Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   286 / 1679
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Pár évvel ezelőtt még én is cipős dobozzal kezdtem
Majd jött egy kb 30literes fabőrönd!! Jó volt mert szétlehetett szedni és barkácsolgatni rajta, igaz egy csekély levegőt fújt ki az oldalán de mitszámított az. És hogy ne csak offoljak találtam róla egy képet is. A hangszóró már másik dobozban van de tán ez a bőrönd még megvan valahol. Azért van rajta egy "folt" mert eredetileg 3hangszórót akartam belerakni. Majd tudomást szereztem egy olyan csodálatos dologrol hogy hangváltó. Sőt még arról is hogy mi is a hangszóró impedenciája. Úgyhogy az kimaradt. És egy ~20éves unitra erősítővel hajtottam aminek az egyik oldala elvolt szálva. Tán 2000Ft-ért vettem... Mára már aztis megjavítottam. De ezt legalább 1 évig halgattam. És ahoz képest nemis volt rossz.

bőrönd.JPG
    
(#) Istike88 válasza Norbert123 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Kezdésnek nagyon király! Nekem ugyan fából készültek első hangfalaim de nem voltak sokkal vastagabbak a papírnál, fél centis rétegelt lemezből voltak amik régi szekrények hátlapjai voltak. Lécekkel szögeltem össze őket.
(#) tbence3 hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Ma készítettem egy robotot
Aki kíváncsi rá megnézheti itt: Fogkefe robot Nah de ennek semmi komoly jelentősége nincs. Csupán egy kis kikapcsolódás.
Jah és hozzá teszem, hogy a http://320volt.com oldalon találtam rá. Bár ez nem teljesen olyan.
(#) Frankye válasza Norbert123 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ha ezt fürdőszobába szántad, akkor ezzel komoly bajok lesznek. Ugyanis a levegő páratartalma ott köztudottan magas, így a nem védett, de párára érzékeny alkatrészek, mint az elektronika és a hangszórók membránja, hamar tönkre fognak menni... Inkább szobába vidd ezt, és a fürdőbe olyat építs, ami legalább nagyrészt párazárt...
De a próbálkozás dicséretet érdemel! Fel a fejjel, lesz ez még szebb is, jobb is!
(#) Frankye válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ez valamikor volt videoként linkelve itt az oldalon is! Aranyos, mókás jószág...
(#) Doncso válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ez nagyon aranyos, egy videót szivesen megnéznék róla "üzem" közben. GRAT
(#) tbence3 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Köszönöm! Akkor hamarosan teszek fel egy kis videót.
(#) uli válasza Doncso hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ilyen van fent a yútúbon is tök ari, ahogy össze vissza futkározik
(#) Doncso válasza uli hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
mi a neve ennek tulképpen?
(#) uli válasza Doncso hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Ahogy le van írva :
Fogkefe robot (Bővebben: Link)
uli
(#) Doncso válasza uli hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
ez naaggyyoon komoly, szétröhögtem az agyam, ez nagyon durva.
(#) vtsoftware válasza uli hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Hát nem tudom hogy lehet hogy sírok, köhögök, fulladozok a röhögéstől. De tényleg nagyon nagy. Nekem nagyon teccik'
(#) ZLED válasza uli hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Én megcsináltam, de nekem nem ment, mindíg felborúlt
(#) tbence3 válasza ZLED hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nekem is, ezért tettem rá a nyákot. Viszont szerintem azért borul fel mert magasan lehet a súlypontja. Megpróbálok vágni belőle egy keveset és úgy kipróbálni.
(#) fureszk válasza uli hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nagyon jó! Van is itthon elem meg motor, meg kell építenem!
(#) fureszk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Ok. ^_^
De fogkefét azért még vennem kell. Nem nyírom ki a mostanimat.
(#) Topi hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Ha már építünk, megmutatom új alkotásom. Készül az ATtiny-s cikkem következő része, alkottam végre benne valami hasznosat.

Növény szárazság jelző. Ultra low-power 200uA-es fogyasztása van, nagyjából két másodpercenként felébred a proci, mér, majd visszaalszik.

_DSCF4000.JPG
    
(#) szilva válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Tegnap megnéztük a videót a fiammal, jót röhögtünk, erre ma délelőtt összebarkácsolt egyet ő is Tényleg jópofa cucc, már gondolkozik a következőn, hogy miből és hogyan építse meg
(#) Topi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Ha már ezzel játszotok... Méghogy a "mini a menő"

Bővebben: Link
(#) dbase válasza Topi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nálad is a led fogyaszt nem az áramkör
(#) Topi válasza dbase hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Nagyjából
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Most lettem kész egy barátomnak segítve egy reklám felirat E betűjével. Sok sok led lesz összesen 1100körül. A fénykép nem tükrözi a valóságot. A valóság, hogy nagyon szép szemből, mivel a szemünkön lévő folyadék miatt kis csillagosak a ledek fénye.Brutál szép. 3 led sorba és 200ohmos ellenállás még rá, és stabil 12v-ot fog kapni. A képen 2 led nem világít, mert nem jól jött ki nincs 3. párjuk.
(#) uli hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a villanypásztorommal.
Két 555-ös dolgozik benne. Életem második vasalásos nyákja
És ami a lényeg, elsőre indult Ez nekem sosem szokott összejönni, mindig kell 1-2 nap a hibakeresésre
De most pöcc röff, hú de boldog voltam Íme a képek:

Puli
(#) szilva hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Én most készültem el a képen látható "izé"-vel. Ez tulajdonképpen egy olyan alkalmatosság, amivel DS1820-as és DS1821-es hőszenzorok adatait lehet lekérdezni, a 1821-esnél be lehet állítani a termosztát módot és a billenési hőmérsékleteket.

Azért lett ilyen "bonyolult", mert így elég egy soros port és egy Hyperterm a használatához, az összes "okosság", ami az 1-wire busz kezeléséhez kell, az a PIC-ben van benne.

100_3211.JPG
    
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szia!
Nagyon "örült" neki
Eleinte nem volt hajlandó felfogni, hogy ott nem fog tudni kijönni, és addig próbálkozott míg rá nem jött. De azóta a közelébe se megy a drótoknak, ha bevan kapcsolva, ha nincs. Frankó cucc
Ez meg azért ilyen szép, mert másnak készítettem az enyém lyukas panelon van össze vissza drótozgatva Ha látnátok szerintem kitiltanának a HE ről
puli
(#) mtomihun válasza uli hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Helló Uli!

Jó lett, gratula!
Mekkora feszről megy és mekkora áramot vesz fel?
Azért kérdezem, hogy egy akkuról kb mennyit tudna elmenni!

Köszi
(#) uli válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hello!
kössz.
Elvileg egy 500 mA az áramfelvétel. Tehát egy 50 Ah-s akksiról ~ 100 óra. A villanypásztor c. topicban van a rajz is. Van benne egy 12 V-os stabkocka, tehát olyan 14-3x Vig bármilyen tápfeszt ráadhatsz.
Ha érdekel a nyákrajz szólj, elküldöm. Egyébként utólag nézve elrontottam. A 10.000 µF-os elkót nem jó helyre raktam. Egyébként nem szükséges bele ekkora, de én beleraktam, elfér
uli
(#) mtomihun válasza uli hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Helló!
Köszi a választ! Az az 500mA elég nagy! Nem menne el egy hetet egy akkuval! No meg ugye egy auto akkuban 12-13V között van üresjáratban, a stabkocka után lenne vagy 10V. Azért elküldhetnéd a nyáktervet, meg ha nem gond, képet ahogyan te bekötötted a kerítésbe (vezetékbe)!

Köszi
Hali
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Az nem jó, ha én a földelést, a konnektor földjébe kötöttem?
A nyákrajzot meg képeket holnap teszek fel.
puli
(#) zoknee hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Elkészültek a LED-es szekrényvilágításomhoz a nyákok. 4x4 db 0,5W-os led lesz majd beépítve, 4-esével lehet majd a fényerejüket állítani PWM-es szabályozóval. Próbapanelon már szépen üzemel, a héten be is ültetem az alkatrészeket, és lehet hogy be is szerelem a szekrényembe.
A nyákok vasalásos technikával készültek (az egyik legjobban sikerült nyákjaim) Majd a késztermékről is teszek fel képeket.
Következő: »»   286 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem