Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   333 / 3965
(#) Sir-Nyeteg válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A hármas lába a kimenet. Leföldelted a kimenetet?
Az a kapccsoló nem az egyik kimenetét köti rá a másik 2-es lábára?
(#) aderka válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez az.. Nemértem h működik ez a kapcsolo... Az egymá mellett levő lábai vezetnek ha nyomom a gombot.
(#) Sir-Nyeteg válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Mérd ki!
(#) lapose válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia!
Ha jól tudom ebben csak egy kapcsoló van, belül két-két lába össze van kötve!
(#) Sir-Nyeteg válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez milyen áramkör? Ilyet elektronikus dobókockában láttam egyszer, nem működött az 555, de ha megfogtad a nyák alját, akkor zavart vittél bele, és pörgött a számláló.
(#) aderka hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Az egymással szemben lévő lábak össze vannak kötve, az egymás melletti lábak vannak megszakitva. De ez igy is lett bekötve.. csak épp a 4 lábbol 2-őt kötöttem be.. Igaz mielött a NYÁK-tervet megcsináltam 2 lábu nyomogombra terveztem, de ezzel is megszivtam
(#) Sir-Nyeteg válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Válasz gombot használd!
Mi a célja a nyomógombnak? mi az áramkör?
hibát keresni nem lehet, csak ha tudjuk mi a probléma...
(#) aderka válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Elektronikus dobókocka.. De kapukkal nem PIC-el... Az 555-ös négyszögjelét szakitja meg elvileg ez a nyomogomb. Minden egyes nyomásnál más eredmény jön ki amit LED-ek jeleznek!
(#) aderka hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
A Rossz jelenséget pedig ugy értem, hogy a 7 led össze vissza vibrál villog, néha beáll és akkor jo utána megint vibrál... Ha lefogom a lábát a kapcsolonak, akkor pedig zavartalan és minden számot kiad!
(#) Sir-Nyeteg válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Válasz gombot használd!
Erről beszéltem előbb: gondoltam h dobókocka, nem is ismerek ilyet pic-kel
Első 555 működik? Előző hozzászólásodat viszont nem értem...
Idézet:
„A Rossz jelenséget pedig ugy értem, hogy a 7 led össze vissza vibrál villog, néha beáll és akkor jo utána megint vibrál...”
Ez akkor most jó, vagy rossz?
(#) Atesz857 hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy mekkora ellenállás kell ahoz hogy 12 voltbol 6-ot kapjak? És még annyi hogy az ellenállás csak a pozitiv szálra kell ugye? Elöre is köszönöm a válaszokat!
(#) gg630504 válasza Atesz857 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
6/I ohm. Negatív testelésnél igen.
(#) Sebi válasza Atesz857 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez attól függ, hogy mekkora áram folyik (mekkora a fogyasztó). Egy soros kapcsolásnál mindegy, hogy a pozitív vagy a negatív ágba van kötve.

A témát áthelyezem a kezdőkhöz, vagy törlöm.
(#) szamóca válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez függ az átfolyó áramerősségtől. De itt kiszámolhatod az értéket.Bővebben: Link
(#) Atesz857 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Nem soros kötés egy relé és egy motor közé kéne 12 volt jön a reléröl de nekem a motorhoz csak 6 volt körül kéne.
(#) Moderátor hozzászólása Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2008
 
Kezdőkhöz mehet bátran
(#) szamóca válasza Atesz857 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Tudnod kell a motor áramfelvételét. De ilyen esetben jobban jársz ha veszel egy 7806-os fesz stabilizátort.60ft-ért.
(#) Sebi válasza Atesz857 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Akkor ez miért is nem soros kötés?
Az ellenállás csak akkor megoldás, ha a motor terhelés - és így az áramfelvétele - állandó, vagy kevéssé változó (pl ventilátor)
(#) szamóca válasza Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Csak tudni kellene hogy milyen motorról van jelen esetben szó.
(#) Atesz857 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
azért irtam hogy nem soros kötés mert ugy tudtam hogy az a soros kötés amikor több fogyaszto van egy éramkörbe egymás után kötve.az meg hogy állando szerintem állando a motor áramfelvétele! Csak azt szerettem volna megoldani az ellenállással hogy a motor lassaban mozgassa a terhet amit kell neki!
(#) gg630504 válasza Atesz857 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Soros áramkör az, amelyiknél az alkatrészek sorba vannak kötve. Bármilyen alkatrészek, nem feltétlen egyformák. Sőt, nem is csak fogyasztók, hiszen elemeket is kötnek sorba. Hőtani számoláskor is van soros kapcsolás.
Soros és párhuzamos kapcsolás
(#) aderka válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Nem ismersz PIC-el dobókockát? http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/e-dice_elektronikus_dobo...a.html

A rossz pedig rossz. Ha lefogom a kapcsolo lábát, akkor szépen működik, ha elengedem akkor instabil, egyszercsak elkezdenek vibrálni a LED-ek!
(#) aderka hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Egyébként már jo. Egyszerűen nemtudom mi volt a gond. A tápfesz volt az első probléma. Azt irták 9V kell a kapcsolásnak.. 9V-on nem kapunk meg minden számot. Csak 1-3 ig. 6V on megy tökéletesen.
Most valamiért a vibrálás is megszünt, most jó! Azért kösz a HELP-et!
Mellékelem a kapcsolást!
(#) Doncso válasza aderka hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ezt melyik könyvben találtad? Ismerem a könyvet csak a címét nem tudom, megmondanád?
Üdv.
(#) kisist1 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
nem szakmai hozzászólás
értelek mostmár
de én nem csak tuc tuc zenét hallgatok. sok stílust szeretek. klasszikusoktól a jazzen át a "tuc-tic"-ig :pirul:
(mondjuk az operát azt nem csípom álltalában)
(#) aderka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ezt nem könyvben találtam, egyszerűen keresgettem a neten.
(#) vtsoftware válasza aderka hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ez a rajz könyvből való csak valaki felrakta a netre.
Valamelyik HobbiElektronika számban volt, emlékszek rá...
(#) proli007 válasza aderka hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hello!

A feszültség nem lehetne oka a helytelen működésnek. (5..15V között, ugyan azt kell csinálnia.)

Az nem igazán tetszik, hogy a Led-ek előtt nincs előtét ellenállás, mert a LED3 és LED5 nyitófeszültsége "megfogja" az IC3c kimenetét. (két soros piros Led esetében ez kb. 3.2V)
Tekintve, hogy a CMOS IC, logikai "H" szintnek kb. a féltáp feletti feszültséget nézi, 6.4V tápfesz felett, már az IC3b 5. bemenete, nem "H" szintnek látja az IC3c kimenetét. A "táphiba" valószínűleg innen ered.

Egyébiránt a IC2 14.-es bemenetét, illett volna a mínusz tápra lehúzni egy kb. 100kohm-os ellenállással (14-es és 8-as láb közé), hogy a CMOS bemenet ne lógjon szabadon, mikor elengeded a nyomógombot.
A tápfeszre is illett volna tenni, legalább egy 10µF-os kondit, hogy a gyenge elem és a Ledek rángatása miatt, a számláló ne tévesszen, vagy az 555 ne dadogjon.

üdv! proli007
(#) szamóca hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy szedett-e már szét valaki Nokia E65 telefont? Mert nem szeretném eltörni, de a csavarok kivétele után sem jön szét a burkolata.
(#) aderka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Mostmár jol működik.. Semmit nem csináltam csak kicseréltem a nyomogombot, egy két lábura.. a Tápfesz 6-7V max 8, de 9 nél már ugy ahogy mondod másképp látja, ezért a 6 helyett pl: 3 jön ki. De most mondom működik rendesen, készitettem rola videot. Felteszem Youtub-ra mindjárt belinkelem!

Üdv: aderka
Következő: »»   333 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem