Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   309 / 1681
(#) SzervízMacska válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Great! Most látszik igazán, mennyit fejlődtél azóta, és ez így van rendjén.
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Köszi szépen, igyekszem azért én is egyre szebben dolgozni, legalábbis törekszem rá, végülis fejlődni kell, ez a titka a szép végeredménynek, szerintem.
(#) SzervízMacska válasza gbarry hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Most nézem ezt a remek relé-állványt. Ha ezt Te még átlátod, nem semmi mágus lehetsz! Elismerésem. A kérdéseim a következők lennének: Milyen környezetben üzemelteted, tehát adat be-, és kivitel. Örülnék, ha mondanál 1 feladatot, amit már megoldott, és viszonyítás képpen mennyi idő alatt?

Biztosan nagyon hangulatos ha kap egy parancsot és kattog, mint a morzegép.
(#) hzsolt77 hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészültem az Attila86 által tervezett forr.állomással
(köszönet érte)igaz kis módosítással, a két panel külön
került mert csak így fért be egy PC táp házába.

(#) vicsys válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Szép lett, gratula!
(#) mutatvanyos válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nagyon jól sikerült! Így matt feketén fel sem ismertem volna, hogy a doboza valamikor pc-táp volt!
(#) Glean hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok.

Végre olyan szintre elkészültem a projectemmel, hogy érdemesnek találjam felvetni itt.
Igazából legnyagyobb hangsúly a szoftveres részen van, de hátha van akit érdekel.

A projectel a V. Magyar Alkalmazott Mérnöki Tudományok versenyére készülök, ahol a feladat egy önjáró "robot" rover építése.

Maga a robotot egy 16F877-es pic vezérli, a kommunikációt pedig egy XBee 2,4 GHz-es RF modul biztosítja. Meghajtásként 4 Standard szervót végtelenítettem, ami közvetlenük a kerekeket hajtja meg.
Pic programját Pic Basic-ben írtam. Van benne menürendszer és sok érdekes funkció

Akit bővebben érdekel a téma, mindent részletesen megtalál a honlapomon: Glean Technology
(#) Báddzsó válasza Glean hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Az ötödik versenyre mész csak, tehát a mostani negyediket kihagyod? Mert eddig csak 3 volt... :yes:
(#) Glean válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Bocsi kimaradt a "I"
"Errare humanum est."
(#) Báddzsó válasza Glean hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
sok helyen maradt ki az a "I" honlapodon is... ezt elszámoltad... :yes:
(#) Abukodonozo válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Tyűha...szép lett! Ha nem forrasztópisztolyt használnék akkor biztos, hogy én is építenék egy hasonlót...
(#) gbarry válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
körülbelül 3-4 hónap volt, meg egy tekercs forrasztóón. A memória, mai rávan kötve sajnos sima félvezetős (6116), ami proci felé darlingtonnal és relékkel megy, visza pedig optikai leválasztással, szűréssel és osztással megy. Sajnos még így is meghülyíti a körülötte lévő dolgokat; pl egy LCD modult akartam hozzá illeszteni, hogy a laikusabbja is felveygen belőle valamit, de egyelőre több karaktert ír ki, mint amennyit én alkartam; EMC szempontból hátrányos
(#) gbarry válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Adatbevitel egyelőre (nomeg valószínűleg örökre) 8 kapcsoló a címeknek és 8 az adatnak (majd lefényképezem azt is...talán még húzósabb, mint a relék). Bemeneti portot nem illesztettem, de kimeneti periféria van, egy 74HC374 személyében, ám erre nem nagyon van szükség, mert a regiszterek tartalma úgyis látszik. Szóval a dolog teljes proceszor, lehet hozzá illeszteni bármit, csak idő kérdése A sebbessége kb. 3000mIPS ha 30Hz-cel megy (de ez már igencsak a teteje). A legbonyolutabb, amit csinált eddig csak összeadások és shiftelések bonyolult összessége, ami a látvány kedvéért volt, de egyik sw-s írt hozzá egy rövidke szorzó algoritmust; ezt még nem próbálam ki...de elvileg működmie kell, mert az összes utasítás működik.

Kiegészítésképpen a előzőhoz: az egyetlen hasfájása, hogy a 8. bit után nincs tárolva az átvitel (ami nem okoz gondolt, hiszen senki sem kar vele ágyúgolyó-röppályát számolni), de egy led jelzi, hogy van. Ezt meg lehet még csinálni, de nincs "értelme".

Tavaly decemberben lett kész, akkor még átláttam, de mára már csak a halvány emlékek és a hiányos dokumentáció maradt. Ha lenne egy bug, akkor igen nagy sz***ba lennék...ez mondjuk várható lassan, mert 1 mill. kapcsolás után a relék kezdenek rosszalkodni, és ügyebár nem az összes új....
(#) SzervízMacska válasza gbarry hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Kösz a választ. Csak így tovább!
(#) MolnarG hozzászólása Okt 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Csináltam két kis egyszerű kapcsolást kíváncsiságból, próbálgatásból. Egyszerű 230V-ról üzemelő LED. Ez egyik majd a forrasztóállomásban jelzi, hogy be az van kapcsolva. Sajnos a vasalásos technikán még csiszolnom kell vagy áttérnem a fotózásra...
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
kicsit jobban vasald legközelebb és ecetet tegyél a vízbe amikor áztatod, sokkal jobb lesz! Egyébként nem rossz!
(#) hapro válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Egész jó lett. Kicsi nyákot vasalásos technikával relatíven nehezebb vasalni precízen mint nagyobbat.
A rátett vasaló könnyebben elforog rajta, és máris viszi magával a papírt. Úgy szoktam ezt, hogy mikor meg melegítem a nyákot a papír ráhelyezése előtt, akkor kb-ra beállítom a vasalómat, hogy milyen szögben lehet jól rátenni a nyákra, úgy hogy azt pl a vezeték ne húzza el semerre és egyáltalán ne akarjon elmozdulni sehova.
Majd ha ez megvan, akkor ráteszem a meleg nyákra a papírt, és a vasaló a hátulján áll, és azt az asztalon tartva óvatosan rácsukom a nyákra.
A nagyobb nyákoknál nincs ez a macera, ott jóval könnyebb.
Ja mondjuk én nem tettem volna bele biztosítékot egy lednek, a biztosíték kb annyiba kerül mint a led, sőt foglalatostól még több.
(#) MolnarG válasza Doncso hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Köszi. Ecetet milyen arányba? 1/10 ecet 9/10 víz?
(#) MolnarG válasza hapro hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Neked is köszi. Hát igen a nagyobb nyákok jobban sikerültek eddig, de ezek a gyufásdoboznál kisebb panelok nem sikerültek túl jól. A biztosíték meg jó ha van, fő a biztonság.
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
hát az arányt pontosan nem tudom, én úgy szoktam, hogy öntök egy kicsit bele azt jónapot, nem kell bele sok, de nagyjából annyi amennyit írtál, meg fogos látni mert belerakoz áztatni és buborékok fogják körbevenni. Sokkal szebben lejön a papír ecetes vízzel.
(#) lapose válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Szia!
Szerintem nem lettek rosszak! Sőt egész pofásan vannak beültetve!
Egy észrevételt azonban engedj meg:
Látom marattál a panelre egy díszítő keretet, ami viszont szerintem túl közel van az "élő" vezetősávokhoz! Az ilyen kis távolságokat a 230V könnyedén átütheti, főleg ha párásabb környezetben van a panel.
Érdemesebb elhagyni, vagy jóval nagyobb távolságokra rakni a vezetősávoktól!
(#) MolnarG válasza lapose hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Ok, többet nem fordul elő, köszi az észrevételt. Amúgyis általában a keret fele a műnyomón marad sajnos...
(#) aderka hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Szevasztok!

Én egy Tápegységet építettem, 1.2 V-16V-os szabályozható fezsültséggel ami természetesen stabilizált. Ezt az LM317-es stabil IC-vel értem el. Ezen kívül a táp, tud egy viszonyítási ponthoz ( GND )képest "+" ill. "-" feszültséget csinálni, úgy hogy a rákapcsolt feszültséget elfelezi. Ez főleg a műveleti erősítőknél fontos. Egyébként azért jó mert nem kell feltétlen középleágazású trafó a megvalósításához. Egy analóg műszert építettem, még hozzá. Ha valakit bővebben érdekel, az kérdezzen. Mellékelek képet is.
(#) Petroimro válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Jól néz ki.
A belsejéről esetleg láthatnánk képet?
(#) zolee1209 hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Sikerült alkatrészt szereznem a következő "projektemhez". Az áldozat 64 darab SMD RGB LED! 40Ft-ért nem volt szívem otthagyni őket!
Természetesen a fejleményekről is beszámolok, ez csak "ízelítő". De gyakorlásnak kitűnő kis eszköz lesz majd a mátrix!

DSC01177.JPG
    
(#) aderka válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Ez van ami még egy félig kész állapot!
Gondolom ez érdekelt
(#) Doncso válasza aderka hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Nem is rossz, ilyet speciel én még nem is láttam, hogy +- -t csinál, egész jó kis cucc, kisebb dolgokhoz tök jó, pl breadboardhoz, stb, nekem is megfordult már a fejembe hogy összeütök egy ilyen 317-es tápot kisebb dolgokra.
Jó lett GRAT!!
(#) aderka válasza Doncso hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Köszi
(#) lidi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Jó dolog a felezős táp. Pic-es próbapanelhez én is így csináltam 2.5V -ot. Így kétszínű leddel lehet látni hogy lehúzza-e a lábat, vagy fel 5V-ra, esetleg nagy impedanciás módban van-e az adott portláb.
(#) huba válasza lidi hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Erre találták ki a logikai szondát.
Következő: »»   309 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem