Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   292 / 1679
(#) Frillsp válasza sound.man hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
a vasmag és az alsó gyűrű 1ben van, úgyhogy nem volt nehéz beállítani. Ja amúgy meg mikor benne van a tekercs a mágnesben akkor 0.3-0.3mm-es a légés.
(#) Frillsp válasza lidi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
hát erről pont nincs kép mert csak picit volt benne mikor kipróbáltam, azt elmaradt a fotó.
amúgy a régi 60cmesem dobozában próbáltam ki,abban egy 100w-os erőítő van ami alig birja meghajtani de amúgy már azzal is eléggé jól szólt.
kb úgy szólt mint a régivel amit sokkal jobban hajtott!
Meg hétvégén volt 1 buli, azt nem akartam cipelni ezt a bazinehéz uj hangszórót azt ezért lett visszarakva a régi.
most bent a szobám közepén nyúzom az alacsony frekikkel doboz nélkül és igy is kegyetlenűl dörmög.

itt a kép a régiről:
(#) Frillsp hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
ja amúgy meg ha lesz rendes erősítő akkor 1 betongyűrűben fogom kipróbálni.
(#) Doncso válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hallod te egy állat vagy!! Minden elismerésem, óriási puska vagy, ilyet én még nem láttam házilag. A régi is saját?
GRATULÁLOK!!!!!!!
(#) Frillsp válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
tom hogy állat vok!
kössz!
ja a régi is az.
amúgy még nincs weblapom de iwiwen van hangfal klubbom ott láthattok még 1 pár munkám.
csak annyit kell beirni hogy: Frill (a síma keresőbe)
(#) Szebence válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Valóban nagyon jó lett! Grat!
Meg szabad kérdezni, hogy maga a hangszóró hány Ft-odba került és külön mennyi volt hozzá a láda megépítése?
(#) Frillsp válasza Szebence hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
köszi!
a régi hangszóró az szinte ingyen mert hulladékból raktam össze.
az új hangszóró az kicsit sokba lett, mert jó komoly anyagokat használtam fel, 30ezerből jött ki.
de szerintetek mennyi volna az eladási ára?
(#) Szebence válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Nagyon komoly lett Mégegyszer grat
(#) mathe hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Na akkor megmutatom én is az eddigi legnagyobb munkámat. Barátnőmnek csináltam még karácsonyra, csak akkor nem fényképeztem le, most viszont "garanciális javításon" volt nálam, mert megadta magát a potméter...:S Úgyhogy gondoltam akkor már lekapom és felrakom ide.

Inkább magával a fadobozzal volt sok munka,(én csináltam rajta mindent) az elektronika egy TDA2030-as IC köré épített végfok, a trafót egy vetítőből szedtem ki. A hangszórók 15Wos SAL-ok, nem egy HIFI minőség, de a célnak megfelel... Úgy indult először, hogy beépítek egy discmant és akkor majd azzal tud cd-t hallgatni, de a discmanemen elszakítottam a szalagkábelt, ami a vezérlőpanelt(amin a kijelző van) köti össze a főpanellal és nem tudtam már normálisan visszaforrasztani... Újat meg nem vettem még, de van rajta egy bemenet, arra mp3 lejátszót vagy akármit rá lehet dugni. Tudom, a szigszalagos kábelragaszgatásom elég tróger, de nem akartam összeszögelgetni u szögekkel vagy hasonlóval, meg azt se szerettem volna, hogy szabadon fityegjenek, jobb ötletem meg nem volt. A potméterre kéne keríteni valami szép hozzávaló gombot, ha valakinek van ötlete hogy honnan szedjek ilyet szóljon légyszi.
(#) mathe hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Ja és persze a használati útmutató...
(#) vtnagy válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Ez nagyon ott van

Szép munka, grat
(#) zoly15 válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Szerintem is szép munka
De az a kábelkihúzódás elleni védelem nem szakszerű!
(#) mathe hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Hát igen az az tényleg olyan amilyen, dehát csak nem fogja nagyon rángatni...
Egyébként köszi szépen a dícsérő szavakat!!
(#) Petroimro válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Szép lett!

"A potméterre kéne keríteni valami szép hozzávaló gombot"
Ha esztergáltatnál valamilyen keményebb fából és lelakkoznád az nem jó?
(#) Doncso válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Ha már ilyen szépen "handmade" megcsináltad, miért nem faragsz egyet?? Szépen körbevágod a fát, majd kicsit megfarikcsálod, megcsiszolod szép simára majd lakkozod. Tök jól nézne ki sztem.
(#) sprofan válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Nagyon jó let
Szabad megkérdezni hogy hogyan csináltad rá az írásokat? pl.: bemenet stb...
(#) Frillsp válasza mathe hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
nagyon igényesen megcsináltad!
marhára tetszik a farésze!
Gratula!
szerintem a tekerő legyen a barátnőd kedvenc parfümének a kupakja!vannak nagyon szépek!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Már egy régebbi készülékem fotói. Speciális DVD vezérlő készülék. Adott időben ilindítja a műsort, majd adott időben kikapcsolja azt. tulajdonképpen egyszer "megnyomja" a play gombot, majd a műsor végeztével "megnyomja" kétszer a stop gombot
(#) Attila86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hűűű, és ehhez kellett két ilyen brutális ipari relé?
Egyébként mi rögzíti a dobozon belül a nyákot? Mert én nem látok semmi rögzítést.
(#) titi válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Szerintem a 2-es képen a nyák szélén látszik a megvezetés...nút...
Ja, é a nyák alján pedig van néhány kis "bevágás, ami szntén illeszkedik a doboz alján lévő kis "pöckökbe", így oldalra nem tud elcsúszni...
...hú de szakszerű fogalmazás...
(#) Frillsp hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
húú hát ezt látnotok kell!
ebben próbáltam ki először a régi 60cm-eset!(hihetetlen szépen adta ki az alsó mély frekiket)
az újjat meg 1 kútgyűrűben akarom majd tesztelni!

DSCF2851.JPG
    
(#) SzervízMacska válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Remek ez a bulihordó!
(#) bbalazs_ válasza Frillsp hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Aztan a kornyeken gutautott solyom modjara zuhannak majd az ingatlanarak!
(#) Zoli_bácsi válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ezek a relék az üzembiztonságukról híresek, azért választottam ezeket. Négyáramkörösek, és a video rész reléje maximálisan ki van használva, csatlakozóit tekintve. A rögzítésről pedig: A nyák magassága pontosan megegyezik a doboz belső magasságával. Tehát ha összerakom a készüléket, akkor a nútok alul, felül fogják a panelt. Mivel elég szorosan fogja ezért oldalra nem csúszik el. Vízszintes helyzetben van használva. Kb 6 éve megy folyamatosan a kütyü.
(#) lidi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
6 év.. hú, na akkor ez le van tesztelve már rendesen. Amúgy mihez kellett ez ? Valami kis helyi TV ? Vagy reklám fut rajta egy kirakatban ?
(#) Zoli_bácsi válasza lidi hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Teszt az megvolt. 6év az már tesztidőnek is sok Azóta még 3 db ilyen készült más településekre. Az üzembiztonságra nincs panasz.

Egy helyi TV. Ahol dolgozom. (10éve). Úgy döntöttem, hogy automatizálom az adás indítását. Csak felprogramozom a kapcsolóórát (ez vezérli a DVD indító - ATC - eszközt) és már megy is a műsor. Ha vége, meg kikapcsol.
(#) mathe válasza Doncso hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ja, én is ilyesmire gondoltam, csak estergályos ismerősöm nem nagyon van de majd kitalálok valamit...

A feliratok fóliára vannak nyomtatva, kivágva és amikor az utolsó lakkréteget festettem fel akkor abba belenyomtam, majd megint lekentem és így szépen beleszáradt.
(#) bbalazs_ válasza mathe hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Esztergalyos, OMG...
Seprunyel, kozepebe hatulrol levagott feju facsavar, azt rogzitett furogepbe fog, vesovel/kessel esztergal.
Nem barokk asztallabat akarsz, hanem egy egyszeru kor keresztmetszetu valamit. Kis gombolyites a vegen, par diszito vajat meg belefer. Aztan ha kesz van, levagod a megfelelo szeletet a vegerol, reszeled/smirglized a vagasi feluletet, lakk, kesz is.
(#) mathe válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Nah, ezaz... Seprőnyél... Ezen gondolkodtam, hogy honnan a francból szedjek valami farudat amiből csak úgy le lehet vágni(mert nemakartam ilyen 2-3000ért venni egy hosszút amit barkácsboltokban adnak...) Köszi a tippet!!
(#) hapro válasza mathe hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ez nagyon jó, teljesen átjön a gesztus amivel és ahogy csináltad.
Az első képet megláttam, mondom magamban...fuu bammeg ez meg mi? aztán elolvastam amit írtál hozzá, és a többi képet is megnéztem.
Gratulálok.
Következő: »»   292 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem