Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   279 / 3965
(#) fureszk válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
a föld közös, amúgy mintha 2 külön potit kötnél be.
(#) proli007 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hello!

Hát ha erre gondolsz?

üdv! proli007

2x10k.jpg
    
(#) fureszk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Nem a bal szélső a bemenet középső a föld és jobb szélső a kimenet?
(#) proli007 válasza fureszk hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hello!

A poti bekötése, esetleg típusfüggő lehet.
De általánosságban a középső lábon van kivezetve a csúszka. A csúszkáról veszed le a jelet. Amikor hallkítod, a tengelyt ballra forgatod, tehát oda kell a GND. És természetesen a másik felére a bemeneti jel.

üdv! proli007
(#) gammabuta válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Köszi a segítséget, ahogy tudom megépítem, bár most meg a stepdownom vagy multiméterem purcant meg még nemtudom..... nehéz a forrasztgatós élet....
(#) Istike88 válasza elektromoska hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől! Sajnos egyik feltételezés se talált! A problémára magamtól jöttem rá!
Gondoltam szétszedem és úgy is meg hallgatom. Üzem közben kezdtem el meglazítani a hangszóró csavarjait és arra lettem figyelmes hogy megszűnt a zörgés! Vissza csavartam, majd ismét előjött a zörgés!
Gondolom hogy túl erősen voltak meghúzva a csavarok és ezáltal deformálódott a káva széle és így hozzá ért a membrán a kávához, legalábbis én erre tudok gondolni!

Üdv
(#) Hujikolp hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Mi az a felhúzó ellenállás? Mi szerepe van?
(#) Hujikolp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Aha, szóval akkor semmi extra, csak kapott egy nevet? És akkor van lehúzó ellenállás is?
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon kezdő kérdés...egy ''nagyon'' kezdőtől:
egy ilyen kicsi kondinál, melyik a + és melyik a - láb?

Kép: Hivatkozás

Köszönöm előre is válaszaitokat!

Üdv: Abu.
(#) Norberto válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Általában a kondi testén meg szokták jelölni, hogy melyik a pozitív láb. Esetleg az alapján is el lehet indulni, amit köbzoli javasolt.

Íme egy kép, ez többet elárul:

Kép: Hivatkozás
(#) Evo10 hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok! És ha nincs olyan hogy tartalom szerkeztése?
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Köszönöm válaszaitokat... Az én kondim nF-os!

Üdv: Abu.
(#) Csaplar hozzászólása Aug 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagyon amatőr kérdésem.

Mellékelem egy 12V-s relé rajzát.
Meg tudnátok mondani, hogy mit jelent az NC rövidítés?

A relé ha áramot kap, akkor a két piros lábat zárja össze, azaz a COM és az NC lábat? Vagy éppen a másikat, tehát a COM-ot az NO-val?

Előre is köszi!

Üdv.

relay.JPG
    
(#) gtk válasza Csaplar hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
COM = common (kozos)
NO = Normal Open (alapesetben nyitott)
NC = Normal Closed (alapesetben zart)

Az NO labak bekapcsolt allapotba kerulnek mikor a rele behuz.

Az NC labak kikapcsolt alalpotba kerulnek mikor a rele behuz.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Idézet:
„Az NO labak bekapcsolt allapotba kerulnek mikor a rele behuz. Az NC labak kikapcsolt alalpotba kerulnek mikor a rele behuz.”

Akartam irni : :smoke:
Az NO COM labak bekapcsolt allapotba kerulnek mikor a rele behuz.
Az NC COM labak kikapcsolt allapotba kerulnek mikor a rele behuz.
(#) sylycon hozzászólása Aug 31, 2008 /
 
A Pendrive-om ugyan csatlakozik a géphez de nem tudok belépni mindenre azt irja ki hogy "helyezzen be lemezt a meghajtóba" tud valaki megoldást
(#) sylycon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
köszönöm válaszod
lehet hogy virus tette tőnkre
ha igen van rá gyogy
(#) gtk válasza sylycon hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Probald leformazni.
(#) Vacok hozzászólása Aug 31, 2008 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy mp4 lejátszóm, amihez van egy olyan töltő, amin egy led pirosan világít, ha tölt, és zölden, ha már teljesen feltöltött az akkumulátora. Engem az érdekelne, hogy ezt hogy lehet megcsinálni?
(#) Frankye válasza Vacok hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Kétszínű LED-del.
De komolyan. Mit szeretnél tudni pontosan?
(#) Imi65 válasza Vacok hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Képzelj el erre két különálló LED-et. Az egyiken akkor folyik áram, ha tölt, a másikon akkor, ha befejezte a töltést. Ezt a két LED-et közös (fehér) tokba teszik, és praktikusan közösítik egyik lábukat. Ezzel meg is van egy 3 kivezetésű alkatrész, mellyel 3 szín érhető el. Jelen esetben zöld, piros, és ha mindkettőt gerjesztik, akkor narancs. A LED-nek - mint ahogy a reklám neon csöveknek is - az anyagösszetételétől függ a színe. A piros nem azért piros, mert piros a "csomagolása". Az izzólámpa színét csak így lehet befolyásolni, a LED ezt fehér (áttetsző) tokkal is "megcsinálja".
(#) streetk2 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Csátok Jani vagyok

A haverom szeretné megtudni mekkora zárt ládát kell építenie 1 M.N.C 880wattos 38cm átmérőjü mélynyomónak?

Előre is kössz!
(#) PWM válasza streetk2 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Helló!
az oldalon van egy kapcsolás Bővebben: Link ahol le van írva hogyan kell aktív subládát csinálni. Ebből nekem csak a dobozépítés kell. Van egy hasznos progi is.
(#) Moderátor hozzászólása streetk2 hozzászólására (») Szept 1, 2008
 
A válaszok nem mennek az e-mail címedre, ez az oldal nem arról szól.

Minden, egy helyen... mert szeretjük!
(#) streetk2 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Konkrét dobozméreteket nem tud mondani valaki?
Vagy egy progit amit még ért is az ember?
(#) zotya94 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Sziasztok! Mivel kezdő vagyok remélem jó topicba írok.

Az lenne a kérdésem hogy egy rádiót szeretnék csinálni és a kapcs. rajz negyedwattos ellenállást ír (de én csak 4tized wattos ellenállást tudok szerezni) és nem csinálok-e vele bajt ha a nagyobbat rakom be a kisebb helyett??

( )Kérlek ha tudtok segítsetek

Üdv.: Zotya
(#) PWM hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Helló!
Ha nagyobbat teszel be az sosem baj, se ellenállásnál, se kondenzátornál.
(#) sprofan válasza zotya94 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Egyáltalán nem, akár 20W-os is mehetne bele, de az már kicsit drága lenne. Fölfelé mehetsz, lefelé is egyes esetekben, viszont nagyon meg kell figyelni hogy hova is kell az ellenállás, mert pl. ha 30V ról akarsz járatni egy 12V-os motort, ahoz már nagyobb teljesítményű ellenálás kell mert a negyed wattos pl. szénné égne. üdv
(#) spikk hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Hi!

Ha 24V 5A diódát kellene betennem egy Graetz hídba, akkor azt értem, hogy min. 5A, min. 24V, da ha pl. csak olyat lelek, aminek magasabb a fesze, az probléma-e (mittudomén, pl. 200V-os és alig ereszt át a kis U miatt)?

Thx! Spikk
(#) zoly15 válasza spikk hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Szia!
A feszültség csak annyiban számít hogy meddig bírja a feszt a többiben nem

üdv!
Következő: »»   279 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem