Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   5 / 141
(#) adamtui_93 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Hali
Ezt a mikrohullámú sütőt elnézve ( kívülről ) nem lehet benne semmi nyáklemez legalább is amivel eddig dolgom volt abba volt a két kapcsoló 1 ami az időt meg még egy ami azt szabályozta mekkora energiát kapjon a magnetron + pár biztonsági kapcsoló na meg a magnetron oszt enyi volt benne. De ha le írod hogy mi a baja +lefényképezed belülről akkor lehet hogy tudunk segíteni.
(#) RIfleman válasza adamtui_93 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Megy a grillező, forog a tálca is, megy a ventilátor, a lámpa is ég.
Nincs 5 kV-os feszültség.
Egyelőre ennyit tudok, képet sajnos most még nem tudok mellékelni.
(#) adamtui_93 válasza RIfleman hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Akkor ha minden működik csak nem melegíti meg amit akarsz akkor lehet hogy a magnetronnál elszált egy biztosíték ( ha persze van benne egyáltalán ) vagy az erősség szabályzó ment ki de az is lehet hogy maga a magnetron ment tönkre
(#) valve válasza RIfleman hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
"Helpet kérek vagy legalább egy kis nyomravezetőt."
Ime, Itt van egy kis nyomravezető! Nagyobb sikerrel jársz ha kapcsolási rajz után ott kutakodsz.
(#) Remci válasza RIfleman hozzászólására (») Aug 20, 2008 / 4
 
Helló!

Nézd meg van-e benne ilyen Valószínű hogy ez a biztosíték szakadt. De ha nem akkor a magnetron is lehet rossz. De eddig amit javítottam abban a bizti ment tönkre.
(#) RIfleman válasza Remci hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Megoldottam problémát, és IGEN egy ilyen biztositék szakadt meg csak az 0.6A-es.
Kösz, mindenkinek a segítséget.
(#) Remci válasza RIfleman hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Nincs mit. Máskor is
(#) paprikascs hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Sziasztok.Esetleg ha valakinek kell cucc a mikróból amiről tettem fel képeket szoljon rám. Magnetron jó gondoltam nem vágom a kukába..Üdv
(#) Camaro hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
Szia kovacsim,

Hol tudtál magnetront beszerezni és mennyiért az M182DN-hez?

Előre is köszönöm.

Üdv,
Camaro
(#) greyghost hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, hátha ért valaki annyira hozzá.
A mikrómnak van egy olyan hibája, hogy ha bekapcsolom és elinditom akkor megy minden simán csak éppen nem melegít.
Van esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond? Vagy vegyek újat?

Köszi előre is.
(#) patexati válasza greyghost hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
A magnetronnnak a biztije lehet,hogy kiment azt nézd meg álltalában olyan mint az autórádiókon lévő vezetékbe iktatott bizti csak megfelelő feszültségű!A burkolat csak feszmentesen lehet levenni és próbakor sem szabad burlolat nélkül üzembe helyezni! Ez nagyon fontos!!
(#) greyghost válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
gondolom ahhoz szét kell szedni? közebn elolvastam, köszi
(#) greyghost válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
ez a bizi egy ilyen sima fehér olvadó biztosíték? Most kivettem egyet és ezen nincs már szál.
(#) greyghost válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
thx, én is erre gondoltam. van talán közelebb is olyan üzlet
(#) kovacsim válasza Camaro hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
A Samsung 3 év garanciát ad a magnetronra, még pont belefértem az időbe. A Samsung márkaszervízben cserélték ingyen.
(#) pvajda hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Kedves Fiuk!Tenne fel nekem valaki a trafó gyengébb oldaláról egy elvi kapcsolási rajzot.Lágyindítónak becézett párhuzamos 2x47R5W (csere,nem segít.)
megszakadt kínjában.Mit kell nagyfesz nélkül elkövetnem,hogy elinduljon.Másik tafó,bizti,dióda,megatron nem segít.tehát a trafó gyengébb oldalának a kapcsolása kell.mert ez combi.grill,hőlég,mikró,kenyér dagaszó,és sütő.mindent csinál,de a mikró süket.a kapcsolás meg bonyolult.
Gondolom a relét kéne megtalálnom.de ott mit mérek?
Gondolom a nagyfesz leválasztása után mérhető.erről kéne vázlat.Köszönöm.
(#) Zotya75 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Mi van ezekel a microkal?Az én goldstarom kb 15éves,és éjel napal megy.Igaz hogy már 3* kellet a mikrokapcsolókat nyomó müanyagokat forasztgatni,meg az ebböl adódóan biztositékot cserélni.De más baja még nem volt.Csak az ajtó csapkodást nem birja,de az is csak a müanyagok elöregedése miatt.
(#) szabi83 válasza Zotya75 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
.. tudod, aki fémet melegít -> helytelen használat, hamar tönkre megy
(#) _ampervadasz_ válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Szerintem meg csak egyszerűen f*s!

Én egy ős öreg mikró trafóját "hegesztésre" is tudtam használni, és a mai napig működik!
Direktben 230V -ra rádug, szekunder meg csak szórta az ívet! A trafóból dőlt a füst, mint valami turbóvizipipából, DE még mindig nem akart megdögleni!
A "maival", 30s -ig csinálom ugyanezt, majd patt és nagy csönd. ja előtte meg műkdött is az egész(egyben), elég jól sikerült megkínozni, de inkább a kismegszakító adta meg előbb magát...
(#) vzoole hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Nagyfeszt hogy tudnám megmérni?

A jó ötlet ha kettő darab ellenállást sorbakötök...
Pl.: 1Mohm + 10 Mohm
a nagyfeszt a sor két végére kötöm, a műszert pedig az 1 Mohm-os ellenállásra, így kb az 1/10-ét kapom a nagyfesznek.

Köszi
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Nem kéne ezzel próbálkoznod! A nagyfeszt legegyszerűbben úgy tudod ellenőizni, ha egy pillanatra közel teszed egymáshoz a szekunder kivezetéseit! Figyelem ÁRAMÜTÉSVESZÉLY! Fokozottan, csak saját flelősségre, kisérletezz!!!

Egyébként nem megy a mikród? Nem melegít? Az még nem feltétlenül a transzformátor hibája! Inkább a magnetron katódfűtése halálozik el, és akkor a magnetron dobható el napfény irányában, de úgy hogy ne is lásd többé!
(#) szabi83 válasza vzoole hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
pl, adj neki 230-ra 24 váltót és akkor már mérheted is :yes: .. majd átszámol
(#) vzoole válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Igen... nem jó a mamám mikrója

90%ra megnetronra tippeltem a többi alkatrész alapján, de azért rámérnék a nagyfeszre...

Régen volt nekünk ilyen átalakítónk, egyszerű házi készítésű... de már nem emlékszem... mert több mint 10 éve nem vagyok háztartási gépszerelő.

Pedig akkoriban sok mikrót csináltam.

Azért kipróbálom ezt az ellenállásos dolgot... majd a gagyibb műszert kötöm rá.

Azért köszönöm a válaszokat... habár ez a szikráztatás nekem egy kicsit furán hangzik.
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Ez egy gyors módszer arra, hogy van e fesz! Amúgy nem szükséges szerintem a magnetronod katódfűtése van oda szerintem. A 24váltós módszer a legjobb (miért is nem jutott nekem eszebe), és percízebb, mint az én szikráztatásos, módszerem.

Sok sikert hozzá!
(#) vzoole válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Na megépítettem a "csodaátalakítót", és működik.

Megvan a nagyfesz... de mután kiszedtem a magnetron láttam, hogy szétégett az eleje
(#) _ampervadasz_ válasza vzoole hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Akkor az már csak hamutartónak jó! A tetején meg elnyomhatod a csikket, vagy az "arany kócon", ami körbe veszi.
(#) pvajda hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Kedves Fiúk!Kérdésem megoldódott.Találtam rajzot.
Feltenném a módosított változatot.
Mivel a lágyindítórelé kinyírt minden emberes ellenállást,kínomban az égőt tettem be helyette,ezen nem baj ha folyik az áram,addig míg a relé rövidre nem zárja.felvillan,de bevált.
(#) pvajda hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Bocsi ez a rajz,az a szöveg!
(#) emts hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
Sziasztok,
valoszinuleg buta kerdes, de hatha tud valaki segiteni.. napi atlagos hasznalat mellett mennyi ido alatt oregszik el egy mikorhullamu suto? Olvastam valahol, hogy nagyon fontos az ajto kornyeki szigeteles, ami altalaban muanyagbol van es igy, gondolom, oregszik, ridegge valik. Ha egy mikro mar 10 eves, de meg mukodik, akkor erdemes azt kicserelni, vagy hadd menjen, amig birja? Koszonom szepen: emts
(#) campino hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Sziasztok!

A héten elromlott a mikrónk (menni ment csak nem melegített), és gondoltam mielőtt elviszem szervízbe megnézem hátha csak biztosíték ment ki benne. A hibát meg is találtam, a trafó és a magnetron közti nagyfeszültségű biztosíték a rossz. Elindultam beszerezni egyet de az első helyen, azt mondták nincs nekik esetleg a jövő hétre tudnak hozni. A következő helyen (ami egyébként egy háztartásigép szervíz volt) azt mondta a szerelő ne foglalkozzak vele mert sokba kerül, csak egyszerűen kössem át ő is azt szokta csinálni, ha ilyen hiba van. Azt is mondta van amelyikben nincs is ott biztosíték.
A kérdésem az lenne, hogy mi erről a véleményetek? Valóban nem fontos az a biztosíték, vagy inkább rendeljek bele?

A segítséget előre is köszi
Következő: »»   5 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem