Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   9 / 579
(#) djhans hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Ma hozta a postás a Videoton R4901 rádiómat. Csak portalanítani kellett. 2E Ft-ért vettem interneten. Teljesen működőképes. Ez már a csöves rádiók egyik utolsó darabja szelén egyenirányítóval, modern kasznival. Oda kerül szekrényre az R4300 Harmónia és az VTRGY EA 53 mellé. Majd teszek fel képet ha együtt lesz a hármas.

Zoli bácsi, most már nekem is van sok szép csöves rádióm!
(#) Iszkakof István hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Van-e köztetek Szatmárcsekei?
Holnap megyek lekvárfőző versenyre. Romániából, Sződemeter községhez tartozok, vinnék egy kis ide illő érdekességet a fórumtársnak.
(#) sipimail hozzászólása Aug 28, 2008 /
 
Sziasztok. Nekem van egy régi (valószínűleg 1930-as évekbeli amatőr) rádióm, lásd a mellékelt képet. Nem tud-e valaki olyan mestert aki a kezelő szerveit restaurálni tudja. A házát már sikerült restaurálni, most a gombok és tekerők jönnének, de nem találok senkit. Előre is köszönöm.
(#) Doszpot válasza sipimail hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Az előlapon az a két tekerőgomb ahogy látom, valami régebbi, korabeli rádióról van. És eredetileg réz közepe van, tehát leszeded, majd Szidollal, vagy valami hasonló fémtisztító szerrel pompásan meg tudod pucolni...
a műanyag részeit meg egyszerűen mosószeres vízben, fogkefével megpucolhatod.
A skálázott részekre nem tudok mit mondani így hirtelen, mert kissé homályos a kép, nem látni, hogy pontosan milyen anyagból van, illetve milyen állapotban van. De ha papír, akkor azt óvjad, a bakelit/műanyag részek nem jelenthetnek problémát.
Ehez szerintem nem kell külön mester... egyszerűbb, ha magad végzed el, mert úgy hamarabb megvan.
(#) djhans hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Ma megvettem a legújabb szerzeményemet egy Orion R0146 típusú rádiót 2E-ért. A hátlap hiányzik és belülről a ferrit antenna és a háló kábel le van vágva. Ezen kívül megvan minden és a húrozás is tökéletesen megy. Amiért megvettem az az hogy URH 88-108Mhz van benne. Egyébként 5 sávja van.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Az URH rész működik. A többin nem jön be semmi, gondolom a hiányzó ferritmagos tekercs miatt. Az URH olyan jó minőségben szól mint egy mai komoly asztali készülék. Van mély is magas is.
(#) Frankye válasza djhans hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Nem kicsit irigykedem Rád! (Persze jó értelemben, legalább nem a kukában végzi szegény, mint sok sorstársa, hanem értő kezek közé került, ahol megbecsülik!)
(#) djhans válasza Frankye hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ezen fogom hallgatni a Danubiust meg a többit. A külsejével lesz egy kis munka... Megcsiszolni és újralakkozni.
(#) lapose hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez már muzeális alkatrész?
  1. ;-)

Sajnos a neten semmit sem találtam róla.

HIKI.jpg
    
(#) Gafly válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Az, jol tedd el

Ha jol emlekszem muveleti erosito...
Nekem is van egy, de az piros

A neten azert nem nagyon talasz rola semmit
mert:
- magyar gyartmany
- akkor nem is volt net
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Köszi szépen. Ha lesz időm nekiállok. Közben megtaláltam az eredeti kapcs. rajzot hozzá de azon a tekercs adatok nincsnek meg. A ferrit antennát gondolom csak a specó ere való huzalból lehet megtekerni mert ide nem jó a cuz.
(#) kocos hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Én is "bepofátlankodok" ide a topikba, van egy két készülékem, amit bemutatnék, azán , hogy mi a muzeális belőle , és mi nem, azt döntse el mindenki maga
A rádiók mind "süketek", de ezt majd orvosolni fogom
(#) kocos hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Folytatás Egy Terta lemezjátszós rádio, egy MINIVOHM csővoltmérő (hazsnálatban ), és az "elmaradhatatlan" UNIVO, korrekt kis műszer, sokszor használom, sajnos kicsit koszos ..
(#) kocos hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Marshall Supa wah, abszolút "vintidzs" darab, kár hogy "béle" nincsen, én máér hangerőpedálnak átalakítva szereztem ( egyzser egy cry baby áramköre lesz benne )
És a"gyanúsak", mármint, hogy muzeális-e? Két VEF, és egy Vidi (?) zsebrádio
(#) kocos hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
És még mindig van
Videoton DC2510 hangalak a '80-as évekből...hát nem valami audiofil, de ezzel kell beérnem a zenehallgatást
EMG szkópom, "siheder" koromban sózta rám jó drágán Urbán Pista ...
Egy Technics deck szintén a 80-as évek végéről, és a végére egy APX 100, felette egy AKT 400-zal ( ez utúbbi eladó, lehet licitálni )
(#) lapose válasza Gafly hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szia!
Azt tudom hogy magyar meg régi csak azt nem hogy mire való!
A Hiki-ről találtam infót a neten, még egy katalógust is a gyártmányaikról, de ez nem volt benne.
Egy ismerős mondta, hogy ezeket az áramköröket kézi munkával szerelték össze.
(#) lapose válasza kocos hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szia!
Szép gyűjtemény!
(#) kocos válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Köszi, remélem még gyarapodik Meg mellettük ott vannak még a csöves erősítőim Édesanyám idegszálain táncolok
(#) oregtamas0202 válasza kocos hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Üdv.1964 -ben ezen hallgattuk gimiben (órán) a MAGYAR 10 ARANYAT. (MEDIZON) Van potim hozzá ha kell. Tisztelettel Öreg Tom.
(#) lapose válasza kocos hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
No egy pár darab:
Akkord táskarádió és egy csővizsgáló még azokból az időkből amikor nem volt novál foglalat, mert látszik rajta hogy azokat utólag rakták bele!
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Egy fluoreszcens csövekkel működő óra és egy elég lerobbant állapotú Orion rádió.
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Egy ITT magnó nagyképű szöveggel(studio recorder), egy SANYO magno és egy VT Trabantradió 6V-os.
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
VT R926A rádió és szintén TV Strand táskarádió.
Ennek az a története, hogy mikor gyerekként kezdtem foglalkozni az elektronikával egy detektoros rádió miatt faterom ugyan ilyen rádióját szétszereltem alkatrésznek.
Mikor ezt megláttam egyből lecsaptam rá, de sajnos faterom ezt már nem érte meg.
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
VEF222 rádió. különböző VEF-ekből és sokolokból van még egy pár darab, meg van egy APX100-asom is, de az nem antik: a fiamnak akarok gitárerősítőt belőle, csak a kimenőtekeréshez nincs lelkierőm!
Ja még egy Ruszki feszültség stabilizátor a régi szép feszültségingadozós időkből. Manuális az elején van egy glimm kijelzőcső az alapján lehet beállítani a feszültséget.
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Na még egy-két könyv:
Hornyák -féle "szamaras" könyv: a képen lévő Philips "hagfrekvencia transformátor"-om is van valafol de nem találtam meg!
RÁDIÓ COMPASS 1941-42
(#) kocos válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Ilyen VT autorádiom nekem is van kettő, csak elfelejtettem Meg van még egy BRG MK21
(#) lapose válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Egy 1941-es szervizkönyv és egy 1912-ben kiadott könyv.
Ennek az az érdekessége, hogy a fejezetei nem egyidőben íródtak: Egy fejezet 1897-ben, egy 1899-ben, a harmadik pedig 1912-ben.
Nagyon érdekes volt így olvasni az első fejezetet: mikor írták, még a rezonanciát sem ismerték! Az elektronikai alkatrész fogalma kimerült a vezetékek, akkumulátorok, szikraközök, meg koherer-ekkel!
(#) kocos válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Neked is szép gyűjteményed van ám APX 100-asnál nekem sincs lelkierőm a kimenőt áttekerni
(#) kocos válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nekem csak a 60-as 70-es évekből vannak könyveim , illetve egy Magyari féle rádioamatőr zsebkönyv ötvenvalahányból(?) most nincs a közelben, hogy megnézzem
(#) lapose válasza kocos hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Az az igazság én annyira nem gyűjtöm őket, csak úgy vannak, de nincs szívem kidobni őket. Így is a hülyeségeim már kb. 200 négyzetméternyi területen vannak!
Következő: »»   9 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem