Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   179 / 2499
(#) lapose válasza sound.man hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Szia!
Itt már kitárgyaltuk:
Bővebben: Link
Ekkora tápfeszről 8 ohmra ez kb. 100W-ot ad le.
(#) sound.man válasza lapose hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Oké, köszi, nem vettem észre.
(#) lapose válasza sound.man hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Szia!
Nincs mit.
(#) Gery hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Építek egy autós erősítőt. Végfoknak én st151-et gondoltam, 4ohmon. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele, de gondoltam írok be hogy hátha valaki 100W körüli erősítőt 4ohmra tud-e tanácsolni.Tápfesz úgy +-30-45V körüli.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Üdv mindenkinek.Szamóca hozzád lenne egy kérdésem. Gondolom hogy te is megépítetted már a VF2-t valamikor, meg mint már írtad STK4044XI-el üzemelő végfokod is van és kiváncsi lennék a véleményedre hogy (ártól,bonyolultságtól eltekintve) neked melyik nyerte meg jobban a tetszésed milyen külömségeket véltél felfedezni a két végfok köszt vagyis melyiket helyeznéd inkább előtérbe minőségi és egyéb szempontból.
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Mindig féltem hogy valaki megkérdezi ezt tőlem!
Mivel a hibridet önmagában nem hallgattam még, (van egy bemenetválasztő-előerősítő-felül áteresztő fokozat előtte)
nem biztos hogy helytálló amit leírok. Egyébként is szubjektív a véleményem, de az STK nekem hosszútávon jobban tetszik. A "kis bélyegnek" kissé fémes csilingelése van (talán mert FET-es?) mellette. Ez elsőre nagyon tetszett, hogy "milyen magasa van". Viszont teresebben adja vissza a zenét, mint az stk. Igazándiból mind a kettő jó végfok és nem húznám le egyiket sem a másikkal szemben. Pláne hogy mint írtam nem azonosak a hallgatási feltételek.
(#) Tomy27 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Köszi a gyors válaszért, a teresebben azon mit is értel pontosan mert számomra kétértelmű is lehet vagyis hogy nagyobb a sztereózás vagy jobban kidolgozza a zene apró részleteit.
(#) KD mester válasza hapro hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Hát nem azért, de nem fogadja el a jelszót. "error" feliratot dob csak ki.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
KD Mester a jelszó hapro
(#) KD mester hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Azt írtam.

De nem enged be.
(#) Tomy27 válasza KD mester hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Passz én azzal tudtam megnyitni a letöltött rarfájlt és abban van a két PDF...
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Mintha nagyobb térben hallanád, jobban "szétválnak" a hangok.
KD.mester: Én is ebbe estem de azért mert 3-szor is harpo-t írtam hapro helyett
(#) lapose válasza KD mester hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Nekem megnyitotta.
Köszi Hapro!
(#) kaspo hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
Sziasztok! Tudna valakai segíteni építettem egy erősítőt tda 7375-ből és csak akkor szólal meg ha elötte zárlatot csinálok egy pillanatra a tápfeszen és ezt minden bekapcsoláskor el kell játszani gondolom a stand by üzemmóddal van összefüggésbe ami van az icn.

Ezt hogy tudom megoldani
(#) lapose válasza kaspo hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Szia!
Az IC 7-es lábát hova kötötted? Próbáld meg egy kb. 10Kohmos ellenállással a +Ut-re kötni!
(#) Directors hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Üdv mindenkinek !

Ennek az erősítőnek 4700µF puffer elé lehet?
Mekkora trafó kell neki,hogy teljesen kitudjam hajtani?
Megépítette már valaki közületek,szépen szól?
Nagy hűtés kell neki?

Bocsi a sok kérdésért de nagyon érdekel engem. Bővebben: Link
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Elég, bár a 2X6800µF/végvoknak biztos jobban örülne .
Sztereóban egy 2x24VAC 160Va-os szabványteljesítményű trafó elég.
Hűtés nem kell nagyobb mint egy VF2.nek.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Értem köszi.
Hát sajnos akkora szerintem nincs itthon de azért szólhat egy 100VA-ról is szerintem.30W leadhat egy 100VA trafóval,nem?
Ja és egyenirányító elég neki 15A? (sztereóba)
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Persze hogy elmegy avval is, ha nem terheled túlzottan.
A graec meg bőven sok .
(#) eper1234 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
sziasztok.
olyan kérdésem lenne hozzátok hogy építenék buli célokra egy TDA7294 -es icre alapuló végfokot és a hűtés méretezésében kérnék segítséget, hogy folyamatos üzem mellet mekkora bordát rakjak rá méretileg, mert tudom hűtésből sosem elég de azért eltúlozni sem akarom.
válaszokat előre is köszönöm.
(#) Directors hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Üdv!

Ez a két rajz szinte teljesen ugyan olyan ugye?
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Melyik szólhat szebben? Melyiket érdemesebb szerintetek megépíteni?
(#) Balint133 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Sziasztok, egy másik témában beleütköztem egy elég kínos problémába... a trafóm: 500VA toroid 2x36V-al, és van két db TDA7294-em... szerintem végig sem kell írni mert ebből mindenkinek leesett... -_- Szval a probléma adott, jelenleg 2x15db sorbakötött diódával van leejtve a feszültség 10.5Vot, másik témában írták h hát ez így eléggé 'erőforráspazarló' megoldás ami igaz is, esetleg nincsen valakinek valami ötlete h hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?:S

Köszi előre is
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
Első lehetőség építesz egy olyan tranzisztoros erősítőt ami megy +-50V-ról.
Második lehetőségként kicseréled az IC-id TDA7293-ra, az megy +-50V-ról is és 8-ohmon járatod. Így akár négy csatornát is elbír a trafód!
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
Nekem az első kapcsolás kidolgozottabbnak tűnik, pl boosterkondi helyett áramgenerátor van benne. Én biztos ezt próbálnám először.
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia, 100W 8ohmon hmm fincsa, lehet rá 4 ohmos hangfalakat is kötni?:S mert perpill ez áll rendelkezésemre (persze itt csak óvatosan), és annyi a dolgom h a meglévő nyákon 7294 ki, 7293 be?:OO képet tudok küldeni a meglévőről esetleg
(#) Balint133 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
jajj bocsánat, természetesen...elnézést
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hali!

Igen én is azon gondolkodtam de ott meg nincs nyákrajz.Azt nekem kellene megcsinálnom.
Ha megcsinálom a nyákrajzot akkor átnéznéd nekem,hogy jó e?(Még soha nem csináltam erősítő nyákrajzot,de mást már igen)
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
Simán mehet be a 7294 helyére!
Az a gond, hogy 4 ohmra ennek is kb. +-35V kell!
Az biztos, hogy ha 50V-ról 4 ohmon járatod, nagyon fog fűteni, tehát csak óvatosan!

TDA7293.pdf
    
(#) Balint133 válasza lapose hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
hmm +/-35V ha rakok rá egy oly,an bordát ami passzívan kihűtené és erre a hűtérre rávágok egy 8cmes 12Vos ventit, ez szerinted elég lenne kihűteni?
(#) lapose válasza Balint133 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Nem értem! Akkor most +-35V-ról fogod járatni?
Az aktív hűtés jó lesz, de szerintem hőfokfüggőt kellene rárakni!
Következő: »»   179 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem