Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM rádióvevő TDA7000-rel
Lapozás: OK   2 / 15
(#) bbb válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 / 4
 
ez nem pont olyan, mint amire gondoltam, de azért sasold meg:
rádió

amúgy meg bemész mondjuk mediamarkt, vagy hasonló helyekre (vagy akár tesco ) és az apró kacatok között tutira találsz olcsóbban is. (nekem ingyenbe volt pár reklámtermékként többek közt a sas-tól is...)
meg persze ott a vatera
(#) Kovidivi válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Ilyen alkatrésszel akartam 12éves koromban rádiót építeni. lehet ezt valahol kapni még? mert már akkor sem tudtam beszerezni...
(#) Novak válasza laca99 hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Én a napokban építettem egy sztereó FM veveőt, fülhallgató erősítővel. TDA7021 IC adatlapján található kapcsolás, egy az egyben (TDA7021, TDA7040, TDA7050).
Max hangerősnél is csak 45-50 mA az egész áramkör áramfelvétele. Ha halkan hallagtom, akkor pedig visszaesik 10 mA körülre, amit bőven bír egy kerti lámpás napelem.
Kérdés mennyire vagy jártas az SMD forrasztgatásban...
(#) _Peti_ hozzászólása Feb 12, 2008 /
 
Sziasztok!!! Szeretnék építeni egy FM vevőt (nem feltétlenül napelemeset, de az is érdekel), ami nem igényel speciális ic-t (mint pl a TDA7000). A netet böngészve alig találtam valami használható kapcsolást... Ha van valakinek jó kapcsolása, legyen szíves, ossza meg velem!
Előre is kösz!!
(#) Medve válasza _Peti_ hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hello, akkor keress egy szuperregeneratív vevőt, de IC nélkül olyan is lesz! Link
(#) Suncorgo válasza angelero hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Sziasztok!!! Ha valaki megépíti azt a rajzotami oly annyira elterjedt a neten hogy jó meg király mint állat, nagyon nagyot fog vele szívni !!! A TDA7000-res PDF adatlapja a Philips-től is egy nagy kamu!!! Én megcsináltam és nem ment... De utánna megleltem ezt... Nézzétek meg a különbséget az eredeti PDF és e között, amit feltöltöttem!!! A kondik a GND-re csatlakoznak és nem a pozitívba!!! Aki rám hallgat, az jól jár... Sanyi87 is ezért szívott vele!!! Angelero, Sixtek amit feltöltöttetek a képet nem FOG működni!!!

tda7000.gif
    
(#) Einstein válasza Suncorgo hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Helló!
Én rád halgatok, de az L1 az milyen tekercs, mármint mennyi menet kell, mekkora átmérőre, milyen huzalból, mekkora az induktivitása?
(#) frrrrr válasza Suncorgo hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Óvatosan. Nekem a pdf szerint van megépítve(kondik a pluszra). Igaz csak egyet építettem, mert az már 10 éve kifogástalanul működik.
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Megnéztem a TDA7088T adatlapját is. Azon is a pluszra vannak kötve a kondenzátorok.
(#) cimopata válasza Einstein hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Valószínűleg 56nH.
Legalábbis az előző oldalon szereplő kapcsin annyi van feltüntetve.
D=3mm, 0,5-s huzalból, m=6, l=4,2mm
(#) Einstein válasza cimopata hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Köszönöm!
Légmagos vagy vasmagos?(Szerintem légmagos, de a rajzon mintha a vasmag jele lenne ott)
Vagy ellenállásra tekerjem?
(#) Dudus válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Váltakozóáramú szempontból teljesen mindegy, hogy plusz vagy minusz tápra hidegítesz. Ebből a szempontból teljesen egyformák.
(#) frrrrr hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
A tda7088T érzékenysége 3 uV, a tda7021T érzékenysége 4 uV. Tudja valaki, hogy miért lényegesen drágább a TDA7021T ???
(#) MaSTeRFoXX válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Szerintem talán azért mert sztereó vételre van kifejlesztve... De szerintem az az 500Ft az semmiség..
(#) Einstein válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Lehet, hogy kifutó típus, tehát már nemigazán gyártják én legalábbi erre tippelnék, de lehet hogy jobb minősígű hangot ad vagy valami ilyesmi .
(#) frrrrr válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Így igaz. Talán úgy kellett volna fogalmaznom, hogy az egyik olcsó, a másik meg feleannyiba kerül. Mindkettőt használják sztereó vételre. Vajon az ár kifejez-e valamiféle minőségbeli különbséget?
(#) MaSTeRFoXX válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Belenéztem az adatlapjukban néhány paraméterbe, kb megegyeznek. Így szerintem nincs logikus magyarázat az árkülönbségre (max ha más a technológia...) Ráadásul a 7088t automata hangolást is tud.
(#) Novak válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Nekem volt már szerencsém mindkét IC-hez, de a TDA7088-ról mindenkit lebeszélnék. Szerintem elég siralmas minőségű IC. Az automata hangolást pedig nem előnyként, hanem inkább hátrányként említeném meg, ugyanis a gyengébb adókat nem találja meg, hanem egyszerűen átugrik rajtuk. A hangminősége is fényévekre van a TDA7021-től... Arról nem is beszélve, hogy a TDA7088-at nem használják sztereó vételre. Utána köthetsz bármilyen sztereódekódert, de nem fog működni (próbáltam). Az ICnek nincsen MPX kimenete, enélkül pedig életképtelenek a sztereódekóderek.
A TDA7021-esről pedig csak jót tudok mondani. Kb. egy-két hete építettem vele egy sztereó, RDS-es rádiót (LCD-re kiírja a vett rádió nevét, időt, dátumot, az éppen hallható szám címét, előadóját). Szóval a 21-esnek elég jó a kimeneti jele, ahhoz, hogy egy RDS dekóder is biztonságossan működjön róla. A hangja is nagyon szép, teljesen hallgatható. Ami azért a TDA7088-nál csak erős túlzással lenne elmondható. Nagyon szegényes hangja van, a mély és magas hangok teljesen hiányoznak, szerintem élvezhetetlen minőségben szól a 7088.
Végül pedig az érzékenységről: adatlap szerint lehet, hogy a 7088-nak jobb az érzékenysége, de tapasztalataim alapján a 7021 messze veri akármelyik FM vevő IC-t. Én veszprémi vagyok, és a gyári rádióim közül csak 1 tudja még valmennyire fogni a budapestről jövő Danubiust... A 7021-es azt is könnyedén veszi (sztereóban már nem jön be, de a hang tiszta, és élvezhető). A 7088-asnál pedig már örülhetek, ha a 30 km-re lévő toronyról megtalálja... Egyszerűen katasztrófális ez az "automata hangolás", csak parasztvakításra jó.
(#) AMD hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
Üdv!
Nincs valakinek nyákterve ehhez a kapcsoláshoz?
(#) Travolta válasza AMD hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Igaz nem pont ehez, de ezzel az IC-vel.Ez egy varikap hangolású változat, LM386-os véggel.

FMNYÁK.jpg
    
(#) AMD válasza Travolta hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Köszi :worship:
(#) AMD válasza Travolta hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Erősítő nélkül hány ohm-os hangszórót (fülhallgatót) köthetek rá?
(#) AMD válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Köszi. Gondoltam megkérdezem mert nem akarom egyből kinyírni.
(#) AMD válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Akkor most már fel tudom használni a brutál 8 ohm-os 0,5 w-os hangszórómat.
(#) Novak válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
AZ LM386 sajnos egymagában ha megszakad sem tud 1,5 W-os teljesítménnyel meghajtani egy hangszórót.
Vannak ugye a különféle típusuk az LM386-on belül, de a legerősebb (az LM386N-4) is csak 1 W körüli (max 1,2) teljesítményt ad.
A tok disszipációja persze lehet 1,5 W, de az messze nem a kimenő teljesítményt jelenti.
Egyébként hasznos IC ez a 386-os, csak nagy hangerőnél, már elég jelentős a torzítása. Érdemes nem a maximális hangerőn nyúzni.
(#) jocoka hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok

Megépítetem a TDA7000-es rádiót,de az a gondom vele hogy hogy olyan közel vannak a sávok hogyha egy picit csavarok a trimmeren akkor bejönn egy csomó adó egymás után.
Nem tud valaki valamilyen megoldást erre.
(#) Novak válasza jocoka hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
A probléma elég egyszerűen megoldható.
A tekerccsel párhuzamos köss be egy fix, pár pF-os kondit (tekercstől függ, 10 pF környékén próbáld). Majd ezzel a kondival (és így a ekerccsel is) kösd be a trimert, de úgy, hogy a trimerrel sorba kötsz egy 5-10 pF-os vagy még kisebb fix kondit. Tehát összességében van párhuzamosan a tekercs, egy fix kondi, és a trimer+néhány pikós soros kondi.
Így le tudod kicsinyíteni a trimer hatását. Pl 25 pikós trimer teljes fordulatra összességében csak 8-10 piónyi változást okoz a rezgőkörben.
(#) jocoka hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
kösszönöm a választ kipróbálom.
Ha jó lesz megírom.
(#) jocoka hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Sziasztok

Kisé átalakitottam a kapcsolást találtam egy varikap-os kapcsolást bb105-el,de az a gondom hogy elmászkál a beállitott frekvenciáról.
az esetleg nem lehet hogy azért mert a belerakott ellem elkezd gyengülni és ezért megváltozik a munkapont beállitás.
Ha ez hülyeség elnézést kérek csak egy gondolat.
Ehez kellene egy kis segítség hogy ezt megoldjam elöre is köszönöm.
(#) frrrrr válasza jocoka hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ne félj, nem mászkál el a frekvencia a varikap miatt. Kb. 10 éve megy a műhelyemben egy, minden gond nélkül. Szerintem a varikapos hangolás sokkal egyszerűbb, talán mindjárt ezzel kellett volna kezdeni.
Következő: »»   2 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem