Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   313 / 1319
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Idézet:
„Kiolvassa a pickit (tehát beégette) és mégsem
működik !”

Ha az égetés után kiolvassa(ellenőrzi) és nem jelez hibát, akkor nem lehet rossz a PK2.
Az áramkörödben keress hibát. (MCLR, Táplálás stb.)
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
De olyan áramkör sem működik ami csak 2 ledet és 2 ellenállást tartalmaz (belső rc oszcillátor +belső mclr)
A tápot már 2db laposelemről adtam neki egy 7805 -tel
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Próba panelen építettem meg (2 led +2 ellenállás )
ezt még én sem tudom elszúrni! egyébbként a hex-et
neten kaptam tehát a pic csere nem megoldható
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
A forrás nincs meg, csak a hex? Hátha...
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Nem tudom mi volt a baj de most már villog
jó az égetőm minden oké köszönöm .
(#) vtnagy válasza watt hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Van 2 tranyó, aminél, ha az egyiket kiszedem, úgy viszont beégeti. Erre nemrég sikerült rájöjjek.
A PGC és PGD lábaknál két 7 szegmenses kijelző F és G lába van bekötve. A vezérlését úgy akarom, hogy a PIC egy 4017-es IC-t léptet, és az változtatná, hogy épp melyik kijelző működne.
Közös anódú a kijelző. A tranyót, ha szabályosan kötöm be, úgy csak világít a kijelző, de, ha fordítva, akkor meg működik
Lehetséges, hogy akkor emiatt van a baj? Mert jelenleg NPN tranyót használok, és akkor PNP kellene?
Ennek a cseréjével akkor működnie kellene az égetésnek?

Üdv
vtnagy
(#) potyo válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Kapcsolási rajz nélkül nem tudunk mit mondani...
(#) watt válasza vtnagy hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Bevallom én sem tudom elképzelni, hogy mit hogyan kötöttél.
(#) vtnagy válasza watt hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Mindegy, egyelőre nem lényeg, mert rájöttem, hogy elvi hibák voltak benne, szóval még egy kicsit át kell gondoljam, hogyan is akarom csinálni ezt az egészet.

Azért köszi a segítséget.

Üdv
vtnagy
(#) googa hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Oké, tudom, hogy így látatlanban nem sok esély van...de hátha van valakinek valami ötlete/tapasztalata. PIC egyik lábát kimenetnek állítom be, a másikat bemenetnek. A kimenetet magasra állítom be. Akkor nem 5V-ot kellene mérnem a kettő között? Mert most konkrétan 1,23V-ot mutat. A bemenet egy 18K-s ellenállással a föld felé van húzva. MI lehet a gond?
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Valaki jöhetne, mert eléggé nem haladok :no: Kezdem azt hinni, hogy én tudom rosszul, hogy így kellene működnie. Valaki megerősíthetné, hogy mi történik. Vagy már a PIC-et kinyírtam?! Szóval, ha a PIC egyik lába output, a másik meg input, és az 'out'-on küldök egy magasat, mérhetek a kettő között 5V-ot?
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Idézet:
„egyik lábát kimenetnek állítom be, a másikat bemenetnek”

Nos, amikor valamit vezérelni akarsz, mindkettő kimenet legyen, az egyik H a másik L szinten.
Miben fejlesztesz?
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Ne a bemenet és kimenet közt mérj!
a bemenetet állítva mérd a kimenetet a gnd- hez képest !
A gnd és a kimenet közt mérsz akkor vagy 5v vagy 0
lesz a mérés eredménye attól függően hogy mi van a bemeneten!
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Assemblyben programozok. Egy 4x3-as keypad "illesztésével" próbálkozom. Úgy gondoltam ki, hogy a sorok (4db) a pic négy kimeneti lábára vannak kötve. Az oszlopok (3db) meg a pic bemeneti lábaira vannak kötve. Úgy zajlik a ciklus, hogy először megszólaltatom az első sort és btfsc-vel (vagy btfss ) vizsgálom oszloponként. Aztán megszólal a második sor, majd a harmadik és így tovább. Ha valahol fennakad a bitvizsgálat, mert le van nyomva egy gomb, akkor elmenti az ahhoz tartozó kódot stb...
A billentyűzet gombja pedig a képnek megfelőlen vannak kötve. Mondjuk én 5V helyett magasra állított PIC lábat használok és nem 10k, hanem 18k ellenállatot használtam, mert az volt kéznél.
(#) watt válasza googa hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Igen, Te tudod rosszul. A bemenet impedanciája magas, tehát a feszültség rajta annyi lesz, amennyit rákapcsolsz. A megoldást vicsys leírta...
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Gondolom nem vicsys-nek akartál válaszolni?
(#) watt válasza googa hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Ebben az esetben pedig, az előző kérdésednek nem sok köze van a megoldandó feladatodhoz.

A gombokat egyébként tesre szokták kötni, és a bemenetet egy felhúzó ellenállással ellátni, ami lehet akár a port belső felhúzója is, ha van neki(pl. PORTB ilyen szokott lenni)

Ha mátrixot akarsz, akkor nézz fel az oldalamra, van egy példaprogi kapcsolással. Az ne zavarjon hogy 18F-re, mert az nem változtat a lényegen.
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Márpedig amit leírtál az jó. A fesz mérés is stimmel. Ergo-valahol a progiba nem kerek...
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Szerintem a 10K lehúzó ellenállás lesz a ludas.
Nem nagyon szoktunk lehúzókat használni, mert nem hatékony. Képtelen 0,8V alá lehúzni bemenetet, és ha még is, akkor nagyon zavar ézékeny lesz.
Szerinted?
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Szerintem a 18k vs. érintkező esetén elég fix lesz a szint. Én inkább arra gyanakszom, hogy valahol a progi téved el, esetleg a táp hiba. Mindenesetre én speciel 4,7k vagy 10k-t használok-ahogy Te is írtad- felhúzónak.
Természetesen a zavarérzékenységgel kapcsolatban igazad van!
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nekem volt olyan is, hogy 1k-s felhúzót kellett betennem, mert még a 4k7 esetén is sokszor bejött zavarjel.
Ez függ a gombok kialakításától, a kábel hosszától, és a zavarkörnyezettől. A 4k7 egyébként szerintem is egy jó kiindulópont, felhúzónak. Könnyebb 2V felett(H) tartani a bemenetet, mint 0,5..0,8V(L) alatt. A lehúzó kimenet viszont simán megoldja az L szintet.
(#) googa válasza watt hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Köszi Mindkettőtöknek, megpróbálok mindent. Az a baj, hogy próbapanelen működött. Most megépítettem stripboard-ra és végülis működik a taszt, mert ledsor mutatja binárisan a bevitt értéket. Egy buzzer is van az egyik kimeneten. Azt próbáltam ki, hogy gombnyomás után pittyenjen egyet a buzzer. Arra figyeltem fel, hogy ahogy sorban nyomkodom a gombokat 1-#-ig, egyre halkabban pittyeg, vagyis egyre kevesebb feszültség jut rá a pic kimenetéről. Az idegesít, hogy próbapanelen működött és most így készen nem megy minden úgy ahogy eddig. 100x átnéztem, de se zárlat, se szakadás, se eltérés... Nem értem. Szólok, ha előrébb jutottam.
(#) sany hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok!Most ismerkedek PIC mikroC nyelvvel.Nektek biztos,hogy nevetséges lesz a kérdesem.
PIC16F628A - val szeretném azt megvalósítani,hogy az RB0 portján villogjon egy LED.A következő kódót találtam:

void main()
{
PORTB = 0;
TRISB = 0;

while(1) {
PORTB = ~PORTB;
Delay_ms(1000);
}
}

Azt nem tudom,hogy kell beállítani,hogy csak az RB0 port működjön.Segítségetek előre köszönöm.
(#) trudnai válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nem ismerem a microC-t, de ez biztos mukodik:

  1. #define togglePortBit(p,b) (p) ^= 1<<(b)
  2.  
  3. void main()
  4. {
  5.     PORTB = 0;
  6.     TRISB = 0;
  7.  
  8.     while(1) {
  9.         togglePortBit(PORTB, 0);
  10.         Delay_ms(1000);
  11.     }
  12. }
(#) sany hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Köszi jó a kód.
Csak itt a többi RB port magas szinten van.De az RB7-es porton villog a LED.

Hogy tudom kikapcsolni a többi portot?
(#) sany hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sikerült megoldani a problémát.
Ha valakit érdekel a mikroC nyelv akkor angol nyelvű leírást talál ebben a pdf-ben.
(#) sany hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
MikroC - ben a kimenetek kezelélsét megismertem,de a bemenetek kezélése nem sikerül.Ehhez szeretnék kérni segítséget!
(#) icserny válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Lásd: My First Program in mikroC. Mi a konkrét probléma?
(#) dolfin válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Még egy kérdés ezzel kapcsolatban
, ez megakadályozza hogy a akksi túltöltődjön?
(#) sany válasza icserny hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
A konkrét problémám a következő:

Ezt szeretném megoldani,ha például megnyomon az RA0 -es porthoz nyomógombot,akkor az RB0-ás porthoz tartozó LED világítson,ha megnyomom az RA1-es lábhoz tartozó nyomogombot,akkor pedig RB1 -es porthoz tatrozó LED világítson.
Következő: »»   313 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem