Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   14 / 244
(#) andras888 válasza sound.man hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha azt meg tudhatom belőle, hogy lehet e állitani az ellenálást, akkor kell.
Mert elötted irtak vmi ilyesmit de nem tom pontosan mert nem vágom annyira.
Am sz ted jó az erősítő(otthoni cálra)?
(#) andras888 válasza zoli200 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Már találtam vmit de, nincs benne!
De már írták, hogy van vkinek teljes leirás.
Kösz a segitséget!
:worship:
(#) sound.man válasza andras888 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az nincs benne, de ha valami baja van akkor könnyen meg lehet belőle javítani. 4 ohmra nehéz átalakítani hogy bírja mert minden 8 ohmra van tervezve a táp a végtranyók minden. Otthonra meg szerintem bőven elég.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
FISHER CA-520 service manul feltöltöttem hátha valakinek szüksége lesz rá.
(#) andras888 válasza sound.man hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Kösz mindent! :worship:
Am a hangszórókal nem lehet v mit csinálni, mert hallottam , hogy ha párhuzamosan vagy sorba kötöm akkor változik az ohm?
Lenne még egy kérdésem szeretnék egy mélyládát azt is vmi sal mert anyit szánnék rá
Az erősitőt pedig én szeretném épitenei ki is néztem itt
a 2*50 vagy 1*100 as kittet néztem ki.
A hangszóró 80/50 watt 20 centis mert van egy ládám és nem akarok másikat csinálni.
Szerinted megéri a pénzt + szenvedést vagy nem lesz sokkal jobb?
A pár hangfalban is 20 centis van.
(#) zoli200 válasza andras888 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
2.db 4 ohmos sorba 8 ohm lesz,párhuzamban 2 ohm 2.db 8 ohmos párhuzamban 4.ohm javítsatok ha tévedek.
(#) sound.man válasza andras888 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha két 4ohm-os hangszórót sorba kötsz akkor is vagy ha két 16ohm-osat párhuzamba akkor is 8ohm lesz. Ha jó a láda akkor elég lenne egy 20cm-s nyomó, de a hangszóró se valami nagyon király amit választottál. Megmondom őszintén egy 20 centis sal-tól vagy mnc-től még nem nagyon hallottam jó mélyet inkább csak láttam, de nem mélyet hanem füstöt (csak zárt ládába és bass refibe hallottam őket, másba nem). Viszont ha körül nézel H2000-nél és veszel valami mélyet építessz hozzá egy olyan ládát ami hozzá való akkor az már egész jól fog szólni. (gondolom én )
(#) andras888 válasza sound.man hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Kösz az infókat!
Nem tom még milesz egyelőre megépitem az erősitőmet, van egy-két hangszóróm azokkal szenvedek és, ha úgy látom belefogok egy mélyládába.
Kösz mindent!
Jó éjt!
(#) bendoroland hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy megéri e megvennem a 2 db garry thundert 90 e ft ért?
(#) Pyte válasza bendoroland hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Meg hát persze ha nincs szétbombázva és ha az eredeti 1825 ös vagy 1835ös 1000Watt os 8Ohmos hangszóró van benne!
(#) DjPeat hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok.
Kész lett a saját építésű RCF mély ládán gyári terv gyári hangszóró iszonyatos nagy teljesítmény 2400W 4ohm per darab. 120Kg a súlya négy keréken gurul 6 centis ha anyagból van nagyon állat amit tud. 2 db 50 cm hangszóró van benne rozsda mentes rács van ellőtte. Ebből a ládából 4 darab van mind a 4-ben van hangszóró most készülnek a kisebb testvérei ha kész lesz azt is fel rakom.
Remélem mindenkinek teccik majd. Csak érdekességnek raktam fel nem vagizás szempontjából
(#) szamóca válasza DjPeat hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
:eek2: Ez akkora mintegy Gorenje hűtőláda! (Egy összerakási fázisból készült képet is rakhattál volna fel. Kíváncsi lennék a belsejére. ) Zárt vagy reflex?
Jókora meló, és nem kevés pénzed lehet benne .
(#) DMZ válasza DjPeat hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia!

Látom ,megcsináltad az általam megadott méretek szerint a mélynyomókat,az első képen felismertem!
Biztos jól szólhatnak! Egész pofásan néz ki,jó a szövete! Gratulálok!!
Tehetnél fel olyan képet amelyeken a mélynyomókon nincs rács!
(#) xray hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Hi!
Egy kérdésem lenne hozzátok hogy szerintetek melyik hangfal éri meg jobban. Szerintem a 3-dik de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is esetleg tapasztalaitokra. A felsorolás az olcsótól a drága felé halad. Mind a 3-nak a teljesítménye megegyező csak a gyártója más, amúgy az árban nem sok eltérés van. A meghajtásról egy Castone CPA-800B gondoskodna.
Íme a linkek:
1. PA 1020CP
2. POWERBOX MEGA X MKIII 300 W HANGFAL
3. MCCRYPT PA-HANGDOBOZ 10 "
A választ előre is köszi.
(#) Pyte válasza xray hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Én egyiksem venném meg úgy a leírtak alapján!Somival már volt dolgom de egy kalap....!egy Quad 405el szétvágtuk jah és csak 40watt os változatával!
(#) xray válasza Pyte hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!
A Somogyiról én is hallotam hogy nem a legjobb. De mi az oka annak h a másik kettőt se vennéd meg? Ezek a márkák is valami olyan szinten vanak mint a SAL?
(#) Pyte válasza xray hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Nem a legjobbak kb egy szinten mozognak a Somogyival!Ha te ezek közül valamelyiket is ráraknád a 800-as Caston-ra akkor ...gyorsan elhaláloznának!
Neked legalább kéne egy oan láda ami 8Ohmon tud vagy 500/600Watt ot és az nem 1Xezer Ft nál kezdődik !Szerimntem nézzé valamit használtan 30-40ezer Ft ért tusz venni jó kis ládákat!
(#) Gery válasza xray hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Végül is ezeknek a SAL és hasonlóknak az ár/érték arányuk nem rossz. Tehát olcsó de rossz is. Szóval ugyanabban az árban más márka se lesz számottevően jobb. Szóval érdemes drágább felszerelést nézni, ahogy azt Pyte mondja. Ajánlom az eminence hangszórókat.
(#) vtsoftware hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Miért rosszak a SAL hangszórók??? Érdemben, amit leginkább észre lehet venni.
Mindenki azt mondja hogy a SAL az alja' ezt miért?
Én meg vagyok elégedve a hangjával...
(#) sound.man válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Érzékenysége elég kevés, amit ráírnak teljesítmény... hááát annál kevesebb, többi adat is kamu.
(#) xray válasza Gery hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Értem köszi!
De am az Eminene az nem drága egy kicsit. Mert akkor inkább az FS audiosókat venném meg mint az eminence-t.
(#) sound.man válasza xray hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
FS Audio is kicsit érdekes. Van valami 500w RMS teljesítmányű mélyük 7kg nekem a 250w RMS teljesítményű Rh Sound-om 6kg A 400W RMS teljesítményű Rh Sound mély 10,5 kg.....
(#) xray válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hát lehet hogy súlyban diétán tartját a hangszórókat ne hogy még elhízzanak!
Valamint milyen ez a láda mármint mit gondoltok Róla met ez is akörnyékén mozog árban de ez RH Sound.RH 10/2/200T
(#) xray válasza Pyte hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Értem. Amúgy jók a ládáid!
(#) vtsoftware válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Akkor nem rossz az annyira csak kamuznak... nem?
(#) sound.man válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Érzékenysége akkor is elég rossz, viszont az a baj kamuzásba, hogy nem lehet hozzá normális ládát csinálni.
(#) vtsoftware válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Miben roszabb a somogyis láda? Hangzást nézve.

Van a jó minőségű hang-tech alkatrész, ami egy "hétköznapi embernek" borzasztóan drága, általános használathoz.
Nem éri meg... a somogyit épp meg lehet fizetni. Itt a baj.
(#) sound.man válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Gyári somogyi ládát nem hallottam még. Házit viszont igen. Háziba a rutse tetszett somogyival. Elég sok somogyival hallottam szinte ugyan olyan volt a hangja, vagyis én úgy hallottam. Elég sok wattot kellet tolni szegénynek. Amúgy szerintem otthonra tökéletes somogyi, mnc és társai, még kisebb házibuliba is el tudom képzelni.
(#) xray válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ezzel én is egyet értek! Elég rosz adatokat adnak meg. Egy ilyen terméknél meg főleg fontos a pontos érték mert elég sok múlhat rajta hogy pl zárt ajánlott neki vagy reflex láda.
(#) shalafi66 válasza Gery hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Azért az sztem elég rossz, ha kevesebb a vásárolt cucc használati értéke, mint amit kifizettél érte...
Következő: »»   14 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem