Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 281
(#) scooby_ hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
neem,az nem az,az számítógépes!

ez a helyes: 1-3-3-1 Autosize DRAM
(#) Moderátor hozzászólása scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2008
 
Mi lenne, ha mondjuk kíváncsiságból meglesnéd, mire is jó a Válasz gomb az egyes hozzászólások jobb oldalán a fejlécben?

Segítek: látható ezáltal, hogy a hozzászólásod kinek a kérdésére volt válasz... 1000 milliószor átláthatóbb lesz tőle az egész oldal és nem kell bogozgatni, hogy kinek mit hogyan merre írtál.

Szóval használd, kérünk téged!
(#) scooby_ válasza (») Aug 31, 2008 /
 
Meglessz

De még mindíg azon töprengek,mit is jelent az az 1-3-3-1 bios hibajelzés(Phoenix BIOS)!
(#) barany165 válasza timea60 hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem is IBM tp. problémám van és szintén a butolással. Ezeknek a LTopoknak van öndiagnosztikájuk: bekepcsolás után 192,163,173 hibakód jelenik meg- nem butól fel, ekkor le okézom, ujrabutol /próbál/ ekkor a dátum ,idő beállítás és ok majd restart akkor 192= könyv piktrogram, ekkor a bekeapcsolóval ujra indítom ekkor már a prociventillátor teljesfordulaton jár és felbutól a gép.
Sajnos mivel nincs gépkönyvem igy nemtudom mit jelent ez a három hibakód.Az első lépésnél a teszt menüpontot választom akkor mindent rendben talál,beállítható miről butoljon de renszerlemeznél is ugyan ez a probléma! Következőt sejtek: gyenge háttértelep.vinyó hiba. Megköszönném ha valaki felhomájosítana ha megírná mit jelent a:163,173,192 hibakód! Üdv! A google semit nem hoz erre!
(#) bbalazs_ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Magyarul a memoriakat csereld ki vagy illeszd be rendesen az eddigieket.
Amig nem bootol be, addig vegyel ki belole mindent, az akkut es a vinyot is beleertve.
Ha van plusz memoriamodul benne, azokat is vedd ki, ha mast kiabal, egyet tegyel vissza.
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
1-3-3-1 28 Autosize DRAM.


Erre gondolsz?
Meglehet,angol tudásom nem szökik az egekbe
(#) scooby_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Nincs + memóriamodulom!

de megpróbálhatom

De ennek 3A kell,az én tápom meg 1A-es,15V kell neki az enyém 18V-os,azt mondták azt lekezeli!


Mind1 megpróbállom mindent kiszedni.

Van ebben beépített memória?
(#) bbalazs_ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hat mondjuk indulaskor lazan felkapja a 2A-t, de notebookja valogatja.
A bemeneti fesz tenyleg nem nagy elteres, de az ampert tudnia kellene. Addig ne is probald tovabb, amig egy erosebb tapot be nem szerzel.
Kosd be egy auto szivargyujtoba jaro motor mellett, az kb 14.4V.
(#) barany165 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Szia ! sajna az IBM Thinkpad nem beep-eket küld, hanem arab számokat a képernyöre! Sajna nekem erre nincs megoldásom,Ha tudsz valamit a 163,173,192
tizes számrendszerű hibaüzenetre szivesen vennénk!Üdvözlettel!
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hát nem tudom,lehet hogy akkor ez a táp lenne?

Őszíntén szólva NAGGYON REMÉLLEM hogy csak ennyi,mert nem hinném,hogy érdemes lenne rá költeni(az sem tudom egyájtalán futtatja e az XP-t,nameg a wireless kártyát rá lehet e rakni,USB-s)

Egyépként Celeron 400Mhz (elvileg)128Mb-ram 16GB HDD CD-rom.


(#) scooby_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Akkor kell szereznem egy minimum 3A-es tápot,azzal szerinteted elindulna,ez lehet a gondja?
(#) bbalazs_ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Kerj kolcson egyet vagy mondom, kocsiba tedd be a cuccot. Tobbet nem er. Mindenesetre LEHET ez a hiba, de persze egyaltalan nem biztos.
(#) scooby_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Volt itthon ATX tápom,max12V 8A ugyan azt csinálja,akkor meg lehet hogy a 12 a baj:@
(#) bbalazs_ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Nem valoszinu. Akkor max a primer oldalon no meg az aramfelvetel...
Akkor ez nem nyert.
Mindegy, probalkozz a VID bitekkel, bar szerintem a 00000 kombinaciohoz is tartozik egy bizonyos feszertek...
Szoval adatlap, input labak bongeszese...
(#) bbb válasza barany165 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
ha thinkpadról van szó, akkor az ibm oldalán keresgélj hozzá leírásokat. elég jó szervízmanuálja, kezelési utasítása van az oldalukon és ingyenesen letölthető!
(#) breuer.peter hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Hello
Keresek bontott rajzot, vagy szervíz leírást Fujitsu Siemens Lifebook C series laptophoz. A hibája, fordítoot tápcsatlakoztatás (utángyártott táppal) a válasz pukk, se kép se hang. Azóta kuka. Meg szeretném bontani annyira hogy a tápcsati környékét meg tudjam vizsgálni, hogy kiderüljön mi füstölt el benne. Mielött donorrá válna egy próbát megér.
(#) bbalazs_ válasza breuer.peter hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Anelkul, hogy ismernem a tipust:

Minden letezo csavart kicsavarsz, aztan egy kessel feszegeted a muanyagot.
A kepernyonel erdemes kezdeni, ott a sarkokban a gumik alatt szoktak lenni a csavarok, aztan johet az ovatos szetpattintas, aztan leveszed az elolapjat, aztan szethuzod a csatlakozot.
Hatul szoktak lenni a kepernyot tarto csavarok, altalaban 2-2, azokat kicsavarva kihuzhato az egesz kijelzo felfele.
Igy szetjon kepernyore es aljareszre, a tobbi mar gyerekjatek.
(#) scooby_ hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
DE MIT JELENT AZ 1-3-3-1(bios hibajelzés)??????


Kössz!
(#) breuer.peter válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Kössz.
Nagyjából eddig eljutottam, sőt a belének a nyrésze is kinn volt.
A gond ott volt, hogy a belső kerettől nem jutottam tovább, az alaplapot már nem tudtam kiszabadítani. Nemsokára felteszek képet az elakadás helyéről.
Alul a tápcsati környéke látható, ott nincs se korom se sérülés.
(#) breuer.peter válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Na itt van az a rész amihez nem férek hozzá.
(#) Norberto válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
A jelenleg a gépben lévő RAM nem kompatibilis az azt fogadó alaplappal. Lehet, hogy túl nagy méretű a RAM, és ekkorát nem tud kezelni az alaplap. Másik eshetőség, hogy nem komálja az alaplapod a 2 oldalas RAM-modulokat.
(#) bbalazs_ válasza breuer.peter hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
A hatuljan a femesekhez csatlakozo hatlapu hasabokat is kicsavartad?

Mindegy, ha feszegeted, akkor kiderul, hogy hol szorit, akkor arrafele keresgelj tovabb.
A procihutot is lekaptad? Alatta is szoktak csavarok lenni.
Aztan vannak egymasba tolt modulok is, azok ala is rejtenek neha.

Szetszedni sokkal egyszerubb, mint osszerakni!

(#) scooby_ válasza Norberto hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Hello!

Végre az1. értelmes válasz,elvileg alaplapra épített ram van benne,de lehet hogy nincs is benne ram,mindenesetre teszek majd bele 1-et...
(#) breuer.peter válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
A procihűtő mindent eltakar, de csak négy rugós csavarral van rögzítve. Ja és szilikonpasztám is van a procihoz, úgyhogy nem gond. Holnap mutatok felülről bontott képet. A nagy operációpróba nem ma volt, de mivel a Thinkpaddal és a Thosibával elbántam, nem gondoltam hogy ez kibabrál velem. Minden látható és csavarható dolog ki lett szedve. Most megint nekilátok, mert nagyon kell egy terminál, ami mozog. Szóval holnap.
(#) bbalazs_ válasza breuer.peter hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Az is elkepzelheto - bar mar regen nem lattam hasonlot -, hogy egy ketoldalas ragasztoval van az aljahoz rogzitve az alaplap. Ezt enyhe melegitessel lehet ugy-ahogy leszedni.

A masik lehetoseg, hogy van egy femkeret az aljan es ahhoz kis karmok rogzitik.

De szerintem itt nincs ezekrol szo, ha mar egy sarka feljott, onnantol siman megallapithato. hogy mi a kovetkezo pont, ami fogja.

Szokott olyan is lenni, hogy munyag sinben van es elore vagy hatra kell mozditani az egesz alaplapot, utana felemelheto vagy kihuzhato ferden felfele.
(#) breuer.peter válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
A fémkeret alá nem jutottam be, egyenlőre a törést nem kockáztatom meg. Mégis valami robbantott rajz, vagy szervízkönyv féle kellene amiben a rendelési számok is szoktak lenni. Most azthiszem egy időre a "donor" polcra kerül, mert sürgős pic-elni valóm van. Köszi az eddigi ötleteket, ha valami változik jelzem. Üdv.
(#) scooby_ hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Nos,a laptopomnak a BIOS-át reseteltem,ugyan az 1-3-3-1!

Akkor ez csak a ram lessz(szerintem)vagy tévedek?
(#) scooby_ hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Hello!

Nézzétek csak!

A Panasonic CF-L1A notinak van beépített memóriája:Maximum Memory: 320mb
Base Memory: 64mb (Non removable)
Upgrade Sockets: 1 (1 bank of 1)

Vagy is az 1-3-3-1 hibajelzés valami mást jelent


Üdv!
(#) kisgeri válasza Prometheus01 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Nekem is van egy acer 350-esem, ugyanezzel a tünettel. Nem tudom hogy jöttem rá, de ha a billentyűzetet felhajtom, és a power gomb megnyomása előtt a processzor hűtőlemezére "rátehénkedek" elég rendesen, akkor elindul. Ha elindul, akkor nem nyomom tovább, de megy hiba nélkül a következő bekapcsolásig. Valami kontakthiba lehet. Szerintem próbáld meg!
(#) DragonBlade válasza barany165 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
a 163,és 173 ha jólemlékszemaz óra és dátum beállítások "nemhelyessége" miatt került elő a 172 pedig az alplapi elem ha jólemléxem de van thinkpad 380XD szervízkönyvem majd megkeresem ha érdekel írj
Következő: »»   8 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem