilyenkor a sorvég nem megy.Egyébként amikor indít van nagyfesz is.Sortáp 175v indításkor leesik 130 köré.Sortranyót cseréltem st1803dhi hehett C5250-re a helyzet változatlan.Kondikat diódákat átnéztem a táp sor és kép részeken.A függ. megh. ic kidobva TDA8174AW 1-2 láb drót 1-2-6 az is (3,5ohm).Remélem nem az miatt tilt le ,hogy az ic-től nem kap jelet a proci(Nincs benn függ. Ic)


Ja: nekem+aki olvassa=nekünk

Minden segítséget előre kösz mindenkinek.[b]
(#) Doncso válasza spkkill hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Valahogy érd el hogy kezdjen villogni a led, pl: SET+TV hosszan, vagy SET+AUX hosszan és mégegyszer SET, stb, ha már villog a led nyert ügyed van mert akkor a már előzőleg bekapcsolt TV felé forditod és nyomogatod a kikapcsoló gombot, igy tulajdonképpen lépteted a kódokat, amikor reagál ott álj meg és mégegy SET, kész is. Csak azért ne nyomkodd gyorsan mert tuti túllépteted és nem lesz jól. Üdv: Doncso
(#) Papp Ferike válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Hy!
A többszöri próbálkozásra az baj.Mi az ic a tápban?Forrasztd ki a sorvégtranyót,köss egy 60w-os izzót a helyére.Mi a cuc száma?Így talán könnyebb nekem segíteni!
(#) Papp Ferike válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Közben megvan a rajz.Ez most akkor CUC2100,2103,2121,2121M?
(#) Papp Ferike válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Tapasztalatom ezekkel a tipusokkalrimer elkókat mindet cserélni.A 385V-os kondit ellenőrizni,ha van másik cserélni,vagy ha kapac szegény akkor is.Írj mit tapasztalsz.A sorvég tranyót kivenni mindenképp!
(#) Papp Ferike válasza Maczi0 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Sasszé számmal könnyeben boldogulnánk!!Pl.:KS3A a CW28... Belül a nyákon találod általában a sorkimenő mellet.
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Melyikre gondolsz?A 220v-os primerrre?Ott 2 db van a puffer elko és egy másik.
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Kicseréltem a puffert kicsit kapacitásszegény volt meg egy másik kondit, de nem változott semmit.A sorvégtranyó a helyén.Nem tudom ha nincs benn a függőleges végfok ic akkor is indul ez a típus?Grundig CUC2121.Amúgy amikor indítana kétszer erős ciripelő hangot ad a sorvégtrafó.Hogyan lehet kimérni,hogy a trafó a szar avagy a táp leadja e a teljesítményt , mer 175v-ról leesik130v-ra ha bennt van a tranyó.Egyébként mennyi a sortápfesz ennél?Ha a sortranyó nincs bennt akkor nem is indulhat mer a proci nem kap szinkron és egyéb jelet ezért letilt.Én a sorkimenőtrafóra tippelnék , de gőzöm sincs.
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
A sortápfesz esik le .Ezt kihagytam.
(#) hard válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Udv
Lehetseges,persze ha paszolnak a labkiosztasok,ha ugyanolyan mint az elozo akkor a legjobb.Nem sorkimenovel egyut kell cserelni.
(#) Papp Ferike válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
sztem a táp úgy 145V körüli,de mondtam hogy sorvégtranyó ki izzó helyette be!Engem ez az állapot érdekel.A függ elt csak egy terhelés a trafó számára így nincs jelentősége.Ha rossz akkor elég a védőellenálás!Ez az állapot viszont erősen utalhat a sorki hibájára viszont még lehet hiba a kollektor kondi és a vezérlés is.tehát szépen lassan előre.Lehet másképp is javítani csak az nem feltétlen gazdaságos+nem árt néha egy kis elmélettel kezeni.Én kb 15 éve javítok kisebb nagyobb dolgokat és azt megtanultam,hogy az elmélet a legfontosabb.
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Hali!

Pontosan hova tegyem az izzót ?És hány wattosat.Ebben nem vagyok jártas.
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
CUC2121
(#) Tomi222 válasza Tomi222 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Ja ezt nem vettem vettem észre.Azt a hozzászólást.
A 60 w-os izzót a tranyó helyére és melyik lába helyére?Kollektor és Emmitter?
(#) Tomi222 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
A táp ic TDA16846
(#) taj1989 hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy goldstar ck-21dcx típusú tv-m és az a problémám, hogy miután lecseréltük a kábeltv szolgáltatót a programhelyeken nem marad meg 1 frekvencián. pl nézem az 1-esen a tv2-t és aztán gondol 1et és hangyafoci, aztán bejön valami más adó. Ugyanígy viselkedett normál szobaantennával. Egyébként ugyanez a problémája az 1ik rokonomnak is, ugyanilyen tv.
Ha tudtok valami tanácsot adni, előre is köszönöm.
Következő: »»   59 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem