Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   283 / 2208
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Nov 14, 2008
Mindkettőből táptrafó lesz.
Két monoblokkot készítek úgy döntöttem.
A kimenők is megvannak, de azok csak lemezeltek.
Ha elöbb üzletelünk akkor ezek lettek volna a kimenők.
Lefogatón még gondolkodom, de lehet, hogy elfektetem
és akkor már elég két hosszú csavar is.
Holnap neki állok megtekerni,csak elötte még összeállítok egy tekercselőt.
Ez lesz az első trafóm.
Majd rakok képet ha meg van.
Grat a tiédhez szépek!
Ricsi1992-nek is grat!Legyen folytatás van hozzá érzéked!
A pénz a legkevesebb!

230-ból 320Volt lesz ha greatzel csinálod.Bele fér még egy
folytó is és akkor kb 300Volt.
(#) Ricsi1992 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 14, 2008
És a fő kérdés:300V elég a GU50 PP-nek?
Majd mingyárt jönnek az okosok,és remélhetőleg megírják.
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 14, 2008
Nem akarok okoskodni ,csak felhívni a figyelmed , hogy 230V AC terhelve nem lesz 320V DC. Az 1,41 -es szorzó üresjártban mértékadó .
Terhelt feszkó ebből , fojtó nélkül kb. 290V , fojtóval kevesebb .
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2008
Megy.
Köszi CHZ.Ezt tapasztaltam is az SE-nél,300-ból lett 370V (A 320-at nem én írtam.)

És akkor a 290V elég lesz,olyan kevésnek tűnik.Tényleg viccet félre téve elég,ugye?A készülő PPP-d hány voltról fog menni?Na jó,megyek aludni.
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 14, 2008
Tudom ,hogy nem Te írtad .
Hogy elég lesz -e , nem tudom .Ismernem kellene a konkrét megoldást és azt is , hogy mit vársz a végén .
(#) vandorbot hozzászólása Nov 15, 2008
Van egy remek vasam. Van valami egyszerü módszer annak kiderítésére, hogy jó e kimenőnek ?
Nem szeretnék dinamólemezre tekerni.
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 15, 2008
Terhelt DC -nél sokszor figyelmen kívül hagyják a trafó szek. Rb-jét . Pedig lényeges , ha 100 Ohm a szek. tekercs belsőellenállása , akkor 100mA áram esetén is U=RxI ebből 100x0,1 = 10V feszültség csökkenést okoz a tekercs Ohm-os ellenállásán , ami hővé alakul .
Táp méretezésekor ezt is vegyük figyelembe , ne csak az 1,41 szorzóval számoljunk .
(#) Rockmenyét hozzászólása Nov 15, 2008
Sziasztok!

Stabilizált DC fűtést szeretnék összedobni de az a gond hogy a táptrafóm 6.3V-ot tud csak. Így a meglévő kapcsolásom nem működik, mivel min. 9V DC kell neki (LM338).
Mit ajánlotok? A trafót nem szeretném újratekerni és külön a fűtésnek nem akarok még egy trafót berakni. Nincs valami olyan stab. IC aminek elég a 6.3V egyenirányítása után kapott fesz?
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Nov 15, 2008
Sziasztok, szeretnék készíteni PL500-al SE, erősítőt és nem találtam a netten rajzót. A kérdésem az mekkora teljesítményt tudna le adni a PL. egy ütemben.
(#) djhans válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 15, 2008
Annyit tud SE-ben mint egy EL84, 4 watt körül. Hiába nagyobb cső de az anódteljesítménye miatt csak ennyit tud. PP-ben tudna 20-25 wattot.
(#) korgs2 hozzászólása Nov 15, 2008
Szeretném szétszedni egy APX100 az kimenőtrafóját csak az a baj hogy ki van öntve műgyantával. Van valamien módszer amivel a lemezek rongálása nélkül szét lehetne szedni? Üdv:korgs2
(#) Ricsi89 hozzászólása Nov 15, 2008
Helló
A képen látható kimenőből milyen erősítőt lehetne csinálni? Valami régi rádióból bontottam. Valahol még megvan a hálótrafója is.

DSC00265.JPG
    
(#) djhans válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 15, 2008
Szerintem nem nagyon lehet normálisat. A primer tekercs 1600 és 1550 menet sorbakötve még jó is lenne (3150) és szekunder 90 menet 4ohmhoz SE-be. De a primer huzalátmérő nagyon vékony (0.13). Nem érdemes vesződni vele.
(#) Imi65 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 15, 2008
Se-t inkább PL509-el szoktak készíteni. Az már lényegesen nagyobb teljesítményű, mint a PL500 (durván X2). Egyébként a Tesla katalógusban 15W-ra taksálják az anódteljesítményét, de - ahogy Jani mondta - ténylegesen nem lenne sokkal több, mint a méretre sokkal kisebb EL84-é.
(#) CHZ válasza Rockmenyét hozzászólására (») Nov 15, 2008
Sajnos 6,3V egyenirányítva nem lesz elég stabilizált feszkóra.
Ilyen kis feszültésegknél sok veszik az egyenirányító diódákon is ( 0,7V 1x , 2x).
Azt javasolnám , hogy egyenirányítva R-C szűréssel próbálkozz arra talán elég lesz .
Terhelő áram értékéből könnyen visszaszámolható a kívánt R értéke .
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 15, 2008
Talán a kromofágos áztatás segíthet , vagy égetés , ami más veszteséget is okozhat .
Kromofág mérgező , vigyázz vele !
(#) Moszkvai válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 15, 2008
Boccs a félre infót.
Azt eddíg nem tudtam amit CHZ írt.
De most, hogy belegondolok találkoztam már a jelenséggel, de azt hittem a trafó rossz.
Nekem is van egy 230Voltos szekunderem és ténleg csak 290Voltot lehet mérni terhelten.
Mégegyszer boccs, most én is tanultam valamit.
(#) EcoPityu válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 15, 2008
Szia!
Nekem erre a célra van egy jófajta késem, amivel a lemezek közé kalapálva lemezenként szoktam az összelakkozott trafókat szétszedni..
Az E-t kiütni is egy jó erős 1,5mm-es acéllap, aminek a vége 0,5mm-es re van köszörülve...

Hajrá! én nem ilyednék meg tőle!
(#) EcoPityu válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 15, 2008
Szia!

Telefunken katalógus szerint is ,/ bár én az 504-et néztem/ 15w, impulzus üzemben: 21w max, 6w g2 dissz. mellett!

Amúgy volt itt régebben egy SE, 2db 504-el, 60v-ról, full primitív!!
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 15, 2008
Ma megcsináltam a tekercselőt és elkezdtem legyártani életem első trafóját a GU-hoz.
4 órába tellett a két trafóra megtekerni a primert.
Sor-ról sorra kézzel igazgattam a szálakat.
Hát nem egyszerű de ha jó lesz akkor megéri szenvedni vele.
Nagy segítség volt, hogy szálfeszítőt is készítettem hozzá, mert igy a megálásoknál egyszer sem lazult vissza a drót.
Egy menetes szárra feltettem a spulnit két oldalára vágtam kocsi fűtőcsőből egy-egy darabot és egy nagy alátéttel összeszorítottam annyira, hogy feszűljön a szál de azért tudjam szépen tekerni.Bevált.
Íme:
(#) Moszkvai válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Még képek a tekercsről:
(#) Norberto válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Nahát! Szerintem egész jó lett, maga a tekercselőrendszer is, és a készített tekercs is tök jól néz ki!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Nagyon szép lett , ez nem lehet rossz , ha jól méretezted .
Precíz munka !
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Grat szép szabályos tekercs.
Amúgy lebuktál.
Szerintem te is balkezes vagy ahogy elnézem a tekercselőd elrendezését.
(#) Bassmester válasza cruisher hozzászólására (») Nov 15, 2008
Szia Cruisher!

Az általad említett APT 100 kimenőtrafót hogyan tudnám beszerezni?Úgy döntöttem hogy csak akkor foglalkozom az AE 785/A-val ha sikerül 8 Ohm-ra illeszteni.Ez a tarafó 100V-os szintről illeszt 8 Ohm-ra, vagy egy az egyben az eredeti trafó helyére kell tenni?
Ez utóbbi megoldás mindenképpen szerencsésebb lenne.A 807-es csövek hogyan szólnak szólógitárral?Szerinted érdemes megépíteni egy komolyabb otthoni gyakorlókombót az AE 785/A-ra alapozva?
(#) Moszkvai válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 15, 2008
Köszi!
Jobbos vagyok amúgy, ballal nem tudnám tekerni. :zavart1:
Amúgy mit intéztél a kimenővel?
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2008
Köszi!Mester!
Progival számoltam ki, remélem nem ver át.
Primer 272/0,8mm=220v
Szek.2x382/0,5mm=280vCsövesegyenhez gondoltam
de lehet hogy rátekerek még mert ahogy mondtad nem jó az 1,41-es szorzó/greatzhez párhuzamba kötném lehet annak csinálok egy leágazást 280voltnál/
M102b-re
(#) Ricsi1992 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Én se tudtam.
de most már tudjuk.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 15, 2008
Nem tudjuk így megitélni a menetszámok mértékét , mivel nem ismerjük a vas kersztmetszetét .
Gondolom a program, jól számol .
Mekkora T-ve számoltál ? Érdemes kisebb gerjesztést választani ,ezen a vason van elég hely .
Huzalvastagságok jónak látszanak , kis belsőellenállású szekundered lesz ,a leágazás készítése okos megoldás .
Én a primeret úgy szoktam készíteni , hogy ha a kiszámolt menetszám utolsó sora nem tölti ki a csévét , akkor ott kivezetem és még a fennmaradó helyet is végigtekerem , azt is kivezetem .
Így kicsit tudok kompenzálni a szek. feszkókon , a kivezetések változtatásával is , pl. a fűtések feszültségének pontosabb beállítására .
A primer szigetelése után még szoktam tenni 1 vékony vörösréz , nem teljesen zárt fóliát , vagy 1 sor 0,2mm vezetékkel végigtekert sort .
Ami nagyon jó árnyékolást biztosít hálózat felöl érkező zavavarok ellen , ha ezt a sort megfelelő helyen földelem.
(#) korgs2 válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 16, 2008
Még tegnap este megcsiáltam és gyönyörűen szétjött egy kis kalapálás után .De az apx-et egyenlőre félreraktam. Helyette szereztem egy Eag ae785/a-t
természetesen az előző tulaj ügyesen leégette a kimenőjét . Szerencsére ez nem volt legyantázva ezért könnyen szét tudtam szedni. Valakinek van hozzá tekercsadata 8 ohmra?
Üdv:korgs2
Következő: »»   283 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem