Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   332 / 3965
(#) wg_kezdo hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Csináltam egy töklámpást AVR-el ami egy Led-et vezérel pwm-et használva.
Csak egy 3V-os elem, egy ATTiny45 és egy led-ből építettem meg.
Sem előtétellenállás semmi hasonló.
Tökéletesen működik.

Kíváncsi lennék, hogy a tapasztalatok szerint mi fog elromlani benne először és mennyi idő múlva.
Nekem úgy tűnik, hogy minden további alkatrész felesleges erre a célra, de lehet, hogy mondjuk 1-5 nap múlva fog mondjuk elromlani a LED stb...
Azt tudom, hogy USB-n ellenállás nélkül volt már led ami szétment, de egy sima kis elemnél ilyet még nem tapasztaltam és nem értem, hogy akkor minek .
(#) Imi65 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A tök fog 5 nap múlva rothadni.
(#) proli007 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hello!

Igazad van!
Végül is ha seggbe rúgnak, attól a gatyád nem védi meg. Akkor meg minek rád a gatya?

üdv! proli007
(#) wg_kezdo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Természetesen ahol van rá hely és lehetőség ott természetesen használok.

Csak érdekelne, hogy ez amolyan "a tankönyv előírja", vagy tényleg kipróbálták, hogy mennyivel több az élettartama ellenállással meg nélküle stb...stb...

(Az avr-es alkatrészeknél ahogy elnéztem arra kellenek, hogy biztosan megfelelő polaritás legyen, pontosan 5V és ha valami miatt kihagyna az elem(???) akkor a kondiból jöjjön annyi, hogy ne reseteljen).
(#) proli007 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hello!

Itt nincsenek tankönyvek, meg ideológiai előírások. Csak szigorú fizikai összefüggések vannak. Ha azt akarod, hogy valami korrekten a biztonsági paramétereken belül működjön, be kell tartanod Őket! Ha meg nem, azt teszel amit akarsz! Ennyi.

Idézet:
„(Az avr-es alkatrészeknél ahogy elnéztem arra kellenek, hogy biztosan megfelelő polaritás legyen, pontosan 5V és ha valami miatt kihagyna az elem(???) akkor a kondiból jöjjön annyi, hogy ne reseteljen).”


Hát ennek se füle, se farka. Itt az ideje, hogy elkezd visszaolvasni a kérdéseidre kapott válaszokat, mert úgy látom megint a kályhánál kötöttünk ki.

üdv! proli007
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
köszi szépen
(#) 7805 hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Üdv

Van egy TDA7056-om az erősítő ic?

Mert ha igen akkor valki tud küldeni egy egyszerű kapcsolást!
(#) kisist1 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
nem értem mi a baj
(#) proli007 válasza kisist1 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hello!

Nincs semmi! Csak nem ismerem ezeket a szerkezeteket, amivel tuc-tuc zenét játszanak. (Meg nem is értem, mi értelme van.)

üdv! proli007
(#) vicsys válasza 7805 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
(#) 7805 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Üdv

Köszi s használtzam a google-et

És találtam egy kapcsolást.
És nekem jó lesz úgy is hogy 8ohm os hangszóró lessz rajta?
A google ezt hozta ki

TDA7056.gif
    
(#) vicsys válasza 7805 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 

Ugyanazt megtaláltad! Mégis csak jó a google!
(#) 7805 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
(#) zoz11 hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok
Szerintetek érdemes ilyen szkopot venni? Ér annyit amennyi az ára
Bővebben: Link
(#) mex válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez inkább csak indikátornak jó. Közel sem ér ennyi pénzt.
(#) zoz11 válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Értem, köszönöm a tanácsot, amúgy gyújtás vizsgálatához kell főként, meg egyéb aprósághoz. Akkor gondolom ez már többet ér:, és ezzel azért már lehet dolgozni is: Bővebben: Link
(#) wg_kezdo válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Értem, én is így gondoltam csak hiányoltam azt, hogy valaki rávágja:
"Úgy is megy és nem lesz semmi baja", mint ahogy ment is 2 órát nem lett semmi baja sem az AVR-nek sem pedig a Led-nek.
Most kirakom pár napra kíváncsi vagyok mennyit bír ki csak a csip+led+elem, se ellenállás se kondi se semmi.

A múltkor leejtettem egy ATTiny45-öst először a betonon meg lett taposva vagy 50x, majd a fűbe került 2-3 napon keresztül. Miután megtaláltam és kiegyenesítettem a lábait tökéletesen működött
(#) misi69 hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok

CD tár bekötését szeretném megkérdezni, tudtok-e segíteni?
A panelen az alábbi jelzések vannak, amit a mellékletbe töltöttem fel. A cd tár daewoo akd-100cc és egy panasonic magnóra szeretném hozzácsatlakoztatni.

panel2.tif
    
(#) Bxncx hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
hello!!
valaki tudja hogy az LM317T IC-nek milyen a lábkiosztása?? (in,out,Adjust)

lm317t.PNG
    
(#) Frankye válasza misi69 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Amik biztosak:
L-CH = Left Channel (bal csatorna)
R-CH = Right Channel (jobb csatorna)
GND = Ground (föld, azaztest)
AGND = Audio Ground (audio föld, azaz a kimenetek közös pontja)
BAT = Battery (Elem, telep, tipikusan a pozitív táp)
A GND és a R-CH felirat között van két felirat, amit nem tudok kiolvasni, illetve csak sejtem.
Jó volna egy jobb minőségű kép róla!
(#) Frankye válasza Bxncx hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hogy mikre nem képes a Goooooogle?!
Mindjárt az első találat az adatlapja... :google:
(#) Bxncx válasza Frankye hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
ja akkor bocsi...
csak nem tudtam miaz a datasheet!!!
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Igen ez jóval használhatóbb (nekem is hasonló kvalitású van). Viszont nagyon fog hiányozni a tároló funkció. Gyújtásvizsgálathoz érdemes tárolósra beruházni (minél nagyobb mintavételezésűre) a pénztárcád adta korlátokon belül.
(#) zoz11 válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Értem,
Esetleg még ez jöhet szóba: Bővebben: Link
Ahogyan látom ez is kétcsatornás csak ez már tárolós!
Ez az amit meg enged a max költségvetésem, de már muszáj egy normális szkopot beszereznem, mert egyre komolyabb tudású kell, kinőttem az előzőt! :yes:
(#) aderka hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Szevasztok
Segítségeteket kérném, mégpedig egy olyan kérdésben, hogy van nekem egy záro nyomogomb kapcsolom. Van 4 lába. De a kettő egymás melletti zár ha lenyomom. Tehát végülis független egymástol 2 kapcsolo. De mégis a kapcsolásban akkor működik jol, ha a másik kettő lábát ami be sincs kötve az ujjammal fogom.
(#) aderka hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Bocs nem mind2 lábát, csak a hozzánk közelebbit. testre kéne kötnöm??
(#) fureszk válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
így van.
(#) aderka válasza fureszk hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
NEm működik ha testre kötöm... Az 555-ös melegszik... Hát végülis igy a 3-mas lábát leföldelem.
(#) fureszk válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
pedig ha megfogod kb leföldeled.
(#) aderka válasza fureszk hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Akkor nemtudom... Kipróbáltam, a - hoz forrasztottam, nem működött és az 555 melegedett mint állat.
Következő: »»   332 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem