Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   181 / 2499
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Ha leterheled kb. 1A-t vesz fel a hálózatból, én 1.6A-2A lomha biztosítékot tennék rá!
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Nem tudsz kölcsönkérni egy tolómérőt? Azzal pontosan meg lehetne mérni a huzalátmérőt.
300VA-hez 0.7-0.8mm kell.
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Nem kellene kérnem mert van a műhelybe is csak este már nem tudtam kimenni oda.De hiába mert nem férnék hozzá mert annyira rövid a kivezetés hogy alig látni...
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Köszi szépen,hogy átnézted.
2SD667, 2SD667Erre a két tranzisztorra gondoltál?
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szia!
Igen, meg a bemeneten lévő differenciál erősítő két tranzisztorára.
Közben még nézegettem a rajzot és egy-két dolgot találtam rajta:
Ha a bemeneti differenciál erősítő első tranzisztorától a jelet az 1K ellenállás alsó lába felett viszed, alul el tudod vinni a GND-t, így megtakarítasz egy átkötést.
A nagyjelű és kisjelű GND-t én összekötném a panelon egy 10 ohmos ellenállással.
A kimenetre kötöt RC ill. RL tagot átraknám az átkötés másik végére és egy kicsit több raszterre venném őket, mert teljesítmény ellenállások.

Egyébként szerintem jó a panelterv, legalábbis elvi hibát nem találtam benne!
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ha szépen megkérlek kijavítod nekem azokat amiket mondtál?
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Valamilyen képformátumba fel tudod rakni a panelrajzot?
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Így jó lesz?
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Elég mórickás lett, de szerintem a lényeg látható!

ee.gif
    
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
köszi
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szívesen!
Azért még ellenőrizd le egyszer!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Ma összehasonlítottam a VF2 és a Grundig STK-s erősítőm linear özemben.Hát mit mondjak az STK-nak
dinamikusabb,erőteljesebb a mélyhang visszaadása, a magas sztereózás szempontból nincs észrevehető külömbség.Szóval nálam az STK a nyerő, de az biztos hogy minőség/ár kategóriában a VF2 verhetetlen...
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A nagyjelű és kisjelű GND-t elfelejtettem összekötni egy 10 Ωos ellenállással!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Láttam egy pár Technics erősítőt a hirdetésekben Classic AA cimkével ellátva, gondolom ez azt jelenti hogy A osztályú végfokkal van szerelve.Érdeklődnék hogy csinált itt már valaki A osztályú erősítőt?És mi a külömbség az A osztályú és a normál végfok között?
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Üdv.Lenne egy gyors kérdésem.Az lenne a gondom hogy a Grundig (STK-s) erősítőm amihez kellett a kapcsrajz a multkor, jelentkezett nála egy olyan probléma hogy bekapcsolás után a hang torzan és halkabban szól mint kellene.Majd az idő teltével emelkedik és kezd kitisztulni a hang.Szerintem a táppufferek merültek ki .De kiváncsi volnák a ti véleményetekre is hogy tiszerintetek mi okozza eszt.Ha lehet még ma válaszoljatok mert holnap eltudnám adni az erősítőt ezért SOS-be kellene a válasz...
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Szia! ha a végfok tápelkói vesztettek kapacitásukból, az könnyen mérhető, mert terheléskor mérhetően leesík a feszültség! Egy szerűen forrasz mellé egy másikat próbára, nem baj ha kisebb kapacitású, csak megfelelő feszültségű legyen!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Ok köszi a választ, akkor szerinted is okozhatja ezt a hibajelenséget a kondik kapacitás szegénysége...
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Mégeggy kérdés, felsorolnák néhány nagyobb erősítő márkát ti (te) melyiket helyeznéd előtérbe (Denon,Technics,Yamada,Onkyo,Sony,) mert mostanában akarok venni egy másik erősítőt és nem akarok hülyeséget csinálni...
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Tomi!
Akkor nem csinálsz hülyeséget, ha nem másokra hallgatsz, hanem elmégy, és meghallgatod őket. Lehetőleg egy olyan helyen, ahol a zöme fellelhető az általad említett típusoknak. :yes:
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Ez igen csak kültséges lenne mert nagyvalószínűséggel hirdetésből veszek tehát nem újat.Ezért is kellene a tipp, amúgy pont ma hiányoltalak a topikból és most hirtelen felbukkantál.
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Most jöttem meg melóból.
Így nem lehet típust mondani az biztos.
Tudni kellene a te személyes igényeidet a felhasználás, a minőség, a technikai paraméterek szerint.
Nem beszélve a Te szubjektív megítélésedről.
És ehhez, mindegyik cégnek van több minőségi kategóriába sorolható készüléke.
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Szia!
Csak egy tanács illetve kettő!
Hallgasd meg és döntsd el tetszik-e vagy nem!
Ha lehet, nézz bele: elég sok kókányolt vacak van a piacon. Ha látszik, hogy belepiszkáltak akkor szerintem felejtős!
(#) ngyzoli válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Hali! a"yamada"remélem yamaha akart lenni,ha mégsem,az valószínű vmi távolkeleti hamisítvány,attól menekülj.amúgy a sony (alap)erősítőit nemigen dícsérik,túlságosan technicista jellegű hangjuk van.nekem is van egy régebbi sony-m(TA 2650-es),full eredeti,de nem tetszik.az onkyo nyerő,erőteljes,dinamikus hangja van,főleg ha tranzisztoros.(pl:A 8015-ös)a technics elég kiegyensúlyozott,a kettő között van,inkább közelebb az onkyo-hoz.a denon-ról nincs infóm,de elég jónak tartják.amúgy valóban a legokosabb tanács,ha magad hallgatod meg.amúgy a különböző cégek azonos kategóriájú termékei között nincsenek jelentős eltérések.a sony is csinál egészen jókat,de horribilis árkategóriában.
(#) pmisi hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
Helló mindenkinek! Van egy magnat xtc 1200-as 30cm-es hangszóróm. Eddig kocsiban volt de most behoztam a szobába. Ehhez szeretnék egy erősítőt építeni ami meghajtja rendesen nem is zajos nem is búg és ha lehet csak a mély hangok menjenek rá. Itt vannak az adatok hozzá :600 watt teljesítmény, 260 watt rms, 4 Ωos, 19-1500 Hz, érzékenysége 93 db.
Előre is köszi a segítséget!
(#) hapro válasza pmisi hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Ha azt szeretnéd, hogy csak a mély hangok menjenek rá, akkor azt aktív váltónak nevezik, és ha aktív váltóval megy a végfok, akkor szerintem egy max szinusz 100W-os végfok kifekteti ezt a hangszórót.
Ezt csak azért írtam, hogy kb ekkora teljesítményben gondolkodj.
Építettem régebbi típusú 30cm-es magnat hangszóróval (tudom ez nem, sokat jelent és adatokat sem tudok róla többet írni) mélyládát, ami szintén autós hangszóró volt, csak a csávó szobában szerette volna hallgatni, egy QUAD 405-tel, aktív váltóval, és mint a sz....art széjjecincálja egy akkora teljesítményű végfok. Arra is 3-400W volt írva.
(#) pmisi válasza hapro hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Egy házimozi erősítővel hajtanám de annak ugye csak pre out kimenete van a mélyládára. most azt nem tudom hogy maga az erősítő vágja már vagy olyan erősítőt kell csinálnom ami alul áteresztős.
(#) hapro válasza pmisi hozzászólására (») Okt 14, 2008 1 /
 
Ezt én sem tudom, neked milyen van, de a pre out-ra azt tippelném, hogy nem vág semmit, hanem csak egy jelet, vagy egy előerősített jelet küld ki magából.
(#) pmisi válasza hapro hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
na utána jártam. elvileg vágja maga az erősítő.
(#) hapro válasza pmisi hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Akkor csak egy végfokot építesz aszt viszlát. Elvileg a QUAD 405 nem szereti a 4 ohmos terhelést, de átalakítható, hogy szeresse, TDA 7294 70W szinuszban 8ohmon, 4ohmon elvileg 100-at lead, de ki tudja..?, szobába amúgyis leszakad a fejed 70W sub hangtól.
Amik itt fellelhetők, és már itt biztosan megépítették:
ST151, VF2, Conductor v2, B5, VF5, KD mester monster-ja (de ez már túlontúl nagy teljesítmény neked), stb...
(#) pmisi válasza hapro hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Köszi szépen!
Következő: »»   181 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem