Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 85
(#) damatic válasza ArcAngel hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Elkerülendő a további mellétrafálásokat, javaslom hogy specifikáció hiányában fényképezd le a kakaógép mindkét (bemenetek, és hangszórókimenetek+táp felöli) végét, tedd fel, 'oszt +lát-lyuk mit tud(unk).
(#) whisky válasza ArcAngel hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Hi!

Ha lehet, kapcsold monó üzemmódba az erősítőt, így nem lesz ilyen problémád. Jobb lesz így, mert egyébként is ha egy mélyládát használsz, az mono!
(#) tatabike válasza creative hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Én azért annyiban megvédeném eSDI-t, hogy az "összekötősdit" ajánló emberke azt mondta, hogy
Idézet:
„a bal meg a jobb kimenetet simán kössük össze, és így dugjuk rá a hangszóróra”
... Na most ez a
Idézet:
„simán kössük össze”
enyhén szólva is tág fogalom. A
Idézet:
„dugjuk rá a hangszóróra”
meg még inkább. Nem vagyok egy matekzseni, de
Idézet:
„simán”
össze tudnék kötni 4 kimenetet olyan sokféle módon, hogy ember legyen a talpán, aki arra még
Idézet:
„rádug”
egy hangszórót...
(#) ArcAngel válasza damatic hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
oks, kössz a segítséget, ha délután nem találok egyértelmű utalást a leírásban a bekötésre, akkor postolom az ide vonatkozó infókat
(#) ArcAngel válasza tatabike hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Természetesen úgy gondolta, hogy a négy kábel közül a két gnd-t, meg a két jelet rakjuk párba és ezt a hangszóró szintén adott bemenetére dugjuk.
(#) tatabike válasza ArcAngel hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Értem, de attól nem adódik össze a teljesítmény....:no:
(#) ArcAngel válasza tatabike hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Ez igaz lehet, egyébként egyébként egyetértek eSDI hozzászólásával, én sem mertem összekötni a két kimenetet nálam hozzáértőbb emberek segítsége nélkül. Ja és a harmadik üzimnél a hidalással meg az emberkével kapcsolatban is hasonlóra gondoltam
Ja és nézegettm gyári erősítőket, és anomáliát találtam:

Csatornák száma: 2/1 cs., A/B osztály
Csúcsteljesítmény 4 ohmon: 2 × 90 / 1 × 350 watt
Csúcsteljesítmény 2 ohmon: 2 × 140 watt
Effektív (RMS) teljesítmény 4 ohmon: 2 × 45 / 1 × 140 watt
Effektív (RMS) teljesítmény 2 ohmon: 2 × 70 watt

Hogy lehetséges, hogy egy egy csatornánál 350W, kettőnél meg csak 2x90?
(#) Valteri válasza ArcAngel hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
üdv
én megnézném azt az ember aki ebbül kiszed 350 wattot
de még a140 is érdekes
Szerintem amíg nem vagy biztos abban hogy hidalható az erölködó adiig ne kösd hídba és főleg ne 4-ohmos hangszóróval
(#) damatic válasza Valteri hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Csúcsteljesítmény 4 ohmon: 2 × 90 / 1 × 350 watt
Csúcsteljesítmény 2 ohmon: 2 × 140 watt

Ezekből kitűnik:
1.: Hidalható.
2.: Hidalva nem terhelhető 4 ohmnál kisebb impedanciájú hangszóróval.

Azzal, hogy hány watt van ráhazudva, ne foglalkozz, nézd meg hány amperes bizti van benne, szorozd meg a tápfesszel. Akármennyi van ráírva, a kapott eredménynél több teljesítményt fizikai képtelenség, hogy kiadjon magából, sőt le kell balőle vonni a (hő)veszteségeket.
(#) Valteri válasza damatic hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
de ha jól olvastam ez nem annak az erősítőnek az adatai ami neki van
(#) ArcAngel válasza Valteri hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Azt gondoltam, hogy ezek a számok csak marketing szempontból jók, de engem az arányok érdekelnek, mert más erősítőnél is láttam ilyet, hogy 1 csatorna esetén több, mint dupláját tudja (a leírás). Nem tudom elképzelni azt a hyper-hídkapcsolást, ami ezt létrehozza. Az egyetlen lehetséges magyarázatot abban látom, hogy én a legolcsóbb erősítőket néztem, és itt kétféle módon készítik az adatlapokat:
-vagy egy véletlenszám generátor hozza létre az adatokat
-vagy az adott fájlméret esetén a W betűk előtt a lehető legtöbb nullát illesztik be.
(#) ArcAngel válasza Valteri hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Nem, ez tényleg nem az, a neten láttam, blaupunkt gta 200, a biztosíték alapján én is kiszámoltam tegnap, és belefért a 350W, de most nem találom a konkrét értékét
(#) Ronin válasza Ernőke hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
TDA7293-hoz nem tud valaki jól működő rajzot? A gyári kapcsolással ha jelet adok rá akkor gerjed. Találtam pár rajzot, de nincs kedvem kísérletezgetni. Szóval ha valaki már épített ilyet akkor feltehetné a rajzát. Vagy az IC nem lenne jó? Szólni szól ahogyan kell, a hangja is "jó" csak a gerjedés zavar. Eddig 7294 volt, azzal nem volt baj amíg el nem durrant
(#) proksa1 válasza Ronin hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
nekem a 7293al nincsenek jó tapasztalataim volt ami már első bekapcsoláskor csak füstölt, 7294 eddíg mindíg szólt rendesen, a kapcsolásuk egyébként teljese ugyanaz, 7293 párhuzamosan is köthető annyi különbséggel. ha gerjed akkor az IChez közel a + és - ágba is tegyél 100nFos kondit hátha jobb lesz.
(#) Ronin válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Már meg van oldva a probléma. 1 kondit kötöttem rossz helyre, ami mellesleg majdnem az arcomba robbant méregetés közben. Mindenesetre elugrottam
(#) proksa1 válasza Ronin hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Az kemény már kajak gondolkodtam ien egyszerhasználatos füstgép kondikból DD
(#) Stefan válasza dbase hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
szeretnem megepiteni ezt a rajzot
nem lattam rola sehol velemenyt szoval ha lehet fussatok at h minden rendbe van e a kapcsolassal meg hogy erdemes-e megepiteni egyaltalan
ez a trafo jo hozza ugye? nemtalaltam 2*22V osat
(#) mat. válasza proksa1 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
SZiasztok!
Nekem is lenne 1 hasonló problémám, mégpedíg az, hogy építettem 1 lm3886-os IC-s erősítőt.
Működik (valamennyire), de a max csak 10W jön ki belőle a 65 helyett.(túl halk)
A nyáktervet innen szedtem le és fotóztam, alkatrészhiba nem valószínű, akkor mi lehet a hiba?
Legyen szíves segítsen nekem valaki!:help:

100_1854.JPG
    
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Hát figyu!
Én ezt az erősítőt még kis kezdő koromban építettem meg (NAGYON FIGYELTEM HOGY MIT HOVA és HOGYAN...) de az a helyzet hogy meg se mukkant azt se mondta, hogy semmi! Pedig én az MJ tranyókkal csináltam ( darabja volt akkor kb. 2 éve 1000 Ft.) szar helyen vettem
És bár lehet, hogy én szartam el, de sajna nem ment... Ez volt az első kudarcom...
Ki is buktam, de akkor még nem is konyítottam hozzá! azóta nem is foglalkoztam ezzel!

HA t megépítenéd és működik akkkor jelezz vissza mert én is előveszem és jobban megnézem, hogy mi a hiba!

Üdv.: Peti!
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
Te Figyu!!!!
Mindent visszavonok! Most néztem át a kapcsolást! (előkotortam a nyákomat) és tényleg én voltam a birka!!! Húú de ez kb. 2 éve volt!
Nem tudom miért de a potikat elkötöttem a földre... Bár azért is lehet mert én nem erről a kapcsolásról csináltam, hanem valami angol honlapról...
Már most én is kiváncsi lettem!!!

Milyen lehet a cucc!
Akkor sok sikert hozzá!
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
itt is ugyan az van ami a bss-n: bss lopta el
hxxp://www.electronics-lab.com/projects/audio/031/index.html

hxxp://www.redcircuits.com/Page66.htm


üdv
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
akkor nekiesek amint tulvagyok a vizsgakon.. egyebkent minap talaltam par oldalt tele fender meg marshal meg hasonlok csoves erositok rajzaival.. de ahhoz meg noni kell egy kicsit

kosz mindenkinek a valaszat!
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
most csinaltam meg hat huha eleg sokat szivtam vele mer elneztem a labkiosztast a tranyoknal de ugytunik muxik
probakepp adtam neki furogepaksit 24V meg egy 100 ft os hagszorot hogy azt vagja szet ha nem jo valami
bedugom a gepbe ra a feszt aztan majdnem ott haltam meg akkorat szolt :eek2:
nemsemmi a cumo
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
Azta....!!!!!
Hát megelőztél!!!
Én ma tudtam megcsinálni mert majd tűvé tettem egy BD139 -ért az egész házat... Hát vazze!!! Ez nem semmi mi???? :eek2: Akkorát szólt hogy az már f@sza! Az a kis béna TDA 7294 elbújhatna mögötte... Bár nekem most még nincs 60 V DC-m, csak 40 V! Hát azzal szól akkorát, hogy nem is tudom elképzelni milyen ha 60 V-tal döcög!!!!
Ez eszméletlen és könnyű megépíteni. Hozzá is fogok az előfokhoz is! Jah Te milyen tranyóval hajtoddad? MJ, vagy TIP? Csak azért mert ha biztosan tudnám hogy TIP-el is elmegy, akkor nem kellene 1200 Ft-ért MJ-tranyákat vennem, mert ebből tuti csinálok majd még!

Ami a legjobb hogy gitárhoz csinálom én is (bár a zenéket is nagyon szereti) és semmi alapzaj nincs rajta. Egyáltalán nem gerjed, nem búg, nem pattog stb. És már megy egyfolytába 1 órája és annyira nem is melegszik, pedig a két batár tranyó (TO-3) egy 80*70 bordán van rajta... Na!?!?!? Király mi??!?
Bocs ha nagyon csöpögős voltam de ez akkor is bitang jó lett!!
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
TIP el csinaltam a 2 ks trimmert kihagytam mer nemvolt itthon beraktam bele egy 1Ks ellenallatot
meg 1R est raktam nem 0.47et
viszont van egy kis gondom van ez a kondi ha bevan rakva allati nagyot szol majdnem szetszakad a habngszoro viszont rohadtul torzit viszont ha rovidrezarom akkor meg tisztan szol de nagyonhalkan -igaz ezt 12V on probaltam ki- szoval eleg eros a valoszinusege hogy azert szolt olyan halkan
na melo elott beugrok a lomexbe trafo irant erdeklodni
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
Melyik kondi????

AMúgy először én is kb. 22 V-on próbáltam... Azon azt néztem meg hogy szól e egyáltalán. Kell neki a nagy feszkó, mert különben trozít és szart sem ér az egész!! De nekem nagyon tisztán jött a hang! Nem is kellett semmit belenyúlnom. NA jó a trimmereken tekerni kellett egy picit, dehát az arra való. Amúgy nekem meg 2k2 trimmer van a 2 helyett. Nem gond!

Jah a trafó az érdekelne, hogy mennyi meg ilyesmi. Paraméterek. Nem kell valami észveszelytő teljesítmény (elég 100-200 W) meg kb. max. 42 V (AC)!
Na helló! Majd írj be hogy mi van!

U.i.: Most módosítottam... Mindenképpen trimmert tegyél bele mert azon tuti kell majd tekergetni, hogy kiküszöböld a torzítást! Azon nekem is kellett!

HAli!
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
ilyen trafó(k) nem jó??
2x22v 2x1,5A 100x119x62mm 1800-
2x20v 2x2A 82x88x68mm 2900-
2x17v 2x2A 68x82x82mm 2200-

sztem nem muszály újjat venni.

üdv
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
jovoltam mer lehagytam a kepet
de utkozben rajottem hogy ha azt rovidrezarom akkor csak siman atmegy rajta a hang szoval akkor nem is erosit
valszeg azer torzitot nekem mer nem eleg nagy a hangszoro teljesitmenye nincs ra irva de ranezesbol latszik
vegul nem mentem be mer nemvolt idom:no:
amit szabi ir trafo(k) jonak tunnek meg anyira nem is dragak toroidot 100W 2*19 HQ nal 6000 felett lattam.....
ha gondolod add meg az msn cimed privbe aztan majd osszevetjuk a tapasztalatokat

hmmmm.JPG
    
(#) Stefan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
ezeket a trafokat hol lattad?
lomexnel amit lattam 2900 ert 60 VA 2*24V
ha jol szamoltam az 1.25A az meg kevesnek tunik
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
[link=http://zozoelektronika.uw.hu]http://zozoelektronika.uw.hu[/link] itt, irj emailt milyen kell, és postázza a srác

üdv
Következő: »»   3 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem