Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   178 / 2499
(#) masterpakt válasza masterpakt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Még felmerült bennem egy kérdés, remélem senkinek nem megyek az idegeire.
Az erősítőn belüli valamilyen kötögetéssel nem lehetne megoldani, hogy ugyanaz mennyen ki az összes hangfalra, mint amikor stereo üzemben működik?
Vagyis a 2 hátsó és a centert kellene belekötni a stereo üzemmódba. Ez nekem úgy tűnik, hogy megoldható elvileg.
Gyakorlatban valakinek valami ötlete?

üdv, S

Nem is annyira a dübörgés a lényeg, de ha már van sok hangfal, legalább szóljon addig, amíg pénzem lesz bővítésre!
(#) szamóca válasza masterpakt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Megoldható, de ez nekem gány megoldás, már bocsáts meg.
(#) bandikala hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Találtam egy könyvben egy rajzot.Mi a véleményetek róla?A tranyók drágák?(kb ár)

IMG.jpg
    
(#) Tomy27 válasza bandikala hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Egész korrekt kis végfokozatnak tűnik,van hozzá nyák rajzod is?A két végfok tranyó a HQ-nál bruttó275Ft/db a többi már fülléres dolog lehet...
(#) bandikala hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Panelrajz az nincs.A tranyóknak motorola márkájúaknak kéne lenniük?valaki nem tudna egy panelrajzot?
(#) Imi65 válasza bandikala hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Ez Sipos Gyula: Hi-Fi erősítők építése c. könyvből van szkennelve. Ott mindent leír a szerző, többek között azt is, hogy az összes olyan tranyó megfelel, ami a határadatok szerint jó. (Speciel ezt még a könyv elején írja.)
Az odaírt tranyók csatornánként 1000-1500Ft-ból kijönnek.
(#) bandikala válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Talált süllyedt! Egy 200w-os szünetmentes trafoja elég (remélem).Jól számoltam hogy az áramfelvétel egy 100w -osnál 1,5Amper oldalanként? Mennyire gerjedékeny?Mennyi a nyugalmi áramfelvétel?
(#) Benx032 hozzászólása Okt 5, 2008 /
 
Helló Mindenkinek azt szeretnem kérdezni h egy 2*20v-os trafóhoz milyen erősítőt lehetne csinálni????
A választ előre is köszi!!
(#) szamóca válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
A feszültség csak egy adata a trafónak. Milyen teljesítményt képes szolgáltatni az is lényeges.
28VDC az előállítható feszültség. Ebből ha 4Ohm-os dobozt hajtol meg 70W körüli véget lehet készíteni,(100VA traf.telj.). Ha sztereót akarsz akkor dupla teljesítményű trafó kell.
(#) Benx032 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
helló ha jól tudom 100 wattos
(#) Benx032 válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
itt van 1 kép róla ha ez valamit segítene ahogy látni lehet rajta h 2 kábel megy be az a 230V és négy jön ki amin 20v és 20v-ot lehet mérni és ezt még egyenirányítani is kell ahogy már írtam 100w-os ! Ha valakinek van valami ötlete akkor pls segítsen milyen erőlködőt lehet ehhez csinálni a nyákot ne vegyétek figyelembe mer az már nincs meg hozzá!! előre is köszi
(#) DJ Szabcsa válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Ha jól sejtem ez egy német lemezjátszóból való
(#) szamóca válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Ez egy keletnémet tekercselt magos VEB trafó ( honnan tudod hogy 100W-os?)
De nem adsz adatokat, az a baj. Mit szeretnél? mono vagy sztereó erősítőt? Minőségre milyen legyen? IC-st vagy tranyóst szeretnél? Ha én kérdezek és nem te, akkor már lassan én építem nem te.
(#) Benx032 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
olyan 2x50w lenne jó a minőség hát az amit ebből ki lehet hozni abból a legjobb nekem mind1 h tranyós vagy IC-s
(#) szamóca válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
De jó pofa vagy!
(#) Benx032 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
mit mondjak még ???
(#) Benx032 válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Hahó valaki nem tudna valamit segíteni???? léci írjatok
(#) vicsys válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Tegyél bele TDA7294, vagy VF2, VF3...
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
A VF3 +-18V-ig jó. :wave:
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Ouppsz, ezt benéztem rendesen.
(#) Benx032 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Akkor marad a TDA7294 !! Még azt szeretném megkérdezni h egyenirányítás után ugye lesz föld meg +20v-om és ahogy látom a TDA-nál hogy oda kell -20v, +20v és föld. és ezt hogy lehetne megcsinálni?? Amint látjátok kezdő vagyok szóval lehet hogy hülyeséget kérdezek de nézzétek el nekem!!!
(#) vicsys válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Bővebben: Link
Olvasd végig, légyszi. Egyébként meg 20x1,41=28V-ot kapsz + és - .
(#) Benx032 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
de nekem nem szimmetrikus tápom van hanem sima 2 kivezetésű ami itt láthatóBővebben: Link
(#) lapose válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szia!
Idézet:
„és négy jön ki amin 20v és 20v-ot”


Ezt te írtad, ha igaz lehet belőle szimmetrikus táp!
(#) szamóca válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, pláne megbántani, de azért nem is válaszoltam neked, mert bizonyos fokú alapismeretek azért kellenek az ilyen dolgokhoz. :yes: Tudom hogy egyszerűnek tűnik elkészíteni egy végfokpanelt, de még azon kívül is van táp, dobozolás, élesztés, vezetékezés (brumm), stb,stb...
(#) Benx032 válasza lapose hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Mondom hogy én kezdő vagyok!! ha ti azt mondjátok hogy lehet akkor biztos És tudnál nekem segíteni benne???
(#) lapose válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Készíts egy képet a paneled másik oldaláról is!
Ha ennyire kezdő vagy, erre a tápra tudnál készíteni egy TDA2030A-s erősítőt!
Ez kezdő projektnek tökéletes lesz!

Valahol el kell kezdeni!
(#) Benx032 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szerintem azért van ez a fórum hogy kérdéseket tegyünk fel de ha tévedek akkor szóljatok!!! Ha nem kérdezek akkor nem lesznek alapismereteim De ha te magadtól jöttél rá mindenre akkor SORRY
(#) hapro hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
Megosztanék veletek pár könyvet, gondolom érdekel sok mindenkit. Ide teszem a linket mert leginkább ehhez a témához kapcsolódik. Audiofil varázs I.-II., Audiofil erősítők építése. Jelszóval védett állomány. Jelszó "mint én" .
Ide kattintva töltheted le.
(#) sound.man hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
Ehhez mit szóltok? Megépítette már valaki?
Következő: »»   178 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem