Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 780
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Egy gyors nem ide tartozó kérdés, egy kondit találtam 220 J felírattal az 220 pF -ot jelent?

(#) gulyi88 válasza kissadam hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
(jól bevált: 2 pohár víz + mikro + egy kombifogó + egy munkáskesztyű.. ) nem kell parázni a mikro nem fog szétrobbanni, nem lesz semmi baja (ez nem a braniac ) csá
(#) Doncso válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ezt kipróbálom, egyébként valami ilyesmiről hallottam én is.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Időközben megnéztem a magot, és ha jól néztem 47-es álló mag, ez nem nagy a kapcsolásba? Esetleg, arra gondoltam, hogy ha már van egy ilyen nagyobb magom, lehetne egy kicsit több teljesítményt kihozni a tápból?
A másik dolog amire gondoltam, hogy találtam fazékmagot is, esetleg ezt is fel lehetne használni a tápba? Annyira nem értem ezt a trafós dolgot, a többit megoldom, de ezekkel az induktivitásokkal nem vagyok kibékülve. Mi a véleményed?
Üdv.
(#) Doncso válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ez 22pF 5%-ost jelent.
(#) kissadam válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hát nem a braniac, de fémet ha beteszek a mikróba nem fog szikrázni és nem teszi tönkre? Szóval beteszek két pohár vizet meg a vasmagot egymás mellé? Mihez kell a víz?
Én eddig hőlégfúvóval melegítettem meg a magokat, de azzal csak az EI33-at tudtam szétszedni, az EE és ETD magok eltörtek, vagy összeolvadt a csévetest és dobhattam ki :no: őket!
(#) gulyi88 válasza kissadam hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
pont azért kell a víz, hogy ne szikrázzon elnyeli az energia nagy részét (persze azért nem fontos csutkán járatni a mikrót)

én beletettem szöröstül-bőrőstül (ahogy kiforrasztottam a helyéről..), nem dobott szikrákat..(1 bögre víz volt mellette, kb 2dl)(forró lesz a mag! nehogy bárki is rámarkoljon..)
(#) Doncso válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
És mennyi ideig kell melegíteni illetve nagyjából hány watton? Ha megmelegítettem, akkor szépen szét lehet húzni fogóval?
Üdv.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Ezekről lenne szó.

Magok.jpg
    
(#) gulyi88 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
már nem emlékszem, hogy mennyi ideig kellett varázsolni, de rémlik hogy gyorsan felhevült...
szerintem kezd fél kakaón, nézegesd kb negyed percenként, fogóval ovatosan megfogod a magot (meg ugye kesztyűben) és széthúzod,
a ragasztás elenged, olyan lesz mintha még nem kötött volna meg, szal simán szétcsúszik, de könnyen törnek a dolgok, szóval ne nagyon erőltesd, ha nemjön, akkor tedd vissza még egy kicsit sülni...

ja azért a sárga szigszalagot távolítsd el róla..
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Én is szedtem szét ilyen trafót. Az a lényeg h víz legyen rajta rendesen mert elég sok elpárolog ameddig felolvad a ragasztó. Nekem volt olyan h nem tettem elég vizet nálam nem szikrázott hanem elrepedt a mag, 5 percenként néztem kb 10-15 perc elég volt.
(#) lidi válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
"rajta" ? Beletetted egy tál vízbe, és úgy melegítetted ?
(#) Doncso válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Oké, megpróbálom, köszi a tippet.
(#) sound.man válasza lidi hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Egy nagy pohár vízbe tettem bele. Nekem bevált, tapasztalomat írtam le, legközelebb nem teszem!

Üdv.: sound.man
(#) gulyi88 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
lehet hogy kifőzni is lehetne, mint egy csomag virslit, akkor nem kellene parázni a mikro miatt..
ez pudding eset, ki kell próbálni..
(#) lidi válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Nem azért kérdeztem, mert hogy nemszabad vizbe tenni. Hanem mert én még nem csináltam, és kiv. voltam hogy hogyan lehet.
(#) yello hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Hello!
Szeretnék segítséget kérni, találtam egy szetteset kapcsolóüzemű tápot, nem átlagos mert valami soklábú ic vel konkrétan strs5717 el volt vezérelve az egész, az lenne a kérdés hogy tud e valaki nekem erről az ic ről valaki információt szolgáltain, adatlap kacsolás vagy bármi egyéb mert a gügli nem akart nekem válaszolni vagy csak pénzért !
üdv
(#) Petroimro válasza yello hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Szia!
Itt az adatlapja:
Bővebben: Link
(#) Skori hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Elkészült az önrezgő rezonáns táp nyákos verziója.
(katt a képre)
Kép: Hivatkozás
További infó itt.
(#) Doncso válasza Skori hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Amindenit de hasznos kis cucc, sima pc-trafó egy az egybe? Ha jól látom 200-as AT-s tápé nem?
(#) Skori válasza Doncso hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Igen, sima PC-táp trafó van benne, nincs áttekercselve sem. A kimenő fesz. terhelve 2x 24V
(#) kissadam válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
A 60uH-s tekercset milyen magra tekerted?
(#) Árpy válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
wow, szép munka
(#) Skori válasza kissadam hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Egy kicsi "E" vasmagos trafó volt eredetileg (szintén bontott cucc). Az egyik fél "E" középső oszlopából leköszörültem annyit, hogy kb. 3mm-es légrése legyen (így nem megy telítésbe a vas még rövidrezárt kimenetnél sem). Kb. 33 menetet kellett rátekerni. Litze huzalt használtam, de több párhuzamos Cuz huzallal is meg lehetett volna tekerni (pl. 6x 0,3mm).
Amúgy légréses fazékvassal is kipróbáltam, teljesen jó volt azzal is.
(#) Skori válasza Árpy hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Köszi!
(#) kissadam válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Köszi a segítséget!
Szóval itt lehetne kisérletezni más magokkal is, a fontos benne, hogy légréses legyen!
(#) Skori válasza kissadam hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Igy van. Akkora légrés kell bele, hogy biztosan ne menjen telítésbe a vasmag, ellenkező esetben nem korlátozza eléggé az áramot és elszállhatnak a fetek. Ez egy kisebb vasmag esetén minimum 2...3mm.
Ezen felül viszont szinte bármilyen lehet: "E" vasmag, fazék, stb...
Viszont a porvasmag és a ferrit gyűrűk sem jók ide 60uH-s tekercsnek!
(#) kissadam válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Lehet hogy megbróbálom EI 33 ra abból úgy is van itthon elég! Légrést meg köszörülök bele!
(#) stefi hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Helló!

Megterveztem cimopata 24V-os flyback tápját, amit itt találtok: Katt
Olyan kérdésem lenne, hogy ez a NYÁK rajz jó lesz, vagy módosítsak rajt valamit pl. alkatrészek jó helyen vannak-e. Volt pár alkatrész, amelynek az értékeiben nem voltam biztos ilyenek a C6, R8, R9 és R14.
Lenne még egy kérdésem mégpedig ha ezt a tápot 2*24V-ra szeretném megépíteni, akkor elég még egy 4menetes szekunder tekercset feltekerni a vasmagra?
Legyetek szívesek nézzétek meg, hogy jó lesz-e ez így.

Köszi: stefi
(#) Doncso válasza stefi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem egész jól néz ki a nyák, bár őszinte legyek, lenne még mit csiszolni itt ott rajta, de az tényleg esztétikailag lenne indokolt csak.
Én kiegyenesíteném a görbe vonalakat, illetve pontosítanám az alkatrészek lábaihoz érkező vezetősávokat is.
Következő: »»   39 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem