Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   319 / 1679
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Idézet:
„mellesleg egy két ember órákat vehetne tőled fényképezésből!”

Egyetértek!
(#) Báddzsó válasza Doncso hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
ennyi dicséret! köszönöm!
hát emberek... igyekszem...
Idézet:
„A forrasztása se lehetett piskóta!”
csipesz meg tűpáka a barátom. Satuba nem mertem fogni az ic foglalatot, mert kicsit bénázok a vezetéket fogó kezemmel, aztán amit odaforrasztottam rögtön tépem is le.. úgyhogy itt ficánkolt az asztalon forrasztás közben...
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
A forrasztása se lehetett piskóta!
(#) lidi válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hát ez nemsemmi. A fonógépről is csinálj képet légyszi! De hová kell ilyen vékony sokeres ? Mozó alkatrészen menet közbe programozni ?
(#) mutatvanyos hozzászólása Nov 5, 2008 /
 

Sziasztok!

Szilva féle Pickit2 Pic-égetőm kapott új ruhát, azaz nyák-lemezdarabokból egy pici dobozkát..

Üdv :mutatvanyos

IMGP4322.jpg
    
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Tök jó lett!!
(#) Báddzsó válasza lidi hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
kép a "fonó"-ról. mint látszik nem egy "nagy szám".
A kifeszített cérna csak a visszsafeszítés miatt van, és most nincs benne fonni való cérna+drót.
Hova kell ilyen sokeres? smd (ssop) picet progizni, de olyat, amihez nincs icsp csati. Tehát készül egy extra pici csatlakozó "izé" ami közvetlenül a ssop tokos pic lábaira csatlakozik felülről. Na ahhoz kell ez a vékony "puha" vezeték...

fonoo.jpg
    
(#) mutatvanyos válasza Doncso hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Köszi
(#) DJ Szabcsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Azt a mindenit. Nem semmi kis szerkentyű
(#) gg630504 válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Én Litze huzalként ismerem.
Tekercsek készítésére pazarolja, akinek sok, gyárilag készített van belőle
(#) hop válasza hapro hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Lakkozott vezetékről zománcot leszedni csakis Calmopirinnel!
(#) hop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Calmopirin egyszerűbb. ráteszed a vezetéket, picit megmelegíted pákával, és kész. Ráadásul a hosszát is nagyon jól tudod szabályozni vele.
(#) Báddzsó válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
jéé, most legalább tudom mit alkottam
(#) csdog hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
hali, ha már ittjárok feldobok egy pár képet ....
A képek a nemrég befejezett USB-s hangkártyámről készültek(pcm2902), szerintem elég jól sikerült, az ötlet nem , de a nyákterv saját tervezés, igaz a Line-in bemenetről kifelejtettem a szűrőkondikat , de szerencsére annyira nem gány módon sikerült két 4,7µF- s kondit besűrítenem az IC panelja alá... a mikrofon erősítő rész nemnagyon akarja az igazat, de az nemis érdekel annyira, és 2 jumperrel teljesen leis tudom választani az ICről. ez a nyák teszt céljából készült , az SMD kivitel lesz majd az igazi kihívás ...
(#) csdog válasza csdog hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Belejöttem az írkálásba, úgyhogy egy régebbi projektemet is megmutatom , ez a lávalámpám tapskapcsolóssá moddingolása volt. Kívülről semmi kivetnivaló nincs benne szerintem , a belsejében lévő káoszt meg senkisem látja :beka2: itt főleg az érzékenységgel volt gond , de egy trimmerpoti "begányolásával" sikerült megfelelően belőni...
(#) yagi hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Hi!Egy régebben elkészült Riaa korrektorom végre bedobozolásra került, kisebb szépséghibák vannak de szerintem elég jó lett.A két oldala 40-es zártszelvény, ami ki van öntve betonnal. Elég masszív lett!Még a talpak hiányoznak róla, még nem tudom milyen lesz, lehet egyszerű gumitalpak.
(#) Istike88 válasza yagi hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Üdv!

Nagyon jól néz ki! profi munka! De miért van kiöntve a zártszelvény betonnal?
(#) kefe13 válasza Istike88 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szerintem hogy a tápkábel le ne rántsa a polcról
(#) MolnarG válasza csdog hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hali
Jól néznek ki. Az alkatrészoldalra a pozíciórajzolatokat, hogyan készítetted?
(#) tbence3 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szerintem rávasalta vasalóval a pozíció ábrát. Ahogy lehet a réz rétegre is ugyan úgy lehet a másik oldalra is.
Ügyes munka!
(#) MolnarG válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Nekem is ez volt a tippem csak nem voltam benne biztos. Én majd azt próbálom meg, hogy kinyomtatni átlátszó öntapadós fóliára és ráragasztani.
(#) csdog válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
pontosan ahhogy tbence3 mondta ... egy erős pillanatomban rámjött h megkéne próbálni így ... és láss csodát működött egyébként sztem jódolog így rávasalni az ültetési oldalra is , ha másnem az igényes kinézet miatt, meg ugye nemkell nézni egyfolytában a kapcsrajzot , hanem egyböl ottvan előtted h mit-hova forrassz be...
(#) yagi válasza Istike88 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Úgy van! kefe13 már válaszolt is.
Csak rezgéscsillapítás miatt.Nem baj ha az elektronika masszív helyhez van rögzítve.
(#) lamalas hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Udv,

Mar csak nagyon keves hianyzik, hogy kesz legyen a B5-os vegfok. Lagyindito kell a trafohoz es a kimenetre vedelem. Egyebkent kesznek tekintheto az erosito. Fantasztikus hangja van, igazan meg vagyok vele elegedve
(#) Szebence válasza lamalas hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Grat nekem nagyon tetsziok!

A dobozban lévő alu merevítéseket csináltattad, vagy lehet készen kapni ilyen elemeket?
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Nagyon klassz. Tetszik a minimalista felépítése.
Különálló lesz hozzá az előerősítő rész?
K1ll3rghost: Ezek a dobozzal járnak, annak a részét képezik. Nekem ilyenbe van "csomagolva" a tápegységem. :yes: .
(#) CIROKL hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Üdv : valamikor már tettem föl képet egy alakulóban lévő végfokról, a 608. oldalon .Most egy újjab stádiumba érkeztem ezért megint publikálnám a folyamatot. Még nem végleges ! Azt a szép zöld kapcsolót még csak beledugtam a lukba még nincs is bekötve , hogy most ne legyen üres / az mem így lessz csak a fotó kedvéert van betéve.Az aljzatok is úgyszintén! Várnám a megjeggyzéseket ?És a kapcsolóra van már ötletem de azért ha valaki tud mondani valami jót azt megköszönöm!!!
(#) sound.man válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ez nagyon jó lett!! Gratulálok hozzá.
(#) Norberto válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Én első körben csak ezt tudnám írni/mondani/mutatni/reagálni: :kalap:
(#) banyaiakos válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Nagyon szép doboz :eek2: :eek2:
Én is lassan haladok a saját végfokommal, sajnos alig van időm rá. 3db 40Voltos VF2 van benne, az egyik előtt egy az oldalon is megtalálható alul áteresztő szűrő. Ha tovább haladok közlök még képeket.
Így fog kinézni az előlap.

3x150W.jpg
    
Következő: »»   319 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem